Середа, 23 Липня, 2025

Прикордонника засудили до 12 років позбавлення волі за вбивство офіцера

Важливі новини

За яких умов ТЦК може не дати відстрочку студенту

Українські студенти, які повертаються з іноземних університетів і переводяться до вітчизняних вишів, можуть розраховувати на відстрочку від мобілізації. Однак, як попереджають юристи, це право не завжди гарантує автоматичний захист — рішення може залежати від територіального центру комплектування. Про це написав правник Ярослав Турчин у колонці на порталі “Юристи.UA”. Згідно з чинним законодавством, студенти українських закладів […]

МОЗ скасував висновки про інвалідність 74 військовозобов’язаним на Хмельниччині

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Перевірки були ініційовані у зв’язку з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 30 серпня 2023 року, яке було введено в дію указом Президента України від 12 вересня 2023 року. Мета цих перевірок полягала в обґрунтуванні рішень про встановлення інвалідності чоловікам віком від 18 до 60 років, які були прийняті під час дії воєнного стану в Україні з 27 вересня 2023 року по 10 листопада 2023 року.

Всього було розглянуто 53 734 справи, з яких 781 було відібрано для перегляду.

У відповідь на запит зазначено, що МОЗ на виконання Закону України від 11 квітня 2024 року № 3633–IX також провело перевірки рішень медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності громадянам чоловічої статі віком від 25 до 50 років, які отримали II та III групу інвалідності в період воєнного стану з 6 по 21 червня 2024 року. У рамках цієї перевірки було розглянуто 37 891 справу, з яких 543 були відібрані для перегляду.

На даний момент проведено перевірку 18 779 медико-експертних справ, в результаті чого у 3 146 справах рішення МСЕК було визнано сумнівними, і призначено додаткову експертизу.

В результаті перевірок:

На сьогоднішній день триває взаємодія з правоохоронними органами у рамках розслідувань за кримінальними провадженнями, що стосуються роботи Хмельницької медико-соціальної експертної комісії.

Новий голова КМВА Тимур Ткаченко провів співбесіди з головами районів Києва

Новий голова Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко розпочав масштабні перестановки серед голів районів столиці. Як повідомляють наші джерела, після проведення Тимуром Ткаченко “співбесід”  з главами районів, на своїх посадах лишаються очільники Печерського, Солом’янського та Оболонського районів столиці. Стосовно голів Голосіївського та Шевченківського районів Києва – наразі ще ведуться переговори. Керівники усіх інших районів Києва […]

The post Новий голова КМВА Тимур Ткаченко провів співбесіди з головами районів Києва first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Російська опозиція провела у Львові форум при підтримці української влади

Українська влада продемонструвала важливий крок у напрямку підтримки російської опозиції, яким став проведений у Львові форум. На цьому заході зібралися представники різних громадських та політичних коліс, а серед виступаючих був радник глави Офісу Президента України Михайло Подоляк. У своїй промові він підкреслив значущість подібних ініціатив для спільного формування майбутнього Росії, вільного від путінського авторитарного режиму. Такий форум сприяє обміну ідеями, утворенню конструктивного діалогу та визначенню стратегій подальших дій. Важливо, що Україна підтримує громадянське суспільство в Росії на шляху до демократичних змін, що не лише зміцнює дружні відносини між двома країнами, але й сприяє зміні політичного ландшафту в регіоні на краще.

Позитивний коментар щодо форуму також зробив глава української розвідки Кирило Буданов. Він зазначив, що подібні зустрічі сприяють наближенню краху режиму Путіна. Буданов висловив упевненість у тому, що зусилля російської опозиції в поєднанні з міжнародною підтримкою можуть прискорити зміни в Росії​.

Подоляк заявив, що в опозиційних Путіну росіян зараз є шанс побудувати «іншу країну», але цього вдасться домогтися лише «великою кров’ю України». «На жаль, це може статися тільки в результаті військової перемоги, тактичних поразок Росії на полі бою. По-іншому не буде».

Подоляк сказав, що ці поразки можуть бути «не на всьому фронті», а в разі одного великого прориву ЗСУ.

«На відміну від 2022 року, коли вони зазнали поразки на Харківській ділянці, вони не усвідомили, що відбувається, вони готові були воювати. Зараз, якщо подібний прорив десь відбудеться, воювати вони не будуть готові. Тому Росія сильно зміцнилася, щоб цього не допустити”, – сказав він.

Тобто, радник глави ОП вважає, що в разі навіть локальної поразки російської армії на фронті, в РФ, де зараз налаштовують суспільство на «неминучу перемогу», почнуться деструктивні процеси на ґрунті розчарування. Не виключено, що на це і є зараз стратегічна ставка Києва.

При цьому Подоляк вважає «неминучою» зміну влади в РФ у 2024-2025 році.

За його словами, в Росії «в один прекрасний момент все піде обвально», незважаючи на те, що «є песимізм» з цього приводу в Україні та серед російської опозиції. «Два роки і три місяці війни, важко, і здається, що Росія перебудувалася… Усе не так. Об’єктивна логіка процесу незмінна”, – сказав Подоляк.

Він додав, що «трансформація Росії» почнеться за півроку-рік або раніше, і завдання російської опозиції в цей процес «вбудуватися».

Надихає Подоляка на прогнози про швидкий «крах режиму Путіна» торішній заколот Пригожина, який, на думку радника глави ОП, показав, що «силової вертикалі влади в Росії, яка вміє захищатися, немає».

Радник також попросив присутніх «не ображатися і не злитися через те, що в Україні сьогодні є жорстка антиросійськість. Це нормально». «Але якщо ви будете робити ту роботу, яку потрібно робити, ми будемо вам допомагати», – додав Подоляк.

«Ви можете побудувати той тип Росії, яку Україна колись зможе поважати», – сказав радник глави ОП.

При цьому Подоляк виступив проти «Фонду боротьби з корупцією», заснованого Навальним, оскільки його концепція «вкрай небезпечна». «Вона передбачає консервацію того, що є в Росії, на довгі десятиліття», – заявив представник Банкової.

Прикмети та свята 17 травня: що сьогодні не можна робити

П’ятниця, 17 травня, в Україні має одразу кілька вагомих приводів для вшанування — як для вірян, так і для наукової спільноти та тих, хто цінує культурну спадщину. Церковне свято 17 травня Православна церква України за новоюліанським календарем сьогодні згадує святого Адроніка та його помічницю Юнію — подвижників, які вважаються покровителями дощу. Їм молилися у посуху, […]

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

36-річний молодший сержант прикордонного загону заступив у добовий наряд і отримав АК-74. З нього він розстріляв перед входом в офіцерську їдальню свого командира, з яким перебував у «неприязних стосунках».

На суді він заявив, що напередодні начальник побив його і ще одного військовослужбовця. Керівництво частини пообіцяло розібратися, але чоловіка стали «переслідувати нав’язливі думки, що він повинен вистрілити у свого начальника». При цьому каже, що вбивати його не хотів.

Судово-психіатрична експертиза дійшла висновку, що психічних розладів у чоловіка немає і каже він це з метою свого захисту.

Останні новини