Середа, 23 Липня, 2025

Печія, безсоння і тиск: як чай допомагає уникнути проблем, пов’язаних із вживанням кави

Важливі новини

У справі керівниці Хмельницької МСЕК Крупи з’явилися нові деталі

Адвокати підозрюваної голови МСЕК Хмельниччини намагалися скасувати арешт на її майно. Адвокати Тетяни Крупи, підозрюваної у незаконному збагаченні, намагалися скасувати у суді арешти, накладені на низку її майна. Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила стороні захисту, однак під час перегляду рішення в суді були озвучені невідомі раніше деталі слідства. Вони стосуються листувань у телефоні підозрюваної, […]

The post У справі керівниці Хмельницької МСЕК Крупи з’явилися нові деталі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Екснардеп постачав препарати для шпиталів РФ — СБУ розкрила фармацевтичну схему

Українські правоохоронці викрили фармацевтичну схему, через яку сотні мільйонів гривень осіли в кишенях колишнього нардепа — нині підсанкційного бізнесмена — а частина продукції з українських розробок потрапила до шпиталів російської армії та силових структур на окупованих територіях. Про це повідомляє Нацполіція України, СБУ та Офіс Генпрокурора. Йдеться про 51-річного ексдепутата Верховної Ради шести скликань, імені […]

Що святкують 28 червня: духовне, державне й міжнародне значення дати

28 червня Україна відзначає одне з головних державних свят — День Конституції. Саме цього дня 1996 року, після безсонної ночі обговорень, Верховна Рада ухвалила Основний Закон країни, закріпивши її суверенітет, територіальну цілісність, права і свободи громадян, а також принципи демократичного устрою. Цьогоріч День Конституції припадає на п’ятницю. Попри те, що в мирний час це офіційний […]

Ціни ростуть, попит змінюється: що відбувається на ринку нерухомості в червні

Український ринок нерухомості в червні демонструє нестійкі тренди. Згідно з даними аналітичного звіту DIM.RIA, попит на новобудови знижується по всій країні, вартість вторинного житла зростає, а ринок оренди залишається найбільш динамічним – особливо у прифронтових регіонах. Ціни на квартири в новобудовах залишаються відносно стабільними – коливання в межах кількох відсотків не змінюють загальної картини. Найдорожчий […]

Напруження на Борівському напрямку, окупанти зміцнюють атаки та готуються до наступу

На Борівському напрямку в Харківській області загострилася напружена ситуація, повідомив голова Харківської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов. За його словами, російські війська посилюють атаки і наносять значні завдання інфраструктурі регіону.

За останні дні військові конфлікти на цьому напрямку суттєво загострились, що призвело до погіршення гуманітарної ситуації та збільшення загрози для мирного населення. Місцеві влади вживають заходів для забезпечення безпеки мешканців та зменшення негативних наслідків конфлікту на життя регіону.

Військові дії неодмінно впливають на економічну і соціальну ситуацію у районі, що змушує місцеве населення входити в період напруженого очікування та приймати важливі рішення щодо свого майбутнього.

За його словами, Борівський напрямок визнається окупантами як потенційно небезпечний, а російські збройні сили формують ударні угрупування для наступу. Цю інформацію він оприлюднив у своєму Telegram каналі.

“Ми маємо дані від наших військових про формування певного ударного угрупування, це не перший раз”, – зазначив Олег Синєгубов.

Він підкреслив, що ці дії росіян демонструють їхні наміри активізувати ворожий наступ на Борівському напрямку, зосереджуючись на атаках і обстрілах населених пунктів, а також порушуючі логістичні об’єкти і шукаючи слабкі місця в українській обороні.

Голова Харківської ОВА також підкреслив, що на території Борівської громади проживає 580 дітей, з яких 33 можуть потребувати примусової евакуації з п’яти населених пунктів “помаранчевої зони” – Загризове, Богуславка, Шийківка, Маліївка, Нова Кругляківка. Вже було евакуйовано десять дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Олег Синєгубов додав, що росіяни зазнають втрат в особовому складі, але щотижня прибувають свіжомобілізовані. Українські військові успішно тримають свої позиції, і хоча ситуація на Харківщині залишається напруженою, захисники продовжують зміцнювати оборонні заходи.

Чай — це не просто теплий напій для затишного вечора, а природний стимулятор, який заряджає енергією, знімає стрес і у помірних кількостях приносить реальну користь організму. Його обирає кожна друга людина у світі, і це не дивно — чай має м’якший вплив на тіло і розум, ніж кава.

Цікаво, що найпалкішими шанувальниками чаю вважаються не китайці, які його винайшли, а британці. Англія вже давно зробила чай частиною національної культури. Та в будь-якому куточку світу чорний чай залишається джерелом мінералів — фтору, марганцю, кальцію. Дві чашки чорного чаю можуть забезпечити до половини добової норми фтору, необхідної для здоров’я дорослої людини.

Що відбувається з організмом, коли ви відмовляєтесь від кави на користь чаю:

1. Поліпшується якість сну і знижується тривожність
Чай містить менше кофеїну, ніж кава, тому краще підходить людям, чутливим до збуджувальних речовин. Він не провокує безсоння, підвищення тиску або тахікардію. Після переходу на чай багато хто відзначає покращення сну та загальне зниження рівня стресу.

2. Здоровіша ротова порожнина
На відміну від кави, яка сприяє утворенню нальоту на зубах та може викликати запалення ясен, чай має антимікробні властивості. Він не лише не шкодить емалі, а й допомагає підтримувати баланс корисних мікроорганізмів у роті.

3. Нижчий холестерин
Якщо ви звикли пити каву з френч-пресу або еспресо, відмова від неї може знизити рівень «поганого» холестерину. Деякі компоненти нефільтрованої кави підвищують ризик серцево-судинних захворювань, чого не скажеш про чай.

4. Менше печії та дискомфорту в шлунку
Кофеїн може розслаблювати м’яз між шлунком і стравоходом, що викликає печію. Чай м’якше діє на шлунково-кишківниковий тракт і навіть сприяє його нормалізації.

5. Покращення розумових здібностей
Однієї чашки чорного чаю достатньо, аби покращити когнітивні функції на 10% протягом 45 хвилин. Його стимулюючий ефект починає діяти вже за пів години після вживання і триває до шести годин.

Таким чином, заміна кави на чай — це не тільки питання смаку, а й крок до здоровішого способу життя.

Останні новини