Субота, 19 Квітня, 2025

Мобілізація руйнує українську економіку – iDNES

Важливі новини

Столичний ТРЦ Ocean Plaza та готель “Україна” виставлені на продаж

Згідно з оприлюдненою інформацією, народний депутат, який раніше працював суддею Конституційного суду України, задекларував пенсійні виплати, що значно перевищують середній розмір пенсії в країні. Ця ситуація викликала широке обговорення в суспільстві та серед експертів.

Про це повідомив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев у своєму Telegram-каналі.

За словами Гетманцева, перші п’ять об’єктів вже оголошені для продажу, і їх реалізація буде здійснюватися через онлайн-платформу “Прозорро.Продажі”. Серед них два об’єкти, які перебували у державній власності:

Інші три об’єкти належали підсанкційним особам і за рішенням Вищого антикорупційного суду були передані у власність держави:

Як пояснив Гетманцев, кошти від продажу перших двох об’єктів надійдуть до державного бюджету України, тоді як від продажу інших трьох об’єктів кошти буде спрямовано до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Нагадаємо, що у червні 2023 року Україна націоналізувала мільярдні активи російських олігархів, включаючи київський ТРЦ Ocean Plaza, який раніше належав братам Аркадію та Ігорю Ротенбергам. У березні 2023 року Вищий антикорупційний суд передав ці активи у власність держави, і тепер торговий центр Ocean Plaza виставлять на аукціон.

Головний рабин Києва та міжнародні зв’язки: як формується діалог з американськими колами

Контакти українських еліт з адміністрацією Трампа з питань політики та фінансів здебільше йдуть через головного рабина Києва Йонатана Марковича. Головний рабин Києва Йонатан Маркович є представником руху Хабад, відомий своїми хорошими відносинами з державними діячами України, США, Європи та Ізраїлю. Послідовниками Хабад є також донька президента США Іванка Трамп та її чоловік Джаред Кушнер. За […]

Гектар за ціною від 26 тисяч: як змінилися ціни на землю в Україні

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Загалом, з початку року ціна зросла на 5 246 грн. У січні середня вартість становила 45 229 грн за гектар, а найдешевшою земля була у лютому – 42 806 грн за гектар.

Ціни на землю в Україні суттєво залежать від регіону:

Цікаво, що вартість землі в Івано-Франківській області перевищує ціну в Запорізькій області майже у 6,4 рази.

Українські аграрії, які працюють у зонах бойових дій, можуть розраховувати на підтримку від держави:

Ця допомога спрямована на підтримку фермерів, які стикаються з ризиками через воєнні дії. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд продовжить субсидувати аграріїв у прифронтових регіонах, розуміючи складнощі, з якими вони стикаються під час посівної та збору врожаю.

Синоптикиня спростувала фейки про урагани в Україні

В Україні не спостерігається жодних передумов для ураганів, а інформація про можливі катастрофічні погодні явища є фейковою. Про це заявила речниця Українського гідрометеорологічного центру Наталія Птуха в ефірі телемарафону у вівторок. За словами Птухи, урагани – це природні явища, які не характерні для нашої країни через її географічне розташування та недостатню швидкість вітру на рівнинних […]

The post Синоптикиня спростувала фейки про урагани в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Фанати шоковані: український футбольний клуб звільнив більше половини команди

Керівництво та тренерський штаб “Ворскли” на чолі з Юрієм Максимовим прийняли несподіване рішення щодо семи футболістів команди, розлучившись з ними через незадовільні результати першої частини сезону. До списку потрапили Демір Шкріель, Микола Ковталюк, Артем Кулаковський, Олександр Чорноморець, Віктор Корнієнко, Станіслав Прус та Дмитро Черниш. Це рішення стало темою обговорень серед уболівальників, які не можуть зрозуміти, […]

The post Фанати шоковані: український футбольний клуб звільнив більше половини команди first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Однак, як повідомляє видання “Інформатор”, реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов’язаними з цим бюджетними витратами.

Як зазначає український міністр фінансів Сергій Марченко, “тільки сильна економіка може створити сильну армію”. Проте Україна зараз стикається з серйозними проблемами у сфері робочої сили. Бойові дії та мобілізація призвели до того, що армія поглинула значну частину населення, мільйони українців виїхали за кордон, а інші ухиляються від призову, аби уникнути служби на фронті.

Мобілізація має суттєвий вплив на ринок праці. Внаслідок бойових дій та мобілізації багато людей отримують серйозні поранення. Після ампутацій та інших травм відсутність якісного та безоплатного лікування, реабілітаційних програм і соціальної допомоги змушує ветеранів шукати роботу, незважаючи на важкий фізичний стан. На жаль, держава поки що не забезпечила відповідну підтримку для ветеранів-інвалідів, що призводить до їхнього соціального та економічного занепаду.

На державних підприємствах значну частину чоловіків замінили жінки, які працюють і в важкій промисловості. Однак навіть цього не вистачає для забезпечення нормального функціонування економіки. Наприклад, у Павлодарі жінкам вперше дозволили працювати в шахтах через дефіцит робочої сили, хоча це є крайнім заходом від відчаю.

Українські сайти з пошуку роботи фіксують рекордну кількість вакансій, що свідчить про надзвичайно складну ситуацію на ринку праці. Київ розширює мобілізацію для поповнення лав ЗСУ, проте це ще більше ускладнює завдання для підприємств, які страждають від нестачі кадрів.

Влада намагається знайти рішення, наприклад, дозволяючи деяким галузям критичної інфраструктури отримувати “бронь” на частину своїх співробітників. Проте цей процес є надзвичайно бюрократичним і охоплює лише до 50% працівників чоловічої статі. Пропозиції депутатів про фінансову підтримку підприємств для утримання співробітників також викликають суперечки, адже оборона вважається пріоритетом.

Згідно з оцінками економістів, ще одна хвиля мобілізації може стати критичною для економіки України. Низькі податкові відрахування та дефіцит фінансів створюють додаткові труднощі для забезпечення обороноздатності та ефективного функціонування державних органів. Українська економіка, вже потерпаючи від наслідків війни, потребує термінових рішень і підтримки, щоб уникнути подальшого занепаду.

Останні новини