Середа, 23 Липня, 2025

Рада підтримала штрафи для роботодавців за борги по зарплаті

Важливі новини

Зустріч щодо України зірвалася через вимогу визнати Крим частиною РФ

Очікувана зустріч у Лондоні 23 квітня, на якій мали обговорюватися шляхи до припинення вогню в Україні, зірвалася через позицію США щодо статусу Криму. Як повідомляє CNN, держсекретар США Марко Рубіо відмовився брати участь у перемовинах після того, як президент Володимир Зеленський категорично відкинув вимогу визнати Крим російським. За інформацією джерел CNN, на столі був проєкт […]

Коли можна не платити за комуналку: що робити, якщо квартира була пустою роками

Багато українців, які виїхали за кордон під час повномасштабної війни, залишили свої квартири без нагляду. Однак навіть у відсутності мешканців нарахування комунальних послуг не зупиняється автоматично. Повернувшись додому через кілька років, власники житла можуть виявити неприємний «сюрприз» — рахунки з чималими боргами. На сайті Верховної Ради нагадують: існують законні механізми, які дозволяють зменшити або навіть […]

У Верховній Раді пропонують встановити Національний день молитви на річницю вторгнення Росії

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

Проєкт поданий групою депутатів на чолі з Давидом Арахамією, головою фракції “Слуга народу”. Завдяки підтримці великої кількості депутатів, ініціатива має великі шанси бути ухваленою.

За задумом авторів, Національний день молитви буде починатися спеціальним засіданням Верховної Ради, на якому виконуватиметься духовний гімн України “Боже великий, єдиний”. Кабінет міністрів буде зобов’язаний розробити план заходів щодо відзначення цього дня, у тому числі організацію загальноукраїнської акції “Запали свічку”. Місцеві державні адміністрації мають бути відповідальними за проведення святкових заходів.

В пояснювальній записці до законопроєкту наголошується, що 24 лютого 2022 року Росія розпочала агресію проти України, розраховуючи на швидке захоплення країни. Однак Україна не лише змогла вистояти, але й дати гідну відповідь агресору, зберігши свою державність завдяки єдності та підтримці військових і мирного населення.

Депутати зазначають, що молитва є важливим духовним чинником, який допоміг Україні вистояти в ці складні часи. Вони вважають, що спільна молитва надасть силу для перемоги та стане символом єдності українського народу.

Ідея Національного дня молитви базується на історичних прикладах, коли загальнонаціональні молитви змінювали хід історії, як це було під час Другої Світової війни у Великій Британії та США.

5 квітня: День совісті, супу та першої Конституції України

5 квітня в Україні та світі відзначають одразу кілька пам’ятних дат — День створення першої Конституції України, Міжнародний день совісті та навіть Міжнародний день супу. У церковному календарі сьогодні вшановують мученика Феодула-читця, який прийняв смерть за віру. Що сьогодні за церковне свято 5 квітня в церковному календарі – день пам’яті Феодула-читця. Він був читцем у […]

Поліція викрила директорку лейблу, що ошукала вдову Кузьми Скрябіна на мільйони

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Фірма вдови уклала угоду з лейблом звукозапису, за якою 70% доходу від використання музичних треків Скрябіна повинні були отримувати її, а 30% — лейбл. Однак, директорка лейблу умисно занижувала кількість прослуховувань треків на стримінгових платформах і, відповідно, винагороду для правовласниці. Це дозволило їй отримувати неправомірні прибутки за рахунок шахрайських схем.

У процесі розслідування було встановлено, що лейбл уклав угоду з чеською компанією для розповсюдження музики, яка, у свою чергу, забирала до 85% від прибутку. Також було зафіксовано заниження кількості прослуховувань, що дозволяло фірмі зменшити суму виплат правовласниці.

За результатами розслідування слідчі Нацполіції зібрали достатньо доказів, щоб оголосити директорці та засновниці лейблу підозру в шахрайстві, вчиненому у великих розмірах (ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №9510, ініційований головою парламентського комітету з питань соціальної політики Галиною Третьяковою. Документ передбачає суттєве посилення захисту прав працівників у разі затримки заробітної плати, особливо в ситуаціях неплатоспроможності роботодавця.

Однією з головних новацій законопроєкту є запровадження обов’язкової пені у разі затримки зарплати більш ніж на 15 календарних днів після закінчення місяця. Розмір пені — не менше облікової ставки НБУ за кожен день прострочення. Також передбачена компенсація відповідно до чинного законодавства щодо втрати частини доходів через несвоєчасну виплату.

Крім того, працівнику надається право тимчасово припинити виконання роботи в разі такої затримки, що має стимулювати роботодавців дотримуватись строків виплат.

У документі пропонується створення спеціальної гарантійної установи, яка виплачуватиме компенсацію працівникам у разі неплатоспроможності роботодавця. Сума — до трьох середньомісячних зарплат, але не більше 12 мінімальних зарплат. При цьому компенсаційні виплати будуть враховані до страхового стажу.

Також розширюються підстави для видання судових наказів — відтепер до суми боргу можуть включатись пеня та компенсація.

У Міністерстві фінансів висловили незгоду з проєктом. Там попереджають, що реалізація ініціативи потребуватиме додаткових видатків із державного бюджету, що викликає занепокоєння в умовах воєнного стану та бюджетних обмежень.

Згідно з даними Держстату, на початку 2022 року заборгованість із зарплати сягала 3,1 млрд грн. Найбільші суми — понад 2,2 млрд грн — припадали на промислові підприємства. Найбільшими боржниками були державні й комунальні підприємства.

Попри застереження урядовців, парламент підтримав ініціативу, яка може стати важливим кроком у напрямку реального захисту трудових прав працівників.

Останні новини