Субота, 19 Квітня, 2025

ПФУ підготував нові правила виходу на пенсію

Важливі новини

Нічна атака на Київщину: успішна робота ППО і відсутність втрат

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

В області працювали сили ППО. Ворожі цілі знищено. Постраждалих серед населення немає. Влучань в об’єкти критичної та житлової інфраструктури не допущено

За його словами, падіння уламків збитих ворожих цілей фіксуються поза межами населених пунктів на відкритих ділянках місцевості.

Оперативні служби продовжують роботу з фіксації наслідків нічної атаки ворога, додав Кравченко.

В Комітеті з питань оборони розповіли про випадки примусової мобілізації

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За словами нардепа, воєнкоми відмовляються визнавати паперові документи про бронювання, мотивуючи свої дії тим, що дані нібито відсутні в електронній системі “Оберіг”.

“Вони заявляють, що паперові документи не мають юридичної сили, якщо інформація не відображається в системі. Це абсолютно неприпустимо і грубе порушення прав громадян”, – наголошує Федієнко.

Депутат також розкритикував представників ТЦК за зловживання своїми повноваженнями. Особливе обурення у Федієнка викликало використання співробітниками балаклав під час виконання своїх обов’язків.

“Балаклави для мене – це як червона ганчірка! Ви ховаєтеся від власного народу? Якщо люди не бачать вашого обличчя, то як вони можуть довіряти вам?” – емоційно зауважив він.

Система “Оберіг”, створена для цифровізації мобілізаційних процесів, мала стати гарантією прозорості й ефективності. Проте випадки, коли дані про бронювання відсутні або не синхронізуються, викликають питання щодо її роботи.

Експерти вказують, що такі ситуації створюють напругу в суспільстві, підривають довіру до системи і провокують зловживання з боку воєнкомів.

Роман Федієнко закликав представників ТЦК не зловживати своїми повноваженнями та діяти виключно в межах закону. Він також висловив сподівання, що Міністерство оборони і правоохоронні органи звернуть увагу на подібні порушення.

“Повага до прав громадян має бути основним принципом у мобілізаційних процесах. Будь-які спроби уникнути відповідальності чи приховати зловживання лише погіршують ситуацію”, – підсумував депутат.

Корупція в Києві: помічниці Комарницького зникли після відкриття справ НАБУ

Національне антикорупційне бюро України оголосило в розшук двох жінок, які тісно пов’язані з колишнім депутатом Київської міської ради Денисом Комарницьким — його помічницю Алісу Соболь і менеджерку Олену Богуславську. Обидві фігурантки проходять у справі про діяльність злочинної організації, яка займалась корупційними схемами у столиці. Як повідомляє видання «Слово і діло» з посиланням на дані МВС, […]

Шахрай, який “викривав” афери, сам став головним підозрюваним у гучній квартирній схемі в Києві

У Києві розпочався судовий процес над 48-річним місцевим мешканцем, який, використовуючи підроблені документи, незаконно успадкував три квартири у столиці. Найбільш цинічним є те, що підозрюваний часто виступав у ЗМІ як експерт з квартирних афер, розповідаючи, як діяти, щоб не стати жертвою шахраїв. Слідство встановило, що чоловік фальсифікував заповіти та документи про смерть справжніх власників житла, […]

The post Шахрай, який “викривав” афери, сам став головним підозрюваним у гучній квартирній схемі в Києві first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українська розвідка розкрила плани РФ щодо війни в Україні

Російська Федерація планує вирішити «українське питання» до 2026 року, оскільки затягування війни на 5-10 років означатиме втрату шансів наздогнати США та Китай. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький під час круглого столу «Нові контури європейської безпеки». За його словами, Росія розглядає 15 можливих сценаріїв військових конфліктів до 2045 року, […]

The post Українська розвідка розкрила плани РФ щодо війни в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Пенсійний фонд України повідомляє, що з 1 січня 2025 року змінено правила виходу на пенсію за віком. Це пов’язано зі збільшенням мінімальної тривалості страхового стажу, необхідного для отримання пенсії у віці 60 і 63 років. Нововведення є частиною поступових змін, передбачених пенсійною реформою, які триватимуть до 2028 року.

Для того щоб вийти на пенсію в 60 років, майбутній пенсіонер (незалежно від статі) повинен мати не менше 32 років страхового стажу. У 63 роки пенсію можна буде отримати за наявності стажу від 22 до 31 року, а за стажу від 15 до 21 року пенсійні виплати призначать у 65 років.

“Якщо у людини менше 15 років стажу, у віці 65 років вона матиме право на отримання державної соціальної допомоги замість пенсійних виплат”, — зазначили в Пенсійному фонді.

До 2028 року тривалість страхового стажу для виходу на пенсію в 60 років зростатиме, і починаючи з 1 січня 2028 року за наявності 40 і більше календарних років страхового стажу пенсію за віком призначатимуть автоматично незалежно від віку.

Нагадаємо, ми писали про те, як нараховуватимуть пенсію з 2025 року. Щоб полегшити навантаження на держбюджет під час стрімкого зростання пенсій, законодавці запровадили спеціальний коефіцієнт фінансової стійкості, зазначено в проєкті закону.

Також ми розповідали, скільки стажу потрібно, щоб вийти на заслужений відпочинок у 60 років. До 2028 року мінімуми стажу для тих, хто хоче піти на пенсію в 60 і 63 роки щорічно зростатимуть.

The post ПФУ підготував нові правила виходу на пенсію first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини