Субота, 19 Квітня, 2025

Нардеп від «Слуги народу» Роман Каптєлов приховував нерухомість і доходи дружини в Росії

Важливі новини

Макрон: Росія не може вирішувати, чи прийматиме Україна миротворців

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Москва не має права вирішувати, чи будуть на території України розміщені миротворчі сили. В інтерв’ю газеті Le Parisien французький лідер наголосив, що це питання виключно в компетенції України та її міжнародних партнерів. “Україна є суверенною державою, і якщо вона просить союзницькі війська перебувати на її території, то це не […]

The post Макрон: Росія не може вирішувати, чи прийматиме Україна миротворців first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Руйнування у чотирьох районах Києва: ворожа атака забрала життя людини

Унаслідок ворожого балістичного удару по Києву вночі зафіксовані руйнування та пожежі у чотирьох районах столиці. Найбільша пожежа спалахнула у складській будівлі, охопивши 600 квадратних метрів, а в Оболонському районі загинула одна людина. За даними рятувальників, внаслідок ворожого обстрілу зафіксовані падіння уламків та руйнування в різних районах міста: Оболонський район – пожежа в офісній будівлі з […]

The post Руйнування у чотирьох районах Києва: ворожа атака забрала життя людини first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Аналіз законопроекту щодо мобілізації: погляд українського громадського діяча та військового Олега Симороза

Український громадський діяч і військовий Олег Симороз, ретельно проаналізувавши законопроєкт про мобілізацію, прийнятий Радою на першому читанні, приходить до висновку, що більшість положень у цьому документі — це лише марні слова. За інформацією УНІАН, він зазначив: "Я сподівався побачити у законопроєкті новаторські рішення, що могли б відновити довіру до системи. Але я побачив лише маніпуляції та обман. Наприклад, стосовно фінансового забезпечення військовослужбовців — Міноборони обіцяли додаткову винагороду у розмірі 30 тисяч гривень. Але у тексті законопроєкту я не знайшов жодної згадки про цю винагороду. Крім того, фінансове забезпечення у розмірі 20 тисяч гривень повинно супроводжуватися додатковою відзнакою за участь у бойових діях, це слід чітко врегулювати".

Симороз також висловив свої зауваження щодо процедури демобілізації українських військовослужбовців: "Ви подаєте рапорт, але поки ставка не приймає рішення стосовно конкретної категорії військовослужбовців, демобілізація не відбудеться. Фактично, це може зайняти більше, ніж 36 місяців. Крім того, процес повинен бути справедливим. Є різниця між начальником групи логістики в тилу і військовим, який знаходиться в окопі. Я пропонував, щоб безпосередня участь у бойових діях рахувалася як два дні".

Симороз також висловив свої сумніви стосовно "рівного військового обліку для всіх". У законопроєкті запропоновано позбавити держслужбовців і силовиків гарантованої відстрочки від служби в Збройних Силах. "У цьому документі все написано дуже хитро. Здається, що правоохоронців позбавлять права на відстрочку. Проте, аналізуючи, хто насправді є держслужбовцями, я зрозумів, що з 140 тисяч працівників Національної поліції лише 4 тисячі належать до категорії держслужбовців. Більшість з них — це жінки-діловоди. Слідчі, оперуповноважені, патрульні — всі вони не є держслужбовцями і зберігають право на відстрочку", — продовжує Симороз.

Правозахисник висловив і свої сумніви щодо "електронного кабінету призовника", куди згідно з документом, територіальні центри кваліфікації та військові комісаріати надсилатимуть електронні повістки: "Я радий, що уряд на 100% впевнений, що всі в нашій країні мають смартфони. Я б порадив їм зняти рожеві окуляри і подивитися навколо. Адже історії про витік інформації з 'Дія', а також проблеми з електронним голосуванням під час 'Євробачення' показали, що цифровізація не завжди працює на сто відсотків. Я не впевнений, що хочу довіряти свої дані такій системі". Правозахисник додає, що цифровізація не вирішить проблем корупції у системі, оскільки для цього потрібна реформа військкоматів.

Персональні дані обробляють інші установи, а не лише територіальні центри кваліфікації та військові комісаріати. Проте, те, що відбувається за зачиненими дверима військкоматів, це просто жахливо. Вас забирають телефони при вході, ви не можете вийти з приміщення без підпису уповноваженого працівника військкомату, у системі панує тотальна корупція, а співробітники не вміють адекватно спілкуватися з людьми. Замість воєнкомів давно пора було встановити цивільних менеджерів, фахівців з управління, психологів. І зробити весь процес абсолютно прозорим, а не приховувати за вухом державної таємниці. У нас є центри адміністративних послуг, і вони мають перетворитися на центри надання військових послуг. Громадяни повинні мати повну довіру до системи. Вони повинні бачити, що всі процеси відкриті і прозорі. Але, замість цього, коли ви заходите в військкомат, ваш телефон майже буквально вибивають із ваших рук", — додає він.

Зі свого боку, ми зауважимо, що терор територіальних центрів кваліфікації на вулицях країни вже повністю дискредитував ідею мобілізації та спричинив глибокий розкол і неприйняття дій військкоматів населенням. А в разі ухвалення законопроєкту про мобілізацію, Україну справді чекає тотальний контроль над чоловічим населенням. По суті, країна вводить нове кріпосне право, де у громадян будуть лише обов'язки і жодних прав.

У вищезгаданій статті відображено критичний погляд українського громадського діяча і військового Олега Симороза на законопроєкт про мобілізацію, який був ухвалений Радою в першому читанні. Він вказує на численні проблеми та недоліки у системі військового обліку, недостатню прозорість процесу мобілізації, та загрозу тотального контролю над чоловічим населенням в разі ухвалення даного закону. Зокрема, він висловлює обурення щодо тотальної корупції, яка панує у військкоматах, та вимагає переорганізації системи управління та забезпечення військових послуг шляхом впровадження цивільних менеджерів та збільшення прозорості та відкритості процесу. Висновки цієї статті вказують на необхідність ретельного перегляду та доопрацювання законопроєкту про мобілізацію з метою забезпечення захисту прав громадян та підвищення довіри до системи.

Поліцейський на Київщині отримав 9 років за смертельну ДТП в стані алкогольного сп’яніння

Суд Київської області виніс вирок начальнику відділу превенції одного із районних управлінь поліції ГУ Нацполіції в Київській області, який був визнаний винним у порушенні правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб. За даними Київської обласної прокуратури, посадовця було засуджено до 9 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 10 […]

The post Поліцейський на Київщині отримав 9 років за смертельну ДТП в стані алкогольного сп’яніння first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Наземні станції метро в Києві не планують відкривати під час повітряних тривог

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Михайло Шаманов пояснив, що під час роботи сил протиповітряної оборони (ППО) у столиці, збиті ракети та дрони можуть залишати після себе уламки, які падають на землю. Вони не розчиняються у повітрі і становлять потенційну загрозу для людей. Саме тому на час тривог перекриваються ті ділянки метро, які розташовані на поверхні.

“Коли в столиці працюють сили ППО, уламки збитих об’єктів можуть падати на землю. Це становить небезпеку, тому ми змушені перекривати ті станції метро, які розміщені на поверхні. Безпека людей є нашим пріоритетом,” — зазначив речник КМВА.

Попри численні звернення громадян та петиції щодо відкриття наземних станцій метро під час тривог, КМВА не змінює своєї позиції. За словами Шаманова, навіть попри незручності для мешканців та гостей столиці, здоров’я і безпека людей залишаються на першому місці.

“Я розумію, що людям це незручно. Ми всі живемо поза зоною комфорту вже третій рік, але життя та здоров’я українців є пріоритетом. Ми не можемо ризикувати, відкриваючи станції метро, які знаходяться на поверхні,” — додав він.

Рішення щодо перекриття наземних станцій метро в Києві ухвалюється через ризики для пасажирів, особливо під час активної фази ракетних атак з боку російських військ. Попри покращення роботи ППО, повністю захистити місто від падіння уламків неможливо. Тому в адміністрації наголошують на необхідності збереження жорстких заходів безпеки.

Міська влада закликає громадян і далі дотримуватись заходів безпеки під час повітряних тривог та користуватися підземними станціями метро як укриттями. Безпека громадян залишається пріоритетом навіть у складних умовах тривалої війни.

Нагадаємо, що з 17 листопада в Україні були введені графіки відключення електроенергії через масовані удари по енергетичній інфраструктурі. Це вплинуло і на функціонування міського транспорту, що також потребує адаптації до нових умов.

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

За кілька років до депутатства Каптєлов носив прізвище Мігрін. Навчався в Москві, а 2012 року під цим прізвищем опублікував статтю «Блогосфера як інструмент політичної активності молоді» у збірнику матеріалів для конференції російських політологів.

Також, перебуваючи на посаді директора «Фонду Інкерман» – благодійної організації, створеної власниками кримського винного заводу – організовував у Севастополі семінари «Школа активного громадянина» для молоді.

Мігрін став Каптєловим у 2015 році – після укладення шлюбу взяв прізвище дружини. Обрався до ВР від «Слуги народу» на 36 окрузі з центром у Павлограді.

За 5 років депутатства Каптєлов узяв слово тільки 10 разів, але переважно, щоб передати його іншим.

В ефірах регіональних медіа «слуга народу» застерігав проти зближення з Європейським Союзом, нібито там не перевіряють джерела доходів.

Дохід дружини в Росії.

За даними «Схем», в Україні дружина нардепа Євгена Каптєлова мала свій бізнес – це прокат іграшок.

Уже через рік після початку великої війни у відео вона хвалиться завершенням одного з навчальних курсів у Росії.

Так, Каптєлова покинула Україну за місяць до повномасштабного вторгнення і вирушила до Москви.

22 січня 2022 року вона вилетіла із Запоріжжя до Стамбула, а звідти ввечері того ж дня – до Москви. Там вона і зустріла початок повномасштабного вторгнення РФ.

На одному з російських сайтів повідомляється, що Каптєлова в Росії надає послуги як сімейний нутриціолог і психосоматолог.

Останні новини