Середа, 23 Липня, 2025

Партії ЄС і «Голос» заблокували рішення, яке могло знизити тарифи на електроенергію

Важливі новини

У Києві іноземець з пістолетом пограбував магазин

У Києві винесли вирок 30-річному іноземцеві, який наприкінці 2024 року скоїв зухвалий розбійний напад на продуктовий маркет на Андріївському узвозі. Погрожуючи касирці пістолетом, чоловік зламав касовий апарат ломом і втік із виручкою. Суд засудив його до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна. Як повідомили в поліції, напад стався у грудні минулого року. До правоохоронців […]

Селидове відтягує наступ окупантів на Покровськ

Ключові елементи військового обліку:

“Цей спротив не лише затримав ворога, але й унеможливив масштабний наступ на Покровськ, адже противник не зміг швидко перегрупуватися і зосередити сили для такої операції”, – сказав Мусієнко в ефірі телемарафону.

Українські військові, утримуючи оборону Селидового, фактично провели стримувальну операцію, виснажуючи сили ворога. Завдяки цьому Покровськ отримав додатковий час для підготовки до можливого наступу.

Проте Мусієнко попереджає, що якщо Селидове буде втрачено, це відкриє перед окупантами нові можливості для наступу на Покровськ із південного флангу та покращить їхні позиції для обстрілів на цьому напрямку. У такому разі наступний удар може загрожувати й місту Курахове, що стане новою ціллю для російських сил.

На Курахівському напрямку ворог уже активізувався: “Російські підрозділи тиснуть з північно-східного напрямку, намагаючись вирівняти лінію фронту для подальшого просування”, – зазначив Мусієнко. На його думку, у найближчі тижні можна очікувати на битву за Курахове, яка може стати черговим важким випробуванням для українських сил. Російська армія вже зосереджує там свої ресурси, маючи намір завдати значного удару.

Таким чином, оборона Селидового є вирішальним етапом у загальній оборонній стратегії України на сході. Вона не лише стримує агресора на Покровському напрямку, але й дозволяє підготувати нові оборонні рубежі, що посилить українські позиції перед наступними викликами.

Українці витратили понад 10 мільярдів гривень на нові авто у листопаді

У листопаді 2024 року українці придбали нових легкових автомобілів на загальну суму 10,2 мільярда гривень. Це на 12% більше, ніж у листопаді минулого року, повідомляє асоціація “Укравтопром”. Близько половини цієї суми припадає на автомобілі п’яти марок: Найбільше коштів було витрачено на японську марку TOYOTA – 1,631 млрд грн. На другому місці – BMW із результатом […]

The post Українці витратили понад 10 мільярдів гривень на нові авто у листопаді first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Верховній Раді суперечки через законопроєкт про заборону УПЦ МП

Значна частина народних обранців висловлює активну підтримку цій законодавчій ініціативі. Вони аргументують свою позицію необхідністю захисту національних інтересів України, зміцнення її духовного суверенітету та протидії зовнішньому впливу. На їхню думку, такий крок є важливим для забезпечення інформаційної безпеки держави та консолідації українського суспільства навколо спільних цінностей.

За словами Кошкіної близько 70 народних депутатів з “Європейської Солідарності”, “Голосу” та мажоритарники зі “Слуги народу” заявили, що не будуть брати участь у всіх голосуваннях у Верховній Раді, крім продовження воєнного стану.

Як зазначає журналістка, таким чином народні обранці поставили ультиматум керівництву партії “Слуга народу”, якщо законопроєкту щодо УПЦ МП не буде в порядку денному.

Соня Кошкіна вказує, що до другого читання законопроєкту у Верховній Раді вдалось зібрати необхідні 226 голосів, однак потрібно більше, щоб підстрахуватись. За її словами у “Слузі народу” є депутати, які вагаються щодо заборони УПЦ МП.

Зокрема до цієї групи входить голова фракції Давид Арахамія та ще близько 30 обранців партії монобільшості. Крім того, Кошкіна вказує, що у “Слузі народу”, є інша група з 70 депутатів, які “не підписали підтримку законопроєкту щодо заборони УПЦ МП та не мають наміру підтримувати його у другому читанні”.

“Серед них, згідно з оновленим списком підписантів, — Жан Беленюк, Євген Брагар, Максим Бужанський, Данило Гетманцев, Павло Халімон, Георгій Мазурашу, Юрій Корявченков, Сергій Кальченко, Оксана Дмітрієва, Юлія Яцик (днями вийшла з фракції “СН”), Максим Павлюк, Артем Культенко, Наталія Локтіонова, Максим Перебийніс, Маргарита Шол, Павло Якименко тощо”, — заявила Кошкіна.

Нардеп Микола Тищенко вдруге проігнорував судове засідання

Народний депутат Микола Тищенко знову не прийшов на засідання суду, призначений для розгляду справ за його участю. Як повідомляють джерела, депутати не підключилися до слухання навіть у форматі відеоконференції. Потерпілий ексвійськовий Дмитро Мазоха висловив обурення: «Мені вже смішно дивитися на це. Він зʼявляється у Верховній Раді, а за два тижні до цього його на візку вивозили. Прикро, що ми займаємо час, що ми виходимо в медійний простір […]

The post Нардеп Микола Тищенко вдруге проігнорував судове засідання first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Фракції “Європейська солідарність” та “Голос” понад рік блокували важливе рішення Верховної Ради, яке могло суттєво вплинути на енергетичну безпеку України та зменшити тарифне навантаження на громадян. Про це заявив політичний експерт Петро Олещук, коментуючи провалену вчасно угоду про закупівлю ядерних реакторів у Болгарії.

“Парадокс, але найбільше кричать про ‘катастрофу для гаманців’ саме ті, хто сам системно блокує рішення, які могли б ці самі гаманці захистити”, – зазначив Олещук.

Йдеться про два ядерні реактори, які Болгарія була готова продати Україні. Ці установки планувалося використати для добудови енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС. У разі реалізації, Україна отримала б 2,2 ГВт стабільної, дешевої електроенергії.

Політолог підкреслює, що блокування відбувалося з політичних мотивів, тоді як для громадян це означає втрату потенційно дешевшого світла й тепла.

“Знайте: для ‘ЄС’ і ‘Голосу’ інтереси України – це тільки фон для рейтингу. Не ваші рахунки. Не ваша енергія. Не ваша безпека”, – додав він.

Ситуація ускладнюється тим, що Болгарія нині переглядає свої наміри. Через власні потреби в енергії та геополітичну нестабільність у регіоні Софія може відмовитися від передачі реакторів. Остаточне рішення має ухвалити парламент Болгарії.

Нагадаємо, лише у лютому 2025 року Верховна Рада таки ухвалила закон, який дозволяє придбати реактори. Проте, за словами Олещука, через згаяний час угода може вже не відбутись.

Останні новини