Середа, 23 Липня, 2025

ПФУ підготував нові правила виходу на пенсію

Важливі новини

Києву приписали 1500 років через політичне замовлення СРСР

Твердження про те, що Києву понад півтори тисячі років, є міфом, сформованим у радянські часи з політичних міркувань. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповіла наукова співробітниця Музею історії Києва Наталія Пінчук. За її словами, широко розтиражована ідея про заснування столиці України у V столітті з’явилася завдяки “державному замовленню”, реалізованому академіком Петром Толочком у 1980-х роках. […]

Небезпека на межі: Атаки Росії на ЗСУ в Авдіївці та спроби їх обмеження

Після російської військової атаки на місто Авдіївку, ситуація в регіоні стала дуже напруженою. Російські війська просуваються все ближче до міста, зазнаючи значного опору від українських сил. Звіти різних джерел свідчать про загострення бойових дій як на півдні, так і на півночі міста. Військові експерти зауважують недоліки у підготовці оборонних структур, що підкреслює необхідність вжиття негайних заходів для зміцнення оборони. Ситуація в Авдіївці визначається як критична, з чим погоджується й місцева військова адміністрація. Через інтенсивні обстріли та авіаудари, місто опиняється під значним загрозою, і необхідно прийняти невідкладні заходи для захисту цивільного населення та збереження територіальної цілісності.

Протягом останніх днів російські війська інтенсифікували свої штурмові дії проти українських сил в Авдіївці. Зростає кількість зіткнень, авіаударів і використання FPV-дронів. Незважаючи на це, наші захисники і захисниці міцно тримають оборону, завдаючи ворогу значних втрат. Логістичне постачання українського гарнізону в Авдіївці зберігається стабільним, а ЗСУ вживають заходів для посилення оборони, установлюючи додаткові вогневі позиції та спостережні пункти. Хоча ситуація складна, вона залишається під контролем українських сил.

Плани російського командування стають все більш очевидними. Хоча вони не змогли здійснити "широкий обхват" Авдіївки, їм вдалося проникнути до деяких територій міста, зокрема, до району ресторану "Царське полювання" та дачного масиву "Івушка". Російські війська намагаються відсікти головні логістичні шляхи ЗСУ, але українські сили стійко протистоять їхнім атакам.

Незважаючи на спроби російських військ прорватися на північ і південь міста, українські сили підтримують свою позицію і активно відбивають напади ворога. Важливою задачею залишається збереження стратегічних точок і контроль над головними комунікаційними маршрутами.

Спостереження за ситуацією в Авдіївці вказують на те, що російські війська намагаються поділити гарнізон у місті на дві частини або змусити українські війська на південному та південному сході міста – в районі 9-го кварталу та позицій "Зеніт" – відступити. Це має на меті перерізати шляхи постачання українських сил в Авдіївці і створити складні умови для оборони.

Українські війська тримають оборону, проте складна ситуація вимагає посилення заходів для збереження контролю над ключовими територіями міста. Російські війська намагаються обхідити місто з двох боків, а невелика кількість успіхів у контролі над головними трасами може призвести до важких наслідків для української оборони.

Прогрес російських військ в Авдіївці може стати стратегічною перевагою для них, оскільки контроль над районами з високими будинками, такими як "9 район", дозволить їм маневрувати і встановити артилерійські позиції. Це ускладнить оборону міста та може призвести до стратегічних втрат.

Українські війська повинні розглянути варіанти посилення гарнізону в місті або поступового виведення своїх сил з Авдіївки. Однак наразі не спостерігається жодних ознак зміцнення оборони чи контрударів. Це вимагає уважного аналізу та швидких дій для збереження контролю над містом.

За висловами аналітика, Збройні Сили України мають резерви, які можна перерозподілити з інших, менш напружених напрямків. Російська Федерація вже використовує цю тактику, активно перекидаючи резерви під Авдіївку з інших фронтів. У випадку, якщо обидві сторони вирішать розпочати вуличні бої у місті, це стане викликом для особового складу.

"Для проведення вуличних боїв потрібні мотивовані та добре підготовлені піхотинці, просто мобілізовані військові не зможуть впоратися з цим. Це специфічний вид бойових дій", – зауважує аналітик.

