Середа, 23 Липня, 2025

НСЗУ розширює пакет послуг первинної медичної допомоги

Важливі новини

Кремль вимагає визнання окупації та демілітаризованої зони в Україні

Мирне врегулювання війни в Україні до 2026 року неможливе через жорстку позицію Росії, яку вона висуває на переговорах. Про це повідомляє Washington Post, посилаючись на дані європейської розвідки. За інформацією видання, аналітичний центр, тісно пов’язаний з П’ятою службою ФСБ (відповідає за операції в Україні), підготував документ із потенційними умовами Кремля за тиждень до переговорів між […]

The post Кремль вимагає визнання окупації та демілітаризованої зони в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Залужний випускає мемуари «Моя війна»

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

«Моя війна» охоплює ключові моменти життя Валерія Залужного, починаючи з дитинства і до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року. Окрім особистих спогадів, значна частина книги присвячена періоду, коли Залужний керував обороною країни під час найважчих етапів війни.

Трилогія буде продовжена книгами «Наша війна» і «Їхня війна», які розглянуть події в Україні через призму ширшої національної та міжнародної перспективи. Вже відомо, що друга книга «Наша війна» перебуває на стадії написання.

Хоча вихід книжки міг би стати стартом для політичної кар’єри ексголовкома, джерела стверджують, що Валерій Залужний не має наміру йти в політику. Замість цього він планує продовжувати свою дипломатичну роботу на посаді посла України у Великій Британії.

“Нові герої” – розкішний спосіб життя нового командира Вовків Да Вінчі Сергія Філімонова (Частина 1)

Соціальні мережі часто стають майданчиком, де члени відомих родин діляться подробицями свого життя. Нещодавно увагу громадськості привернув допис Ольги Гринкевич, доньки відомого львівського підприємця.

Першим нашим “героєм” стане зірка телеекранів – Сергій Філімонов, чия популярність почала рости після того, як його зі скандалом, але все таки зробили командиром одного з найвідоміших військових підрозділів – “Вовки Да Вінчі”.

Да Вінчі

Доброволець “Правого сектору” Дмитро Коцюбайло з позивним “Да Вінчі” – безумовний Герой України, всього себе присвятив війні з російськими загарбниками. З перших днів війни Да Вінчі приймав участь в бойових діях, а у 2016 році був призначений командиром першої штурмової роти ДУК ПС.

У 2021 році Дмитро Коцюбайло, будучи цілком гідний цього звання, отримав Героя України та став першим добровольцем, якому це звання присвоєно прижиттєво.

Але, знаковим є той факт, що нагородження Дмитра організувала його наречена – Аліна Михайлова. Це вона “дотиснула” Володимира Зеленського, щоб він нагородив Да Вінчі найвищою державною нагородою. “Дотиснула” – так як ця нагорода була вкрай необхідна для її власного політичного піару. Сам Коцюбайло, за свідченням близького оточення, ніколи публічності не шукав.

Після початку повномасштабної війни штурмову роту “Вовки Да Вінчі” було переформовано на 1-й окремий штурмовий батальйон у складі 67-ї окремої механізованої бригади ЗСУ, а 7 березня 2023 року Коцюбайло загинув у битві за Бахмут.

Загибель Дмитра Коцюбайла була вміло використана Аліною Михайловою задля побудови власної політичної кар’єри: “приймаючи від Президента орден Богдана Хмельницького III ступеня, керівник нашої медичної служби “УЛЬФ” Аліна Михайлова віддала Президенту України особистий бойовий шеврон нашого командира Дмитра “Да Вінчі” Коцюбайла”.

В подальшому Аліна Михайлова розпочала різними шляхами тиснути на Валерія Залужного з вимогою передати батальон “Вовки Да Вінчі під командування її близького друга та партнера по “рекету забудовників” – Сергію Філімонову. При цьому необхідна кваліфікація та авторитет для керівництва батальоном у Філімонова був відсутній.

Незважаючи на заперечення Залужного, Михайлова з часом змогла через Офіс Президента пролобіювати призначення Сергія Філімонова командиром “Вовків Да Вінчі”.

Того ж дня представники батальйону відповіли, що категорично не погоджуються з призначенням: “У зв’язку із чисельними зверненнями до нас громадян після появи у медіа інформації про те, що командиром «Вовків Да Вінчі» став Сергій Філімонов, повідомляємо, що після загибелі нашого командира Дмитра Коцюбайла («Да Вінчі») наш батальйон – 1-ий ОШБ у складі 67 ОМБР ДУК незмінно очолює Юрій Капустяк”.

