Субота, 19 Квітня, 2025

Посилення відповідальності у законопроекті про мобілізацію: вимога Евгена Дикого

Важливі новини

Ростислав Шурма “покриває” схеми банку “Альянс” та його власника Павла Щербаня – ЗМІ

Програма "Захист України" розроблена для учнів 10-11 класів і має на меті формування у підлітків комплексного розуміння питань національної безпеки, громадянської відповідальності та особистої готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. Вона включає теоретичні та практичні компоненти, які охоплюють широкий спектр тем.

Завдяки близьким стосункам із Павлом Щербанем – головою наглядової ради банку – Шурма може відбивати “атаки” НБУ на “Альянс”, а також забезпечити протекцію для банку перед правоохоронними органами, вважають журналісти.

Банк “Альянс” став широко відомий завдяки скандалу з хабарем, який від імені банку мав дати детективам НАБУ і прокурорам САП адвокат юридичної компанії Miller Олексій Носов у справі про завдання збитків “Укренерго”. Попри те, що формально головним акціонером є Олександр Сосіс, колишній голова правління страхової компанії АСКА Ріната Ахметова, насправді все вирішує голова наглядової ради, 40-річний Павло Павлович Щербань.

Згідно із даними з відкритих джерел, Щербань працює в банківському секторі близько 18 років. Він працював у “Промінвестбанку”, банку “Володимирський”, “Південкомбанку” друга Віктора Януковича-молодшого по автогонкам Руслана Циплакова. Також працював у схемних банках “Апекс” та “Стандарт”, а також в Таскомбанку. З середини 2018 року Щербань був заступником голови й в.о. голови правління, а з серпня 2021 року – очолює наглядову раду банку “Альянс”. В липні 2023 року Антимонопольний комітет дозволив йому придбати понад 25% акцій установи.

Журналісти стверджують, що Щербань є кумом Ростислава Шурми, з яким вони ймовірно, познайомилися близько десяти років тому під час структурування низки схемних угод. Це невиконання умов за гарантіями, хронічне ігнорування нормативів Нацбанку, особливо в частині рівня ризику на одного клієнта, корупційні скандали й штрафи за порушення правил фінмоніторингу – сукупно всі ці фактори уже давно повинні були накликати на банк тимчасову адміністрацію”, — йдеться в статті. Утім, банк фізично нібито захищає Шурма.

Автори відзначають, що у Шурми є бізнес-інтереси й в інших компаніях Щербаня. “По-перше, йдеться про газовидобувну компанію “Віва Експлорейшн”, якою Щербань формально володіє разом із геологом Сергієм Думенком через кіпрську фірму I. F. Exploration Company Limited. Згідно з даними профільних ЗМІ, компанія володіє ліцензією на геологічне вивчення у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти, газу природного та конденсату на Старомізунській площі в Івано-Франківській області терміном дії до 2033 р”, – йдеться в матеріалі.

Другий цікавий актив в розпорядженні Щербаня, за яким може стояти заступник глави Офісу Президента – це нещодавно придбаний елеватор у місті Хорол на Полтавщині (ТОВ “Альянс Елеватор”). “Попри відносно невеликі розміри й потребу у реконструкції, Щербань і Шурма розглядають цей бізнес як старт для більшої інтеграції в аграрну галузь, оскільки попит на зберігання зерна та іншої продукції сільського господарства щороку лише зростає”, – вважають журналісти.

Також цілий кластер компаній, куди інвестував Щербань, повʼязані з ІТ-бізнесом.

“Щербань, очевидно, збирається створювати багатопрофільну ІТ-команду, яка зможе обслуговувати різні сфери. Переважно фірми спеціалізуються на банківських продуктах, проте надають послуги й торговим мережам”, – сказано в тексті. Інтерес Шурми до цифровізації багатьох процесів в економіці відомий, додають автори. Але також відоме його постійне бажання “підсидіти” віцепрем’єра з цифрової трансформації Михайла Федорова. “І тому група Щербаня – це непоганий старт для створення власного діджитального війська”, – говориться в тексті.

“Вся ця різносторонність у бізнес-інтересах ніяк не лягає у функціонал голови наглядової ради банку, який штормить уже не перший місяць. Тож тут або “Альянс” для Щербаня не є пріоритетом (що не виглядає, як правда), або ж інвестиції у всі ці строкаті бізнеси – це чистий венчур (портфельні вкладення, коли інвестор не впливає на ухвалення рішень, а отримує пропорційний своїй частці пасивний дохід), за яким, можливо, стоїть навіть і не сам Щербань”, – резюмують медійники.

Україна отримає боєприпаси для ППО на суму 300 мільйонів гривень від партнерів

Як повідомляють наші джерела, на найближчій зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, що відбудеться 12 лютого під головуванням Великої Британії буде прийняте рішення про виділення Україні боєприпасів для ППО в еквіваленті близько 300 мільйонів гривень. Водночас, на цій платформі також відбудеться контакт з представниками адміністрації Дональда Трампа. Темами для обговорення з […]

The post Україна отримає боєприпаси для ППО на суму 300 мільйонів гривень від партнерів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Дружина обвинуваченого у корупції чиновника стала власницею квартири і BMW

Дружина співвласника компанії “Українська бронетехніка” Владислава Бельбаса, якого обвинувачують у корупції, виграла суд щодо поділу майна, фактично убезпечивши активи сім’ї від можливої конфіскації. Голосіївський райсуд Києва задовольнив її позов і розподілив нерухомість та авто між подружжям, закріпивши за нею частину активів. Поки у Вищому антикорупційному суді (ВАКС) розглядається справа Бельбаса, його дружина Оксана звернулася до […]

The post Дружина обвинуваченого у корупції чиновника стала власницею квартири і BMW first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Італія надасть Україні 13 мільйонів євро для відновлення енергетики

Україна та Італія підписали важливу угоду про внесок Італії до Фонду підтримки енергетики України в розмірі 13 мільйонів євро. Цей фонд, створений у квітні 2022 року, був ініційований Міністром енергетики України, Германом Галущенком, та Єврокомісаром з питань енергетики, Кадрі Сімсон, на базі Секретаріату Енергетичного Співтовариства. Як повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України, угоду було підписано 28 […]

The post Італія надасть Україні 13 мільйонів євро для відновлення енергетики first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Російські війська просунулися на кількох напрямках: аналіз DeepState

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

За даними Генштабу, найінтенсивніші бої тривають на сході країни. Окупанти зберігають високу активність на Курахівському напрямку, де зафіксовано щонайменше 35 бойових зіткнень. Також тривають запеклі бої в районах Нової Іллінки, Берестків, Вознесенки, Сонцівки, Зорі, Максимільянівки та Антонівки.

За повідомленням аналітиків DeepState, російські війська змогли просунутися в районі Часового Яру та селища Дальнє, а також захопити частини села Берестки. На Вознесенському напрямку також зафіксовано поступ ворога.

“Окупанти намагаються змінити тактику, збільшуючи інтенсивність атак. Ми бачимо значне зростання кількості обстрілів та використання дронів-камікадзе,” — зазначають у Генштабі.

Росія не припиняє завдавати ударів по українській території, спрямовуючи на об’єкти критичної інфраструктури балістичні ракети, авіабомби та дрони. За останню добу, окрім ракетних обстрілів, ворог використав 98 керованих авіаційних бомб (КАБ) та провів понад три з половиною тисячі артилерійських обстрілів.

“Інтенсивно атакує ворог українських захисників на Курахівському напрямку, намагаючись просунутися в районах Берестків, Вознесенки та Дальнього,” — повідомляє Генштаб.

У зв’язку з активними бойовими діями та ракетними ударами, мешканців прифронтових районів закликають дотримуватися заходів безпеки, ховатися у захисних спорудах під час повітряних тривог та уникати перебування на відкритих територіях.

Попри складну ситуацію на фронті, ЗСУ продовжують утримувати позиції та завдавати ударів у відповідь по ворожих силах. Генштаб наголошує на важливості єдності та підтримки військових, які захищають незалежність та територіальну цілісність України.

Нагадаємо, що російські війська систематично завдають ударів по енергетичній інфраструктурі України, намагаючись знищити критичні об’єкти перед зимовим періодом. Проте українська протиповітряна оборона продовжує активно працювати, збиваючи ворожі ракети та дрони.

Українська влада посилює відповідальність за ухилення від військової служби: чого очікувати від оновленого законопроекту.

Посилення відповідальності за ухилення від військової служби є актуальним напрямком для української влади.Оновлений законопроект містить ряд заходів, спрямованих на збільшення кількості призовників і вирішення проблеми добровольців.Вводяться суворі санкції за порушення правил військового обліку, що може вплинути на покращення військової мобілізації.Передбачено зниження вікової межі для мобілізації, введення обов’язкового повідомлення про перебування на лікарняному та інші заходи.Впровадження нових правил може допомогти забезпечити більш ефективну мобілізацію та зміцнити обороноздатність країни.

Останні новини