Вівторок, 22 Липня, 2025

Під Варшавою перекинувся автобус з українцями

Важливі новини

Що означає статус у «Резерв+»: пояснення для військовозобов’язаних

Застосунок “Резерв+” став одним з основних цифрових інструментів обліку призовників, резервістів і військовозобов’язаних в Україні. Через нього можна оновити дані, перевірити статус військового обліку й навіть отримати цифровий військово-обліковий документ. Проте у багатьох користувачів виникають запитання щодо статусів у застосунку — і особливо, що робити, якщо система показує некоректну інформацію. Які бувають статуси в “Резерв+” […]

Майже мільйон українських чоловіків призовного віку без офіційного статусу, виклик для економіки країни

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) нещодавно оприлюднило результати свого розслідування, які викликали значний суспільний резонанс. Агентство повідомило про виявлення ознак корупційного правопорушення в діяльності колишнього високопосадовця прокуратури України.

Він пояснив, що під час аналізу мобілізаційного потенціалу було виявлено, що ці люди є практично анонімними для державних реєстрів, маючи лише ідентифікаційні коди. Деякі з них взагалі не фігурують у реєстрах підприємців або найманих працівників, а деякі свідомо уникають уваги держави, припиняючи офіційну зайнятість.

Наталуха вважає, що впровадження системи економічного бронювання може вирішити цю проблему. За його словами, відсутність такого інструменту сильно впливає на ринок праці, збільшуючи нелегальну міграцію та деморалізацію реального сектору економіки.

«Відсутність цього інструментарію (економічного бронювання, — ред.) має свій ефект і на ринок. За офіційно непідтвердженими даними, щоденно щонайменше 200 чоловіків призовного віку здійснюють спробу залишити країну. Щоденно. Не кажучи вже про кількість звільнень із робочих місць для того, щоб працювати неофіційно і не «світитися» у реєстрах. Це деморалізація реального сектору економіки. Вона має негативні наслідки», – наголосив політик.

Законопроєкт про зниження призовного віку до 18 років, готовий до схвалення: депутати спростовують цю інформацію

В Україні розроблений законопроєкт, який призводить до зниження призовного віку до 18 років. Документ уже готовий і чекає на схвалення, повідомляє інтернет-видання «Полтавщина» з посиланням на представника 17 Полтавської бригади Сергія Лунича. Він розповів, що бригада готується прийняти незабаром велике поповнення, при тому здебільшого саме хлопців приблизно 20 років. «Сергій Лунич неохоче зізнався, що проєкт […]

The post Законопроєкт про зниження призовного віку до 18 років, готовий до схвалення: депутати спростовують цю інформацію first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Експосадовець Міноборони Лієв: Вільний без Запобіжного заходу у Справі про Викрадення 1,5 Мільярда Гривень

Верховний антикорупційний суд (ВАКС) вирішив звільнити підозрюваного експосадовця Міністерства оборони, Олександра Лієва, від запобіжного заходу під особисте зобов'язання у справі про масштабні фінансові недоречності при закупівлі боєприпасів для Збройних Сил України (ЗСУ) на загальну суму, що перевищує 1,5 мільярда гривень. Адвокат підсудного, Назар Кульчицький, підтвердив цю інформацію, додавши, що суд прийняв рішення про зміну запобіжного заходу, направивши ухвалу в Службу виконання покарань, звільнивши Лієва під особисте зобов'язання та поклавши на нього певні обов'язки.

Це рішення суду настало після того, як суддя Ярослав Шкодін повідомив, що Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) не представили достатніх доказів для підтримки обвинувачення в злочині розкрадання. У своєму коментарі суддя підкреслив, що, якщо навіть антикорупційні органи не бачать складу злочину, то яким чином може його побачити суд.

Нагадаємо, що Олександра Лієва взяли під варту ще 12 лютого, поклавши на нього заставу в розмірі 50 мільйонів гривень. Проте через місяць, 9 квітня, рішення про взяття під варту було скасовано. Лієв не повернувся до Служби виконання покарань, оскільки строк тримання під вартою закінчився 8 квітня. Внаслідок цього він залишився без запобіжного заходу.

У своєму останньому засіданні, 17 квітня, ВАКС розглянув клопотання про зміну запобіжного заходу, однак за згодою обвинувачення залишив це питання без розгляду.

У вищезгаданій статті можна зробити кілька висновків:

• Суд вирішив звільнити підозрюваного експосадовця Міноборони Олександра Лієва від запобіжного заходу під особисте зобов'язання у справі про можливі махінації з закупівлі боєприпасів для ЗСУ на суму понад 1,5 мільярда гривень.

• Суд врахував відсутність достатніх доказів від Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо обвинувачення Лієва у розкраданні.

• Виходячи з цього, можна зробити висновок про необхідність додаткового збору доказів та проведення об'єктивного розслідування справи.

• Важливо підкреслити необхідність дотримання закону та принципів правосуддя у всіх етапах розгляду подібних справ, щоб забезпечити справедливість та довіру до судової системи.

• Запитання про ефективність роботи антикорупційних органів та потребу вдосконалення їх методів роботи також залишається актуальним.

Зеленський оновив склад Ставки Верховного Головнокомандувача: нові призначення

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

“Відповідно до статті 8 закону України “Про оборону України”, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України постановляю: (…) увести до персонального складу Ставки Верховного Головнокомандувача Гаврилюка Івана Юрійовича – першого заступника міністра оборони України”, – ідеться в указі.

Іван Гаврилюк був призначений на посаду заступника міністра оборони в жовтні 2023-го року. До цього він із вересня 2022-го року був заступником головного інспектора МО.

17 травня Кабмін звільнив заступника міністра оборони Івана Гаврилюка і призначив його першим заступником цього ж відомства.

У вівторок, 29 квітня, неподалік аеропорту імені Фредеріка Шопена у Варшаві сталася серйозна дорожньо-транспортна пригода за участю міжміського автобуса, в якому перебували 26 осіб, зокрема громадяни України. Інцидент трапився на з’їзді з автомагістралі S2 на трасу S7.

За повідомленням польського видання Miejski Reporter, автобус зачепив енергопоглинальні бар’єри на крутому повороті, після чого впав на бік. На місце одразу прибули рятувальники та медики. Людей евакуювали з транспортного засобу, частині з них була надана перша допомога просто на місці події.

«Автобус, що в’їжджав на S7, з’їхав з дороги, врізався в огорожу і перекинувся на бік. Ми евакуювали пасажирів та надали допомогу», — розповів представник Національної пожежної служби Польщі Лукаш Вуєк.

Нова аварія під час рятувальної операції

Поки тривали рятувальні роботи, трапився ще один інцидент. Вантажівка врізалася у припаркований на службовій смузі автомобіль добровільної пожежної охорони (OSP). Внаслідок цього постраждали водії обох транспортних засобів, а також один рятувальник. Усіх доставили до лікарні.

Загалом постраждало 16 осіб

Прессекретар Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі Яцек Добжинський підтвердив, що до лікарень доправили 16 людей, серед них — дитина.

«Ситуацію взято під контроль. До лікарні доправлено 16 осіб, зокрема одну дитину. Серед постраждалих — 12 пасажирів автобуса, водій вантажівки, водій OSP та рятувальник», — зазначив Добжинський у своєму дописі на платформі X.

За даними польських служб, стан двох потерпілих оцінюють як тяжкий.

Останні новини