Вівторок, 22 Липня, 2025

Мобілізація жінок у 2025 році: що змінилося в законодавстві

Важливі новини

СБУ затримала 17-річного шпигуна, який “працював” на окупантів

Служба безпеки України викрила 17-річного мешканця міста Лозова Харківської області, якого російські спецслужби завербували для шпигунства за локаціями українських військових. Підліток діяв за вказівками кураторів із Telegram і передавав ворогу інформацію про пересування та дислокацію Збройних сил України. За даними слідства, неповнолітнього агентом зробили в обмін на “легкі гроші”. Щоб виконувати поставлені завдання, він подорожував […]

Дмитро Кулеба настоює на посиленні оборонної стратегії: вимагає більше систем ППО Patriot для України

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, будучи на передовій у боротьбі за безпеку своєї країни, висловлює тверду необхідність додаткових батарей системи протиповітряної оборони Patriot від Заходу. Це вимагає не просто його просу, а настійної вимоги. У своєму останньому інтерв'ю The Washington Post, він зауважив, що досягти мети тихою дипломатією вже не можливо. Patriot, яка є американською розробкою, вже вартує більше 1 мільярда доларів за батарею, та стала вкрай важливою для України після російської агресії, яка спалахнула два роки тому. Хоча Київ отримав певну кількість батарей Patriot минулого літа, цього недостатньо для повного захисту країни від можливих повітряних атак Росії. У своєму зусиллі переконати Захід про необхідність посилення захисту, Кулеба відчуває, що він ускладнено веде дипломатичні переговори, сказавши: "Я відчуваю, що б'юся об стіну власною головою, хоча я дипломат, а це означає, що мушу розбирати стіну по цеглинці. Але оскільки така дипломатія не працює, мені хочеться вдаритися об стіну. Я просто не розумію, чому цього не відбувається". Нова тактика Кулеби зумовлена нещодавніми подіями, коли жителі Києва, навіть у найбільш захищеному місті країни, були налякані вибухами всього за хвилину після початку сигналу повітряної тривоги, який попереджав про можливу атаку. Тепер він виступає за негайні заходи, розуміючи, що загроза не тільки існує, але й стає все більш прямою, особливо для тих, хто живе поза столицею. "Проблема в тому, що люди просто звикли до того, що війна йде десь там", — зауважив Кулеба. "Відчуття того, що потрібні надзвичайні рішення на регулярній основі, щоб завершити цю війну перемогою України, зникло".

З вищезгаданої статті можна зробити кілька важливих висновків. По-перше, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив настійну потребу у додаткових батареях системи протиповітряної оборони Patriot від Заходу для забезпечення безпеки країни в умовах зростаючої загрози з боку Росії. По-друге, навіть у найбільш захищених містах України, таких як Київ, населення відчуває реальну загрозу агресії та потребує негайних заходів для забезпечення безпеки. Нарешті, стаття підкреслює важливість постійного підтримання та посилення оборонної готовності України та необхідність у наданні підтримки союзниками з боку Заходу.

ДБР викрило військкома, який заробив мільйон на ухилянтах

Дії Державного бюро розслідувань (ДБР) розкрили вибуховий скандал, пов'язаний з військовим комісаром, що зловживав своїм посадовим становищем, втручаючись у електронну систему «Оберіг» та збагатившись на мільйони доларів. Злочинний сценарій полягав у створенні фіктивних документів, які надавали привілеї уникнення військової служби. Це не лише порушення закону, а й безпосереднє підірвання довіри до військових структур та системи державного управління в цілому. Дії цього чиновника є недопустимими та підлягають найсуворішому покаранню згідно із чинним законодавством.

Чиновник зробив 138 ухилянтів фіктивно непридатними до служби.

Протиправна схема діяла в Одеському центрі комплектування з липня 2023 року. Тоді начальник відділу несанкціоновано почав втручатися у роботу електронної бази реєстру військовозобов’язаних “Оберіг” та загалом “відкоригував” дані щодо 138 військовозобов’язаних, фіктивно зробивши їх непридатними до військової служби. За свої послуги зловмисник брав від 4,5 до 7 тисяч доларів і таким чином зумів заробити щонайменше мільйон доларів. У Бюро зазначили, що встановили всіх осіб, які встигли скористатися схемою – частина з них уже виїхала за кордон.

Під час проведення спільних заходів ДБР із співробітниками РТЦК та СП ухилянти, які залишилися на території України, були доставлені до центру комплектування для оновлення даних та подальшої мобілізації до лав ЗСУ. Наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу та усунення з посади. Чоловіку загрожує до 15 років позбавлення волі. Правоохоронці встановлюють повне коло осіб, причетних до оборудки. Зокрема, провели 14 обшуків за місцем роботи та проживання фігуранта та учасників схеми. Процесуальні дії продовжуються.

Підвищення податків замало: в.о. заступника голови Податкової Євген Сокур вимагає “відступні” з бізнесу

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Про це повідомляє редакція сайту 360UA NEWS

Водночас, крім офіційного збільшення податків, продовжується незаконна практика поборів з крупних підприємств, з боку ставленика Данила Гетманцева в.о. заступника голови Податкової служби Євгена Сокура. Користуючись службовим положенням, Євген Сокур зупиняє роботу підприємств, поки не отримає “відступні”.

Мультимільйонера Сокура призначили в керівництво податкової в травні 2022 року, але досі на офіційному сайті немає ні інформації про нього, ні фотографії. Підприємці стверджують, що Сокур, прикриваючись “цифровізацією” податкової, у ручному режимі зупиняє роботу підприємств, доки підприємці не дадуть відступні. За час його роботи, за відступні до бізнесу приходили вже вдруге, а до деяких і втретє. А хто не платить – той зупиняється.

За цією схемою у 2023 році Сокур зупинив ТОВ “Червонослобідський спиртзавод” – анулював ліцензію, причепившись до кількості камер, яка ніде не регламентована. У результаті підприємство відновило роботу через суд, але за час судової тяганини і простою держбюджет недоотримав 500 млн грн акцизного податку. Раніше за схожою схемою Євген Сокур анулював ліцензію Кременчуцького нафтопереробного заводу.

Весною 2024 року стало відомо, що ДБР розслідує справу про ймовірне перешкоджання постачанню пального армії в.о заступника голови ДПС Євгеном Сокуром. Як виявилось, Сокур 26 жовтня 2022 року прийняв розпорядження про анулювання ліцензії ПАТ “Укртатнафта” на виробництво пального. Такі його дії ймовірно спричинили тяжкі наслідки компанії, а також державі у вигляді неможливості виконання мобілізаційних завдань Міноборони з виробництва та постачання нафтопродуктів для потреб оборони та обороноздатності держави.

Таким чином на український бізнес створюється системний тиск з боку окремих представників ДПС, що уже стало предметом розслідування правоохоронців.

За інформацією наших джерел в середовищі лобістських компаній, що спеціалізуються на роботі з Україною в США, тема корупції, “сірих ринків” та “поборів з бізнесу” віднедавна стала хвилювати наших основних стратегічних партнерів, в контексті стресостійкості української економіки, з урахуванням “нестабільності дотаційної політики в майбутньому”. Також ймовірно, що Річард Верма, який має змінити пані Пріцкер на посту спецпредставника США з питань економічного відновлення України уже в вересні, продовжить її політику та стане на захист крупних платників податків.

Зеленський повідомив про підготовку плану мирного договору та перших кроків до завершення війни

Президент України Володимир Зеленський повідомив про активну роботу над планом перших кроків для досягнення справедливого та стійкого миру. Цю інформацію він оприлюднив на своєму офіційному Telegram-каналі. За його словами, план буде готовий найближчим часом, і його метою є наближення до завершення війни. Зеленський наголосив на важливості європейської співпраці у цих процесах, зазначивши, що Європа має […]

The post Зеленський повідомив про підготовку плану мирного договору та перших кроків до завершення війни first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У лютому 2025 року в Україні продовжується мобілізація військовозобов’язаних у зв’язку з триваючою війною проти Росії. Однак на відміну від чоловіків, для жінок, які хочуть долучитися до Збройних Сил України, нововведенням є зміна в законодавстві щодо військової служби.

Нещодавно президент України підписав закон, який вносить зміни до “Закону України про військовий обов’язок і військову службу”, розширюючи можливості для жінок служити в армії. Однак важливо зазначити, що призов жінок на військову службу не є обов’язковим і здійснюється виключно на добровільній основі.

Як зміниться мобілізація для жінок?

Згідно з чинним законодавством, призов на військову службу поширюється на чоловіків віком від 25 до 60 років. Жінки, з іншого боку, можуть служити лише за власним бажанням. Закон чітко визначає, що мобілізація жінок може відбутися тільки з їхньою добровільною згодою.

Катерина Оніщенко, адвокатка, зазначає, що хоча мобілізація жінок не проводиться на примусовій основі, багато жінок вже служать в армії добровільно, підписавши контракти. Проте на сьогодні не йдеться про повну мобілізацію жінок.

Обов’язковий військовий облік для жінок

Згідно з новими правилами, українки, які бажають служити в Збройних силах, повинні стати на військовий облік. Це стосується жінок, які мають медичну або фармацевтичну освіту, за умови, що їхнє здоров’я дозволяє це. Така вимога означає, що дані жінок будуть внесені до реєстру, але це не означає, що вони будуть призвані на службу без їхньої згоди. Інформація збирається для того, щоб у влади було чітке розуміння кількості потенційних військовозобов’язаних у ключових сферах.

Контракт і базова військова підготовка

Жінки, які бажають служити в армії, можуть укласти контракт на проходження військової служби. Крім того, для тих, хто відповідає вимогам щодо здоров’я та віку, передбачена можливість проходження базової військової підготовки.

Права вагітних жінок на військовій службі

Варто зазначити, що жінки, які служать в армії і завагітніли, мають право на звільнення зі служби у зв’язку з вагітністю або відпусткою для догляду за дитиною.

Зміни у військовому законодавстві України, зокрема щодо участі жінок у військовій службі, є важливими в контексті поточної війни з Росією. Вони надають більше можливостей для жінок, які бажають захищати свою країну, але при цьому зберігається принцип добровільності. Це дозволяє враховувати індивідуальні бажання та потреби кожної жінки.

The post Мобілізація жінок у 2025 році: що змінилося в законодавстві first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини