П’ятниця, 18 Квітня, 2025

На Дніпропетровщині підірвали авто чиновника, у Києві загинули люди від вибуху гранати

Важливі новини

У Харкові розпочато роботи з модернізації електромережі

У Харкові наразі тривають інтенсивні роботи зі відновлення електропостачання, що постраждало в результаті суворих ворожих атак на енергетичну інфраструктуру міста. Згідно з повідомленням міського голови Ігоря Терехова, нинішні перебої у постачанні електроенергії тимчасово призвели до зупинки руху метрополітену. Проте, завдяки зусиллям комунальних служб, деякі маршрути трамваїв і тролейбусів вже відновлено, а муніципальні автобуси продовжують забезпечувати транспортне сполучення для мешканців міста.

"Сьогодні виникли значні пошкодження енергетичної мережі, що живить Харків. Наші комунальні підприємства у співпраці з енергетиками зосереджені на відновленні електропостачання. Це, однак, не означає, що весь місто зазнає затримок у постачанні електроенергії, але деякі складнощі все ж існують. Недолік напруги в електромережах став критичним фактором для забезпечення сталого енергозабезпечення міста", – зазначив Терехов.

Він також підкреслив, що житлові будинки зазнали значних пошкоджень через ворожі атаки, і комунальні служби працюють над ліквідацією їх наслідків, у тому числі проводять інспекцію дахів для виявлення пошкоджень. Мер висловив свою подяку за надану підтримку з інших міст України, яка надійшла до Харкова в цей складний час.

"Сьогодні, наприклад, ми отримали значну допомогу від Закарпаття, і я висловлюю щиру вдячність за цей акт солідарності. У ці важкі часи всі міста і області об'єдналися, щоб надати нам допомогу", – підкреслив Ігор Терехов.

У результаті ворожих атак на енергетичну інфраструктуру Харкова, місто стикнулося з серйозними проблемами у системі електропостачання. Хоча деякі перебої в електропостачанні тимчасово призвели до припинення руху метрополітену, комунальні служби активно працюють над відновленням системи енергопостачання. Несприятливі умови створили значні пошкодження житлових будинків та інфраструктури, але завдяки спільним зусиллям місцевих та зовнішніх допомогодавців, місто отримує підтримку та допомогу у відновленні нормального функціонування. Такий акт солідарності між містами та областями підкреслює важливість взаємопідтримки в умовах кризи.

Нові можливості вступу до ЗСУ, контрактна служба без повістки для українців

Українці, які добровільно звернуться до ТЦК та СП без повістки, отримають можливість укласти контракт на службу в Збройних Силах України. Згідно з цим контрактом, їхнє зарахування на військову службу буде проводитися на строк одного року. Після закінчення цього терміну вони матимуть право на звільнення. Такий крок спрямований на підвищення обороноздатності країни та стимулювання патріотичних почуттів серед громадян. Відкритість та готовність допомогти у зміцненні оборони є важливим елементом будівництва сильної та стійкої держави. Україна вітає тих, хто готовий віддати свою енергію та зусилля для захисту батьківщини, і гарантує їм належні умови для військової служби.

Про можливість укладення контракту на службу без отримання повістки повідомив голова комітету Верховної Ради з національної безпеки Федір Веніславський. За його словами, такі особи не будуть вважатися мобілізованими і матимуть право на відпустку після закінчення року роботи.

“Якщо людина отримала повістку – вона підлягає мобілізації. Однак якщо вона прийшла до нас добровільно – вона має право укласти контракт на військову службу. Така особа буде розглядатися як контрактник і матиме право на укладення контракту на рік”, – пояснив Веніславський.

Також він зазначив, що після закінчення року служби за контрактом особа матиме можливість на звільнення. Цей механізм передбачено для тих, хто вирішив добровільно приєднатися до Збройних Сил України.

“Ця можливість встановлена для тих, хто самостійно вирішив служити в армії”, – додав він.

У законопроекті щодо посилення мобілізації було виключено положення про звільнення після 36 місяців служби. В результаті цього звільнення зі служби в Збройних Силах України наразі неможливе навіть для тих, хто вступив добровільно на початку війни.