Але, не незважаючи ні на що, скандальна зміна командира відбулась. Задля того 1 ОШБ вивели зі складу ОМБР ДУК і ввели в склад 59 окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. Що знову таки відбулось за сприянням Аліни Михайлової.

Заможний комбат Філімонов – нове обличчя нової України

Сьогодні, завдяки Аліні, Філімонов не тільки зірка екранів, героїчний комбат, військовий експерт і все таке інше, ще й дуже заможна людина. Більшість часу він проводить в телестудіях, та на відпочинку у Франції, Португалії. Звідки взагалі у нього є час на війну – не зрозуміло. Як і незрозуміло звідки у нього гроші на більш ніж заможне життя.

Нещодавно Філімонов виклав цілу серію фотографії з родиною на яких у нього можна роздивитись на руці шикарний «Rolex» за 30 000 доларів.

Чи може командир батальйону відкласти за півроку війни таку суму?

Мабуть, що ні. А якщо додати, що його дружина також носить «Rolex» за ціною в 25 000 доларів, то думка про законність походження цих аксесуарів відходить на задній план.

Але й цього мало, щоб довести свою елітність Валерія красується в VanCleef за 7000 доларів.

Може Філімонов заробляє на інтерв’ю, чи збирає донати у подорожах, які перетворює на коштовні годинники? Чи франшиза “батальон “Вовки Да Вінчі” яку передала йому в користування Михайлова приносить такий дохід?

Ймовірно “війна із забудовниками” також були лише джерелом надприбутків. В одному з інтерв’ю напередодні масштабного вторгнення Філімонов заявив:

“Мені пропонували гроші на кожній забудові – від 50 тис. до 1 мільйона доларів”. І додав: “Тут питання в чому: вони пропонують гроші; якщо ти від них відмовляєшся, то гроші беруть поліція і прокуратура – заводяться кримінальні справи”. Як бачимо, Філімонову вирішив “не відмовлятись”. А з юридичної точки зору, такі дії кваліфікуються як “банальний рекет”.

Як не відмовилась і “вкрай принципова” Аліна Михайлова. Михайлова з Філімоновим неодноразово заявляли, що воюють з забудовником Віталієм Хомутинником, але це не завадило Михайловій увійти до складу депутатів КиївРади від партії “Голос”, спонсором якої є саме Хомутинник.

А з початком повномасштабного вторгнення Аліна Михайлова та Сергій Філімонов вирішили наживатись на війні, кращим підтвердженням чого є розкішний спосіб життя Філімонова, яким він не соромиться хизуватись в соціальних мережах.

Як бачимо, “нові герої” як Сергій Філімонов та Аліна Михайлова, спекулюючи на темі патріотизму, являються звичайними мародерами, а їх діяльність та розкішний спосіб життя мав би стати предметом вивчення правоохоронців.

Чи справді Настя Каменських і Потап розлучилися

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Днями Каменських опублікувала знімок з Потапом, супроводжуючи його підписом, в якому зазначила, що її чоловік Льоша є її підтримкою та опорою. “Мій коханий чоловік Льоша, мій супутник життя, підтримує мене на кожному кроці”, — написала вона, підтверджуючи, що, принаймні публічно, вони досі разом.

Проте українська журналістка Наталія Тур висловила сумнів щодо стосунків пари. Вона стверджує, що фото, яке Настя представила як нове, насправді є старим. “Це може свідчити, що вони дуже давно не бачилися, і в них немає нових спільних фото. Просто вони окремо, а досі для публіки намагаються вдавати, що разом”, — зазначила Наталія.

Крім того, ширилися чутки, що Потап зрадив Каменських, маючи роман з її колишньою подругою Анною Андрійчук. Відомо, що подружжя вже тривалий час не з’являється на публіці разом і наразі мешкає в різних країнах за кордоном.

На жаль, самі знаменитості не прокоментували чутки про їхнє особисте життя, залишаючи фанатів у невизначеності. Чи дійсно подружжя переживає кризу, чи це всього лише маркетинговий трюк для підтримки уваги до своїх кар’єр — залишається лише здогадуватися.

Ректор КНУ Інвестує в Нерухомість: Купив Квартиру за 3,5 Млн у Престижному ЖК

Розслідування журналістів Слідство.інфо розкрило, що Володимир Бугров, який стоїть у керівництві Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 2021 року, не лише придбав елітні апартаменти в київському житловому комплексі White Lines, а й здійснив це з великою переплатою. Подібна двокімнатна квартира, за даними ресурсу, коштує понад $200 тисяч, але ректор витратив на неї майже 3,5 млн гривень.

Згідно з розслідуванням, у 2020 році Бугров придбав облігації, які мали право на обмін на квадратні метри у новому будинку, однак ці облігації мали значно меншу вартість, ніж сума, яку він заплатив за апартаменти. Це свідчить про можливу недостовірність фінансових операцій ректора.

Крім того, відомо, що Володимир Бугров веде розкішне та декадентське життя, зв'язане зі своїми студентами, регулярно обговорюючи з ними не лише навчальні питання, а й особисті справи. Ці факти вже встигли стати предметом суперечок не лише серед студентської громадськості, а й серед політиків, однак існують певні крупи, які намагаються замовчати або приховати цю інформацію.

Крім того, за отримані з прибутку від недостовірних операцій, пов'язаних з харчуванням курсантів Київського національного університету, Володимир Бугров придбав собі новий позашляховик, що викликало ще більше обурення у громадськості.

У зв'язку з цими фактами на сайті президента з'явилася петиція, в якій вимагається звільнення Володимира Бугрова з посади ректора КНУ.

У висновку можна зазначити, що розкрите розслідування створило серйозні підстави для обговорення діяльності ректора Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Володимира Бугрова. Придбання ним елітних апартаментів за завищеною ціною, як і факти його розкішного способу життя та морально сумнівних взаємин зі студентами, породжують серйозні питання щодо його діяльності та моральних принципів.

Такі вчинки не лише підірвують довіру до університетського керівництва, а й можуть мати негативні наслідки для репутації інституту. Публічний тиск на відставку Бугрова з посади ректора, який вже відображений у петиції на сайті президента, є відображенням недовіри громадськості до його керівництва. У такій ситуації важли

З 1 січня 2025 року Національна служба здоров’я України (НСЗУ) розширює базовий пакет первинної медичної допомоги (ПМД). До нього будуть інтегровані безоплатні послуги з охорони психічного здоров’я, а також додаткові послуги з лікування та супроводу хворих на туберкульоз.

Відтепер усіх медичних закладів, законтрактованих НСЗУ з надання первинної медичної допомоги, надавати безоплатну психологічну допомогу. Це означає, що пацієнти можуть звертатися до своїх сімейних лікарів, терапевтів або педіатрів із проблемами психічного здоров’я.

Для цієї програми медичні працівники повинні пройти спеціальне навчання за ВООЗ mhGAP, яке дає базові знання з діагностики та лікування психічних розладів. Попри це, лікарі “первинки” не стають психологами чи психотерапевтами. Якщо потрібна глибша експертиза, пацієнт буде направлений до вузькопрофільного спеціаліста.

Словами представників МОЗ такий підхід дозволяє:

  • Розширити доступність послуг з підтримки психічного здоров’я.
  • Ранньо виявляти психічні розлади.
  • Забезпечити безоплатність допомоги для допомоги.

Крім послуг з охорони психічного здоров’я, в пакет ПМД включено супровід і лікування хворих на туберкульоз. Проте ця послуга є додатковою та вимагатиме від медзакладів відповідності спеціальним умовам, зокрема навчання лікарів.

Лікарі загальної практики, які бажають надавати ці послуги, повинні пройти курс або мати сертифікат лікаря-фтизіатра. Ще такі заклади необхідно укласти договори з НСЗУ на надання цих послуг.

Психологічна допомога на первинному рівні вже показала свою ефективність. За даними НСЗУ, у 2024 році послуги з охорони психічного здоров’я отримали близько 500 000 українців, що на 350% більше, ніж у 2023 році. Це відомо про високу потребу в таких послугах.

Що це означає для вас?

  • Доступ до психологічної допомоги стане простим, адже тепер її можна отримати в сімейного лікаря.
  • Безоплатність послуг забезпечується Програмою медичних гарантій.
  • Ефективність лікування покращитися за рахунок ранньої діагностики та внутрішнього направлення до фахівців.

Пацієнти можуть знайти найближчий заклад ПМД, законтрактований із НСЗУ, на офіційному сайті служби.

Інтеграція психічної допомоги та лікування туберкульозу в первинну медичну допомогу – це важливий крок для покращення доступу до базових медичних послуг. Ці нововведення забезпечують новий рівень підтримки для українців, виробляючи медичну допомогу не лише якісною, а й доступною для кожного.

The post НСЗУ розширює пакет послуг первинної медичної допомоги first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини