Субота, 19 Квітня, 2025

Мораторій на підвищення тарифів триває, але з травня почнуться зміни

Важливі новини

Україна навряд чи отримає THAAD: США утримуються від передачі передових систем ППО

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Про це заявив військовий експерт Іван Ступак.

За його словами, цей комплекс коштує три мільярди доларів, один постріл із нього – 20 мільйонів.

«Українським військовим фахівцям доведеться проходити курс навчання щонайменше кілька місяців для використання нового обладнання. А раптом росіяни знищать або пошкодять цю систему, як було не раз із ЗРК Patriot? Все ж таки 3 мільярди доларів – не малі гроші, утричі більші за ціну установки Patriot. Думаю, американцям простіше зупинити війну в Україні, ніж передавати нам THAAD», – сказав експерт.

Раніше Зеленський заявив, що Міноборони України вже веде переговори з американцями щодо надання засобів ППО, здатних збивати російські ракети середньої дальності.

Посилення мобілізації: ВР намір розглянути законопроект до кінця березня, стверджує Федір Веніславський

Згідно з оцінками, в оптимістичному сценарії комітет планує завершити розгляд поданих поправок до 10-15 березня, а в песимістичному — до 20 березня. Всього було представлено понад 4 тисячі правок, які були об'єднані в 16 блоків. Всі ці блоки вже ретельно розглянуті на комітеті, де були внесені фінальні корективи щодо перехідних та заключних положень. Наступним етапом буде обговорення з авторами поправок.

Основні питання, що виникали під час розгляду, включають:

Зняття обмежень щодо конституційних прав і свобод ухильників, таких як обмеження на виїзд за межі України чи арешт банківських рахунків.Уточнення щодо обмежень на керування транспортними засобами, що може залишитися частково.Зміни у відношенні до електронного кабінету призовника, де реєстрація тепер буде розглядатися як право, а не обов'язок.Уточнення повноважень органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій у мобілізаційних заходах.Розширення повноважень поліції щодо повідомлення громадян за вимогою Територіальних Центрів Комплектування, в тому числі вручення повісток.Перехід поліцейських зі спеціального обліку на загальний військовий облік та надання їм захисту від мобілізації у вигляді бронежилетів.Розширення вимог щодо наявності військового квитка разом із посвідченням особи для громадян.Встановлення механізму обчислення ухильників серед аспірантів.Перегляд статусу громадян, які отримали інвалідність II і III групи з початку вторгнення РФ, щодо їх придатності до військової служби.Розширення можливостей мобілізації деяких засуджених та осіб, які відбувають покарання.Збереження консенсусу щодо терміну служби перед демобілізацією, який складає 36 місяців.Підтримка базової військової підготовки для чоловіків у віці від 18 до 25 років. У підсумку, розглянуті поправки до законопроекту про посилення мобілізації виявилися досить об'ємними та різноманітними. Через комплексність та значимість запропонованих змін, процес їх розгляду вимагав часу та уваги. Комітет здійснив важливу роботу з аналізу та узагальнення великої кількості правок, які були систематизовані та внесені до тексту законопроекту у формі 16 блоків.

Важливо відзначити, що у ході обговорення поправок було досягнуто компромісів у багатьох спірних питаннях, що свідчить про конструктивний підхід до розробки законодавчих змін. Результатом цього процесу є серія рекомендацій та модифікацій, які стосуються різних аспектів мобілізаційної політики, включаючи права та обов'язки учасників, організаційні питання та процедури виконання.

Такий підхід до розробки законопроекту відображає важливість глибокого та ретельного аналізу ініціатив, які стосуються оборонної сфери, та виявлення оптимальних рішень з урахуванням потреб та інтересів різних суспільних груп. Такий підхід забезпечує ефективне впровадження законодавчих змін та підвищує рівень захищеності держави в умовах загрози з боку зовнішніх чинників.

Україна отримує 2 мільярди доларів від Світового банку

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

За словами Шмигаля, ці кошти Україна почне отримувати за рахунок заморожених російських активів. Перші 1 мільярд доларів надасть Світовий банк у вигляді безповоротного гранту з фонду FIF, який сформовано за участю США в рамках ініціативи G7. Інші 1,05 мільярда доларів будуть надані у вигляді позики під гарантії урядів Японії та Великої Британії.

Прем’єр-міністр зазначив, що Україна виконала всі необхідні умови для отримання цих коштів. Він також подякував міжнародним партнерам за підтримку у процесі економічного розвитку та відновлення країни після війни.

Ці кошти є важливим етапом у фінансовій підтримці України, особливо в контексті економічних викликів, спричинених російською агресією. Підписання угод із Світовим банком стане важливим кроком на шляху до стабілізації фінансової ситуації в країні.

Початок зодіакального місяця Водолія: час свободи, новаторства та єдності

Новий астрологічний тиждень, який відкриває місяць під знаком Водолія, обіцяє стати періодом свободи, прогресивних ідей та колективної єдності. Транзит Сонця у Водолії створює унікальну атмосферу, яка сприяє кардинальним змінам і розвитку. Енергетичне тло періоду посилює бажання виявити свою унікальність і вийти за рамки звичного, активізує прагнення впровадження нових технологій, пошуку нестандартних рішень та оновлення існуючих […]

The post Початок зодіакального місяця Водолія: час свободи, новаторства та єдності first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Повінь у Чехії знищила харківську фірму, яка пережила російські обстріли

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Фірма працювала в селищі Ческа Вес, у районі міста Єсенік, зазначає Radio Prague. У 2022 р. Лариса Гонська з чоловіком перенесли туди компанію з Харкова, який обстрілюють російські загарбники.

Під час повені вода, що проникла у виробничі приміщення, затопила і зробила непридатними обладнання, сировину та готову продукцію, яка там зберігалася. Українська пара планує почати все заново, проте зараз у них не вистачає коштів на відновлення виробництва, повністю зруйнованого повінню, і підприємці організували збір коштів, повідомляє ČTK.

Компанія Vegetus виробляла 20 видів вегетаріанських ковбас, сосисок, гамбургерів і спеціальних соусів. Приблизно 90% продукції вона відправляла в Україну, частину – як гуманітарну допомогу. 10% товару реалізовувалася в Чехії та Німеччині.

“Підприємство практично зруйноване. Вода затопила всі виробничі приміщення на висоту близько одного метра. Ми здивовані її силою. Підлоги в холодильних камерах були вирвані, деяке обладнання та великі холодильні камери або піддони з сировиною віднесло течією в різні частини заводу. Вода відкрила двері складу і винесла деякі предмети на подвір’я та в річку. Вода також затопила все технологічне обладнання та його електричні частини, електродвигуни, компресори, насоси. Знищено всі запаси та пакувальні матеріали. Це смертельний удар по нашому маленькому виробничому бізнесу. Ми дякуємо Богу, що ми живі і що наша дочка в безпеці, тому що її школа в Харкові, як і наш будинок, потрапила під російські бомби. Але це дуже важко і сумно. Врятувати виробництво від бомб і вогню, щоб потім бути затопленим у Чеській Весі – це незбагненно. За цей час ми перевезли 20 вантажівок обладнання та сировини з Харкова, тікаючи від війни, і все це було затоплено високою водою. На жаль, компанія не мала страховки. ” – кажуть власники.

Українці принаймні до кінця квітня можуть видихнути спокійно — тарифи на газ та електроенергію для побутових споживачів залишаються на чинному рівні. Мораторій на підвищення цін, запроваджений у воєнний час, продовжує діяти. Проте з 1 травня почнуть діяти нові правила для деяких категорій споживачів електроенергії.

За інформацією з видання “ГазПравда”, у квітні природний газ для населення залишиться за ціною 7,96 грн за кубометр у рамках річного контракту з компанією “Нафтогаз України”. Саме ця держкомпанія забезпечує понад 98% побутових споживачів у країні. Інші постачальники також не змінюють свої річні пропозиції — тарифи залишаються у межах від 7,79 до 9,99 грн за куб.

Водночас ситуація з місячними (плаваючими) тарифами є менш стабільною: вартість кубометра на цьому сегменті ринку коливається в межах від 8,46 до 20,99 грн, залежно від ринкової кон’юнктури та компанії.

Що стосується електроенергії, до кінця квітня зберігається тариф 4,32 грн за кВтгод — згідно з постановою Кабміну №632 від 31 травня 2024 року. Проте з 1 травня змінюються умови для споживачів, які користуються електричним опаленням. Спеціальний знижений тариф 2,64 грн за кВтгод на перші 2000 кВт*год на місяць буде скасовано. Надалі для цієї категорії діятиме єдина ставка – 4,32 грн за весь обсяг споживання.

Таким чином, хоч квітень і обіцяє бути “стабільним”, вже з травня правила гри можуть суттєво змінитися. І хоча уряд поки не говорить про радикальне підвищення тарифів, поступове згортання пільг та повернення до ринкових умов виглядає неминучим. Особливо в умовах зростання витрат на енергетику та потреби в залученні інвестицій у відновлення інфраструктури.

The post Мораторій на підвищення тарифів триває, але з травня почнуться зміни first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини