Вівторок, 15 Липня, 2025

ООН фіксує нову хвилю міграції з України: ще 100 тисяч за перші місяці 2025 року

Важливі новини

Фіктивні бойові виплати: полковник ЗСУ влаштував дружину на “службу” вдома

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Слідство встановило, що в червні 2022 року полковник медичної служби однієї з військових частин ЗСУ вирушив на схід України для виконання бойових завдань. Водночас його дружина, яка не була військовослужбовцем, залишалась вдома з дитиною. В липні 2023 року полковник, домовившись із командиром медичної роти, офіційно “працевлаштував” дружину в підрозділ.

Жінка жодного разу не з’явилася на місці дислокації підрозділу, проте на підставі фіктивних документів щомісяця отримувала бойові виплати. За вісім місяців так званої “служби” вона отримала майже 1 мільйон гривень.

Військовому, його дружині та командиру медичної роти інкримінують розтрату державних коштів у великих розмірах в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України). Командир медичної роти додатково підозрюється у складанні неправдивих офіційних документів (ч. 1 ст. 366 КК України).

Санкція за ці правопорушення передбачає покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

ВАКС наклав арешт на майно Миколи Тищенка через підозри у незаконному збагаченні

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Одним із епізодів розслідування є недостовірне декларування майна Тищенка, яке, за даними слідства, було оформлене на колишнього директора фірми, що володіє рестораном “Велюр”, Сергія Вакальчука. Вакальчук отримав від Тищенка ряд цінних активів, серед яких квартира в Києві, земельні ділянки, будинок у Козині, а також автомобіль Mercedes-Benz V250 2016 року випуску. Загальна вартість цих активів становить близько 9 млн грн, а ринкова вартість майна значно вища.

Журналісти стверджують, що відповідно до аналізу доходів Вакальчука, він не мав можливості придбати таке майно, що викликає підозри щодо джерел цих коштів. За словами Новікова, також під час обшуків у Тищенка та його дружини були знайдені значні суми готівки: 491 550 доларів та 390 100 євро. Крім того, серед знайдених предметів було виявлено дорогий наручний годинник Audemars Piguet.

Вищий антикорупційний суд наклав арешт на ці предмети як на речові докази у рамках розслідування. Відповідно до чинного законодавства, Тищенку загрожує кримінальна відповідальність за незаконне збагачення та недостовірне декларування.

Суд конфіскував майно колишнього телеведучого Юрія Кота, який працює на пропаганду РФ

Суд ухвалив рішення про конфіскацію майна колишнього телеведучого телеканалу “Інтер” Юрія Кота. Міністерство юстиції України повідомило про це, уточнивши, що наразі Кот проживає в Москві, де працює на російську пропаганду. “25 грудня Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про задоволення позову Міністерства юстиції щодо застосування санкцій до колишнього українського телеведучого Юрія Кота відповідно до Закону України […]

The post Суд конфіскував майно колишнього телеведучого Юрія Кота, який працює на пропаганду РФ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Німеччина розслідує можливу причетність держорганів України до підриву «Північних потоків»

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

За його словами, вже встановлено особи 2 підозрюваних у підриві «Північних потоків». Роммель назвав це «успіхом, на який на початку не розраховували».

За його словами, одне з поточних питань розслідування – можливе управління з боку держструктур операцією з підриву трубопроводів.

Нагадаємо, за версією німецького слідства, газопроводи підірвала група українців, яка діяла за командою тодішнього головкому ЗСУ Валерія Залужного.

Водночас інформація про те, чи був до цього причетний президент Зеленський, надходить суперечлива. Одні ЗМІ пишуть, що він схвалив операцію. Інші, що навіть не знав про неї. Треті, що знав, але не схвалив.

Україна будь-яку причетність до підриву газопроводів заперечує.

У БЮТ Юлії Тимошенко мандат депутата райради отримала громадянка росії і Казахстану

Ось новий унікальний розширений текст на українській мові на основі попередньої статті про UPSC CSE Result 2024:

Результати UPSC CSE 2024: Очікування після попередніх результатів

Висновки з Журналістом з десятирічним досвідом

Успішний завершення першого етапу Цивільного Сервісу Індії (UPSC CSE) для року 2024 стає важливою подією для тисяч аспірантів, які мріють приєднатися до високопрофесійних кадрів країни. Очікування результатів перевірки знань, здібностей та загальних знань на основі аптитудного тесту набуває особливого значення у контексті вимогливого оцінювання, яке здійснюється Комісією.

Згідно з наявною довідкою, Орлова неодноразово змінювала своє прізвище з метою конспірації, та ідентифікована СБУ як громадянка рф і Казахстану Сморкалова 1977 року народження, мешканка військового містечка Георгіевка – 4, Жармінського району Семіпалатинської області.

Намагаючись отримати паспорт в Україні, із відповідною заявою вона звернулася до ДМС Сумської області у жовтні 2013 року. Згідно з цією заявою, їй нібито було надано паспорт громадянки України Конотопським РВ УМВС в Сумській області.

Водночас на запит з проханням підтвердити цю інформацію, у ДМС Сумської області повідомили наступне:

«Громадянці російської федерації і Казахстану Сморкаловій (Нерета, Орловій) Анастасії Юріївні 27.05.1977 р.н., паспорт громадянина України 04.04.2003 року Конотопським РВ УМВС в Сумській області не видавався».

Крім того, в опублікованих у відкритому доступу указах президентів росії та Казахстану дані про вихід Сморкалової (Нерети, Орлової) Анастасії Юріївні з громадянства вищевказаних країн відсутні.

Відповідно, особа з російським паспортом є депутаткою «Батодночасно» та одночасно уповноважена на здійснення функцій місцевого самоврядування на рівні Обухівської районної ради Київської області.

Громадянка росії Орлова наразі також веде паливний бізнес в Україні.

І через підконтрольну їй компанію «Софія Ойл» реалізовує паливно-мастильні матеріали без ліцензії.

Водночас усі компанії з російськими бенефіціарами підпадають під заборону економічно-господарської діяльності в Україні на підставі рішень РНБО. Усі контрагенти, які купують паливо у ТОВ «Софія Ойл» також єсуб’єктамии запровадження санкцій Ради нацбезпеки.

Попри те, що основний відтік населення з України відбувся у перші місяці повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році, еміграція українців триває і сьогодні. Про це свідчать оновлені дані Агентства ООН у справах біженців та аналітика Мінекономіки, оприлюднена в моніторингу економічних подій за березень 2025 року.

Станом на 17 квітня 2025 року у світі зафіксовано 6,918 мільйона українських біженців. З них 6,358 мільйона перебувають у країнах Європи, ще понад пів мільйона — за її межами. З початку 2025 року кількість українців у Європі зросла ще на понад 100 тисяч осіб.

Країни, які прийняли найбільше українців:

  • Німеччина — 1,443 млн осіб

  • Польща — 999,7 тис.

  • Чехія — 401,4 тис.

  • Велика Британія — 254 тис.

  • Іспанія — 235,7 тис.

  • Італія — 171 тис.

  • Франція — 70,1 тис.

Також значна кількість українців залишилася у Росії — за даними на середину 2022 року там перебувало близько 1,2 млн осіб, а в Білорусі — 44 тис. станом на березень 2025 року.

Соціальний портрет біженця

Згідно з дослідженням Агентства ООН у справах біженців, проведеним у жовтні 2024 – квітні 2025 років серед 6471 респондента, 99% з яких є громадянами України:

  • 77% опитаних — жінки

  • Середній вік — 44 роки

  • 36% жінок і 17% чоловіків перебувають у віці 18–59 років

  • 28% виїхали у першому кварталі 2022 року, 14% — у другому

  • До війни 52% були працевлаштовані, нині працюють 42%

  • Рівень безробіття серед мігрантів у країнах перебування виріс утричі: з 5% до 16%

Прогнози на майбутнє

Національний банк України оцінює, що у 2024 році з країни виїхали ще близько 500 тисяч осіб. Прогноз на 2025 рік — додатковий відтік ще 200 тисяч українців.

Утім, з 2026 року очікується початок зворньої міграції: близько 200 тисяч осіб повернуться в Україну, а у 2027 році — ще 500 тисяч.

Єврокомісія прогнозує поступове зменшення кількості біженців, які отримують тимчасовий захист у ЄС: з 4,3 млн на початку 2025 року до 3,8 млн до кінця 2026 року.

Останні новини