Середа, 23 Липня, 2025

Огляд цін на продукти в Україні: як змінилася вартість овочів

Важливі новини

Кого можуть мобілізувати в Україні після 50 років

В Україні мобілізація військовозобов’язаних після 50 років відбувається на загальних підставах, однак не всі у цьому віці підпадають під призов. Про це УНІАН розповів адвокат і ексдепутат Київоблради Роман Сімутін. За його словами, чоловіків старших за 50 мобілізують, якщо у них немає підстав для відстрочки. Особливо активно призивають тих, хто має дефіцитні спеціальності, наприклад, зв’язківців. […]

Таємниці Української Еліти: Нерухомість Дружин Посадовців у Дубаї

Скандал навколо українських посадовців, які володіють нерухомістю в Дубаї, продовжує наростати. За даними міжнародного проєкту “Dubai Unlocked”, виявлено, що декілька високопосадовців, у тому числі представники Кабінету Міністрів, КМДА та оборонного підприємства, володіють розкішною власністю в цьому ексклюзивному місті. Щоб ухилитися від обов'язку зазначення цих активів у своїх деклараціях, вони передали право власності на ім'я своїх дружин. Проте, розслідування журналістів з проєкту “Схеми” розкрило цю схему, виявивши імена посадовців. Один з них — Віталій Коблош, директор департаменту гуманітарної та соціальної політики уряду України, чиє ім'я пов'язане з готелем Wyndham Dubai Marina. Виявилося, що його дружина, Наталя, придбала один з великих номерів у цьому готелі у 2018 році за 331 тисячу доларів. Коблош стверджує, що не був проінформований про цю нерухомість. Ще один посадовець, Віктор Перепелиця, керівник бюро підприємства науково-виробничого комплексу “Іскра”, також має апартаменти в Дубаї, проте вони не згадані у його деклараціях за останні роки. Третій посадовець, Дмитро Рахматуллін, виконувач обов'язків очільника автотранспортного підприємства КМДА, придбав 16 квартир в Дубаї на суму 14,5 мільйона доларів, проте ця інформація також відсутня у його деклараціях. Ці дії посадовців є порушенням антикорупційного законодавства та можуть мати серйозні наслідки, включаючи кримінальну відповідальність. Дружина Віктора Перепелиці володіє апартаментами у хмарочосі “Burj Vista Tower 1” в Дубаї від лютого 2014 року. Згідно з документами, ця нерухомість площею 84 квадратних метри оцінюється у 430 тисяч доларів. Проте у декларації посадовця вона не фігурує, так само як і дохід від оренди, який з 2018 року перевищив 154 тисячі доларів. У відповідь на запитання журналістів, Віктор Перепелиця стверджує, що не має поняття про наявність цієї нерухомості у своєї дружини. Його дружина, Ольга, також відкидає будь-який зв'язок із цією власністю. За словами їхньої дочки, вона придбала апартаменти в Дубаї за довіреністю від матері, вклавши власні кошти та не повідомивши батьків. “Моєї мами тут ніколи не було. Я купила це сама, без її знання. Я просто записала це на маму, оскільки у мене була повна довіреність на неї”, – розповіла Ольга Перепелиця.

Справа про володіння нерухомістю в Дубаї знову стала топ-темою в українському суспільстві. На цей раз у центрі уваги опинився голова комунального автотранспортного підприємства столичної мерії, Дмитро Рахматуллін. За даними, що надійшли від міжнародного проєкту “Dubai Unlocked”, він став власником нерухомості ще у 2009 році, коли придбав право власності на 16 квартир у хмарочосі “Ferretti Luxury Beach Residence” поруч з островом Джебель Алі. Однак ця будівля так і не була завершена, а Рахматуллін заперечує своє володіння цією нерухомістю, стверджуючи, що не має жодного майна, яке потребує декларування. Відповідно до його заяв, на момент придбання квартир він працював у приватній компанії в арабо-африканському регіоні, і лише з 2015 року обіймав посади у Києві, проте так і не зазначав цю власність у своїй декларації.

Нещодавно журналісти проєкту “Схеми” виявили, що нерухомість у житлових комплексах Дубая належить колишнім українським посадовцям, народним депутатам, суддям та прокурорам. Зокрема, екс-міністр екології часів Януковича Микола Злочевський, екс-президент “Мотор Січі” В’ячеслав Богуслаєв, лобіст концерну “ЄДАПС” та екс-регіонал Василь Грицак, колишній суддя Артур Ємельянов та екс-заступник прокурора Одеської області Олег Корнілов.

За дослідженням, голова Київського районного суду Одеси Сергій Чванкін, у своїй декларації не згадував про апартаменти у Маямі, що належать компанії його дружини у США, хоча нерухомість була придбана у березні 2023 року, а в декларації за 2022 рік зазначив лише 9,7 мільйонів гривень доходу.

• Українські посадовці, зокрема голова комунального автотранспортного підприємства столичної мерії Дмитро Рахматуллін, володіють нерухомістю в Дубаї, проте відмовляються визнавати своє володіння, наводячи різні аргументи для виправдання.

• Розслідування журналістів також виявило, що нерухомість в Дубаї належить колишнім українським посадовцям, народним депутатам, суддям та прокурорам.

• Ці випадки підштовхують до серйозного обговорення щодо прозорості та етичності у діяльності українських чиновників, а також до посилення контролю за їх деклараціями та майновим станом.

• Недекларована нерухомість за кордоном може свідчити про можливі порушення антикорупційного законодавства та потребує детального розслідування та відповідальності перед законом.

З 1 грудня стартувала програма «Тисяча Зеленського»: як отримати підтримку від держави

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Гроші за програмою зимової “єПідтримки” можна буде витратити на оплату комунальних послуг, купівлю лікарських засобів, книг, медичні послуги, освіту, квитки на транспорт тощо. Також гроші можна задонатити на ЗСУ або витратити на благодійність. Отримана сума не підлягає оподаткуванню.

Допомогу від держави можна отримати з грудня 2024 року до лютого 2025 року. Оформити виплати можна через:

Подати заявку на отримання допомоги потрібно у застосунку “Дія”. Потрібно:

Зарахування коштів буде у період до 10 днів. Витратити кошти можна до 31 грудня 2025 року включно.

Отримати “президентську тисячу” можна через “Укрпошту”, але така опція доступна не всім:

Якщо особа не може подати заяву на тисячу через “Дію” або банк, це означає, що вона внесена до переліку отримувачів виплати через “Укрпошту” або заявку подано раніше через “Дію” чи банк.

Кошти можна буде використати на:

Кошти можна використати до 28 лютого 2025 року включно.

Отримати “тисячу Зеленського” через банк можуть опікуни дітей, громадяни, які не мають ідентифікаційний код, а також громадяни віком 65+, які не мають застосунку “Дія”. Повний перелік банків за посиланням.

Нагадаємо, у жовтня президент України Володимир Зеленський оголосив про нову зимову допомогу. З 1 грудня громадяни, які знаходяться на території України, зможуть отримати тисячу гривень на оплату українських послуг і товарів.

Як відомо, отримати виплати можна онлайн та офлайн. Сьогодні стартував період подачі заявок в електронному форматі.

На Київщині помічницю нотаріуса судитимуть за підробку понад 1500 документів

Помічницю київської нотаріуски судитимуть за незаконне посвідчення понад 1500 документів від імені керівниці, яка з 2022 року перебувала за кордоном. За даними слідства, вона здійснювала нотаріальні дії без належних повноважень, використовуючи доступ до офіційних бланків, печатки, цифрового підпису нотаріуса та нотаріальних реєстрів Міністерства юстиції України. За інформацією Київської міської прокуратури, помічницю звинувачують у внесенні фальшивих […]

The post На Київщині помічницю нотаріуса судитимуть за підробку понад 1500 документів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Києві відновлюють закинутий дитсадок за 165 млн грн: підрядник — колишній фігурант справи

У Дарницькому районі Києва розпочали масштабну реконструкцію закинутого дитячого садка, який не працює вже близько 20 років. Йдеться про дошкільний заклад «Радіоізмєрітєля» на Харківському масиві. На його відновлення з бюджету виділили 165 мільйонів гривень, про що свідчать дані з порталу публічних закупівель. Підряд на виконання робіт отримала компанія «Укрбуд козак», яка стала єдиним учасником тендеру. […]

В Україні продовжує зростати ціна на деякі продукти, зокрема на овочі борщового набору. За інформацією аналітиків проєкту EastFruit, верхня цінова межа на білокачанну капусту піднялася з 30 до 35 гривень за кілограм. Це робить її найдорожчим овочем у складі традиційного борщу, а вартість інших овочів також демонструє зміни.

Ціни на картоплю після незначного подорожчання минулого тижня повернулися на попередній рівень. Наразі овоч продають по 20-23 грн/кг, хоча тижнем раніше ціни коливалися в межах 22-28 грн/кг. Солодкий перець, в свою чергу, здешевшав з 140 до 135 грн/кг, а кабачки стали дорожчими на 5 грн і тепер коштують 115 грн/кг.

Зелень зберігає стабільність: ціни залишилися на рівні попереднього періоду, не зазнавши значних коливань.

Що стосується фруктів, то ціни на них змінилися різноспрямовано. Наприклад, гранат подешевшав з 95-110 грн/кг до 90-100 грн/кг, а хурма знизилася з 95-170 грн/кг до 80-150 грн/кг. Водночас лимони подорожчали до 63 грн/кг, а оптові ціни на банани знизилися з 58-62 грн/кг до 52-60 грн/кг.

Мандарини також дешевшають, знизившись з 75-140 грн/кг до 65-135 грн/кг. Але апельсини подорожчали до 68-130 грн/кг, порівняно з 65-125 грн/кг на початку грудня.

Експерти прогнозують, що з наближенням свят ціни на м’ясо можуть підвищитися, хоча після Нового року вони, ймовірно, повернуться до колишнього рівня. Олександр Хорєв, координатор проєкту EastFruit, зазначив, що ціни на картоплю можуть залишатися високими ще до сезону активного збирання врожаю пізніх сортів. За його словами, передумов для різкого падіння цін на цей продукт наразі немає.

The post Огляд цін на продукти в Україні: як змінилася вартість овочів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини