Понеділок, 14 Липня, 2025

РФ нарощує виробництво і модернізує «шахеди» для масованих ударів по Україні

Важливі новини

Заявка на транзит російського газу через Україну зросла на 7%

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Станція “Суджа” на сьогодні залишається єдиним шляхом для постачання російського газу до Європи через територію України. Попри війну, російський “Газпром” продовжує подавати газ через цю станцію, що приносить компанії приблизно 5 мільярдів доларів щорічного прибутку. Експерти зазначають, що “Газпром” може оголосити форс-мажор у разі фізичного пошкодження обладнання на ГВС, що унеможливить вимірювання обсягів газу. Однак такі рішення російська сторона може прийняти і раніше.

Нещодавно було зафіксовано зниження обсягів транзиту російського газу через українську ГТС. 8 серпня транзитні обсяги впали до 37,25 мільйона кубометрів, що на 6% менше порівняно з попереднім днем. Це найнижчий показник з 1 травня 2023 року.

Також у серпні з’явилася інформація про те, що Збройні сили України взяли під контроль газовимірювальну станцію “Суджа” в Курській області РФ, що викликало хвилю обговорень у медіа. Попри це, станція продовжує функціонувати як ключовий транзитний об’єкт, через який російський газ надходить до європейських замовників.

Російська опозиція провела у Львові форум при підтримці української влади

Українська влада продемонструвала важливий крок у напрямку підтримки російської опозиції, яким став проведений у Львові форум. На цьому заході зібралися представники різних громадських та політичних коліс, а серед виступаючих був радник глави Офісу Президента України Михайло Подоляк. У своїй промові він підкреслив значущість подібних ініціатив для спільного формування майбутнього Росії, вільного від путінського авторитарного режиму. Такий форум сприяє обміну ідеями, утворенню конструктивного діалогу та визначенню стратегій подальших дій. Важливо, що Україна підтримує громадянське суспільство в Росії на шляху до демократичних змін, що не лише зміцнює дружні відносини між двома країнами, але й сприяє зміні політичного ландшафту в регіоні на краще.

Позитивний коментар щодо форуму також зробив глава української розвідки Кирило Буданов. Він зазначив, що подібні зустрічі сприяють наближенню краху режиму Путіна. Буданов висловив упевненість у тому, що зусилля російської опозиції в поєднанні з міжнародною підтримкою можуть прискорити зміни в Росії​.

Подоляк заявив, що в опозиційних Путіну росіян зараз є шанс побудувати «іншу країну», але цього вдасться домогтися лише «великою кров’ю України». «На жаль, це може статися тільки в результаті військової перемоги, тактичних поразок Росії на полі бою. По-іншому не буде».

Подоляк сказав, що ці поразки можуть бути «не на всьому фронті», а в разі одного великого прориву ЗСУ.

«На відміну від 2022 року, коли вони зазнали поразки на Харківській ділянці, вони не усвідомили, що відбувається, вони готові були воювати. Зараз, якщо подібний прорив десь відбудеться, воювати вони не будуть готові. Тому Росія сильно зміцнилася, щоб цього не допустити”, – сказав він.

Тобто, радник глави ОП вважає, що в разі навіть локальної поразки російської армії на фронті, в РФ, де зараз налаштовують суспільство на «неминучу перемогу», почнуться деструктивні процеси на ґрунті розчарування. Не виключено, що на це і є зараз стратегічна ставка Києва.

При цьому Подоляк вважає «неминучою» зміну влади в РФ у 2024-2025 році.

За його словами, в Росії «в один прекрасний момент все піде обвально», незважаючи на те, що «є песимізм» з цього приводу в Україні та серед російської опозиції. «Два роки і три місяці війни, важко, і здається, що Росія перебудувалася… Усе не так. Об’єктивна логіка процесу незмінна”, – сказав Подоляк.

Він додав, що «трансформація Росії» почнеться за півроку-рік або раніше, і завдання російської опозиції в цей процес «вбудуватися».

Надихає Подоляка на прогнози про швидкий «крах режиму Путіна» торішній заколот Пригожина, який, на думку радника глави ОП, показав, що «силової вертикалі влади в Росії, яка вміє захищатися, немає».

Радник також попросив присутніх «не ображатися і не злитися через те, що в Україні сьогодні є жорстка антиросійськість. Це нормально». «Але якщо ви будете робити ту роботу, яку потрібно робити, ми будемо вам допомагати», – додав Подоляк.

