Середа, 23 Липня, 2025

“Не на часі”, – українська співачка відмовилася від будівництва дому під Києвом

Важливі новини

Російські кораблі з «Калібрами» виведено в Чорне море

Ключові елементи військового обліку:

На цей момент у Чорному морі присутній лише один російський корабель з ракетами, тоді як ситуація в Азовському морі стабільна — там відсутні ворожі угруповання. Тим часом, за інформацією українських військових, ще один російський корабель-ракетоносець з «Калібрами» був помічений у Середземному морі, де він здатний нести до восьми ракет одночасно.

Ця активізація російських кораблів з ракетами на борту свідчить про нарощування військової присутності РФ у стратегічно важливих регіонах, зокрема в Чорному та Середземному морях. Водночас така тактика з боку РФ ускладнює обстановку для цивільного судноплавства, оскільки російські військові судна продовжують порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі (SOLAS) 1974 року. За інформацією ВМС України, кораблі РФ вимикають системи автоматичної ідентифікації (AIS), що значно ускладнює контроль за їхнім рухом і створює небезпеку для інших суден.

Українські військові відзначають, що порушення РФ міжнародних норм і використання крилатих ракет на бойовому чергуванні створює додаткові загрози для безпеки не лише України, а й усього регіону. Відновлення чергування російських кораблів з «Калібрами» підкреслює необхідність готовності українських сил реагувати на нові виклики з моря.

Зарплати чиновників хочуть зрівняти з рівнем доходів військових на передовій

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

Так, пропонується доповнити прикінцеві положення закону про правовий режим воєнного стану нормою, якою установити, що тимчасово, у період дії воєнного стану, заробітна плата, грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ (включаючи органи державної влади та інші державні органи, а також органи місцевого самоврядування) нараховуються у сумі, що не перевищує граничного розміру виплат військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях (100 тисяч грн на місяць).

При цьому у зазначеному максимальному розмірі не враховуються суми допомоги по тимчасовій непрацездатності та оплата щорічної відпустки.

Обмеження не застосовується при нарахуванні заробітної плати, грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, тобто, не застосовується до рятувальників.

Окремо вказано, що обмеження у 100 тисяч грн застосовується також при нарахуванні заробітної плати, грошового забезпечення народним депутатам України, членам Кабінету Міністрів, працівникам Офісу Президента, суддям, суддям Конституційного Суду України, прокурорам, членам Вищої ради правосуддя, членам Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, членам Рахункової палати, працівникам, службовим і посадовим особам Національного банку України, а також іншим службовим і посадовим особам, працівникам, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, в тому числі Державного бюро розслідувань та Бюро економічної безпеки України (крім осіб, зазначених в абзаці другому цього пункту), працівникам суб’єктів господарювання, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належить державі або іншому господарському товариству, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать державі, членам наглядових рад таких суб’єктів господарювання.

Зазначимо, що за даними Міністерства фінансів України, середня зарплата керівництва за жовтень 2024 року склала у Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг – 330,7 тисяч грн, Державній митній службі – 276,7 тисяч грн, Державній службі фінансового моніторингу – 234,7 тисяч грн, Національному агентстві з питань запобігання корупції – 232 тисячі грн, Пенсійному фонді України – 194,8 тисяч грн, Національній соціальній сервісній службі – 144,6 тисяч грн тощо.

Як раніше писала «Судово-юридична газета», до Верховної Ради подали законопроект 12265, який пропонує визначити розмір винагороди члена Вищої ради правосуддя у розмірі посадового окладу судді місцевого суду (тобто, близько 63 тисяч грн). Нагадаємо, що після внесених змін оклад членів ВРП починається від 236 тисяч грн, не враховуючи додаткові виплати.

Телеведучий Олексій Суханов хоче всиновити дитину з дитбудинку

Телеведучий та зірка проєкту “Говорить вся країна” Олексій Суханов вперше публічно заявив про свій намір стати батьком. За словами журналіста, він уже розпочав процедуру усиновлення дитини з дитячого будинку. Про це Суханов розповів в інтерв’ю YouTube-проєкту ТСН “Наодинці”. “Я відчуваю, що вони (діти – ред.) будуть через два роки. Я зараз дію в цьому напрямку”, […]

СБУ викрила схему розкрадання у «Київмедспецтранс» на 6 мільйонів гривень

У столиці України викрито посадовця комунальної організації «Київмедспецтранс» Київської міської державної адміністрації (КМДА) та його спільників, які під час війни незаконно привласнили понад 6 мільйонів гривень. Ці кошти мали бути витрачені на закупівлю запчастин для автомобілів швидкої допомоги, однак осіли в кишенях корупціонерів. Деталі схеми За матеріалами слідства, посадовець разом із чотирма спільниками організував схему […]

The post СБУ викрила схему розкрадання у «Київмедспецтранс» на 6 мільйонів гривень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Російські окупанти незаконно вивезли з Херсонського музею понад 10 тисяч картин

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Херсонський Художній Музей ідентифікував чергову вкрадену російськими окупантами картину. Йдеться про роботу Надії Андрєєвої “З лялькою” із серії робіт “Моя дочка”.

Надія Андрєєва написала кольорову цинкографію у 1981 році. Картина “З лялькою” потрапила на кадр, знятий окупантським каналом у серпні 2023 року в Центральному музеї Тавриди. Він і допоміг ідентифікувати чергову вкрадену роботу,

В музейній колекції були представлені ще дві роботи Андрєєвої з серії “Моя дочка”, можливо, вони також стоять десь поруч на полицях імпровізованого фондосховища, спорудженого в концертній залі кримського музею

Загалом музейникам вдалось ідентифікувати вже 122 твори мистецтва, які викрали військові рф з Херсонського художнього музею у 2022 році. Загальна кількість незаконно вивезеного перевищує 10 тисяч музейних експонатів.

Також повідомляється, що 121 витвір мистецтва перебуває в окупованому Криму, в сімферопольському Центральному музеї Тавриди.

Щє є одна робота, точне місцезнаходження якої невідомо, але є підтвердження з боку окупантів, що шедевр перебуває в їхніх руках, вказали музейники.

Одна з найвідоміших українських співачок Джамала відмовилася від планів оселитися у власному будинку в передмісті Києва. Зірка, яка могла б стати сусідкою Дмитра Монатіка, Анастасії Приходько, Наді Дорофеєвої та Володимира Дантеса в селі Крюківщина, продала недобудовану садибу разом із земельною ділянкою.

Про це співачка розповіла в інтерв’ю “Люкс ФМ”, зазначивши, що реалізація проєкту виявилася «не на часі». Джамала зізналася, що будівництво власного будинку виявилося надто складним завданням — і вона вирішила зосередитися на інших життєвих пріоритетах.

За інформацією NV, землю в елітній Крюківщині (Бучанський район) родина Джамали придбала ще у 2021 році. Ділянка площею 12 соток мала стати місцем для просторого будинку. Втім, будівництво зупинилося після зведення цегляного «коробу».

Новим власником будинку став товариш ведучого «Люкс ФМ» Євгена Фешака. За словами радіоведучого, будівля має привабливу архітектуру, але для завершення проєкту потрібні значні кошти.

Наразі Джамала з чоловіком та трьома синами мешкає у трикімнатній квартирі на столичній Солом’янці, площею 107 квадратних метрів. Цю квартиру співачка отримала від київської влади ще у 2016 році — після перемоги на Євробаченні.

Артистка не приховує: жити у власному житлі для неї принципово. Саме тому вона довго не переїжджала з орендованої квартири, доки не отримала ключі від своєї нинішньої оселі.

Останні новини