Середа, 23 Липня, 2025

Платна реєстрація собак у Києві порушує Конституцію — журналіст

Важливі новини

Обов’язкове оновлення особистих даних військовозобов’язаними: нова вимога закону щодо мобілізації

Заступник голови Комітету національної безпеки, оборони та розвідки, Володимир Чернєв, оголосив про важливі зміни у вимогах щодо оновлення особистих даних громадян. За новим законом про мобілізацію, оновлення інформації стане не просто правом, але й обов’язком кожного громадянина. Ця ініціатива має на меті підвищення готовності держави до відповіді на загрози для національної безпеки. Оновлення персональних даних допоможе уряду зберігати актуальну та повну інформацію про населення, що є важливим аспектом ефективної мобілізації та оборони.

Згідно з новим законом, громадяни мають внести необхідні зміни у свої особисті дані протягом 60 днів з моменту набуття законом чинності. Недотримання цього обов’язку може призвести до відповідальності згідно з законодавством.

Володимир Чернєв також зазначив, що для осіб, які намагатимуться уникнути обов’язків, обговорюються три варіанти обмежень: тимчасова заборона на виїзд за кордон, тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами та можливе блокування рахунків у банках. Однак варіант блокування рахунків у банках не отримав підтримки Комітету.

У результаті заяви заступника голови Комітету національної безпеки, оборони та розвідки Володимира Чернєва відбулися важливі зміни щодо оновлення особистих даних громадян у контексті закону про мобілізацію. Тепер оновлення цих даних стало обов'язковим для кожного громадянина, а не лише правом. Це крок спрямований на підвищення готовності країни до реагування на загрози та збереження актуальної інформації про населення, що є важливим для ефективного функціонування системи мобілізації та оборони. Уряд закликає громадян дотримуватися цього обов'язку, оскільки його порушення може мати правові наслідки. Крім того, розглядаються варіанти обмежень для тих, хто намагається уникнути військової повинності, однак окремі заходи, зокрема блокування банківських рахунків, поки що не отримали підтримки від Комітету.

Мокрий сніг і похолодання: погода на 22 листопада в Україні

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Опади у вигляді снігу та мокрого снігу можливі на заході, півночі та в центральних регіонах. На дорогах утвориться слизькість, тож водіям варто бути обережними.

Киянам п’ятниця принесе похмуру погоду, мокрий сніг та температуру від -2° вночі до +4° вдень.

У п’ятницю жителі більшості областей відчують наближення зими, тож радимо утеплитися та врахувати погодні умови під час планування дня.

Штрафи замість блокування рахунків: нова стратегія депутатів у боротьбі з ухиленням від оподаткування

Узагальнені штрафи як ефективний засіб протистояння ухиленню від оподаткування: погляд депутата на мобілізацію фінансових ресурсів

У результаті аналізу вищезгаданої статті можна зробити наступні висновки:

• Підвищення штрафів для ухильників є вважається більш ефективним заходом, ніж блокування їхніх банківських рахунків. Це підкреслив заступник голови комітету Ради з питань національної безпеки та оборони Єгор Чернєв.

• Блокування рахунків не знаходить підтримки від Комітету національної безпеки, оборони та розвідки, а також не отримує підтримки від деяких депутатів.

• Влада пропонує різні обмеження для ухильників, включаючи тимчасову заборону на виїзд за кордон, тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами та інші заходи.

• Важливою є реакція суспільства на проведені заходи, зокрема, на мобілізацію фінансових ресурсів, що може відображатися на рейтингу політичних діячів, таких як президент.

Отже, необхідно уважно взважувати всі аспекти і враховувати можливі наслідки при впровадженні заходів щодо боротьби з ухиленням від оподаткування.

