Субота, 19 Квітня, 2025

Перші у світі українські дрони-вбивці: зброя, що формує майбутнє

Важливі новини

Мер Львова Андрій Садовий на шляху до зміцнення міжнародних зв’язків: форум місцевих рад у Німеччині

Сьогоднішній вихід мера Львова Андрія Садового на черговий форум місцевих рад у Німеччині вже став чимось більшим, ніж звичайним заходом. Вже не раз разом із ним вирушали його перший заступник Москаленко та головний архітектор Коломєйцев. Однак, ці події залишаються загадковими для громадськості. Умови війни й потреба у мобілізації ресурсів для розвитку міста вимагають особливої уваги від мера та його команди, але він обирає шлях до Євр

У вищезгаданій статті відзначено невизначеність і таємничість навколо постійних відряджень мера Львова Андрія Садового на форуми в Європейському Союзі. Підкреслено, що умови війни та потреба у мобілізації ресурсів для розвитку міста ставлять особливі завдання перед мером та його командою. Також зазначено, що співробітники міської адміністрації висловлюють свої припущення щодо приводів частоти відряджень, однак ці припущення залишаються без підтвердження. Висновок полягає в тому, що причини та мета цих відряджень залишаються невідомими, і розуміння цього феномену вимагає подальшого дослідження та розкриття додаткових деталей.

Оглядач Times: Україна готова до масштабного контрнаступу наступного року

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

До цього наступу Київ «також, імовірно, отримає дозвіл на використання американських ATACMS більшої дальності і британських ракет Storm Shadow проти військових цілей на території Росії».

Також автор пише, що Україна не налаштована «укладати угоду» щодо встановлення «більш реалістичних очікувань» війни.

На думку Галеотті, наступний рік може стати складнішим для російської економіки і військової машини – через передбачуване вичерпання запасів бронетехніки, а також дедалі складніший набір добровольців. Крім того, зростатимуть економічні складнощі, пов’язані з нестачею робочих рук.

Путін розуміє ці виклики і спробує «нав’язати якийсь мир на своїх умовах, перш ніж навантаження на його власну систему стане занадто великим».

Судячи з усього, ця стаття з’явилася як відповідь на цілу серію публікацій у західних ЗМІ щодо необхідності для Києва і Заходу переходу до «більш реалістичних» сценаріїв закінчення війни. Наприклад – до зупинки війни по лінії фронту.

Стаття в Times, як бачимо, цю думку оскаржує, переконуючи, що в України ще є шанси перейти в наступ, а в Путіна наростають проблеми.

НАБУ перевіряє квартиру міністра агрополітики Віталія Коваля

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Вартість квартири, оформленої на його тещу, оцінюється в 17,7 мільйона гривень, що викликало питання щодо її походження, адже пенсіонерка, ймовірно, не мала достатніх доходів для її придбання. НАБУ повідомило, що проводить розслідування для виявлення можливих необґрунтованих активів.

Це вже третій міністр агрополітики, якого розслідує антикорупційне бюро. Раніше під підозру потрапили Микола Сольський та Тарас Висоцький, обидва за звинуваченнями у зловживаннях, однак розслідування їхніх справ виглядають сумнівними, а доказова база часто є проблемною. Наприклад, справу Сольського, що триває понад 5 років, критикують за відсутність переконливих доказів.

Відзначається, що інтерес НАБУ до Коваля виник лише після його призначення на посаду міністра агрополітики, що може свідчити про політичний контекст справи. Експерти висловлюють припущення, що ці розслідування можуть бути інструментом політичного тиску або частиною більшої боротьби за контроль над аграрним сектором, зокрема щодо питань, як зерновий коридор чи відкриття ринку землі.

КМВА розслідує незаконну видачу перепусток

Військова адміністрація Києва (КМВА) ініціювала масштабну перевірку всіх перепусток, виданих містянам для пересування під час комендантської години. Планується перевірити від 7800 до 9000 таких документів. Процес триватиме близько місяця, і перепустки, що були видані з порушеннями або особам, яким не була надана потреба пересуватися містом, будуть анульовані та вилучені. Про проведення цієї “великої перевірки” розповів […]

The post КМВА розслідує незаконну видачу перепусток first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Трамп може призначити Річарда Гренелла спеціальним посланником по Україні: Reuters

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Гренелл «зіграє ключову роль у зусиллях Трампа щодо припинення війни, якщо його зрештою оберуть на цю посаду».

Поки невідомо, чи згоден на це сам Гренелл. Консультації з цього приводу тривають.

Гренелл виступає за відмову Україні вступати в НАТО, «і цю позицію він поділяє з багатьма союзниками Трампа». Також він пропонував створити за підсумками врегулювання «автономні зони» в Україні.

«Прихильники Гренелла зазначають, що у нього довга дипломатична кар’єра і глибокі знання європейських справ. Крім служби на посаді посла в Німеччині, Гренелл також був спеціальним посланником президента з мирних переговорів у Сербії та Косово», – нагадує Reuters.

У більшості країн світу ми можемо спостерігати зростання популярності дронів-убивць. Ця нова форма зброї, яка вперше була розроблена в Україні, відкриває перед військовими можливість проведення масштабних і високоточних операцій, що змінює парадигму ведення війни. Не дивно, що в обкладинці та заголовку ми бачимо гармату-ракету, символізуючи силу і вразливість нової зброї. Проте варто зазначити, що в Україні також розвивається інша галузь безпілотних літальних апаратів, таких як БПЛА і FPV-дрони, які відрізняються своєю більш практичною та функціональною спрямованістю. Такі саморобні дрони, які мають вигляд звичайних моделей на стяжках, навіть викликають сміх та сарказм.

Варто зазначити, що концепція безпілотних літальних апаратів має свої корені в минулому. Нікола Тесла, великий винахідник і електроінженер, вже наприкінці XIX століття запатентував радіокеровану модель корабля, підкресливши, що вона може мати велике значення у воєнний час, звертаючи увагу на потенційну руйнівність такої технології. Перший літаючий ударний безпілотник був створений Чарльзом Кеттерінгом у США ще у 1910 році. Цей літак, замаскований як звичайний літальний апарат, мав на борту вибухівку і годинниковий механізм, що автоматично активувався і спрацьовував, коли апарат перебував над ціллю. Незважаючи на те, що США прийняли вироблені 45 екземплярів на озброєння, вони так і не були використані у жодній воєнній операції.

У висновку можна зазначити, що розвиток безпілотних літальних апаратів, зокрема дронів-убивць, є актуальним явищем у сучасному військовому світі. Важливо враховувати не лише технологічні досягнення, а й потенційні наслідки використання такої зброї. Україна, яка є піонером у цій галузі, має можливість вплинути на подальший розвиток цієї технології та визначити її етичні та правові рамки в контексті міжнародного співробітництва. Також важливо враховувати історичний контекст розвитку безпілотних літальних апаратів і зробити висновки з минулих досвідів, щоб уникнути можливих негативних наслідків використання цієї технології у майбутньому.

Останні новини