На даний момент будь-яка особа, яка з’являється в ТЦК, може отримати повістку та підлягає мобілізації. Єдине пом’якшення стосується тих, хто прибуває без повістки для уточнення даних. Згідно з рішенням уряду, їх не можна направляти відразу на медичний огляд, але повинні видати окрему повістку.

Дитячі садки при офісах: перший заклад відкриють у МОН України

Україна планує революціонізувати систему дошкільної освіти, створивши дитячі садки прямо у приміщеннях офісів, що стане важливим кроком для бізнесу у залученні та утриманні талановитих працівників. Заступниця міністра освіти Євгенія Смірнова поділилася цією ініціативою у співбесіді з виданням NV, підкресливши, що цей крок дозволить матерям бути більш спокійними, знаючи, що їхні діти поруч. Перший дитячий садок планується відкрити при Міністерстві освіти та науки, але ініціатива розглядається як потенційна можливість для будь-яких установ і підприємств. Смірнова акцентує на тому, що розвиток дошкільної освіти є ключовим для позитивних змін у суспільстві, а зміни в оплаті праці вихователів мають стати одним із пріоритетів. Запропонований МОН законопроєкт спрямований на розвиток різних форм дитячих садків, у тому числі невеликих груп з одним вихователем на декількох дітей, що може бути особливо важливим для сільських районів.

Україна розглядає можливість відкриття дитячих садків у приміщеннях офісів як стратегічний крок у покращенні умов праці для батьків-співробітників та забезпеченні дітей адекватними умовами під час робочого дня. Ця ініціатива може стати кроком у напрямку підтримки сімей та розвитку дошкільної освіти. Важливо, що уряд планує розширення форм дитячих садків, включаючи гнучкі моделі, які можуть бути ефективними, особливо у сільських районах.

Сергій Вязмікін: Воїн з Батальйону Монако

Лютий 2023 року залишив глибокий слід в історії боротьби з корупцією в Україні. Державне бюро розслідувань розкрило багатомільйонні угоди голови Податкової служби Києва, Оксани Датій. У цьому складному коктейлі корупційних схем виявилися й імена, які довгий час лишалися відомими лише зарядженим особам розслідування – Сергій Вязмікін та Ігор Абрамович. Їхні імена стали синонімом загадковості в контексті розслідувань "Батальйону Монако", що ставали все більш відомими в світлі подій.

Не випадково Сергія Вязмікіна та Ігора Абрамовича помітили на Сен-Жан-Кап Ферра. Журналісти встановили, що колишній заступник начальника департаменту захисту економіки Національної поліції та екс-депутат від ОПЗЖ – це давні друзі. Цей факт не міг не привернути увагу правоохоронних органів, і ГБР розпочало розслідування щодо законності перетину кордону учасників "батальйону Монако". Проте пройшло вже рік, і не було жодних новин з цього питання.

Одним із запитань, яким цікавилася громадськість, було, як Сергій Вязмікін та Ігор Абрамович могли дозволити собі відпочинок у Монако. Відповідь на це питання стала зрозумілою після затримання та обшуку в Оксани Датій. За даними, у неї були знайдені записки, в яких вона виражала бажання отримати мільйони доларів, шуби та розкішні подорожі. Як тоді виявилося, за цими схемами стояли Вязьмікін, Купранець та Абрамович. Вони організовували масштабні схеми блокування податкових накладних і вимагали величезні суми за їх розблокування.

Поглянемо трохи на минуле Вязьмікіна та Купранця. Купранець, як відомий «борець» з економічною злочинністю, розпочав свою кар'єру ще за часів Януковича, ведучи темні справи з сутенерами і повіями. Пізніше він перейшов до контролю над контрабандою алкоголю та тютюну через Одеську митницю, де освоїв схеми відкатів, відкриваючи кримінальні справи та закриваючи їх після отримання хабарів. У підприємницьких колах він відомий як «рєшал», до кого можна звернутися за вирішенням проблем у бізнесі. З часом Купранець зробив кар'єру до посади заступника екс-міністра Авакова.

Сергій Вязмікін був довіреною особою Купранця. Він займався "боротьбою" з валютними мінялами, а пізніше відомий був у гральному бізнесі, працюючи на посаді в.о. начальника департаменту захисту економіки Національної поліції у 2016 році. Під керівництвом Авакова він займав посаду начальника департаменту стратегічних розслідувань при МВС, маючи великі можливості в "розслідуванні" інших осіб за відповідну винагороду.

