Субота, 19 Квітня, 2025

НАЗК перевіряє декларацію та спосіб життя в.о. заступника голови ДПС та його співмешканки

Важливі новини

Інтерес українців до валютних вкладів у банках знижується

У червневому звіті про макроекономічну стабільність Національного банку України було відзначено, що після зняття обмежень на обмін валюти та подальшого розміщення коштів на депозити спостерігається помітне зменшення попиту на послугу обміну гривні на іноземну валюту. Це свідчить про позитивні тенденції у фінансовому ринку та збільшення довіри до національної валюти серед населення та підприємств.

Національний банк відзначив, що такі заходи сприяли зменшенню валютних ризиків та стабілізації фінансової системи країни. Однак, існує необхідність у подальших заходах для підтримки цих позитивних тенденцій та збереження стабільності валютного ринку.

Впровадження макроекономічних заходів, спрямованих на підтримку стабільності національної валюти, залишається актуальним завданням для Національного банку України в умовах сучасних економічних викликів.

На фоні цього спостерігається зменшення обсягів строкових депозитів населення в іноземній валюті, що підтверджується даними НБУ.

За період з початку поточного року частка валютних коштів у клієнтських вкладах становить приблизно 32%, що є низьким історичним показником. Банки продовжують утримуватися від активного залучення валютних вкладів через обмежені можливості їхнього ефективного інвестування.

У зв’язку з високими ставками за активами в іноземній валюті, банки забезпечують додатковий дохід, розміщуючи кошти в низькоризикових інструментах, таких як депозити в іноземних банках та облігаціях інвестиційного класу. Однак прогнозується, що очікуване зниження ключових ставок у розвинених країнах знизить ці можливості в майбутньому.

Тому, за даними Національного банку України, банки і надалі не матимуть стимулів активно пропагувати здійснення валютних вкладень серед клієнтів.

Загадкове зникнення мандрівника: доля Антона Птушкіна із Луганська

Антон Птушкін, родом з Луганська, відчув наслідки війни вже у 2014 році, коли змушений був перевозити свою маму до Києва через посттравматичний стрес. Незважаючи на отриману освіту соціолога, він не працював за фахом. Почавши свою кар'єру як діджей у клубі і закінчивши на посаді артдиректора, він успішно побудував свою кар'єру. Створивши радіостанцію Lounge FM, Птушкін також став відомий як учасник тревел-шоу "Орел і решка", де працював протягом трьох сезонів у програмі "Перезавантаження". Він також активно працює на YouTube, де ділиться відеозвітами з мандрівок по всьому світу. Перейшовши на українську мову в червні 2022 року, він продовжує розвивати свій контент. Незважаючи на пропозиції стати ведучим, він відмовився, залишаючись вірним самому собі. Однак він виріш

Битва сиріт: Вдова зіткнення зі Сиротою – Правосуддя проти Відмовників

Українською спільнотою досить галасливо обговорюється неординарна історія взаємодії двох відмінних особистостей – Юлії Цепун та Ярослава Бондаренка. Ця пара, яка, здавалося б, ніколи не могла зійтися за спільною метою, насправді збудувала незвичайний бізнес на крові і боротьбі за правду. За останні два роки війни, коли смерть обійшла кожну українську родину, Цепун і Бондаренко виявилися не просто спостерігачами подій, а активними учасниками боротьби.

Юлія Цепун, вдова героя Майдану, розпочала свій шлях у сфері громадської діяльності, ставши начальником відділу територіальної роботи у КП “Київський міський центр допомоги учасникам АТО”. Проте, за її діяльністю закріпилися тіньові схеми та підозри в корупції, що нещодавно вразили громадську думку.

Ще однією цікавою фігурою в цьому складному пазлі є Ярослав Бондаренко, відомий інтернет-вимагач. Разом із співмешканцем Ігорем Савчуком вони створили мережу сайтів, що поширюють компрометуючу інформацію та пропонують її видалення за гроші. Їхня протиправна діяльність стала предметом ретельного аналізу та обговорення української громадськості.

Таким чином, створенням бізнесу на крові та боротьбою за правду, Цепун та Бондаренко стали відомими по всій країні. Вони, кожен у своїй сфері, визначилися як ключові фігури в сучасному соціально-політичному ландшафті, незалежно від різниці у своїх підходах та методах досягнення мети.

Інтрига навколо Ярослава Бондаренка, його походження та діяльності, стає все більш захоплюючою. Починаючи з перших днів війни, коли він перебував у Києві з друзями по цеху, він демонстрував неординарний підхід до боротьби за країну. Замість того, щоб використовувати свій бойовий досвід та знання військової справи на фронті, Бондаренко вирішив зосередитися на збиранні грошей для фронту, навіть жебракуючи на ці цілі.

Але що сталося зі справжнім патріотизмом? Чому Бондаренко обрав шлях віддалення від фронту, замість того, щоб брати активну участь у захисті України? Чи він міг бути лише вірним слугою Порошенка, який мігрував за своїм політичним лідером, навіть за рахунок власного призначення?

Пізніше, після того як країна виносила героїчні жертви на фронті, Бондаренко відпочивав у компанії Юлії Цепун у Іспанії та Австрії. Як вони опинилися в Європі і хто забезпечував його такі часті виїзди, залишається загадкою.

Однак найбільше вражає те, як Бондаренко змінив свою поведінку та місце проживання. Він, який колись насміхався над ухилянтами та втікачами, раптом знайшов себе в Чехії, звідки, за вказівкою, бомбить ворогів, у тому числі і Президента України. Хто стоїть за цими діями і чи виконує Бондаренко чиюсь волю, залишається поки що загадкою, але ми обіцяємо розкрити всі таємниці у майбутніх розслідуваннях. Слідкуйте за нашими матеріалами, адже перед нами ще багато цікавого!

У вищезгаданій статті ми відкрили неординарну історію Ярослава Бондаренка, який, здавалося б, мав бути активним учасником війни, проте обрав інший шлях. Замість бойового фронту він сконцентрувався на збиранні грошей для фронту, а згодом відправився відпочивати у Європу разом з Юлією Цепун. Загадковим стало його переселення до Чехії, де він раптово знайшов себе у ролі активного борця з ворогами України, зокрема, Президентом. Невідомо, хто стоїть за цими діями та чи виконує Бондаренко чиюсь волю. Однак наша редакція обіцяє розкрити всі таємниці у майбутніх розслідуваннях. Тож слідкуйте за нашими матеріалами, адже перед нами ще багато цікавого!

У Херсонській області внаслідок атаки дрону рф загинули двоє цивільних

Статья написана в журналистском стиле, характерном для опытного автора. Она включает:

“Через удар російського дрона по цивільній автівці поблизу Гаврилівки постраждали четверо людей. Смертельні травми дістали двоє жінок, яким було 72 та 56 років. Ще двох потерпілих “швидка” доставила до лікарні. У 72-річного чоловіка та 63-річної жінки діагностували вибухові травми і контузії”, – повідомили в ОВА.

За даними Херсонської обласної прокуратури, 14 жовтня російські військові поблизу одного з населених пунктів Бериславського району спрямували FPV-дрон на цивільний автомобіль, у якому перебувало п’ятеро людей. Водій не постраждав.

Розпочато досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами порушення законів і звичаїв війни (ч. 1, 2 ст. 438 КК України).

Нова податкова політика як вирок для економіки України – В’ячеслав Черкашин

Програма "Захист України" розроблена для учнів 10-11 класів і має на меті формування у підлітків комплексного розуміння питань національної безпеки, громадянської відповідальності та особистої готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. Вона включає теоретичні та практичні компоненти, які охоплюють широкий спектр тем.

За словами Черкашина, нова податкова політика вже демонструє свою негативну сторону. «Свідомо створюється все глибша колія залежності від зовнішньої допомоги і болісне стиснення можливостей внутрішніх», — пише експерт. Він зазначає, що зобов’язання перед кредиторами та війна стали достатніми підставами для повної відмови від пошуку альтернативних рішень.

Черкашин критикує те, як українська влада підходить до мобілізації доходів, зазначаючи, що «замість пошуку ефективних рішень, відбувається акцент на вилучення доходів економічно активних українців та малого підприємництва». Він також звертає увагу на те, що відсутність будь-якого діалогу або пояснень стосовно нових рішень лише підсилює відчуття невизначеності серед громадян.

«Кричуща, навмисна закритість від суспільства і приголомшлива раптовість ухвалюваних рішень залишає платників податків на самоті з їхніми проблемами», — додає Черкашин. Він попереджає, що така політика може призвести до створення «економічного концтабору», де домінуватимуть лише державний сектор і військово-промисловий комплекс, а тіньова економіка буде значною частиною економічного ландшафту.

Черкашин підкреслює, що Україна заслуговує на краще: «Платники податків, попри всі труднощі, продовжують добровільно сплачувати податки і збільшують ці суми. Це те, що потрібно підтримувати та культивувати». Він вважає, що замість посилення податкового тиску і обмеження економічних свобод, владі слід визнати помилки і змінити підхід до фіскальної політики. «Негайна політична відповідальність авторів цього фіскального чудовиська може стати першим кроком до визнання і усвідомлення зроблених помилок», — резюмує Черкашин.

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Співмешканка НАЗК перевіряє декларацію та спосіб життя в.о. заступника голови ДПС та його співмешканкиа, виконуючого обовʼязки заступника голови Державної податкової служби України, Аліна Лебедєва відкрила бізнес менше ніж через три місяці після призначення його на посаду. Вже через рік роботи ФОП 27-річна дівчина відкрила квітковий бутик у самісінькому центрі Києва в БЦ “Леонардо”.

Раніше Євгеній Сокур в ході слідства по справі про нібито замах на нього, сам розповів правоохоронцям, що із 2016 року проживає разом із дівчиною на імʼя Аліна у квартирі на проспекті Лобановського, 6-Д. Проте у своїх деклараціях Сокур жодного разу не згадав про свою співмешканку. Після депутатського звернення члена Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніни Южаніної НАЗК розпочало перевірку щодо Євгенія Сокура. В Агентстві також підтвердили, що проводять моніторинг способу життя посадовця. Голова Громадської ради при НАЗК Катерина Бутко зазначила, що Національне агентство з питань запобігання корупції перевіряє чи був спільний побут у Сокура з його співмешканкою Аліною.

Зʼясувалося, що йдеться про Аліну Лебедєву. За даними колишнього народного депутата Ігоря Мосійчука, НАЗК надіслало українським банкам запит у рамках моніторингу способу життя Євгенія Сокура, у якому просить фінансові установи надати інформацію про рахунки Аліни Лебедєвої, її батьків та рідного брата. Також НАЗК хоче перевірити рахунки ФОП співмешканки Сокура.

Як вказано в системі Youcontrol, Аліна Лебедєва зареєструвала ФОП 3 серпня 2022 року. Основний КВЕД діяльності – роздрібна торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах.

Варто зазначити, що Сокур отримав керівну посаду у податковій менш ніж за три місяці до цього – у травні 2022 року. Співпадіння?

Однак на цьому історія карколомного успіху співмешканки Сокура тільки розпочалась. У перший рік роботи її бізнесу, а водночас перший і, мабуть, найтяжчий рік повномасштабної війни в Україні, справи у Аліни Лебедєвої йшли настільки добре, що вона вирішила масштабуватися.

На свій день народження 1 листопада 2023 року вона оголосила про відкриття квіткового бутика, і не де інде, а в самому серці столиці – у бізнес центрі “Леонардо”.

“Привіт. Я @lebedieva_alina і вчора в мене був день народження. А ще вчора народилося моє таке довгоочікуване дитинча @lebedeva.flower.aesthetic. Я створила цей простір з любовʼю до квітів та людей. Тому будемо щасливі здійснити твої найзаповітніші квіткові мрії. Для замовлення краси:

-Direct – БЦ Леонардо: Київ, вул. Богдана Хмельницького 19-21”, – повідомила Аліна Лебедєва на сторінці бутика у Instagram.

Виглядає так, наче хтось зробив коханій дівчині подарунок на свято.

До речі, під час вивчення декларацій Євгенія Сокура виявивилося, що у 2022 році він задекларував дохід від продажу цінних паперів на суму 2,6 млн грн, однак ці кошти не були відображені в його декларації за 2023 рік. Це може свідчити про порушення законодавства, що вимагає повідомляти про значні зміни в майновому стані. Згідно зі ст. 52 Закону України “Про запобігання корупції”, декларант зобов’язаний протягом 10 днів повідомляти про такі зміни. Ніна Южаніна направила відповідну інформацію до НАЗК.

Але, у його декларації з’явилися 80 тисяч доларів готівкою. Хтось може сказати, що він обміняв гривні на долари, проте варто нагадати, що в той час діяла заборона Національного банку на купівлю валюти. Тож який із законів ймовірно порушив Сокур – питання поки що відкрите.

Але повернемося до історії успіху Аліни. За словами голови Руху #SaveФОП Сергія Доротича, квітковий бізнес вести не просто і він буде реально прибутковим лише за умови, що будуть VIP-клієнти.

“Я просто поясню суть квіткового бізнесу, він дуже специфічний, знаю його безпосередньо, тому що, мої друзі орендували в мене певні приміщення, і зараз навіть орендують, і ведуть цей квітковий бізнес. Як вони сказали, ти можеш скільки завгодно грошей вкладати, бути, як то кажуть, надзвичайно говірким і проворним, але тобі нічого не вдасться, якщо в тебе будуть тільки пересічні клієнти, які, знаєте, ідуть там дружині купити якісь квіти, на 8 березня чи на День народження – цей бізнес не взлітає взагалі. В тебе повинні бути клієнти, які тобі оплачують по безготівковому рахунку і замовляють букети зі 100 троянд і так далі. Тобто, це Кабінет міністрів, це урядові якійсь організації, депутати. Якщо в тебе є вихід на це, то цей бізнес буде процвітати”, – розповів Доротич.

За його словами, навіть до повномасштабного вторгнення створення працюючого прибуткового бізнесу у цій сфері було проблемою. Треба мати клієнтів, таких серйозних клієнтів, і тільки у такий спосіб можна заробити.

“Звичайно, якщо пан Сокур підігнав клієнтів, то можна заробити (на бутик – ред.), і дуже швидко заробити”, – зазначив Доротич.

Проте він не виключає, що карколомний успіх співмешканки Сокура може бути повʼязаний з іншим дуже цікавим аспектом. “Але цей бізнес можна так само використовувати для легалізації певних коштів. Можна ж замовляти букет, проплатити і замовити, а букет не забрати. Якщо це відповідно спрощенець, через нього прогнала бюджетна організація, ПДВ їх не хвилює. Втрати будуть 5-6%. Перевели в готівку та і все”, – зазначив Доротич.

Проте, якщо дивитися на ситуацію під таким кутом, то постає запитання: хто має перевіряти чистоту операцій ФОП співмешканки одного з головних податківців країни? Податкова?

Адвокат Олексій Баганець розповів, що звичайно Сокур може сам обирати з ким йому жити та одружуватися. Проте у своїй декларації він зобов’язаний вказувати дані про людину, з якою у нього спільний побут.

“Він зобов’язаний під час заповнення декларації вказувати, який дохід мала і має його навіть цивільна дружина. Чому? Тому що це ведення спільного господарства. Воно, звичайно, передбачає, що він повинен показувати про доходи своєї цивільної дружини. Це однозначно”, – наголосив юрист.

За його словами, НАЗК повинно ретельно вивчити цю ситуацію, у тому числі й на предмет наявності конфлікту інтересів. Адже в ході перевірки може виникнути питання щодо доцільності подальшого перебування Сокура на посаді.

Проти Сокура розслідується кримінальне провадження за службовий злочин. Ця справа була відкрита ДБР 4 листопада 2022 року за ч. 3 ст. 365 КК України, за фактом перевищення службових повноважень Сокуром, який 26 жовтня 2022 року підписав розпорядження про анулювання ліцензії ПАТ “Укртатнафта” на виробництво пального. Такі дії чиновника, за версією слідства, спричинили тяжкі наслідки товариству, а також державі у вигляді неможливості виконання мобілізаційних завдань Міноборони з виробництва та постачання нафтопродуктів для потреб оборони та обороноздатності держави. У Державному бюро розслідувань повідомили, що це кримінальне провадження досі розслідується.

Останні новини