Середа, 23 Липня, 2025

Олаф Шольц: Ресурси України потрібні їй самій

Важливі новини

У Національній академії прикордонної служби застрелився курсант: правоохоронці розслідують смерть

Правоохоронні органи розпочали розслідування за фактом загибелі 20-річного курсанта Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Тіло хлопця з вогнепальними пораненнями виявили вранці 17 квітня у приміщенні туалету навчального закладу. Про це повідомила речниця Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону Юлія Шевченко, передає «Укрінформ». Попередня версія — самогубство За її словами, кримінальне […]

Військові аналітики сумніваються в сенсі українського наступу у Курській області

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Видання наводить думку військових аналітиків, згідно з якою атака може бути спробою відвернути російські частини від лінії фронту, тим самим послабивши тиск на українські війська. Однак експерти також вказують, що російська армія має у своєму розпорядженні достатні резерви військ для участі в боях, і що атака ризикує ще більше розтягнути і без того менші за чисельністю війська України.

“З оперативної та стратегічної точок зору ця атака не має абсолютно ніякого сенсу. Це виглядає як груба трата людей і ресурсів, які так необхідні в інших місцях”, – заявив Пасі Паройнен, експерт із фінського аналітичного центру Black Bird Group.

Старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики Роб Лі написав у соціальних мережах, що попередні атаки “мало вплинули на перебіг бойових дій” в Україні і “не мали серйозних внутрішньополітичних наслідків для Путіна”.

Він також, як і інші військові експерти, наголосив, що якщо метою атаки цього тижня було відволікання російських військ з інших ділянок фронту, – то в неї мало шансів на успіх, зазначає NYT.

“У Росії вже є більш потужні сили і конвенційні можливості в цьому районі, краще командування і управління, і у неї є призовні підрозділи, які можуть бути розгорнуті, але які не використовуються в Україні”, – сказав Лі.

“Малоймовірно, що ця операція змусить Росію вивести значні сили з України”, – додав він.

Археологи повернулися до розкопок Тальянок — одного з найбільших поселень трипільської цивілізації

На Черкащині відновилися археологічні розкопки на території унікального трипільського поселення “Тальянки”. Після кількох років перерви дослідники знову працюють на місці, яке вважається одним із наймасштабніших давніх міст Європи доби енеоліту. Роботи стартували на початку червня 2025 року — про це повідомив державний історико-культурний заповідник “Трипільська культура”. Цьогоріч археологи зосередили увагу на новій ділянці поблизу гончарного […]

В чому причина зниження темпів мобілізації в Україні

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Поряд із цим залишаються невирішеними нагальні питання – демобілізація та строки служби, а також масові випадки самовільного залишення частини.

Щодо аспектів того, як підвищити темпи мобілізації, то експерти вказують три моменти, на які варто звернути увагу:

-повага до військовослужбовців має бути «не на словах, а на ділі»; -нетерпимість до ухильників; -матеріальні та інші преференції для військових, які проходять службу.

Щодо останнього експерти зазначають, що нині багато бійців витрачають значну частину зарплати на забезпечення своїх підрозділів, а не на власні потреби.

У Дніпрі дорожній конфлікт закінчився стріляниною

За попередньою інформацією, 25-річний водій BMW вступив у конфлікт з мотоциклістом на одній з вулиць міста. Ситуація швидко загострилася, і в певний момент водій автомобіля вдався до крайніх заходів, застосувавши вогнепальну зброю.

За стрілянину на автодорозі поліція Дніпра затримала 25-річного підозрюваного, йому повідомили про підозру, повідомили у Національній поліції 25 липня.

Конфлікт з мотоциклістом водій BMW вирішив за допомогою зброї. Спочатку фігурант розпилив газовий балончик, а потім вистрелив в бік потерпілого з травматичного пістолета. Внаслідок події керманич мотоцикла отримав поранення

24 липня близько 21:00 до поліції надійшло повідомлення про стрілянину на вулиці Набережна Перемоги у місті Дніпро. Правоохоронці встановили, що на проїзній частині дороги між 25-річним водієм автомобіля BMW та водієм мотоцикла стався конфлікт, через який 30-річного потерпілого було травмовано.

На місці події правоохоронці вилучили пістолет та стріляні гільзи. Водія автівки поліцейські затримали.

25 липня слідчі Дніпровського районного управління поліції повідомили чоловіку про підозру за ч. 4 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував ініціативу президента США Дональда Трампа, який запропонував пов’язати фінансову допомогу Україні з поставками рідкісноземельних металів. Про це Шольц заявив після неформального оборонного саміту ЄС у Брюсселі 3 лютого.

Ці ресурси країни нам слід би використати для фінансування всього того, що знадобиться після війни

– сказав Шольц.

За його словами, “було б дуже егоїстично та егоцентрично” використати отримані гроші зараз для фінансування підтримки оборони.

Шольц наголосив, що у майбутньому Україні знадобиться сильна армія, а також фінансування відновлення країни.

“Це великі завдання, якщо зважити на величезні руйнування, які відбуваються в Україні. І саме тому я думаю, що було б краще, якби ресурси України були використані для хорошого майбутнього”, – додав канцлер Німеччини.

Раніше того ж дня Трамп заявив, що допомога Україні буде продовжена, якщо та пообіцяє постачати до США рідкісноземельні метали. “Ми хочемо укласти угоду з Україною, у межах якої вони забезпечуватимуть те, що ми їм даємо, своїми рідкісноземельними металами та іншими речами”, – сказав він.

На уточнююче питання, чи хоче Трамп, щоб Київ постачав ресурси Вашингтону, президент США відповів ствердно, зазначивши, що “хоче мати гарантії” постачання рідкісноземельних металів, і вказавши, що Україна вже готова до цього. За словами глави Білого дому, він хоче, щоб Київ “компенсував” Вашингтону “майже 300 млрд доларів” наданої підтримки.

The post Олаф Шольц: Ресурси України потрібні їй самій first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини