Середа, 23 Липня, 2025

НАБУ та САП відправили до суду справу нардепа Лабазюка за надання неправомірної вигоди

Важливі новини

Бюрократія уповільнює відновлення західної техніки для України

Західна військова техніка, що надається Україні для боротьби з агресією Росії, часто потребує ремонту, однак процес ремонту відчутно уповільнюється через відсутність необхідних запасних частин та бюрократичні перепони. Як повідомляє DW, внаслідок інтенсивного використання, зокрема, німецьких гаубиць Panzerhaubitze 2000, багато техніки виходить з ладу, і ремонт часто займає кілька місяців. Один з українських артилеристів розповів про […]

The post Бюрократія уповільнює відновлення західної техніки для України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Відомого українського режисера студентки звинуватили в домаганнях

Викладач Київського національного університету театру, кіно і телебачення і режисер Андрій Білоус вперше відреагував на звинувачення у сексуальних домаганнях до студенток. У відповідь на запити журналістів “Громадського”, він підтвердив, що подав заяву до поліції, яка наразі займається справою. Водночас Білоус відмовився коментувати ситуацію детальніше, поки триває слідство. “Я подав заяву в поліцію, вона займається. Я […]

The post Відомого українського режисера студентки звинуватили в домаганнях first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Шахрайка видурювала гроші у військових, прикриваючись фондом Ірини Федишин

На Львівщині поліція затримала 23-річну мешканку Закарпаття, яка видавала себе за представницю благодійного фонду співачки Ірини Федишин і виманювала гроші у військових. Про це повідомила сама Федишин у відеозверненні з-під відділку поліції, оприлюдненому 14 червня. За словами співачки, шахрайка діяла у складі групи. Вони знаходили телефони військовослужбовців, які шукали транспорт для фронту, і під виглядом […]

Олег Винник повернувя в Україну, бо на межі банкрутства

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

За словами Беспалова, протягом свого перебування в Німеччині, куди Винник виїхав у лютому 2022 року, він накопичив великі борги. Зараз у співака закінчилися гроші, і він фактично став банкрутом. Блогер зазначив, що відсутність фінансів суттєво ускладнює можливості Винника щодо повернення на музичну сцену.

Команда артиста наразі активно шукає піар-менеджерів, які можуть допомогти відновити його репутацію в Україні. “Зараз його представники активно продзвонюють топових піарників, пропонуючи співпрацю і великі кошти. Наше джерело змогло дізнатися, що сьогодні Олег Винник тотально банкрут. В нього немає грошей, він в боргах”, – заявив Беспалов.

Цікаво, що протягом двох років артист не коментував війну в Україні і не виходив на зв’язок. Його екс-продюсер розповів, що він незаконно перетнув кордон, ховаючись під ковдрою в автомобілі, тоді як сам Винник стверджував, що виїхав через хворобу. Несподівано в серпні цього року він випустив нову пісню та анонсував світове турне, що викликало неоднозначні реакції в українських фанатів.

Захисник України: у боях на Харківщині загинув 23-річний футболіст Микита Калін

6 лютого 2025 року на Харківщині під час бойових дій загинув Микита Калін – 23-річний колишній футболіст, який у різні роки виступав за юнацьку команду «Колоса», а також клуби «Скіф», МФК «Бровари», «Богданівка» та «Фаворит». Про трагічну втрату повідомила Українська Асоціація Футболу, висловивши співчуття рідним та близьким спортсмена. На війні проти росії загинув 23-річний ексфутболіст, […]

The post Захисник України: у боях на Харківщині загинув 23-річний футболіст Микита Калін first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українське правоохоронне відомство, а саме Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура, вживають рішучих заходів у боротьбі з корупцією на всіх рівнях влади. Найсвіжіший приклад цього — подання до суду справи проти народного депутата України від фракції “За майбутнє”, Сергія Лабазюка. Його звинувачення стосуються надання неправомірної вигоди колишньому віцепрем’єр-міністру Олександру Кубракову та голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму.

Суть звинувачень полягає в тому, що у серпні 2023 року Лабазюк, як власник великого будівельного та аграрного бізнесу, використовуючи свій статус народного депутата, звернувся до вищого посадовця Міністерства відновлення з проханням надати його компанії підряди на відбудову інфраструктурних об’єктів на суму 1 мільярда гривень. У разі успішного отримання цих підрядів, він обіцяв “винагороду” у розмірі 3-5% від вартості кожного підряду. З метою досягнення домовленості щодо наступних кроків, народний депутат залучив директора своєї компанії.

Цей випадок є ілюстрацією наполегливої роботи правоохоронних органів виявлення та припинення корупційних схем, що порушують закон та підірвують довіру до державних інституцій. НАБУ та САП продовжують активно діяти в інтересах правопорядку та чесності, незалежно від статусу чи впливу осіб, залучених до корупційних правопорушень. Це також служить важливим сигналом для інших посадовців та представників влади про неприпустимість корупційних діянь та відповідальність за них перед законом.

Нагадаємо, що боротьба з корупцією є однією з ключових пріоритетних завдань для побудови сильної, прозорої та справедливої держави, яка здатна забезпечити добробут та розвиток своїм громадянам. У світлі цього, кожен випадок виявлення корупції та притягнення винних до відповідальності є кроком у напрямку будівництва правової держави, де немає місця для корупційних проявів та привілеїв.

Пізніше обвинувачені передали вищому посадовцю Державного агентства відновлення неправомірну вигоду у розмірі 150 тисяч доларів США. Передача хабаря відбулася на парковці одного зі столичних супермаркетів, а гроші були приховані в китайській шкатулці.

Лабазюк заперечував, що намагався підкупити чиновників, стверджуючи, що його провокували на хабар. Справа кваліфікується за ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України, за що йому загрожує від п’яти до десяти років позбавлення волі.

28 листопада Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Лабазюку, проте заставу у сумі 40 мільйонів 260 тисяч гривень за нього внесли, і він вийшов з-під варти в той же день.

У НАБУ відзначили, що це уже другий народний депутат, якого звинувачують у наданні неправомірної вигоди у сфері відновлення.

У квітні 2024 року до суду направили обвинувальний акт із справою щодо іншого депутата.

Що відомо про Сергія Лабазюка

Депутат Верховної ради України трьох скликань (теперішнього дев’ятого скликання, восьмого та сьомого скликань). З 2012 року обирається до парламенту по одному і тому ж мажоритарному округу №188, до якого входить частина Хмельницького, колишні Хмельницький та Волочиський райони.

Один із народних депутатів, які голосували за диктаторські закони 16 січня 2014 року. 1 серпня 2014 року подав заяву з проханням вважати результат голосування як «не голосував». Згодом заявив, буцімто насправді він не голосував за ці закони.

Наразі у Верховній Раді є членом депутатської групи “За майбутнє” та членом Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики.

Народився у 1980 році у Волочиську Хмельницької області. Є засновником та на цей час почесним президентом ТОВ “Група компаній “Вітагро”, яка займається рослинництвом, садівництвом та тваринництвом.

Одружений. Дружина депутата Віолета Лабазюк наразі є головою Хмельницької обласної ради.

Фігурант антикорупційних розслідувань за фактом політичної корупції та тендерних махінацій.

В грудні 2020 року ветеран АТО Олексій Кравчук заявив про погрози його родині після того, як він опублікував відео, де Лабазюк ображав його побратимів.

Є інформація про причетність підприємства ТОВ «Інвестиційна компанія „Вітагро“» Лабазюка у прихованій приватизації державного підприємства «Завод „Маяк“».

Останні новини