Субота, 19 Квітня, 2025

Прохання до Зеленського утриматися від нереалістичних вимог до НАТО

Важливі новини

Кацуба потрапив в скандал з “вишками Бойка”: нові подробиці справи

Олександр Кацуба, колишній заступник голови правління НАК “Нафтогаз України” та член Наглядової ради ДАТ “Чорноморнафтогаз”, опинився в центрі кількох кримінальних розслідувань, пов’язаних із корупційними схемами та махінаціями навколо придбання двох бурових установок у 2010-2013 роках. Це так звані “вишки Бойка”, які стали символом масштабних зловживань при здійсненні державних закупівель. Як стало відомо зі звітів Офісу […]

The post Кацуба потрапив в скандал з “вишками Бойка”: нові подробиці справи first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Лукашенко запропонував організувати переговори між Україною, США та Росією в Мінську

У своєму інтерв’ю американському блогеру Маріо Науфалу білоруський диктатор Олександр Лукашенко запропонував провести переговори між президентами України, США та Росії — Володимиром Зеленським, Дональдом Трампом і Володимиром Путіним. Він підкреслив важливість “домовлятися” для досягнення миру, зазначивши, що, незважаючи на те, який політичний курс обирає Зеленський, за ним стоїть більша частина українського суспільства. Лукашенко також запевнив, […]

The post Лукашенко запропонував організувати переговори між Україною, США та Росією в Мінську first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

СБУ затримала жителя Харківщини за виправдовування агресії рф

Служба безпеки України викрила 40-річного жителя Харківщини, який через російські Телеграм-канали поширював проросійські меседжі, виправдовував збройну агресію рф та підтримував окупацію Харківщини. Як повідомляє СБУ, затриманим виявився мешканець селища Козача Лопань, який працював майстром у регіональній філії Укрзалізниці. Після окупації його рідного населеного пункту російськими військами він переїхав до Харкова, оскільки його житло було зруйноване […]

The post СБУ затримала жителя Харківщини за виправдовування агресії рф first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Термін для повернення військових із СЗЧ можуть подовжити

1 січня цього року завершився термін для добровільного повернення військових, які самовільно залишили частини (СЗЧ), на службу. Однак ця дата може не бути остаточною — в Україні обговорюють можливість продовження терміну для добровольців. Ідею продовження терміну висловила заступниця керівника Офісу президента Ірина Верещук у своєму Telegram-каналі. Вона зазначила, що обговорення цього питання вже розпочалося з […]

The post Термін для повернення військових із СЗЧ можуть подовжити first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Міністр енергетики розповів про ситуацію в енергетиці України

Попри щоденні атаки на енергетичну інфраструктуру та постійні виклики війни, енергосистема України тримається й продовжує забезпечувати країну світлом і теплом. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко під час виступу на заході Global Outlook, запевнивши, що енергетика “вистоїть на 100%”. Атаки на енергосистему України не припиняються жодного дня. Ворог застосовує нові підходи, підвищуючи складність […]

The post Міністр енергетики розповів про ситуацію в енергетиці України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У цьому році Україна приймає рішення відмовитися від активних зусиль у напрямку швидкого вступу до НАТО, і це рішення має глибокі підґрунтовані мотиви. Одним із найважливіших аргументів, що лежить в основі такого відступу, є серйозні страхи перед можливим втягненням альянсу у конфлікт з Росією. Україна, знаходячись у складній геополітичній ситуації, зрозуміло ретельно вивчає всі можливі наслідки свого приєднання до такої великої міжнародної організації.

Необхідно врахувати, що конфлікт з Росією має потенціал стати небезпечним і великим для всіх сторін, які залучені у цей процес. Таке рішення відкриває шлях для спроби знайти мирне врегулювання ситуації та зміцнення дипломатичних зусиль для забезпечення стабільності в регіоні. Україна прагне зберегти свою суверенність та незалежність, проте вирішення щодо членства у НАТО вимагає обміркованого підходу та урахування всіх можливих ризиків і перспектив.

Партнери України застерігли президента Володимира Зеленського від тиску на НАТО щодо швидкого наближення до членства, характеризуючи це як нереалістичну вимогу.

Зустріч Північноатлантичного альянсу цьогоріч відбудеться у Вашингтоні з 9 по 11 липня й буде присвячена 75-річчю організації.

США та Німеччина, підготовляючись до саміту, виступили проти конкретних зобов’язань стосовно часових рамок можливого вступу України до НАТО.

“Вони відносяться дуже обережно до подальшого руху України в напрямку повноправного членства в НАТО цього року”, – заявило джерело, ознайомлене з поглядами адміністрації Байдена.

“США, можливо, менше занепокоєні, ніж Німеччина, але є певні страхи щодо загрози, яку Росія може становити для інших членів альянсу”, – додали співрозмовники видання.

У минулому році Володимир Зеленський висловив обурення “безпрецедентною й абсурдною” ситуацією, коли керівництво НАТО відмовилося надати Україні запрошення на повноправне членство під час саміту у Вільнюсі. Цього року його закликали утриматися від тиску на окремих членів альянсу, щоб вони не підтримували чітку дату приєднання України до блоку.

На тлі цьогорічного саміту деякі країни альянсу, зокрема Велика Британія, намагалися вплинути на це рішення, що призвело до розколу в блоці, за словами джерел.

Це, за їхніми словами, може відіграти свою роль у питанні актуальності альянсу перед президентськими виборами у США та можливою перемогою Дональда Трампа.

Водночас, на липневому саміті НАТО у Вашингтоні Україні буде запропоновано те, що називатимуть “мостом” чи “шляхом” до вступу на знак підтримки процесу. Однак називати чітких термінів приєднання до альянсу не мають наміру. Пакет підтримки, який зараз обговорюється, підкреслить “здатність України обирати власне майбутнє” і демонструватиме, що “шлях до членства стає коротшим”, заявили два дипломати.

Пакет буде зосереджений на зміцненні збройних сил України, щоб гарантувати її готовність негайно приєднатися до НАТО, коли лідери альянсу приймуть таке рішення.

Для цього НАТО візьме на себе керівну роль у Рамштайні – місці збору понад 50 союзників, які координують воєнну допомогу Україні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також намагався підштовхнути 32 члени альянсу створити фонд у 100 мільярдів доларів, щоб привести українську армію до “стандартів НАТО” через постачання зброї та навчання.

Проте деякі країни-члени висловлюють скептицизм щодо загальної суми, тому зараз розглядають заміну фонду обіцянкою кожного союзника виділяти Києву відсоток видатків на оборону.

НАТО вперше заявило, що Україна може стати його членом у 2008 році, але так і не визначило термін чи процес приєднання.

Останні новини