Якщо українська влада вирішить вивести гарнізон із напівоточеного міста, то є час для цього, але він обмальний, переконаний Жирохов. "Ми ще не досягли точки неповернення. Є можливість поступово вивести українське угруповання по рубежах. Але час стискається. І це відбувається дуже швидко", – підкреслює він.

Військове командування утримується від коментарів з цього питання, але зазначає, що безпека українських військових є пріоритетом. "Як повторено керівниками української держави та Збройних Сил, в найважчі моменти на полі бою найважливіше – це збереження життів наших військових, захисників України", – заявив речник ОСУВ "Таврія" Дмитро Лиховій.

У військових діях під Авдіївкою вирішальним фактором стає ефективне управління резервами та гнучкість у відповіді на ворожі дії. Російська сторона активно перебрасує свої сили, намагаючись вибити український гарнізон з рівноваги, а також створює загрозу вуличних боїв, які вимагають високого рівня підготовки військових. Українська влада має стратегічний вибір щодо виведення військових із міста, однак час для цього обмальний. Головним пріоритетом залишається безпека українських військових та збереження їхніх життів на полі бою.

СБУ затримала колишнього редактора УНІАН за проросійську пропаганду

20 червня 2025 року в Києві Служба безпеки України затримала журналіста за підозрою у поширенні проросійської пропаганди. Як пише Tribuna.com, ідеться про Кирила Стадніченка — колишнього редактора спортивного відділу газети «Економічні вісті», а також працівника агентства УНІАН та спортивних сайтів «Телеграф» і «Чемпіон», які входили до складу медіагрупи «Українська правда». Відомо, що ще влітку 2024 […]

Російські війська прорвалися до околиць Великої Новосілки: ситуація критична

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Учора російські війська штурмували там кількома колонами, по трасі з Шахтарського. Із Золотої Ниви також була колона техніки, яка висадила десант за три кілометри на схід від ангарів біля Великої Новосілки.

За даними пабліка, росіяни перекинули туди резерви з іншого напрямку.

«На жаль, оборона (під Великою Новосілкою – Ред.) виявилася не дуже надійною, противник це відчув одразу, зумівши відносно швидко залучити резерви, які, як очікувалося, будуть застосовані для штурмів у бік Розливу, тобто сили зняли із західнокурахівського напрямку», – пише DS.

Суд продовжив відсторонення мера Ірпеня Маркушина ще на два місяці

Печерський районний суд Києва продовжив відсторонення Олександра Маркушина від посади міського голови Ірпеня ще на два місяці. Про це сам Маркушин повідомив у Facebook, назвавши ухвалу “черговим продажним рішенням” та частиною масштабної схеми рейдерського захоплення влади в місті. За словами Маркушина, ситуація навколо його усунення є результатом дій колишнього мера Ірпеня Володимира Карплюка. Він стверджує, […]

Пенсійний фонд України повідомляє, що з 1 січня 2025 року змінено правила виходу на пенсію за віком. Це пов’язано зі збільшенням мінімальної тривалості страхового стажу, необхідного для отримання пенсії у віці 60 і 63 років. Нововведення є частиною поступових змін, передбачених пенсійною реформою, які триватимуть до 2028 року.

Для того щоб вийти на пенсію в 60 років, майбутній пенсіонер (незалежно від статі) повинен мати не менше 32 років страхового стажу. У 63 роки пенсію можна буде отримати за наявності стажу від 22 до 31 року, а за стажу від 15 до 21 року пенсійні виплати призначать у 65 років.

“Якщо у людини менше 15 років стажу, у віці 65 років вона матиме право на отримання державної соціальної допомоги замість пенсійних виплат”, — зазначили в Пенсійному фонді.

До 2028 року тривалість страхового стажу для виходу на пенсію в 60 років зростатиме, і починаючи з 1 січня 2028 року за наявності 40 і більше календарних років страхового стажу пенсію за віком призначатимуть автоматично незалежно від віку.

Нагадаємо, ми писали про те, як нараховуватимуть пенсію з 2025 року. Щоб полегшити навантаження на держбюджет під час стрімкого зростання пенсій, законодавці запровадили спеціальний коефіцієнт фінансової стійкості, зазначено в проєкті закону.

Також ми розповідали, скільки стажу потрібно, щоб вийти на заслужений відпочинок у 60 років. До 2028 року мінімуми стажу для тих, хто хоче піти на пенсію в 60 і 63 роки щорічно зростатимуть.

The post ПФУ підготував нові правила виходу на пенсію first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини