Четвер, 17 Квітня, 2025

ОП активізує роботу проти п’ятого президента

Важливі новини

ДБР планує оголосити підозру кільком топ-військовим

У понеділок, 20 січня, співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) мають оголосити підозру кільком високопосадовцям з військових кіл України. Як повідомив журналіст Юрій Бутусов у своєму Facebook, ці особи займали ключові посади в Збройних силах України. За його словами, йдеться про колишнього командира 155-ї механізованої бригади “Анна Київська”, полковника Дмитра Рюмшина, бригадного генерала Юрія Галушкіна, колишнього […]

The post ДБР планує оголосити підозру кільком топ-військовим first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Західні аналітики: дрони змінили хід сучасної війни

Ударні безпілотники стали ключовим інструментом на полі бою в Україні — як для оборони, так і для наступу. Як повідомляє The Sun on Sunday, згідно з оцінками західних офіційних осіб, саме дрони стали основним засобом ураження, замінивши традиційну артилерію. Аналітики зазначають, що 70–80% усіх втрат серед українських та російських військових завдаються саме безпілотниками. Вісім із […]

Військові просять виключити нардепів “Євросолідарності” з комісії по фортифікаціях

Двоє військовослужбовців-снайперів, Данило і Кирило Яковлеви, рішуче звернулися до Верховної Ради з вимогою виключити Петра Порошенка та його політичну партію зі складу парламентської тимчасової спеціальної комісії з питань фортифікацій. Ця підтримка, виражена з боку військових фахівців, надзвичайно важлива для вирішення питань національної безпеки та оборони. Брати Яковлеви вважають, що участь Порошенка та його політичної формації у цій комісії може негативно позначитися на об'єктивності та ефективності розгляду питань, пов'язаних зі зміцненням обороноздатності країни. Їхній голос військових, які напряму пов'язані з питаннями безпеки, має бути врахований серйозною політичною владою для забезпечення оптимальних умов для ефективного захисту національних інтересів та територіальної цілісності.

Захисники мотивують свою вимогу тим, що Порошенко не має права перевіряти фортифікації, адже саме за його президентства була провалена підготовка укріплень на кордоні з РФ, а виділені на це кошти були використані неефективно.

“Просимо народних депутатів виключити представників “Європейської солідарності” з ТСК ВР з питань фортифікацій. Їх присутність там шкодить нацбезпеці та обороні”, – пишуть бійці ЗСУ.

“Саме за президенства Петра Олексійовича на обороні рубежів розпиляли мільярди гривень, не побудувавши, насправді, і простої собачої будки, як любить висловлюватися сивочолий… Якщо глянути GoogleMaps за період 2014-2019 років на східному напрямку, з усіх фортифікацій там буде видно лише стіну бур’янів. Хоча за 5 років правління можна було побудувати стіну з фільму про зомбі-апокаліпсис з автоматичними турелями”, – наголошують військові.

Данило та Кирило Яковлеви також зазначають, що в період з 2014 по 2019 роки, в росії можна було найняти людей, які проводили через кордон з РФ по стежках, які ніхто не контролював з українського боку.

“Кордон був настільки дірявий, що порошенкові свинарчуки ганяли контрабасом з росії металобрухт, який потім “впарювали” нашому Укроборомпрому. Що заважало Порошенку протягом перемир’я побудувати фортеці з бетону і викопати яри від техніки? Натомість за часи Порошенка у повітря злетіло 210 тисяч тонн боєприпасів. Сватове, Балаклія, Калинівка, Ічня… Для порівняння, за п’ять років війни за каденції Порошенка на бойові дії на Донбасі і різноманітні навчання витратили всього близько сімдесяти тисяч тонн боєприпасів”, – зазначають військові.

“Пане Порошенко, коли ви починаєте щось розповідати за нові фортифікації, пам’ятайте: ви ще за попередні не відсиділи”, – підкреслюють військові.

Заступницю начальника управління Одеської ОДА затримали через недостовірне декларування майна на 2,4 млн гривень

Заступниця начальника управління в департаменті міжнародного співробітництва та протоколу Одеської обласної державної адміністрації Яна Алексєєва виявилася у центрі скандалу через недостовірне декларування майна на суму 2,4 мільйона гривень. Цю інформацію було отримано в результаті перевірки Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацій за 2021 рік. Алексєєва задекларувала квартиру ТОВ «Кадорр-Каманіна» площею 45,8 кв. м, […]

The post Заступницю начальника управління Одеської ОДА затримали через недостовірне декларування майна на 2,4 млн гривень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна могла приєднатися до НАТО у 2006 році, але втратила шанс: секретні файли США

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Пайфер зазначив, що Ющенко активно підтримував отримання Плану дій щодо членства в НАТО і був налаштований на поглиблення співпраці з Альянсом. Однак, тодішній прем’єр Янукович виступав проти цього кроку, що стало ключовою причиною відмови від подальших переговорів. На той момент, за словами Пайфера, Росія не проявляла такого активного опору, як це сталося у 2008 році під час Бухарестського саміту НАТО, де Україні знову було відмовлено у членстві.

Ранні кроки України до НАТО

Після проголошення незалежності Україна одразу взяла курс на зближення з НАТО. У 1992 році перший президент Леонід Кравчук відвідав штаб-квартиру НАТО у Брюсселі, а у 1994 році Україна першою серед пострадянських держав підписала угоду в рамках ініціативи “Партнерство заради миру”. Проте політичні розбіжності і зміна пріоритетів української влади стали перешкодою для швидшого інтеграційного процесу.

Сучасні перспективи вступу України до Альянсу

На тлі війни з Росією Україна відновила процес зближення з НАТО, подавши заявку на вступ 30 вересня 2022 року. На зустрічі з генсеком НАТО Марком Рютте президент Володимир Зеленський висловив надію, що Україна стане 33-м членом Альянсу. Водночас, за інформацією Politico, сім країн-членів НАТО висловили побоювання щодо вступу України, зокрема через ризики ескалації конфлікту з Росією.

Як зазначає FT, можливим компромісом може стати підхід, подібний до “західнонімецької моделі”. Такий варіант дозволив би Україні стати частиною НАТО, незважаючи на тимчасову окупацію частини її територій Росією.

Наші джерела в Офісі Президента повідомляють, що Андрій Єрмак дав вказівку силовим структурам активізувати роботу щодо Петра Порошенка та його політичного оточення. Причиною такого кроку, за даними інсайдерів, стала посилена критика Зеленського з боку депутатів і прихильників Порошенка.

В ОП вважають, що в умовах міжнародної нестабільності та зростаючого тиску на Україну важливо зберігати контроль над політичним і інформаційним полем. Це має допомогти мінімізувати репутаційні втрати для чинної влади.

За даними джерел, Банкова стурбована тим, що критика Порошенка та його оточення може підірвати підтримку Зеленського серед українського суспільства та міжнародних партнерів.

Це не перший випадок, коли відносини між ОП та Порошенком загострюються. За останні роки Порошенко неодноразово ставав об’єктом розслідувань, які його прихильники називають політично мотивованими. Водночас критика з боку “Євросолідарності” щодо дій уряду на міжнародній арені та всередині країни не слабшає.

Такий розвиток подій може мати кілька сценаріїв:

  • Ескалація політичного конфлікту. Активізація розслідувань проти Порошенка може призвести до нового витка протистояння між владою та опозицією.
  • Міжнародна реакція. Якщо дії силовиків будуть виглядати як переслідування опозиції, це може викликати критику з боку західних партнерів, які підтримують демократичні цінності.
  • Посилення інформаційного тиску. Банкова може застосувати медійний ресурс для дискредитації опонентів.

Чи піде Банкова на рішучі кроки проти Порошенка, незважаючи на ризик втрати репутації на міжнародній арені? І як на це відреагують західні партнери, які уважно стежать за станом демократії в Україні?

The post ОП активізує роботу проти п’ятого президента first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини