Вівторок, 15 Липня, 2025

Нічні пробудження: чому не варто вставати з ліжка без нагальної потреби

Важливі новини

Переговори щодо транзиту газу в обмін на ЗАЕС: експерт зробив гучну заяву

Україна нібито обговорювала можливість збереження транзиту російського газу через свою територію в обмін на повернення Запорізької АЕС. Про це заявив експерт з енергетичних питань, директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, посилаючись на інформацію експрем’єр-міністра Молдови Іона Стурзи. За інформацією екс прем’єр-міністра Молдови Іона Стурза, український уряд проводив перемовини про збереження транзиту російського […]

The post Переговори щодо транзиту газу в обмін на ЗАЕС: експерт зробив гучну заяву first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Окупанти залишилися без світла величезний район Одеси: що відомо

Внаслідок чергової терористичної атаки російських військ на Одесу без електропостачання та опалення залишилося 14 шкіл, 13 дитячих садків та понад 500 житлових будинків . Також зазнала руйнувань дитяча поліклініка, а одна людина отримала поранення. Суттєвих руйнувань зазнали дитяча поліклініка та один із дитсадків. Фахівці вже працюють на місцях, оцінюють масштаби пошкоджень та визначають терміни їх […]

The post Окупанти залишилися без світла величезний район Одеси: що відомо first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Черкащина: Тривале позбавлення волі для ухилень від призову

У Черкаській області загострилася ситуація із відмовою військовозобов’язаного виконати виклик до військової служби під час мобілізації, що відзначено у судовому реєстрі та стало предметом уваги інформаційного агентства "Главком". Згідно з матеріалами справи, в області у березні 2023 року підозрюваний пройшов медичний огляд, який підтвердив його придатність до військової служби. Однак, відмовившись від прийняття військового виклику та не з'явившись на призначений термін, він став об'єктом правопорушення.

На судовому засіданні підсудний частково визнав вину, аргументуючи своє ставлення тим, що вважає себе непридатним до військової служби через свій стан здоров'я, який, за його словами, підтверджує перший висновок медичної комісії. Проте другий висновок, на його думку, є недостовірним, бо медик зазначив діагноз під тиском, ігноруючи результати інших обстежень. Військовозобов’язаний заявив, що має хронічний захворювання середнього вуха, що підтверджується медичними висновками, однак остаточна думка медичної комісії вказала на покращення його слуху.

Також, в суді обвинувачений висловив сумніви щодо законності діяльності районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, стверджуючи, що відомості про ці установи відсутні в Єдиному державному реєстрі. Крім цього, він визнав військову службу за контрактом "рабством" та висловив недовіру до введення в країні режиму воєнного стану, вважаючи, що в такий період мають бути призвані всі без винятку, а не обираються вибірково. За його словами, він не розуміє, чому здорові люди повинні вмирати, особливо, коли йому "нема за що воювати в Донецькій області".

Висновки щодо цієї ситуації можуть бути такими:

• Відмова військовозобов'язаного від призову на військову службу під час мобілізації та подальше відсутність на викликаному терміні викликали відповідну реакцію з боку судових органів, що свідчить про серйозність порушення закону.

• Спірність медичних висновків та сумніви у законності діяльності територіальних центрів комплектування вказують на потребу удосконалення процесу медичного огляду та забезпечення прозорості та об'єктивності у роботі військових органів.

• Висловлені сумніви щодо введення режиму воєнного стану та реакція на ситуацію в Донецькій області показують наявність суперечливостей у сприйнятті військових подій та потребу у більш чіткому поясненні та розумінні ситуації серед населення.

Початок зодіакального місяця Водолія: час свободи, новаторства та єдності

Новий астрологічний тиждень, який відкриває місяць під знаком Водолія, обіцяє стати періодом свободи, прогресивних ідей та колективної єдності. Транзит Сонця у Водолії створює унікальну атмосферу, яка сприяє кардинальним змінам і розвитку. Енергетичне тло періоду посилює бажання виявити свою унікальність і вийти за рамки звичного, активізує прагнення впровадження нових технологій, пошуку нестандартних рішень та оновлення існуючих […]

The post Початок зодіакального місяця Водолія: час свободи, новаторства та єдності first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Росія накопичила багато балістичних ракет і тисне на Україну

Росія, ймовірно, значно наростила запаси балістичних ракет і активізувала тиск на Україну шляхом постійних повітряних атак. Про це заявив народний депутат від партії «Слуга народу» Олександр Федієнко, який є членом парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки. «Росіяни поспішають і тиснуть таким чином, бо навіть їхнє тупе м’ясо по рашці розуміє, що всі вони […]

Багатьом знайома ситуація, коли серед ночі раптом прокидаєшся — начебто хочеться до туалету, попити води чи навіть з’їсти щось. Однак фахівці-сомнологи застерігають: нічні підйоми можуть серйозно завадити якості сну та нашому загальному самопочуттю.

Під час сну організм переходить у режим уповільнення всіх життєвих процесів: пульс знижується, дихання стає рівнішим, а мозок відновлюється після активного дня. Навіть якщо людина прокинулася, тіло все ще перебуває в стані спокою. В цей момент частота серцебиття складає приблизно 60 ударів на хвилину.

Та варто лише встати з ліжка — частота пульсу одразу зростає на 5–10 ударів. Якщо при цьому ще й включити світло, організм сприймає це як сигнал до пробудження і починає запускати денний режим. Повернення до глибокої фази сну після цього може стати проблематичним — процес відновлення сповільнюється, а ранковий настрій та працездатність можуть постраждати.

Фахівці радять: якщо нічне пробудження не пов’язане з реальними фізіологічними потребами чи проблемами зі здоров’ям, краще не вставати. Достатньо змінити позу, розслабитися і дати організму шанс повернутися в сон. Якщо ж вставати все-таки доводиться, наприклад, щоб відвідати туалет, варто застосовувати прості хитрощі: не вмикати яскраве світло або хоча б залишити одне око заплющеним. Така маленька маніпуляція зменшить стимул до повного пробудження.

Ще один поширений сценарій — погляд на годинник. Як тільки мозок починає підраховувати, скільки залишилось до будильника, шанси швидко заснути стрімко падають. Тому спеціалісти рекомендують уникати такої звички.

Правильна гігієна сну, відмова від великих обсягів рідини перед сном і спокійна атмосфера вночі допоможуть зменшити ймовірність нічних пробуджень і покращити якість відпочинку.

Останні новини