Неділя, 27 Липня, 2025

Посадовець Одеського авіазаводу уник тюрми за махінації з деталями для ЗСУ

Важливі новини

Аптеки в Україні зобов’яжуть мати дешеві ліки

Український уряд ініціює новий підхід до забезпечення доступності ліків для населення. Відповідно до планів Міністерства охорони здоров’я, аптеки будуть зобов’язані тримати в наявності найдешевші лікарські засоби з найпоширенішими діючими речовинами. Ініціативу презентує міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на засіданні профільного парламентського комітету 24 січня. Міністр Ляшко підкреслив, що аптеки вже мають обов’язок пропонувати покупцям найдешевші […]

The post Аптеки в Україні зобов’яжуть мати дешеві ліки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Трагедія на Полтавщині: зниклу 2-річну дівчинку знайшли мертвою

У Полтавській області сталася трагедія: зниклу 2-річну Адріану Малишевську знайшли мертвою. Її тіло виявили правоохоронці під час обшуку в домогосподарстві, де проживала сім’я. Про зникнення дівчинки 22 лютого 2025 року повідомила її мати, після чого дитину оголосили у розшук. Проте вже незабаром поліція встановила, що до зникнення дитини може бути причетний 27-річний співмешканець матері. Під […]

The post Трагедія на Полтавщині: зниклу 2-річну дівчинку знайшли мертвою first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українці можуть отримати до 1 млн грн на відкриття приватного садочка

Кабінет Міністрів України розширив можливості державної грантової програми «Власна справа». Відтепер українці можуть отримати до 1 мільйона гривень на відкриття або розвиток приватних дитячих садків, ясел чи центрів розвитку дитини. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки. Гранти надаватимуться за умови створення нових робочих місць і часткового співфінансування. Залежно від суми, підприємці мають найняти від двох […]

МОЗ попереджає про небезпеку надмірного вживання антибіотиків

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

МОЗ акцентує увагу на тому, що більшість збудників сезонних респіраторних хвороб є вірусними, а антибіотики ефективні лише проти бактерій. Випадки, коли антибіотики необхідні, стосуються бактеріальних інфекцій, і їх призначення має бути обґрунтованим та базуватися на результатах обстеження. Використання антибактеріальних препаратів без потреби призводить до збільшення антимікробної резистентності, коли інфекції стають нечутливими до стандартних ліків.

Антимікробна резистентність є серйозною загрозою сучасній медицині, оскільки призводить до ситуацій, коли інфекції важко лікувати. Проблема є глобальною, проте для України, яка знаходиться у складному економічному та медичному стані через війну, надмірне використання антибіотиків ще більше ускладнює ситуацію.

МОЗ закликає українців не приймати антибіотики без призначення лікаря. Рішення про використання антибіотиків має базуватися на клінічному обстеженні та результатах лабораторних аналізів, що підтверджують бактеріальну природу інфекції. Самостійне лікування антибіотиками без підтвердження бактеріальної інфекції є помилкою, яка лише погіршує здоров’я і сприяє поширенню антимікробної резистентності.

За результатами досліджень у США з 2016 до 2018 року, від 43% до 56% пацієнтів отримували антибіотики при бактеріальних інфекціях, а від 7% до 66% — при вірусних захворюваннях, що є неприпустимим. Цей досвід показує, що така практика не є унікальною для України, однак її наслідки потребують серйозної уваги, адже нераціональне використання антибіотиків створює глобальну проблему.

В Україні перевірять діагнози всіх посадовців на предмет фальшивих інвалідів, – Ірина Верещук

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов'язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

“Президент був чіткий і я дуже сподіваюсь, що зрозумілий для всіх посадовців, які брали участь у засіданні РНБО. Невідкладні та швидкі перевірки на предмет фальшивих діагнозів усіх посадовців, починаючи з топпосадовців. Притягнення до відповідальності осіб причетних до фальшувань та зловживань, а також невідкладні зміни до законодавства. На все це є дуже мало часу й Президент чекає результату”, – розповіла Верещук.

За її словами, уряд відповідає за законодавчі ініціативи.

“Зокрема, міністерство охорони здоров’я та міністерство соціальної політики повинні невідкладно подати зміни до законодавства, прийняти їх та ввести в дію. У нас є місяць на такі зміни”, – сказала Верещук.

Зеленський повідомив, що під час засідання РНБО щодо ситуації з МСЕК і зловживаннями посадових осіб різних державних органів з отриманням інвалідності, було визначено перелік рішень, які повернуть справедливість. Зокрема, це цифровізація процесів проходження всіх етапів медико-соціальних експертних комісій, реальна перевірка декларацій членів МСЕК.

Заступника директора державного підприємства «Одеський авіаційний завод», що входить до складу АТ «Українська оборонна промисловість», покарали лише штрафом і обмеженням права на роботу через махінації з документацією та використання бракованих запчастин для потреб ЗСУ.

Йдеться про Віталія Кудіна — заступника директора з виробництва. За даними вироку Київського райсуду Одеси, він доручив підлеглому внести недостовірні дані до протоколів випробувань авіаційного вузла КСА-3, хоча агрегати не відповідали технічним вимогам через використання неякісних деталей.

На підставі підроблених документів обладнання передали замовнику — Центральному управлінню забезпечення авіації та ППО ЗСУ. Фактично армія могла отримати техніку, яка не пройшла належного тестування.

Такі дії призвели до необґрунтованих витрат на суму понад 193 тисячі гривень. Сюди входили зарплати, пальне, мастильні матеріали та відрядження.

У ході досудового слідства Кудін уклав угоду з прокурором Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону, визнав вину, відшкодував збитки та надав слідству додаткову інформацію.

Суд врахував його каяття, позитивні характеристики з місця роботи та відсутність обтяжуючих обставин. Як наслідок, замість реального покарання Кудін отримав:

  • один рік пробаційного нагляду,

  • 34 тисячі гривень штрафу та ще 8,5 тисячі – додатково,

  • заборону обіймати керівні посади на випробувальній станції на 1,5 року.

Це черговий приклад, коли навіть на підприємстві, що виготовляє деталі для авіації Збройних сил, посадовці уникають серйозної відповідальності після підробки технічної документації.

Останні новини