Середа, 23 Липня, 2025

Місцевий ринок газу в Україні: перспективи та ініціативи від Української енергетичної біржи

Важливі новини

Син Віктора Павліка святкує 4-річчя: родинна атмосфера, кульки та музичні подарунки

У родині співака Віктора Павліка та блогерки Катерини Реп’яхової — радісна подія. 15 червня їхній син Михасик відзначає день народження. Хлопчику виповнилося чотири роки. Святковий день почався з привітань від батьків. З самого ранку кімната іменинника була прикрашена різнокольоровими повітряними кульками з гелієм, які створили по-справжньому казкову атмосферу. Особливий подарунок Михасю підготував його зірковий тато. […]

Бізнесмен-шоумен Максим Бахматов пройшов спецперевірку на голову Деснянської РДА

Як повідомляють джерела видання 360ua.news в КМДА, претендент на голову Деснянської ОВА скандальний бізнесмен-шоумен Максим Бахматов пройшов спецперевірку, що означає його можливе скоре призначення на посаду. В зв’язку з імовірним призначенням Бахматова, з Деснянської РДА уже почали звільнятись чиновники. Першою, за інформацією джерел, з посади йде голова апарату. Нагадаємо, призначення Максима Бахматова на голову Деснянської […]

В The Economist спрогнозували коли закінчиться війна

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

На думку автора статті, завершення війни може відбутися шляхом територіальних компромісів. Україні, ймовірно, доведеться змиритися з втратою частини своїх земель, натомість отримавши гарантії безпеки від НАТО. Проте перспективи повноправного членства в Альянсі залишаються примарними.

Очікується, що повернення Трампа до влади кардинально вплине на зовнішню політику США. За прогнозами, адміністрація Трампа не сприятиме вступу України до НАТО протягом багатьох років — а, можливо, і ніколи.

Втрати України є колосальними:

Водночас країни-партнери втомилися від тривалого конфлікту. Бажання завершити війну стає дедалі нагальнішим на тлі економічних і політичних викликів у самих союзників.

Майбутнє України залежатиме від:

Омбудсмен Лубінець: Зниження віку мобілізації позбавить Україну майбутнього

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

«Я до цього ставлюся негативно. Якщо ми заберемо і цих молодих хлопців, у яких немає сімей, немає дітей, то автоматично в нас не буде майбутнього України. На мій погляд, у нас ще досить велика кількість чоловіків середнього віку – від 30 до 45 років. Це найефективніша категорія громадян України, які можуть воювати і, напевно, повинні воювати», – заявив Лубінець.

Зазначимо, що офіційно Україна відкидає заклики США знизити вік мобілізації до 18 років, а спробує заманити молодих хлопців до війська добровільно виплатою в півмільйона гривень.

Водночас є альтернативна точка зору, що українська влада вже готова до зниження мобілізаційного віку до 21 року. Наразі обирається тільки час – необхідно підготувати громадську думку, яка рішуче проти, і дати можливість усім «своїм» відправити дітей за кордон. І, за інсайдерською інформацією, кейсом зі зниження мобілізаційного віку на Банковій впритул займуться в той момент, коли буде провалено мирну ініціативу Трампа.

Масштабна верифікація пільг: в Україні перевірятимуть понад мільйон одержувачів допомоги

В Україні стартує масштабна перевірка правомірності надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу. Під ретельну перевірку потраплять 1,2 мільйона громадян, які користуються такими пільгами. Міністерство фінансів України розробило єдину методику верифікації пільг. Наразі проєкт документа оприлюднено на сайті Федерації профспілок України для громадського обговорення. Основна мета — зробити систему надання […]

Українська енергетична біржа (УЕБ) виступає активним пропонентом впровадження місцевого ринку природного газу в Україні. Цю ініціативу підкреслила заступник Голови біржового комітету УЕБ, Інна Щербина. Вона наголосила, що в інших європейських країнах успішно функціонують місцеві газові ринки, які сприяють формуванню адекватних цінових сигналів та зниженню цінових ризиків.

“Ми вважаємо, що такий місцевий ринок має бути створений і в Україні”, — підкреслила Щербина. За її словами, успішна підтримка біржового ринку в Україні ґрунтується на чотирьох ключових факторах. По-перше, це забезпечення ліквідності шляхом введення обов’язку продажу та закупівлі газу на біржі. Другим важливим аспектом є стандартизація продуктів на ринку, що сприятиме утворенню стабільних цінових індикативів.

“Наша пропозиція полягає у впровадженні цих заходів, і я сподіваюся, що з часом вона буде врахована, оскільки ми говоримо про це не один рік”, — додала Щербина. Вона також зазначила, що обов’язкове виконання угод та котирування біржових курсів також є важливими елементами успішного функціонування місцевого ринку газу в Україні.

У висновку можна зазначити, що ініціатива створення місцевого ринку природного газу в Україні отримала підтримку з боку Української енергетичної біржи. Заступник Голови біржового комітету УЕБ Інна Щербина висловила переконання в необхідності цього кроку, посилаючись на позитивний досвід інших європейських країн. Її висновки стосуються важливості забезпечення ліквідності, стандартизації продуктів, обов’язкового виконання угод та котирування біржових курсів для успішного функціонування ринку. Вона закликає до уваги до цієї проблематики та сподівається на швидке врахування пропозицій для подальшого розвитку енергетичного сектору в Україні.

Останні новини