Субота, 19 Квітня, 2025

Санкції РНБО не вплинули на статки українських олігархів

Важливі новини

Окупанти стикаються з дефіцитом техніки: атакують ЗСУ на легковиках

Російські війська на фронті все частіше стикаються з дефіцитом броньованої техніки та артилерії, що суттєво впливає на їхні бойові можливості. Зокрема, окупанти намагаються економити броньовану техніку, оскільки її нестача стає все більш очевидною. Про це в ефірі “Radio NV” заявив військовий оглядач Денис Попович. “Ці процеси розпочалися давно – ми вже пару років чуємо, що […]

The post Окупанти стикаються з дефіцитом техніки: атакують ЗСУ на легковиках first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Королівські розкоші на Закарпатті: переможці тендерів та принцеса Беатриса Греченюк

У 2010-му році Микола Греченюк став депутатом Підвиноградівської сільської ради на Закарпатті. Це невелике село, де проживає близько 4000 осіб, займає значне місце у вузьких колах регіону. Завдяки своїм бізнесам, зокрема ФОПу, Греченюк став впливовою особистістю в місцевих справах. Його успіхи в державних тендерах на ремонт доріг, прибирання снігу та інші комунальні послуги відомі у всьому районі.

Населення заздрить його успіхам і неабиякої розкоші, якою він живе. Це викликає обговорення та підозри щодо можливих шляхів фінансування цього розмаху, зокрема, через недекларовані доходи або контрабанду.

Тим не менш, життя дочки Миколи Греченюка, Беатриси, нагадує казку. Хоча вона не належить до королівської родини, але має всі привілеї, що супроводжують такий статус. Її розкішне життя, яке вона активно демонструє в соціальних мережах, зачіпає уяву громадськості і викликає питання щодо джерел її достатку.

Таке контурування розкладу між двома світами, а також підозри щодо можливої корупції чи нелегального фінансування, створюють певну напругу в суспільстві і вимагають уваги правоохоронних органів та антикорупційних служб.

У 2015 році, під час депутатства Миколи Греченюка у сільській раді від Партії регіонів, його родичі та близькі отримали принаймні чотири земельні ділянки у Підвиноградові. Це стало можливим завдяки рішенню сільської ради, яка реалізувала їхнє право на безкоштовне отримання землі, передбачене українською Конституцією. Отримали ділянки: донька Греченюка Беатриса Миколаївна, брат Михайло Васильович Греченюк, а також Михайло Михайлович Крайнер (по даним ЗМІ, водій Греченюка) та Маріанна Олександрівна Крайнер (дружина водія Греченюка). Судові процеси щодо виділення цих ділянок тривали до 2021 року, але зазначені особи все ж відстояли своє право на землю.

Сам Микола Греченюк має в Підвиноградові чотири земельні ділянки та будинок, а його дочка Беатриса володіє загалом трема ділянками та власним маєтком. Покрім того, крім ФОПу, Микола Греченюк є засновником ТОВ "Лігаспецбуд", якому також пощастило у тендерах. За даними "Прозоро", ця компанія брала участь у щонайменше 124 конкурсах і виграла підрядів на суму приблизно 370 мільйонів гривень.

Беатриса Греченюк, хоча вказується як Беатрікс у реєстрах, живе розкішним життям, яке активно демонструє на своєму Instagram. Вона не поступається своїм розкошам подружкам, серед яких сестра розкрадача армійської техніки Романа Гринкевича, Ольга, та колишня дружина народного депутата від "Слуги народу" Миколи Тищенка, Алла Барановська. Її чоловік, Андрій Петьовка, також відома особистість, син народного депутата Василя Петьовки, який є двоюрідним братом іншого нардепа Івана Балоги.

Вірогідно, Беатриса Греченюк може мати певні права на Замок Закарпаття "Паланок", який у 2008 році Мукачівська міська рада передала в оренду компанії дружини Петьовки. Цей замок може бути для неї місцем відпочинку та відповідати її іміджу "справжньої принцеси". Крім того, Беатриса вказує у своєму Instagram, що є дизайнером інтер'єрів, а також володіє рестораном Darlin’ restobar у Мукачевому, де подаються розкішні страви та дорогі вина.

У 2022 році, під час розгортання війни Росії проти України, драматичні події відбувалися і на Закарпатті. Андрій Петьовка, чоловік Беатриси, діяв у складних обставинах, пов'язаних із замовленням перепусток на виїзд за кордон для себе та свого свата Миколи Греченюка. Незважаючи на запити національних органів контролю, щодо законності цих дій, після обіцянок про волонтерську допомогу, ситуація знайшла свій розв'язок.

У цей період також народилася донька Беатриси, що, здається, мала би вимагати усієї уваги та зусиль. Проте, нещодавно виявлені фотографії з Instagram Беатриси Греченюк свідчать про те, що вона разом з чоловіком, можливо, і дочкою, відправилася у розкішну подорож до Італії. Їхня здатність до розкошів та бажання вражати неабиякі.

Проте, зауваження, які з'явилися відносно можливої контрабанди через Закарпаття, підштовхують до замислення. Чи всі ці розкішні придбання та подорожі фінансуються чесним шляхом, чи може, є ще один більш сумний джерело їхнього походження? Відомо, що саме ця область має сумну репутацію лідера з поставок незадекларованих товарів. Тому, необхідно приділити увагу цьому питанню для визначення його справжнього характеру та наслідків.

У висновках можна зазначити, що описаний у тексті приклад є лише одним із численних випадків, коли в Україні влада, бізнес та привілеї об'єднуються в одній особі або родині. Спільне володіння бізнесом, політична активність та розкішний спосіб життя стають визначними рисами окремих елітних класів, які не завжди відповідають закону і моралі.

Зазначений у тексті приклад також відображає загальну проблему корупції та контрабанди в Україні, особливо в регіонах, де контроль за оборотом товарів та послугами є менш ефективним. Це свідчить про необхідність подальших заходів з боротьби з корупцією, підвищення прозорості та відповідальності влади перед громадянами.

Нарешті, висновок полягає у необхідності посилення контролю та відкритості щодо діяльності представників влади та бізнесу, а також у підтримці механізмів, спрямованих на забезпечення суворої відповідальності за порушення закону та зловживання владою. Тільки таким шляхом можна досягти більшої справедливості та розвитку суспільства в цілому.

Україна попереджає про серйозні наслідки у разі скасування безмитної торгівлі з ЄС

Київ закликає Європейський Союз продовжити угоду про безмитну торгівлю, термін якої спливає 5 червня 2025 року. Український уряд попереджає, що у разі її припинення економіка країни може зазнати “справді руйнівних” наслідків, оскільки експорт до ЄС приносить майже 10% валютної виручки. Угода про скасування мит і квот на український експорт була ухвалена ЄС після повномасштабного вторгнення […]

The post Україна попереджає про серйозні наслідки у разі скасування безмитної торгівлі з ЄС first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Військові частини отримали право мобілізувати добровольців

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Завдяки урядовій постанові командири військових частин зможуть організовувати процес мобілізації без зайвих затримок, що значно скоротить час залучення нових військовослужбовців. Міністр оборони зазначив, що новий механізм сприятиме більш адресному підходу до мобілізації, враховуючи бажання та вміння добровольців.

«Ця постанова є інструментом, що дозволяє суттєво зменшити час рекрутингу й гарантує, що кожен та кожна зможе долучитися туди, де його чи її бажання та вміння збігаються з потребами оборони», — підкреслив Рустем Умєров.

Згідно з новими правилами, командири військових частин матимуть такі повноваження:

Окрім цього, військовозобов’язані та резервісти-добровольці отримують можливість самостійно обирати військову частину для служби, не звертаючись до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Генеральний штаб Збройних сил України визначатиме перелік частин, до яких можна буде долучитися.

Нагадаємо, Кабінет міністрів нещодавно вніс зміни до порядку призову громадян на військову службу під час мобілізації. Нововведення надають командирам військових частин право направляти військовозобов’язаних на ВЛК для визначення їхньої придатності до служби.

Крім того, у жовтні цього року в застосунку Міністерства оборони «Резерв+» стане доступний новий сервіс рекрутингу. Завдяки цьому оновленню користувачі зможуть ознайомитися з актуальними вакансіями у військових частинах ЗСУ, що дозволить швидше знайти місце для своєї майбутньої служби.

Гороскоп на 9 березня: день сюрпризів та можливостей для всіх знаків зодіаку

9 березня обіцяє бути насиченим і повним подієм для кожного знака зодіаку. Цей день приносить як приємні зустрічі, так і моменти, які потребують важливих рішень. Зірки підготували для нас різні сценарії, які потім змінюють вихід. Овен Сьогодні вам доведеться виявити наполегливість, щоб домогтися бажаного. Можливо, хтось спробує вставити палиці в колеса, але це не привід […]

The post Гороскоп на 9 березня: день сюрпризів та можливостей для всіх знаків зодіаку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Нещодавно введені рішенням РНБО санкції проти опальних українських олігархів насправді мало зачепили належні їм активи. Чому так склалось і яка справжня причина внесення до санкційного списку українських мільярдерів розбирались журналісти нашого видання.

Нагадаємо, 12 лютого Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО про введення санкцій проти бізнесмена Ігоря Коломойського, мільярдера Костянтина Жеваго, колишнього співвласника “Приватбанку” Геннадія Боголюбова,  екс-президента України Петра Порошенка та обвинуваченого у держзраді Віктора Медведчука.

Самим резонансным кейсом в українському медіапросторі стало введення санкцій проти Петра Порошенко. Насправді, Порошенко будучи в опозиції до Зеленського давно переписав усі свої активи, наразі його декларація “пуста”.  Основний актив Петра Порошенко – корпорація “Рошен” за документами давно йому не належить.

Єдиною неприємністю для Порошенко від внесення в санкційний список можна вважати створені перешкоди для продовження його політичної кар’єри. Тим паче, що введені проти нього санкції РНБО йдуть в одному наказі з санкціями проти звинуваченого в держзраді Віктора Медведчука.

Стосовно введення санкцій РНБО проти Віктора Медведчука, тут важливо розуміти, що його активи в Україні які уже конфіскували – це машини, антикваріат та ювелірні вироби. Загальна вартість конфіскованих і реалізованих активів не перевищує 200 млн. грн. за умови, що активи Медведчука неофіційно оцінюються в 1,5 млрд. доларів.

Фактично Медведчук встиг переписати і продати майно та бізнес до введення проти нього санкцій. Частина майна та бізнесу була реалізована через Андрія Портнова, ще частина записана на підставних осіб і продовжує функціонувати в Україні.

Також цікавий момент – оцінка предметів мистецтва заарештованих у Віктора Медведчука, близько 150 штук, була оцінена у загальну суму біля 50 млн грн. Така оцінка, м’яко кажучи неадекватна, так як деякі картина з колекції Медведчука вартували більше мільйона доларів, в той час коли їх оцінили в 7 – 8 тисяч.

Стосовно введення санкцій РНБО відносно Геннадія Боголюбова то, як зазнаяає його близьке оточення: “крім Еміне Джапарової у Боголюбова активів в Україні не було  і Джапарову Боголюбов давно вивіз, а питання приватизації Приватбанку він доручив міжнародній компанії з хорошими можливостями кредитних активів”.

Внесення до санкційного списку Ігоря Коломойського також ніяк не вплинуло на розмір його активів, які знаходяться за кордоном та за найскромнішими підрахунками становлять 2 мільярди доларів. Активами Коломойського наразі управляють різні компанії, а схема побудована таким чином, що навіть американці не можуть до них дотягнутись.

Стосовно введення санкцій відносно українського мільярдера Костянтина Жеваго, то з основного його активу банку “Фінанси і Кредит” кошти давно виведені (вкрадені). Також Жеваго давно мінімізував свою частку в підконтрольних ГЗК, але володіє кіпрськими компаніями, через які відбувається реалізація продукції.

The post Санкції РНБО не вплинули на статки українських олігархів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини