Субота, 19 Квітня, 2025

МОЗ попереджає про небезпеку надмірного вживання антибіотиків

Важливі новини

Росіяни продовжують наступ у напрямку Часового Яру — повідомлення Deep State

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За минулу добу вони просунулися як у самому місті, так і на його північному фланзі.

Також, як вважає український військовий оглядач Богдан Мірошников, на південному фланзі близький до падіння плацдарм ЗСУ в районі Кліщіївки.

«Схоже, що клещіївсько-андріївський плацдарм починає доживати останні дні. 1,5 року тримати те, що вже давно зруйновано – це надлюдські зусилля.

У контексті операції в Часовому Яру це, звичайно, дуже погано. І це погіршує наші позиції в напрямку Костянтинівки. Бо після ліквідації клещіївського плацдарму, Часів Яр довго триматися не зможе. Тим більше, що там знову почалося наше просідання», – написав Мірошников.

Як зробити щеплення проти грипу в аптеці

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов'язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

У МОЗ зазначили, що для того, щоб аптеки могли проводити вакцинацію, вони повинні відповідати низці вимог. Серед них — наявність ліцензії на медичну практику, необхідного матеріально-технічного забезпечення, окремо обладнаного приміщення для проведення вакцинації та зони очікування для пацієнтів.

Наразі лише одна аптека в Києві, за адресою вул. Велика Васильківська, 84/20, повністю відповідає цим критеріям і має право надавати послугу вакцинації. Очікується, що з часом кількість аптек з ліцензією на вакцинацію зросте.

Важливим аспектом є те, що не всі працівники аптек можуть робити щеплення. Це дозволено лише фармацевтам, які пройшли спеціальне навчання, організоване фахівцями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у вересні 2024 року.

Щоб зробити щеплення проти грипу в аптеці, потрібно дотримуватися наступного алгоритму:

МОЗ рекомендує вакцинуватися в період з вересня по жовтень, щоб організм встиг виробити імунітет до сезону підвищеної захворюваності на грип. Проте зробити щеплення можна і пізніше, залежно від індивідуальних потреб.

Від початку жовтня в аптеках України доступні вакцини французького та корейського виробництва, які пройшли державний контроль якості.

Військовий посадовець погодив незаконні виплати на 4,3 мільйона гривень

Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння Служби безпеки України викрили випадок службової недбалості, який завдав державі збитків на понад 4,3 мільйона гривень. Начальник штабу одного з військових підрозділів на Миколаївщині у червні 2024 року допустив безпідставне нарахування додаткових виплат військовослужбовцям, які не брали участі у бойових діях. За інформацією ДБР, посадовець доручив оформлення документів щодо […]

The post Військовий посадовець погодив незаконні виплати на 4,3 мільйона гривень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Армія РФ наближається до Селидового, загроза для Курахового зростає

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

“Довго й ефективно обороняти місто надзвичайно важко через складнощі ландшафту. Коли дійдуть до траси, то штурм міста буде швидшим за зачистку Суджі. Ворог перейшов трасу Вугледар-Мар’їнка і закріпився на наших колишніх позиціях. Падіння Селидового загрожує насамперед обороні міста Курахове, яке мало би прикриватися саме з висот із напрямку Селидового, і це угруповання мало би бути відсіченим досить великим водосховищем”, – пише Ворошнов.

Також, за його оцінкою, є загроза напівоточення угруповання у Вугледарі, якщо РФ вдасться захопити низку важливих об’єктів уздовж траси Вугледар-Мар’їнка.

Фактично Ворошнов підтверджує, що наступ РФ на покровському напрямку, який наразі йде більше не на захід, у бік Мирнограда, а на південний захід, глобально в напрямку Врем’ївського виступу, має на меті обійти із заходу другу лінію української оборони на всьому донецькому фронті від Очеретиного до Вугледара.

СБУ затримала жителя Харківщини за виправдовування агресії рф

Служба безпеки України викрила 40-річного жителя Харківщини, який через російські Телеграм-канали поширював проросійські меседжі, виправдовував збройну агресію рф та підтримував окупацію Харківщини. Як повідомляє СБУ, затриманим виявився мешканець селища Козача Лопань, який працював майстром у регіональній філії Укрзалізниці. Після окупації його рідного населеного пункту російськими військами він переїхав до Харкова, оскільки його житло було зруйноване […]

The post СБУ затримала жителя Харківщини за виправдовування агресії рф first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом’якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов’язків.

МОЗ акцентує увагу на тому, що більшість збудників сезонних респіраторних хвороб є вірусними, а антибіотики ефективні лише проти бактерій. Випадки, коли антибіотики необхідні, стосуються бактеріальних інфекцій, і їх призначення має бути обґрунтованим та базуватися на результатах обстеження. Використання антибактеріальних препаратів без потреби призводить до збільшення антимікробної резистентності, коли інфекції стають нечутливими до стандартних ліків.

Антимікробна резистентність є серйозною загрозою сучасній медицині, оскільки призводить до ситуацій, коли інфекції важко лікувати. Проблема є глобальною, проте для України, яка знаходиться у складному економічному та медичному стані через війну, надмірне використання антибіотиків ще більше ускладнює ситуацію.

МОЗ закликає українців не приймати антибіотики без призначення лікаря. Рішення про використання антибіотиків має базуватися на клінічному обстеженні та результатах лабораторних аналізів, що підтверджують бактеріальну природу інфекції. Самостійне лікування антибіотиками без підтвердження бактеріальної інфекції є помилкою, яка лише погіршує здоров’я і сприяє поширенню антимікробної резистентності.

За результатами досліджень у США з 2016 до 2018 року, від 43% до 56% пацієнтів отримували антибіотики при бактеріальних інфекціях, а від 7% до 66% — при вірусних захворюваннях, що є неприпустимим. Цей досвід показує, що така практика не є унікальною для України, однак її наслідки потребують серйозної уваги, адже нераціональне використання антибіотиків створює глобальну проблему.

Останні новини