Вівторок, 15 Липня, 2025

Новий хімічний проєкт у Жовтих Водах очолили фігури з проросійськими зв’язками

Важливі новини

На Волині діагностували рідкісну хворобу, спричинену укусом комара

У Луцькому районі Волинської області в жінки діагностували дирофіляріоз — паразитарне захворювання, спричинене круглими гельмінтами роду Dirofilaria. З ока пацієнтки хірургічно видалили гельмінта довжиною 14 сантиметрів. Це вже другий підтверджений випадок захворювання в області у 2025 році. Про це повідомили у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ. За словами лікарів, жінка звернулась по […]

НАБУ завершило досудове розслідування справи з участю екс-керівника Держспецзв’язку Юрія Щиголя

Особливу увагу громадськості та ЗМІ привернув той факт, що серед фігурантів справи значиться колишній високопосадовець — екс-керівник Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Юрій Щиголь. Ця обставина підкреслює серйозність та масштабність розслідування, яке торкнулося вищих ешелонів державної влади.

«Слідство встановило, що впродовж 2020-2022 років власник групи компаній у змові із керівництвом Держспецзв’язку розробили схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на закупівлю обладанання та програмного забезпечення», – зазначено в повідомленні.

Так, відомство уклало контракти на постачання відповідного ПЗ та послуг та перерахувало у 2021-2022 роках кошти на суму понад 285 млн грн. Проте реальна вартість ПЗ склала 223 млн грн, а різницею більш ніж 62 млн грн і заволоділи учасники злочину.

Серед підозрюваних:

Нагадаємо, у листопаді минулого року НАБУ та САП повідомили про підозру голові Держспецзв’язку Юрію Щиголю, його заступнику та іншим у заволодінні державними коштами у сумі понад 62 млн грн.

Щиголю визначили запобіжний захід у вигляді взяття під варту з альтернативою у вигляді застави у розмірі 25 млн грн. Через день після обрання запобіжного заходу він вийшов з-під варти.

Солістка гурту The Hardkiss викликала хвилю гніву в мережі

Юлія Саніна знову опинилася в центрі скандалу. Причина — її пояснення, чому чоловік Валерій Бебко, гітарист і продюсер The Hardkiss, не повернувся в Україну після початку повномасштабної війни. За словами співачки, родина виїхала ще до 24 лютого 2022 року. Але ця інформація не має документального підтвердження, тож викликала хвилю обурення в соцмережах. У нещодавньому інтерв’ю […]

Бездіяльність НКРЕКП: мільярдні втрати для державного бюджету

Бездіяльність НКРЕКП: мільярдні втрати через "побутових споживачів" із зв'язками до "ВС Енерджі"

У висновку слід зазначити, що бездіяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), має серйозні наслідки для економіки країни. Зловживання з підключення до електричних мереж під видом "побутових споживачів", які призводять до великих втрат у бюджеті, свідчать про неефективність роботи контролюючого органу. Ця ситуація, зумовлена відсутністю регуляторних рішень та бездіяльністю НКРЕКП, потребує негайного втручання влади для забезпечення прозорого та ефективного функціонування ринку електроенергії. Необхідно провести ретельне розслідування цієї ситуації, залучивши всі необхідні органи та фахівців, і забезпечити відповідальність за порушення законодавства у сфері енергетики. Таким чином, лише шляхом ефективного регулювання можна запобігти подібним ситуаціям у майбутньому та забезпечити стабільність енергетичного сектору України.

Скандал у Міноборони: Лієв вільний після підозрілих $1,5 млрд втрат

У палких дебатах правосуддя та недоумливі коментарі стало відомо, що ВАКС випустив Олександра Лієва, колишнього експосадовця Міноборони, під особисте зобов'язання. Звинувачення Лієва у змові з військовими контракторами для незаконного збагачення майже на півтора мільярда гривень викликало невпевненість у судовій системі. Адвокат Назар Кульчицький відзначив, що суд не зміг визначити об’єктивні докази Лієвого винуватості, що призвело до його звільнення. Однак усе це відбувалося за відсутності прокурора, який із загадкових причин не з’явився на засідання. Справу повернули у Національну поліцію, а НАБУ та САП не змогли представити достатніх доказів для продовження переслідування.

Адвокат поділився, що Лієва взяли під варту ще у лютому, але через місяць його відпустили під особисте зобов'язання. Термін тримання під вартою вичерпався, і він залишився без запобіжного заходу. ВАКС у своїй наступній сесії розглянув клопотання про зміну запобіжного заходу, але відмовився його розглядати за згодою обвинувачення.

Це рішення породжує велике запитання щодо ефективності судової системи і впевненості в правовій безпеці громадян.

У світлі подій, що відбулися у судовій системі щодо справи експосадовця Міноборони Олександра Лієва, виникає безліч запитань стосовно ефективності правосуддя та його здатності забезпечити правову безпеку громадян. Рішення суду про випуск Лієва під особисте зобов'язання відбулося в умовах відсутності прокурора на засіданні, що підносить питання про об'єктивність судового процесу. Нагадаємо, що НАБУ та САП не змогли представити достатніх доказів для продовження переслідування у справі. Такі обставини викликають серйозні сумніви у громадськості щодо прозорості та справедливості правосуддя в Україні.

У Жовтих Водах Дніпропетровської області з’явилася нова компанія — ТОВ “Індастріал кемістрі парк”, співзасновниками якої стали скандально відомі особи з проросійським бекграундом. Йдеться про шведського бізнесмена Карла Стурена та Юрія Бойка-молодшого — сина колишнього проросійського нардепа.

Компанію зареєстровано 4 липня, її юридична адреса — офісне приміщення в центрі міста. Директоркою стала місцева адвокатка Марина Дзюба, яка вже відома як керівниця низки юридичних осіб у місті, зокрема ТОВ “Індустріальний парк Жовті Води”. Цей парк нещодавно було включено до Реєстру індустріальних парків України, а минулого тижня на його території почалися земельні роботи під будівництво хімічного заводу.

Власником індустріального парку значиться Юрій Бойко-молодший, а бізнесовим партнером виступив Карл Стурен — швед з українським (херсонським) корінням, якого вважали людиною з проросійськими симпатіями ще до початку повномасштабної війни.

За інформацією джерел, Стурен мав тісні зв’язки з проросійськими політиками на Херсонщині. І хоча війна триває вже понад два роки, він не відмовився від старих контактів і поглядів. У червні 2023 року, попри це, він очолив дочірнє підприємство державного “Нафтогазу”, що викликало обурення у частини експертного середовища.

Раніше Стурен був співвласником бренду “Чумак” і контролював близько 21% потужностей українських вітропарків. Тепер же він знову повертається до активної присутності в українському бізнесі — цього разу в парі з нащадком проросійської політичної династії.

Поява такого тандему на фоні стратегічного проєкту з будівництва хімічного заводу викликає чимало питань щодо прозорості, надійності партнерів і ризиків проникнення проросійських інтересів у критичну інфраструктуру.

Останні новини