«Ви можете побудувати той тип Росії, яку Україна колись зможе поважати», – сказав радник глави ОП.

При цьому Подоляк виступив проти «Фонду боротьби з корупцією», заснованого Навальним, оскільки його концепція «вкрай небезпечна». «Вона передбачає консервацію того, що є в Росії, на довгі десятиліття», – заявив представник Банкової.

Мобілізація на розгляді: Верховна Рада може проголосувати за законопроєкт до кінця березня

Федір Веніславський, народний депутат та член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, висловив погляд, що законопроєкт щодо моб

У результаті заяви народного депутата Федіра Веніславського стосовно можливості проголосувати за законопроєкт щодо мобілізації до кінця поточного місяця виявляється, що розгляд цього питання в парламенті може стати актуальним найближчим часом. Веніславський виражає впевненість у тому, що комітет знайде компромісне рішення та законопроєкт буде підготовлений до голосування у Верховній Раді. Законопроєкт передбачає уточнення норм, що стосуються відстрочки від призову, спрямований на запобігання зловживань цим правом. Важливо врахувати необхідність забезпечення відповідності законодавства принципам справедливості та національної безпеки.

Польські фермери заблокували рух українських вантажівок біля КПП «Медика – Шегині» до кінця року

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Як повідомляє Держмитслужба України, блокування відбувається «шляхом постійного переміщення громадян пішохідним переходом перед пунктом пропуску з польського боку».

Відомство нагадує, що поляки збиралися впускати в Україну по одній вантажівці на годину, а випускати лише машини масою менше ніж 3,5 тонни. Великі фури до Польщі проїжджати не зможуть.

Рух автобусів і легкових автомобілів в обидва напрямки обмежувати протестувальники не збиралися.

Термін блокування – попередньо до кінця року.

Що робити, якщо вас оголосили в розшук ТЦК

В Україні, під час дії воєнного стану, громадяни призовного віку зобов’язані дотримуватись військового обліку. Невиконання цих обов’язків може призвести до того, що особу оголосять у розшук ТЦК (Територіального центру комплектування та соціальної підтримки). Юрист практики військового права в ЮК “Приходько і партнери” Ярослав Звоненко розповів РБК-Україна про основні причини, через які чоловіків можуть оголосити у […]

The post Що робити, якщо вас оголосили в розшук ТЦК first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Після суттєвих успіхів України в протидії російським безпілотникам типу Shahed, Росія почала оновлювати ці дрони і змінювати тактику їх застосування, щоб подолати українську оборону. Про це розповіло видання Forbes.

Нові версії «шахедів» мають посилене бронювання моторного відсіку, що дозволяє їм витримувати обстріли. Також паливні баки, які раніше були розміщені у крилах, перенесли в корпус дрона — це дає змогу залишатися в повітрі навіть після пошкоджень крила або корпусу.

Важливою новацією стала інтеграція суббоєприпасів. Тепер дрони можуть скидати дрібні вибухові пристрої під час польоту, що робить їх менш залежними від точного наведення і дозволяє уражати піхоту або легкі укріплення на більшій площі.

Такі модернізовані дрони вже застосовуються на Сумщині й Харківщині. Українські військові зазначають, що вибухи відбуваються через 20 хвилин після прольоту дронів і не супроводжуються звуком падіння.

Крім того, Росія змінила тактику запуску: дрони пускають парами — один летить нижче, другий — вище. Українські радари часто фіксують лише нижчого дрона, тоді як другий проходить непоміченим, підвищуючи шанси досягнення цілі.

Ще одна особливість — спільне застосування «шахедів» з дронами-камікадзе «Ланцет», які уражають мобільні вогневі групи ППО, розчищаючи шлях для основної хвилі дронів.

Відповіддю України стали нові тактики протидії: удосконалюються системи виявлення, модифікуються транспортні засоби мобільних груп, застосовуються потужніші засоби ураження безпілотників.

Водночас українські сили завдали удару по одному із заводів з виробництва «шахедів», намагаючись обмежити їх постачання.

За оцінками експертів, Росія в найближчі місяці може атакувати Україну тисячами таких дронів одночасно, нарощуючи власне виробництво і знижуючи залежність від Ірану.

Останні розвіддані показують, що нові «шахеди» оснащені штучним інтелектом і інфрачервоною камерою, що свідчить про спільну роботу РФ і Ірану у модернізації ударних безпілотників.

Останні новини