За даними ЗМІ, під час своєї роботи в МВС, Купранець був настільки близький з Сергієм Вязмікіним, що той став для нього начальником. Разом працюючи у відомому серед колег "Департаменті кошмару бізнесу", вони встигли налагодити непогану базу підприємств, з яких продовжують отримувати свої "вигоди". З 2019 року до їхнього угруповання приєднався ще один особливий член – колишній депутат від проросійської ОПЗЖ Ігор Абрамович. Він раніше займав посаду у Податковому комітеті Верховної Ради, куди його запросив голова комітету та близький товариш Данило Гетьманцев. Після скандалу з Батальйоном Монако, Абрамович став вигороджувати героя статті. У той час, коли Вязмікін з Абрамовичем насолоджувалися відпочинком на Лазурному узбережжі, слідчі з Нацполіції – Руслан Марчук та Євген Коваль, які були виключені з МВС після відставки Авакова, вирішували питання щодо збору коштів із виробників.

Не дивлячись на відкритість деяких фактів, їхня бізнес-імперія залишається ретельно замаскованою від зайвих очей. Вязмікін, Купранець та їхні партнери використовують різноманітні юридичні хитрощі, у тому числі оформлення компаній на родичів, щоб приховати свої фінансові операції.

Сергій Анатолійович Вязьмікін зазначений як керівник АТ "Закритий недиверсифікований корпоративний венчурний інвестиційний фонд Фарт капітал". Наразі бенефіціаром цього фонду є Сетак Марія Олександрівна, теща Сергія Вязьмікіна. Михайло Григорович Купранець – батько Ігоря Купранця, але його причетність до фонду також викликає питання.

Слідчі мають вивчити цю складну мережу корупції, яка проникає різні сфери влади та бізнесу. Однак це може бути важким завданням, особливо коли мова йде про особистості з високими зв'язками та впливом. Тимчасова слідча комісія з корупції у ДПС розглядала це питання на засіданні, де журналіст Юрій Бутусов детально пояснив, які незаконні схеми використовують податківці для своєї вигоди.

Згідно з висловлюванням Бутусова, блокування податкових накладних стало основним інструментом, який дозволяє податківцям отримувати незаконні вигоди. Ця практика призводить до того, що робота багатьох підприємств ускладнюється, а розблокувати їх можливо лише через сплату хабара. Цікаво зауважити, що більше половини всіх зареєстрованих компаній, які піддаються перевірці, стикаються з такою проблемою.

Ще однією темою, яка викликала обурення, була діяльність департаменту акцизів, який, на думку Бутусова, працював на користь корупційних схем. У цьому контексті імена Вязмікіна, Абрамовича та колишнього начальника Департаменту захисту економіки Національної поліції України Ігоря Купранця набули особливого звучання.

Тим часом, поки українці спільними зусиллями готуються до перемоги над російською агресією, Вязмікін посилює свої "позиції" на Лазурному узбережжі Франції. Походжений із Нової Каховки, він займається збором хабарів від підприємств, що оподатковуються акцизами в Україні.

Під час ранкових пробіжок Ніццою разом зі своїм партнером, харківським бізнесменом Ігорем Абрамовичем, вони обговорюють нові методи отримання "доходу". Абрамович є лідером у списку "батальйону Монако".

Як зазначають Бутусов та інші експерти, перед початком війни Вязмікін і Купранець обіцяли людям із опозиції великі гроші у доларах. Ці кошти планували зібрати із поборів підакцизних підприємств. Для реалізації цієї схеми вони "орендували" податкову службу та активно співпрацювали з посадовими особами, які виписували порушення виробникам.

Весь цей складний механізм корупції, включаючи особистість Сергія Вязмікіна, який стоїть за "батальйоном Монако", знаходиться під серйозним контролем громадськості та правоохоронних органів. Їхні зв'язки та дії в галузі оподаткування та економічної безпеки України викликають серйозні сумніви. А ще, виявляється, дружина Вязмікіна, Оксана Олександрівна, у минулому була громадянкою Російської Федерації, яке ставило під сумнів їхню лояльність до України.

Нагадаємо, що у 2016 році Росія тривалий час окупувала Крим та частину Донбасу, завдавши важкий удар українському суверенітету та територіальній цілісності. В цей же період Сергій Вязмікін, відомий за свою роботу у сфері економічної безпеки, отримав посаду заступника начальника голови Департаменту захисту економіки Національної поліції України. Це було значимим кроком для нього у кар'єрному зростанні, особливо в умовах складностей та викликів, пов'язаних з російською агресією.

Не зважаючи на його службові досягнення, варто звернути увагу на той факт, що дружина Вязмікіна володіє російським паспортом. Ця обставина може викликати певні питання щодо його відданості та лояльності до України, особливо в контексті російської агресії та анексії Криму. У таких обставинах важливо ретельно розглянути його зв'язки та дії з точки зору національної безпеки та інтересів держави.

Указ Президента України про нагородження Сергія Вязмікіна орденом Данила Галицького свідчить про визнання його внеску у забезпечення економічної безпеки країни. Однак цей факт не може ігнорувати питання, пов'язані з його особистими зв'язками та родинними обставинами, особливо з урахуванням геополітичної ситуації та загрози з боку Росії.

У такі складні часи, коли Україна стоїть на боротьбі за свою незалежність та територіальну цілісність, важливо забезпечити, щоб кожен посадовець проявляв вірність і відданість державі та її інтересам над усе.

У висновку можна сказати, що стаття розкриває складну ситуацію, пов'язану з особистими та службовими зв'язками Сергія Вязмікіна, який обіймав посаду у Національній поліції в умовах російської агресії. Варто звернути увагу на той факт, що дружина Вязмікіна має російське громадянство, що може створювати певні сумніви у відданості до української держави. Нагородження Вязмікіна орденом свідчить про його вагому роль у забезпеченні економічної безпеки країни, проте необхідно уважно враховувати всі аспекти його особистих та службових зв'язків у контексті національної безпеки України. У такі складні часи, важливо, щоб кожен посадовець мав непохитну відданість та лояльність до держави, а його дії були спрямовані на захист інтересів України.

Рустем Умєров звільняє посадовців і перезапускає оборонні закупівлі

Міністр оборони України Рустем Умєров оголосив про кардинальні зміни у структурі Міністерства оборони та Агенції оборонних закупівель (АОЗ). Причиною цього стали численні провали в забезпеченні фронту необхідним озброєнням. 24 січня Умєров повідомив про звільнення заступника міністра Дмитра Кліменкова, а також про розірвання контракту з головою Наглядової ради АОЗ Мариною Безруковою. Крім того, міністр оголосив про […]

The post Рустем Умєров звільняє посадовців і перезапускає оборонні закупівлі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Дніпропетровській області правоохоронці з’ясовують обставини вибуху автомобіля, внаслідок якого постраждали місцевий посадовець і його дружина. За інформацією поліції, інцидент стався сьогодні близько 07:40 ранку. Внаслідок вибуху обидва отримали тілесні ушкодження. Подружжя перебувало в машині під час вибуху.

На місце події прибули перший заступник голови Національної поліції України та начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе, слідчі, співробітники СБУ та прокуратури. У поліції зазначили, що зараз вирішується питання щодо правової кваліфікації події, з’ясовуються всі обставини та мотиви.

Це вже не перший подібний інцидент в Україні за останню добу. 3 квітня у Києві сталися два вибухи, які також привернули увагу правоохоронців. Один з них стався на ринку «Юність» у Деснянському районі. За попередніми даними, у кіоску вибухнула граната. Внаслідок цього загинули двоє людей. Вибухотехніки виявили залишки боєприпасу, які підтверджують факт використання вибухового пристрою.

Ще один вибух стався у Дніпровському районі столиці. Чоловік, перебуваючи біля гаражів, знайшов шматок мідного дроту з прив’язаним предметом, схожим на капсуль від гільзи. Він вирішив підігріти його запальничкою, що й спровокувало вибух. Постраждалого госпіталізували з пораненням живота.

Усі випадки наразі розслідуються, поліція не виключає як необережне поводження з вибуховими предметами, так і можливі злочинні дії. Правоохоронці закликають громадян бути уважними і не чіпати підозрілі предмети, а також повідомляти про будь-які знахідки в поліцію.

Останні новини