П’ятниця, 25 Липня, 2025

Пенсії для ВПО та українців за кордоном будуть платити за новими правилами

Важливі новини

НАЗК виявило у декларації топчиновника Києва порушення на 24 мільйони

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило масштабні порушення у декларації Дениса Беспалова — заступника директора з підготовки будівництва КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва». За даними НАЗК, сума недостовірних відомостей становить 24,23 мільйона гривень, що є підставою для кримінальної відповідальності. Беспалов не задекларував квартиру площею 53,3 м² у Києві, вартістю понад 3,5 […]

У Києві спалах кору та гепатиту А: більшість випадків зафіксовані в школах

У столиці одночасно зафіксовано два небезпечні спалахи інфекційних хвороб — кору та гепатиту А. За даними головного санітарного лікаря Києва Сергія Чумака, більшість випадків кору виявлено у квітні, тоді як гепатит А зосередився у мікрорайоні Відрадний. Як повідомив Чумак, у Києві станом на сьогодні зареєстровано 41 випадок кору, з яких 29 — лише у квітні. […]

Юрист пояснив чому все частіще трапляються випадки СЗЧ

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Боровський підкреслив, що війна і бойові дії створюють серйозне психологічне навантаження на військових, і багато хто просто не витримує цього стресу. “95% випадків СЗЧ, про які я чув, – це конфлікт між гоноровим бійцем та самодурнем командиром”, – розповів юрист. Він зауважив, що досвідчені військові можуть стикатися з наказами, які їм видають молодші команди, що призводить до напружених ситуацій.

Командири, у свою чергу, використовують свої повноваження для запису бійців у списки тих, хто відмовляється виконувати накази, що, на думку Боровського, створює штучні конфлікти. “Найчастіше ця ситуація штучно створена командиром”, – додав він. Часто конфлікти виникають між молодими командирами та досвідченими солдатами, які воюють з 2014 року.

Недавні події вказують на серйозні проблеми в управлінні військовими частинами. Наприклад, військовослужбовець 56-ї окремої мотопіхотної бригади Сергій Гнезділов публічно заявив про свій вихід із частини та подальший виїзд до Києва, після чого його затримали правоохоронці.

Днями Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №12095, який передбачає зміни у законодавстві щодо покарань за СЗЧ. Згідно з новими нормами, військовослужбовці, які вперше залишили частину або дезертирували, але добровільно повернулися, можуть продовжити військову службу без покарання.

У Києві іноземець з пістолетом пограбував магазин

У Києві винесли вирок 30-річному іноземцеві, який наприкінці 2024 року скоїв зухвалий розбійний напад на продуктовий маркет на Андріївському узвозі. Погрожуючи касирці пістолетом, чоловік зламав касовий апарат ломом і втік із виручкою. Суд засудив його до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна. Як повідомили в поліції, напад стався у грудні минулого року. До правоохоронців […]

Задишка і втома після COVID можуть бути спадковими — відкриття генетиків

Міжнародна команда дослідників з 16 країн встановила генетичний зв’язок між певним варіантом гена та тривалими симптомами після COVID-19. Йдеться про ділянку геному, розташовану поблизу гена FOXP4, який впливає на функцію легень. Про це повідомляє MedicalXpress із посиланням на публікацію в журналі Nature Genetics. Що виявили дослідники? Згідно з результатами дослідження, носії певного варіанту гена мають […]

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке спрощує порядок виплат пенсій для трьох категорій громадян: внутрішньо переміщених осіб, людей, які перебувають за кордоном, а також мешканців тимчасово окупованих територій. Вперше для цих груп запроваджено єдині правила отримання пенсійних виплат.

До цього часу процедура отримання пенсій для кожної категорії мала окремі нюанси: одні повинні були звертатись виключно до “Ощадбанку”, інші — доводити статус ВПО або регулярно надсилати запити. Нове рішення уніфікувало механізм: тепер пенсіонери можуть отримувати виплати на рахунок у будь-якому українському банку, незалежно від місця фактичного проживання.

Водночас для пенсіонерів, які перебувають на тимчасово окупованих територіях або за межами України, запроваджується нове зобов’язання: до 31 грудня кожного року необхідно проходити фізичну ідентифікацію.

Ця процедура покликана підтвердити, що отримувач пенсії — жива особа. Для цього є три способи:

  • Офлайн: особисте звернення до сервісного центру Пенсійного фонду, банку або українського консульства.

  • Онлайн: авторизація на сайті ПФУ через електронний підпис (наприклад, “Дія.Підпис”).

  • Відеозв’язок: індивідуальна ідентифікація через відеозустріч із представником ПФУ після попередньої реєстрації на сайті.

Якщо людина живе на ТОТ і не може пройти ідентифікацію, вона повинна хоча б раз на пів року здійснити фінансову операцію зі свого рахунку, щоб підтвердити активність.

Для продовження пенсійних виплат пенсіонери, які живуть на окупованих територіях або за кордоном, повинні подати письмову заяву до Пенсійного фонду, у якій зазначено, що вони не отримують жодних виплат від Російської Федерації.

У разі невиконання вимог — виплати зупиняють. Відновити їх можна лише після проходження процедури ідентифікації. Якщо припинення сталося до 20 березня 2025 року, треба подати заяву про поновлення і пройти перевірку.

Для громадян, які перебувають за кордоном, дозволено надсилати документи поштою. До заяви обов’язково додається довідка, що підтверджує факт життя.

Останні новини