Середа, 23 Липня, 2025

Нардеп Веніславський розповів коли в Україні проведуть вибори

Важливі новини

Колишня правоохорониця «чистила» базу даних ухилянтів за 2 тисячі доларів

На Дніпропетровщині викрито масштабну схему незаконного втручання у військові бази даних. Колишню інспекторку одного з правоохоронних органів підозрюють у зловживанні службовим становищем — вона за гроші видаляла з електронної системи дані про осіб, які ухилялися від мобілізації. Про це повідомило Державне бюро розслідувань. За версією слідства, підозрювана, маючи службовий доступ, безпідставно виводила з бази облікові […]

За тиждень в Прозорро було проведено закупівель на 16,27 мільярда гривень

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Згідно з інформацією, оприлюдненою у системі «Прозорро», «Держоператор тилу» Міністерства оборони України продовжив переукладати угоди на постачання харчування для військових. Це стало необхідним через те, що певні фірми не змогли впоратися з постачанням у визначені регіони.

Раніше для цих регіонів було обрано консорціум «Юнайтед Фуд Груп», до складу якого входила і фірма «Сендерс». Однак, за даними «Наших грошей», консорціум не зміг впоратися з постачанням у всіх виграних областях. Подібна ситуація сталася і з фірмою «Гранпрі», яка не справилась з постачанням харчів у Донецькій області і була замінена на «Трейд граніт інвест».

Ціни на харчування в нових контрактах залишаються нижчими за роздрібні. Наприклад, ціна яєць у нових каталогах становить:

Це контрастує з середньою роздрібною ціною в Україні, яка складає 3,30 грн за яйце (для нефасованих яєць). Раніше Міноборони в деяких контрактах на 2023 рік вказувало ціну в 17 грн за яйце, тоді як ринкова ціна за даними Держстату становила 6,30 грн.

Відповідно до нових угод, ціни на харчування для військових були знижені, що допомагає зменшити витрати, зберігаючи при цьому високий рівень постачання. Проте, існуючі проблеми з виконанням контрактів і завантаженням постачальників ставлять під питання ефективність роботи системи забезпечення та контроль за виконанням угод.

По справі мера Мукачева арештовано майно одного із фігурантів

Це рішення є результатом тривалої роботи детективів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), які зібрали достатньо доказів для обґрунтування необхідності такого заходу.

Сергію Филі, співвласнику компанії ТОВ «Біном-Груп», якого звинувачують у причетності до справи міського голови Мукачева Андрія Балоги, Вищий антикорупційний суд наклав арешт на його майно. Однією з ключових діяльностей компанії була оцінка вартості земельної ділянки під стадіоном «Авангард», що стало центральним пунктом у справі.

Таке рішення 28 червня ухвалив ВАКС.

«Клопотання старшого детектива НАБУ про арешт майна – задовольнити частково. Накласти арешт на майно, що належить (Сергію Филю – ред.) (з тимчасовим позбавленням власника (володільця) права на відчуження та розпорядження)», – йдеться в рішенні.

Зокрема, суд наклав арешт на земельну ділянку площею 0,2634 га в Полтаві; автомобілі Volkswagen E-Golf 2018 року випуску, Dacia Logan 2005 року випуску і Nissan Juke 2012 року випуску; 50% частки у статутному капіталі ТОВ «Консалтингова компанія «Форекс»; 50% частки у статутному капіталі ТОВ «Біном Груп» (ЄДРПОУ- 38377892); 100% корпоративних прав ПП «ГЕОСФЕРА-А» та п’ять рахунків в ПриватБанку, Укргазбанку, Ідея банку, Райффайзен банку та Таскомбанку.

Нагадаємо, НАБУ і САП затримали мера Мукачева Андрія Балогу та колишнього народного депутата Михайла Ланьо. За даними слідства, мер Мукачево забезпечив ухвалення на сесії міськради рішення про продаж за заниженою у майже 9 разів ціною ділянки приватному товариству, фактичним контролером якого є голова райради, колишній нардеп Михайло Ланьо.

Підставою для цього стала експертна грошова оцінка із заниженою вартістю ділянки, за яку власникам компанії-оцінювачки надали хабар. В результаті таких оборудок землю з ринковою вартістю 84,6 млн грн продали усього за 9,6 млн грн.

Попри таку мізерну ціну, міський голова особистим рішенням ще й надав товариству розстрочку платежу на 6 місяців. Збитки територіальній громаді становлять 74,9 млн грн. Пізніше їм повідомили про підозру.

Названо причини зриву відновлення лікарні «Охматдит»

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Основною причиною є зміна процедури обрання підрядника, що вимагає більше часу. Чернишук зазначив, що була проведена повторна експертиза, яка досі на завершальній стадії. «Очікуємо остаточний вердикт по загальній будівлі», – сказав він, додавши, що нова експертиза є більш детальною і проводилася провідним закладом у цій галузі.

Він також уточнив, що ремонт «Охматдиту» планується здійснити однією компанією в режимі «проєктуй-будуй», що означає спочатку розробку проєкту, а потім вже проведення будівельних робіт. Тепер ці процеси розділені: проектування та будівництво проходитимуть окремо.

Чернишук пояснив, що для забезпечення прозорості процедури обрання підрядника буде оголошено окремий тендер після завершення розробки проєкту. Усе це потребує часу, оскільки здійснюється за бюджетні кошти лікарні, і відповідно до законодавства, ця процедура має бути більш ретельною, щоб уникнути можливих порушень.

Лікарня «Охматдит» оголосила спрощені закупівлі на протиаварійні роботи вартістю 9,51 млн грн, а також технічний нагляд за ними вартістю 132 тис. грн. До 15 листопада мають бути виконані першочергові протиаварійні роботи для захисту будівлі лікарні.

Нагадаємо, що 8 липня 2023 року Російська Федерація завдала масованого ракетного удару по Києву, в результаті якого один з корпусів лікарні «Охматдит» було повністю зруйновано, а декілька будівель отримали пошкодження. Унаслідок атаки загинуло двоє людей, у тому числі дитина, яка перебувала в реанімації після операції.

Водночас, благодійний фонд «Охматдит» не планує переказувати 378 млн грн, які були зібрані на відбудову лікарні, на рахунок НДСЛ «Охматдит». В організації зазначили, що всі зібрані кошти залишаться на їхніх рахунках і будуть використані на оплату нагальних потреб лікарні, проте лікарня не надала жодних запитів щодо таких потреб.

Після скандалу з тендером на відновлення лікарні буде створена спеціальна Рада з контролю, яка стежитиме за процесом відновлення «Охматдиту».

Ціни на помідори в Україні досягли рекорду за 7 років

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Ціни на тепличні помідори залишаються найвищими на внутрішньому ринку України принаймні за останні 7 років. Виробники пояснюють це тим, що обсяги збору овочів на місцевих стаціонарних комбінатах залишаються невеликими, через що продавці змушені підвищувати ціни на наявні обсяги продукції. При цьому, за словами аналітиків, компенсувати недостатню пропозицію місцевих томатів за рахунок імпортної продукції трейдерам поки що не вдається.

Згідно з даними аналітиків, ціна на тепличні помідори в Україні вже на 49% вища, ніж наприкінці листопада 2023 року. Така ситуація спричинена не лише зниженням виробництва в Україні, але й загальними тенденціями на ринку сільськогосподарської продукції.

Окрім того, в Україні спостерігається подорожчання й інших продуктів. Наприклад, ціни на цибулю виросли через збільшення попиту на фоні обмеженої пропозиції якісного продукту. Також повідомлялося про подорожчання тепличних огірків, що стало результатом скорочення пропозиції імпортних овочів.

Експерти прогнозують, що ціни на тепличні помідори можуть зберігати тенденцію до зростання в короткостроковій перспективі, якщо ситуація з внутрішнім виробництвом не зміниться. Однак із покращенням пропозиції в наступні місяці варто очікувати деяке стабілізування цін.

Заяви народного депутата Федора Веніславського про можливість проведення виборів в Україні після завершення воєнного стану викликали багато запитань. В ефірі Radio NV депутат розповів, що проведення виборів у нинішніх умовах є малоймовірним і може статися лише після усунення загроз національній безпеці.

За словами Федора Веніславського, воєнний стан в Україні може бути скасований лише після того, як будуть усунуті загрози для безпеки, територіальної цілісності та державного суверенітету. На даний момент ситуація залишається нестабільною, адже Росія продовжує здійснювати тиск по всіх напрямках фронту, зокрема на південь, схід і Донбас.

Народний депутат зазначив, що прогнози щодо завершення воєнного стану важко давати через численні фактори, серед яких — і політичні заяви світових лідерів, і конкретні дії адміністрації США щодо Росії. Тому, на думку Веніславського, до кінця лютого 2024 року варто утриматися від поспішних висновків.

Одним із ключових моментів у заяві депутата стало питання проведення виборів під час війни, зокрема у випадку “заморозки” фронту. Веніславський наголосив, що навіть у разі деякої стабілізації на фронті, проведення виборів в умовах окупації значної частини території України і масового перебування громадян за кордоном є практично неможливим.

Окрім фізичних перешкод, таких як організація голосування в умовах тимчасових таборів за кордоном, на думку депутата, це також поставить під сумнів легітимність влади через порушення рівних можливостей для всіх громадян взяти участь у виборчому процесі.

Зокрема, Веніславський навів приклад організації виборів за кордоном, коли декілька тисяч громадян України зіткнулися з хаосом під час голосування. У таких умовах було важко навіть забезпечити базові потреби виборців — воду та їжу.

З точки зору міжнародного права, додав депутат, вибори можуть бути проведені лише на території дипломатичних представництв чи консульських установ, які є суверенною територією України.

В результаті, депутат зробив висновок, що через низку факторів, таких як окупація територій, перебування громадян за кордоном та відсутність гарантій безпеки і рівних можливостей для агітації, проведення виборів в Україні наразі є складним і, ймовірно, може призвести до сумнівів щодо легітимності влади.

На думку Веніславського, вибори можливі лише після відновлення повної безпеки на всій території України та забезпечення рівних можливостей для всіх громадян взяти участь у демократичному процесі.

The post Нардеп Веніславський розповів коли в Україні проведуть вибори first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини