Середа, 23 Липня, 2025

Російські війська ведуть підготовку до нової наступальної операції на Запоріжжі

Важливі новини

Вразливість фронту через нестачу боєприпасів та військового обладнання: актуальні виклики для національної оборони

Російські війська намагаються використати дефіцит боєприпасів і військового обладнання, щоб зробити лінію фронту найвразливішою. Хоча розміщення їхніх сил є обмеженим, російська армія зберігає потенціал для наступу. Проте підкреслюється, що захоплення міста Авдіївка не може вважатися високим досягненням, оскільки це було маленьке містечко і ресурси, використані для його захоплення, значно перевищували втрати. Наступ на Харків, Суми чи Київ вимагатиме значно більших зусиль і ресурсів. Таким чином, хоча російські плани на 2024 рік є ясними, вони обмежені наявними обмеженими ресурсами та опозицією України.

Після окупації Авдіївки, місто Часів Яр стало пріоритетом для наступу Російської Федерації. Розташований у важливому транспортному вузлі з виходом на Костянтинівку, а також на домінуючій висоті в регіоні, Часів Яр потребує більшого "м'яса" для вдалої операції, що залежить від проведення другої хвилі мобілізації. Прогнозується активізація цих процесів у другій половині 2024 року. Ще одним важливим напрямком є Куп'янськ, де російські сили планують виходити на правий берег річки Оскол. Група військ "Захід" підсилена і має високий рівень боєздатності, але відчуває складнощі через розтягнутість лінії фронту на понад 150 км. Проте, ресурс для російського наступу по всій лінії фронту виявиться недостатнім, особливо для відкриття другого фронту на Харків чи Київ. Тим не менш, відсутність західної допомоги може стати вигідою для противника, але для оборони українським силам потрібно значно менше зброї, ніж для наступу.

У висновках можна зазначити, що після окупації Авдіївки Часів Яр та Куп'янськ стали ключовими напрямками для наступу Російської Федерації. Російські війська зосередили значні ресурси в цих районах, але для подальшої ефективної дії їм потрібно провести другу хвилю мобілізації. Активізацію цих процесів можна очікувати у другій половині 2024 року. Варто відзначити, що ресурс для наступу по всій лінії фронту у російських сил знедостатній, особливо для відкриття другого фронту на Харків чи Київ. Тим не менш, відсутність західної допомоги може виявитися вигідною для противника, проте для оборони українським силам потрібно значно менше зброї, ніж для наступу.

Уряд передав акції PIN Банку Укрпошті

Український уряд ухвалив важливе рішення щодо створення поштового банку на базі акцій Першого інвестиційного банку, що раніше належали російським олігархам. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про цей крок під час засідання уряду, зазначивши, що новий банк дозволить забезпечити доступ до фінансових послуг по всій Україні. Акції PIN Банку, які були конфісковані у російського бізнесмена Євгена Гінера […]

The post Уряд передав акції PIN Банку Укрпошті first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Міжнародна місія в Україні: назвали нові умови і перелік потенційних учасників

Кількість держав, які готові приєднатися до потенційної міжнародної місії в Україні, перевищує шість. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур після зустрічі «коаліції охочих» у штаб-квартирі НАТО 10 квітня. За словами Певкура, країни не чекають – вони вже готуються. Але перед реальним розгортанням міжнародної присутності в Україні потрібно вирішити низку […]

Втома, біль у ногах і грудях: попереджувальні сигнали від організму

Підвищений рівень холестерину в організмі часто проходить без помітних ознак, але іноді тіло подає сигнали, які варто сприймати серйозно. Про це в інтерв’ю попередила лікарка Моніка Вассерманн. Як пояснює фахівчиня, головну небезпеку становить так званий «поганий» холестерин — ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ). Саме його накопичення пов’язане з розвитком атеросклерозу, погіршенням кровообігу, ризиком інфаркту та інсульту. […]

СБУ викрило найвищих посадовців ДПСУ, що кришували переправу ухилянтів через кордони України

Система переправлення ухилянтів через кордони України здебільшого залежить від співробітників Управління внутрішньої та власної безпеки Державної прикордонної служби. Цей факт підтверджується інформацією, отриманою в ході розслідування кримінальних справ, які веде Служба безпеки України. На жаль, існує велика кількість випадків, коли відомі особи, які уникають від відповідальності перед законом, використовують цю мережу для незаконного перетину кордону. Однак урядові органи активно працюють над підсиленням контролю та запобіганням подібних порушень законодавства.

Зокрема, одного з посадовців цього управління було викрито на гарячому та вручено йому підозру.

Йдеться про підполковника Непрелюка Ю.А. – начальника групи внутрішньої безпеки відділу внутрішньої та власної безпеки по 24 прикордонному загону головного відділу внутрішньої та власної безпеки «Південь» Управління внутрішньої та власної безпеки Адміністрації Державної прикордонної служби України.

В рамках провадження № 42024022420000104 від 21.03.2024, підозру йому вручила прокуратура та СБУ 24 травня поточного року.

Слідство інкримінує посадовцю “сприяння та організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, поза межами пункту пропуску, та без наявних на те, законних підстав”.

Непрелюку Ю.А. повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 КК України з врученням клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Непрелюк є довіреним підлеглим керівника Управління внутрішньої та власної безпеки Адміністрації Державної прикордонної служби України Малюги Володимира Михайловича.

Останній, за оперативними матеріалами, власне, очолює «верхівку» каналів переправи ухилянтів за кордон у різних прикордонних областях України.

Малюга у 2020 році обіймав посаду заступника начальника Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області. У 2022 році – обіймав посаду начальника Управління внутрішньої безпеки Державної митної служби України.

Наприкінці 2022-го став митником і працював у ДМС України, однак був звільнений на хвилі корупційного скандалу.

Наразі, очолюючи Управління внутрішньої та власної безпеки ДПСУ, Малюга не декларується і дані про його призначення на цю посаду закриті. Водночас за час роботи в прикордонній службі, родичі вказаного службовця стали власниками значної кількості нерухомих активів. Ці обставини, що свідчать про факти незаконного збагачення посадовця, правоохоронцями наразі досліджуються окремо.

Нагадаємо, у ВР зареєстрували новий законопроєкт стосовно покарань для осіб, що ухиляються від військової служби. Згідно з текстом документа, ухилянтів хочуть не саджати за ґрати, а штрафувати – від 51 до 85 тис. грн, а також залучати до громадських робіт.

У Маріуполі, місті, яке вже довгий час перебуває в центрі уваги через складну гуманітарну ситуацію, спостерігаються нові тривожні тенденції. За повідомленнями місцевих джерел, у місті зафіксовано значне переміщення військової техніки та особового складу.

Андрющенко розповів, що напередодні окупанти провели раптові контр-партизанськи заходи в місті. За його словами, вони мали на меті прибрати Спротив з вулиць по маршруту перекидання живої сили.

Було зафіксовано понад 20 вантажівок, які рухались організованими двома колонами маршрутом росія – Новоазовськ-Маріуполь -Нікольске -Розівсько-Пологівська агломерація або Времівський напрям.

Можете тепер побачити на власні очі відсутність тактичних маркувань на вантажівках, що доводить про підготовку нової наступальної операції, місце якої росіяни не визначили досі. Це буде залежати від готовності наших Сил Оборони

Останні новини