Середа, 23 Липня, 2025

Оливкове листя: маловідоме джерело антиоксидантів для серця, тиску та метаболізму

Важливі новини

Тендер на відновлення Бородянки отримала фірма з сумнівною історією

Процес відновлення зруйнованої Бородянки, який фінансується державним бюджетом, виявився підозрілим через участь у тендерах компаній із сумнівною репутацією. Зокрема, 1,5 мільярда гривень, виділених на відновлення міста, можуть стати джерелом нових корупційних скандалів. За даними проєкту Bihus.Info, однією з компаній, якій планували перерахувати 376 мільйонів гривень для реконструкції багатоповерхівки, став консорціум «Відновлення». Однак перевірка виявила зв’язки […]

The post Тендер на відновлення Бородянки отримала фірма з сумнівною історією first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Наступні 4-5 місяців можуть стати вирішальними для війни

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

«Ця зима – критичний момент… Я сподіваюся, що війна добігає кінця. Зараз ми визначимо позиції обох сторін на переговорах, стартові позиції», – сказав чиновник.

Також він визнав, що перемога Трампа зробила менш імовірним запрошення України до НАТО і створила ризик скорочення допомоги.

«Я сподіваюся, що адміністрація Байдена спробує уникнути цього ризику, прискоривши (свою) допомогу», – сказав чиновник.

Нагадаємо, у Байдена вже заявили, що планують виділити Україні всю узгоджену допомогу в $6 млрд до кінця терміну Байдена.

Україна втратила 40% території в Курській області

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

“Максимум ми контролювали близько 1376 квадратних кілометрів, зараз, звичайно, ця територія стала менше. Ворог посилює контратаки. Зараз ми контролюємо приблизно 800 квадратних кілометрів. Ми будемо утримувати цю територію стільки, скільки буде доцільно з військової точки зору”, – сказало джерело.

Наступаючи на курськ, Київ мав на меті зупинити російські атаки на сході та північному сході України, змусити росію відтягнути сили, які поступово наступали на сході, і дати Києву додаткові важелі впливу на будь-які майбутні мирні переговори.

Видання зазначає, що наступаючи на курськ, Київ мав на меті зупинити російські атаки на сході та північному сході України, змусити росію відтягнути сили, які поступово наступали на сході, і дати Києву додаткові важелі впливу на будь-які майбутні мирні переговори.

Джерело в Генштабі повідомило, що найбільш загрозливим для Києва зараз є район Курахового, оскільки російські війська просуваються туди на 200-300 метрів на добу і на деяких ділянках зуміли прорватися. Місто Курахове є сходинкою до логістичного центру Покровська Донецької області.

За словами джерела, росія має близько 575 тис. військових, які воюють в Україні, і планує збільшити свої сили приблизно до 690 тис.

На фронті відбулося 227 бойових зіткнень, найактивніше на Покровському напрямку. Ворог завдав 39 авіаударів, здійснив понад 3000 обстрілів та залучив 800 дронів-камікадзе.

У Львові підліток на електросамокаті врізався в авто: госпіталізований з переломом ноги

У Львові, в мікрорайоні Сихів, сталася серйозна ДТП за участі електросамоката. 14 червня на парковці торгового центру «Шувар» 16-річний хлопець врізався в автомобіль Volkswagen e-Golf і отримав важку травму ноги. Як повідомляє департамент з питань цивільного захисту Львівської ОВА, аварія трапилася близько 16:00 на проспекті Червоної Калини, 36. За попередньою інформацією, неповнолітній львів’янин 2009 року […]

Від електронних повісток до військового квитка: нові можливості в додатку “Дія”

За нашими джерелами, Максим Федоров брав активну участь у розробці цифрової складової законопроєкту про мобілізацію. Він вніс важливі пропозиції щодо використання баз Державної служби реєстрації актів цивільного стану з метою забезпечення повної мобілізації. Згідно з цим законопроєктом, електронна повістка матиме силу доставленої, навіть у випадку, якщо адресат не перегляне її, оскільки реєстрація у електронному кабінеті призовника стане обов'язковою в усіх сферах діяльності. Також надійшла інформація, що Максим Федоров відповідає за координацію процесу впровадження електронних повісток.

Міністерство цифрової трансформації, за словами Федорова, працює над реалізацією проєкту військового квитка у мобільному додатку "Дія". Проте, він утримується від розголошення деталей, наголошуючи на конфіденційності цієї інформації на даний момент. Федоров також підкреслив, що офіційне оголошення цього проєкту найбільш доцільно буде здійснити Міністерством оборони.

У підсумку, Максим Федоров активно брав участь у розробці законопроєкту про мобілізацію, вносячи важливі пропозиції щодо використання цифрових технологій. Згідно з цим законопроєктом, електронні повістки матимуть силу доставленої, що підвищить ефективність процесу мобілізації. Також відомо, що Федоров відповідає за координацію впровадження електронних повісток.

У той же час, Міністерство цифрової трансформації розробляє проєкт військового квитка у мобільному додатку "Дія", однак деталі цього проєкту поки залишаються конфіденційними. Офіційне оголошення про цей проєкт найбільш доцільно буде здійснити Міністерство оборони.

Більшість із нас знає про користь оливкової олії для здоров’я, однак мало хто звертає увагу на іншу частину цієї середземноморської рослини — оливкове листя. А дарма: воно є потужним джерелом антиоксидантів, і може позитивно впливати на артеріальний тиск, рівень холестерину, глюкозу в крові та навіть когнітивну функцію.

Про це розповіла професорка харчування Евангелін Мандзіоріс з Університету Південної Австралії. В інтерв’ю для The Conversation вона зазначила, що основна біоактивна речовина листя — олеуропеїн — міститься в значно більших кількостях, ніж в оливках або олії. Цей антиоксидант, а також гідрокситетрозол, лутеолін, апігенін та вербаскозид, здатні знижувати окислювальний стрес — шкідливий процес, який сприяє розвитку хронічних захворювань, включно з раком та серцево-судинними хворобами.

Огляд 12 досліджень за участю 819 осіб виявив, що екстракт оливкового листя сприяє зниженню артеріального тиску та покращує ліпідний профіль крові — особливо у тих, хто вже мав проблеми з тиском. Учасники досліджень вживали екстракт у формі капсул (від 250 мг до 5 г на день) або у складі продуктів, таких як хліб.

Крім впливу на серце, були зафіксовані й інші переваги: поліпшення контролю глюкози, зменшення ваги, підтримка здоров’я кісток та суглобів, а також когнітивних функцій. Однак результати не завжди були стабільними, що, на думку дослідниці, пов’язано з різною дозою, формою вживання та тривалістю прийому.

Листя оливки можна використовувати як чай або додавати до страв. Втім, через гіркий смак вживання в такому вигляді може бути неприємним. З іншого боку, екстракти активно додають до випічки, що не лише збагачує продукти антиоксидантами, а й, за відгуками, робить смак приємнішим.

Однак Мандзіоріс наголошує: попри всі переваги, екстракт оливкового листя — не чарівна пігулка. Він може бути корисним людям з високим тиском, діабетом або порушеним ліпідним профілем, але застосовувати його потрібно лише після консультації з лікарем. А головне — жодна добавка не замінить різноманітне та збалансоване харчування, багате на рослинні продукти.

Останні новини