Заступника КМДА Поворозника відсторонять через скандал із “святкуванням” у День жалоби

Першого заступника голови КМДА Миколу Поворозника буде тимчасово відсторонено від виконання обов’язків на час перевірки обставин імовірного святкування його дня народження 25 квітня — у день офіційної жалоби в Києві після масованого ракетного удару. Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко. «Покривати нікого не збираюся. Ухвалив рішення про розслідування щодо факту нібито якогось “святкування”. До […]

Вашингтон може не відновити допомогу Україні після підписання угоди про корисні копалини

Президент США Дональд Трамп, ймовірно, очікує не лише підписання угоди про видобуток корисних копалин, а й значно більших поступок з боку Києва, перш ніж відновити військову допомогу та обмін розвідданими з Україною. Як пише CBS News, конкретні умови Білого дому щодо поновлення підтримки поки що залишаються невизначеними. За словами дипломатичних джерел, на даний момент немає […]

The post Вашингтон може не відновити допомогу Україні після підписання угоди про корисні копалини first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Києві знову запровадили обов’язкову платну реєстрацію собак — цього разу в ЦНАПах, по 210 гривень за кожну тварину. Влада подає це як крок до порядку, однак журналіст Владислав Бовсуновський бачить у нововведенні щось інше — юридичне свавілля та схему, яка не має жодного законного підґрунтя. У своїй колонці він пояснює, чому цей платіж порушує Конституцію, закони України та здоровий глузд, а також закликає власників тварин не мовчати, а вимагати відповідей.

В умовах Єдиного марафону чи як там воно називається, всі без виключення ЗМІ легітимізували корупційну схему, видуману ще за часів Льоні-Космоса, про реєстрацію домашніх тварин. Журналісти, пафосно роздуваючи новину, забули про маленьку деталь — реєстрація є платною, фактично незаконно введеним побором.

Як собачник з величезним стажем, я посилав всі ці КП ще з початку 2000-х, коли лише ввели цю “реєстрацію” — тоді тітки з голосами алкоголічок телефонували поквартирно та вимагали 34 грн. Наразі апетити зросли — всі мають скинутись… по 210 грн.

Що є законним, а що ні?

Почнемо з основ.

Закон України “Про захист тварин від жорстокого поводження” визначає принципи гуманного ставлення до тварин і встановлює обов’язки власників, зокрема — щодо ідентифікації тварини.

Але саме в законі немає жодної прямої вимоги реєструвати собаку в конкретному місці, через конкретну структуру, тим паче — платно. Закон гарантує захист тварини, а не створює бар’єри для виконання обов’язків перед нею.

В Україні діє принцип верховенства права. Це означає, що жоден підзаконний акт (правила, інструкції, рішення міської ради) не може виходити за межі закону чи суперечити йому. Це закріплено в Конституції (ст. 19 та 92).

А тепер подивимось на відповідальність:

У Кодексі про адміністративні правопорушення (ст. 154) ідеться про штраф за “порушення правил утримання тварин”, у тому числі утримання незареєстрованих собак.

Але:

  • не сказано, що реєстрація має бути саме в ЦНАП;
  • не сказано, що вона має бути платною;
  • і точно не сказано, що без оплати в КП собака автоматично вважається “нереєстрованою”.

Отже, маємо ситуацію:

Місцева влада встановлює обов’язкову платну реєстрацію собак через конкретне КП, фактично створюючи монополію.

Власників штрафують не за те, що вони порушили закон, а за те, що не виконали положення локального рішення, яке не має сили закону.

Це — перевищення повноважень і порушення права громадян на вільний доступ до адміністративної послуги (ст. 11 ЗУ “Про адміністративні послуги”).

Я — за порядок та облік тварин. Однак проти правового свавілля.

Вимагайте пояснень:

  • на підставі якого саме закону має відбуватись платна реєстрація?
  • чому без оплати моя тварина автоматично визнається “поза законом”?
  • і головне — хто має право це вирішувати?

Закон — це закон. І лише закон. Все інше — лише додаток, який не може підмінити основне.

Довідково. В Україні є сервіси безкоштовної онлайн-реєстрації тварин на підставі наявності чипа, ветеринарного паспорта та вакцинації.

 

Останні новини