Неділя, 20 Квітня, 2025

Молоко, овочі, яйця: що відбувається з цінами на продукти в Україні

Важливі новини

Свята 19 березня: що відзначають в Україні та світі

Сьогодні у світі відзначають кілька важливих міжнародних дат, присвячених соціальній роботі, клієнтам і культурі поведінки на дорогах. Віряни вшановують пам’ять святих мучеників Дарії та Хрисанфа. Що сьогодні за церковне свято 19 березня в церковному календарі – день пам’яті святих мучеників Дарії і Хрисанфа. Хрисанф народився в Олександрії у сім’ї багатих язичників. Коли він був ще […]

The post Свята 19 березня: що відзначають в Україні та світі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Бухгалтерка “Укрзалізниці” надавала російським спецслужбам дані про ешелони ЗСУ

17 січня 2024 року Служба безпеки України повідомила про затримання посадовиці “Укрзалізниці”, яка через свого чоловіка, що воює на боці російських окупантів, передавала інформацію російському ФСБ щодо військових ешелонів Збройних сил України. Жінка, яка обіймала посаду головної бухгалтерки однієї з філій “Укрзалізниці” у Полтавській області, використовувала свій доступ до службових документів для збору розвідувальної інформації. […]

The post Бухгалтерка “Укрзалізниці” надавала російським спецслужбам дані про ешелони ЗСУ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українські дрони на 80% складаються з китайської електроніки

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За даними джерел, понад 80% компонентів, що складають сучасні українські дрони, — це продукція китайських виробників, 19% — західні деталі, і лише 1% — це вітчизняні комплектуючі.

Фактично українських дронів не існує. Ми купуємо все у всіх, а самі потім склеюємо це «у себе в гаражі». Ми вразливі від усіх. Плюс ми купуємо це за «валюту», яку нам дають у кредит, але наша економіка від цього отримує «крихти».

До речі ціни на електроніку та комплектуючі за останній час помітно зросли. Також цей кейс один із найкорупційніших. На ньому люди роблять «статки».

Ніхто нічого не створює і не розвиває. Всі просто рубають бабки в швидку. Ось для чого багато хто хоче продовжити війну ще і ще.

В українському бюджеті на 2024 рік брак фінансування для ЗСУ

Українська економіка в 2024 році стикається зі складнощами, пов'язаними з нестачею фінансування для важливої сфери — Збройних Сил України (ЗСУ). Голова податкового комітету Верховної Ради, Данило Гетьманцев, повідомив про дефіцит у бюджеті, який становить щонайменше 300 мільярдів гривень. Ця ситуація вимагає негайних заходів для забезпечення адекватного фінансування оборонних потреб країни.

Необхідно вжити ефективних заходів для поповнення бюджетних ресурсів, щоб забезпечити військову безпеку та суверенітет України. Розглядаються різноманітні стратегії, включаючи оптимізацію податкових процедур, залучення інвестицій та перегляд бюджетних призначень.

Крім того, важливо активізувати зусилля у боротьбі з корупцією та ефективно використовувати наявні ресурси для підтримки оборонної сфери. Забезпечення безпеки країни є пріоритетом, тому необхідно вжити всіх можливих заходів для збільшення обсягів фінансування Збройних Сил та забезпечення їхньої бойової готовності.

Урядові та парламенту потрібно спільно працювати над прийняттям та реалізацією ефективних стратегій, щоб впоратися з фінансовими викликами та забезпечити національну безпеку України.

«Яким чином можна зібрати такі гроші? Знову почекаємо пропозиції від КМ. Але так, їх неможливо забезпечити, минаючи основні податки. Тому зміни стосуватимуться бюджетоутворюючих прямих і непрямих податків, зокрема ПДВ, ВЗ і акцизів”, – пише Гетманцев.

Він визнає, що це погано для економіки, але «в альтернативі майно або життя ми однозначно вибираємо – життя», заявляє депутат.

За даними ЗМІ, законопроєкт про підвищення ПДВ і військового збору може бути проголосований у Раді вже цього літа.

На Тернопольщині затримали начальника ТЦК за хабар

Основні аспекти антикорупційної діяльності:

Підприємець, який навчається на денній формі в одному з навчальних закладів Прикарпаття, звернувся до військкома за отриманням довідки про відстрочку. Проте начальник територіального центру повідомив чоловікові, що оформити довідку можливо лише за хабар — у вигляді талонів на одну тисячу літрів дизельного пального, вартість яких складає приблизно 1,5 тисячі доларів США.

Військкома було затримано після отримання талонів на пальне. Під час затримання в його автомобілі правоохоронці виявили та вилучили не тільки талони, але й 13 тисяч доларів США та 73 тисячі гривень готівкою. Окрім того, у службовому кабінеті посадовця провели обшук, під час якого також знайшли паливні картки на понад тисячу літрів дизельного пального та бензину.

Військовому комісару повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди згідно з частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Зимовий сезон традиційно супроводжується підвищенням цін на певні категорії продуктів, особливо тих, які не виробляються в холодну пору року, а зберігаються на складах. На ситуацію суттєво впливають як сезонний фактор, так і економічні реалії воєнного часу.

Як зазначив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, нещодавнє зниження цін на моркву та цибулю викликане псуванням овочів. Аграрії змушені масово реалізовувати свою продукцію, аби уникнути втрат. Проте ситуація тимчасова — вже у лютому можливий дефіцит цих овочів, що призведе до зростання цін. Лише з появою ранніх овочів відкритого ґрунту можна очікувати стабілізації цін.

Ціни на молочні продукти традиційно зростають взимку через зменшення надоїв. Проте цього року ключовим фактором стало активне нарощування експорту молока екстракласу, яке виробляють великі ферми. Конкуренція на внутрішньому ринку сприяє подальшому підвищенню вартості молока, що відчувається у зростанні цін на молочні продукти.

Ринок яєць демонструє зниження цін завдяки збільшенню виробництва, яке досягло довоєнного рівня. Попит на цей продукт, однак, зменшився через скорочення населення. За словами експерта, часткове здешевлення яєць очікується ближче до весни.

Вартість свинини та яловичини залишається відносно стабільною. Свинина може дещо подешевшати у період Великого посту через зменшення попиту, але перед святами ціни знову підуть угору. Водночас яловичина залишається дорогою — понад 300 гривень за кілограм — і її попит залишається низьким.

За інформацією Держстату, у грудні 2024 року оптові ціни виробників промислової продукції зросли на 27,6% порівняно з груднем 2023 року. У харчовій галузі зростання склало 21%, причому на внутрішньому ринку ціни піднялися на 18,6%, а для експорту — на 32%.

The post Молоко, овочі, яйця: що відбувається з цінами на продукти в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини