Неділя, 20 Квітня, 2025

СБУ нейтралізувала агентурну мережу ФСБ

Важливі новини

Газовий балончик і ніж: у Харкові поранили військового біля військкомату

У Харкові на території районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП) невідомий чоловік напав на військовослужбовця ЗСУ, використовуючи газовий балончик і ніж. Сьогодні у Харкові на території РТЦК та СП здійснено напад на військовослужбовця Збройних Сил України. (…) Під час нападу злочинець використав газовий балончик та наніс військовослужбовцю Збройних Сил України ножове […]

The post Газовий балончик і ніж: у Харкові поранили військового біля військкомату first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні за дрібні крадіжки каратимуть лише штрафами

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Досі дрібною вважалася крадіжка на суму до 300 гривень і у разі, якщо сума була більшою, людина справді могла потрапити до в’язниці.

Крадіжки є одними з найпоширеніших злочинів в країні, особливо магазинні. Тепер за “шопліфтинг”, за викрадення майна в офісі чи установі, з автомобіля чи квартири на суму, меншу ніж три тисячі гривень, винний заплатить лише штраф.

Підписаний президентом закон спрямований не лише на гуманізацію покарання. Причина ще й у тому, що коли почалася війна і запровадили воєнний стан, парламент суттєво посилив відповідальність за ці злочини. Суди розглядали тисячі справ про дрібні крадіжки і виносили суворі вироки, не співмірні, як вважали депутати, зі скоєним.

“Особа, знаходячись в магазині “АТБ Маркет” у Мукачево, діючи умисно, знаючи, що відповідно до указу президента України від 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан, таємно викрала одну пляшку віскі марки “Jack Daniels” об’ємом 0,5 літра вартістю 596 грн 50 коп”.

Автор фото,УНІАН

“Особа, перебуваючи в приміщенні магазину “Продукти-289” у м.Дніпро, діючи умисно, повторно, в умовах воєнного стану взяла з полиці плитки шоколаду ТМ “Рошен” в кількості п’ять штук, загальною вартістю 511 грн 65 коп., які сховала до внутрішньої кишені кофти”.

Це приклади із судових вироків, які наводили у парламенті під час розгляду законопроєкту. Обох осіб суди покарали ув’язненням з відстрочкою покарання, бо суми вкраденого перевищували 300 гривень.

Ще одному крадію, який у магазині “Щодня” у Рівному викрав підгузки “Huggies”, суд присудив понад три роки ув’язнення. Якби це сталося зараз, був би лише штраф.

Депутати, голосуючи за гуманізацію цих злочинів, вказували на те, що такі покарання в умовах воєнного стану є неспівмірними скоєному.

Під час розгляду законопроєкту лунала інформація про те, що у 2023 році правоохоронні органи зареєстрували понад 82 тисячі кримінальних проваджень за фактами крадіжок, до суду спрямували близько 45 тисяч. Значна частина їх – крадіжки у магазинах.

Ритейлери неохоче розповідають про обсяги крадіжок, а узагальненої інформації по Україні про це немає. Запити кільком торговельним мережам поки що лишаються без відповіді.

У той самий час заступник генерального директора “Еко Маркет” з питань безпеки Анатолій Самойленко розповів, що у їхній мережі обсяг крадіжок залишається на сталому рівні, про що свідчить рівень невидимих втрат в межах 0,3% від товарообігу, як і найменування товарів, які цуплять відвідувачі.

“У крадіїв смаки не змінюються останні роки: це алкоголь, консервація, шоколадні цукерки, масло та сири”, – каже він.

Анатолій Самойленко також заперечує поширену думку про те, що у більшості випадків крадуть ті, хто не має чого їсти, хоч такі випадки й трапляються.

“Варто розуміти, що “шопліфтингом” займається вузька категорія людей, які професійно цим займаються, а не через необхідність. Більшість людей не готові ризикувати проблемами із законом через крадіжку продуктів”, – переконаний представник “Еко Маркету”.

Через цю причину, вважає Анатолій Самойленко, декриміналізація покарання за крадіжки не призведе до їх зростання. Він також нагадує, що ухвалений закон передбачає збільшення штрафів у разі адміністративного покарання.

Парламент справді підвищив розміри штрафів за крадіжки. Згідно з законом, залежно від суми вкраденого, штрафи становитимуть від 850 до 5100 гривень, за повторну крадіжку – від 8500 до 17000 гривень.

Правоохоронці, які ведуть кримінальні провадження, вважають декриміналізацію кроком до справедливості.

“Закон має на меті встановити більш справедливу та пропорційну відповідність за вчинення дрібної крадіжки”, – заявив заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий.

Поки що у поліції не кажуть, чи очікують вони зростання кількості крадіжок після послаблення покарання за такі злочини.

Автор фото,Getty Images

Однак радник юридичної фірми “Ілляшев та Партнери” Костянтин Кривенко вважає, що декриміналізація крадіжки у незначних розмірах навряд чи негативно вплине на загальну криміногенну ситуацію в Україні.

Він каже, що штрафи є більш дієвим механізмом покарання і мають більшу виховну функцію, аніж позбавлення волі, нехай навіть умовним терміном.

Окрім того, Костянтин Кривенко зауважує, що процедура притягнення до кримінальної відповідальності набагато складніша і потребує більше часу і ресурсів правоохоронців, аніж адміністративна, тому новий закон позитивно позначиться на їхній роботі.

“Правоохоронці зможуть фокусуватися на більш значних кримінальних правопорушеннях, ніж крадіжка пакунка памперсів чи пляшки горілки у магазині”, – каже правник у коментарі.

Дніпропетровська область під загрозою – росіяни просунулися на фронті

Програма "Захист України" розроблена для учнів 10-11 класів і має на меті формування у підлітків комплексного розуміння питань національної безпеки, громадянської відповідальності та особистої готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. Вона включає теоретичні та практичні компоненти, які охоплюють широкий спектр тем.

Захоплення цього села відкриває окупантам оперативний простір на кілька кілометрів на захід, де простягаються поля. Аналітики вважають, що українські війська, ймовірно, відійдуть за річку Вовча, щоб зупинити подальше просування російських військ. На сьогоднішній день російські війська знаходяться лише за 22 км на схід від Покровська, хоча на початку року ця відстань становила 38 км.

Як зазначає аналітик видання Bild Юліан Рьопке, якщо російські війська зможуть просунутися ще на 13,5 км, вони досягнуть опорних пунктів-побратимів, які є воротами до Дніпровської області. Прорив позицій 115-ї механізованої бригади ЗСУ біля Очеретиного дозволив російським військам швидко просунутися на захід. Підкріплення окупантів закріпили ці територіальні здобутки, що дозволило продовжувати наступ.

Як пише Forbes, за останній тиждень окупаційні сили змогли просунутися на 6,5 км на захід від Очеретиного. Військовий кореспондент Юрій Бутусов назвав ситуацію “критично складною”. Він зазначає, що попри щоденні втрати тисяч солдат, Росія продовжує атакувати завдяки чисельній перевазі у людях та важкій техніці.

Бутусов також підкреслює, що російське командування атакує бригади, які мають найслабше управління та організацію, що додає складнощів українським військам. Найгірший сценарій передбачає можливість російських військ досягти Мирнограда та Покровська, що створить загрозу для Дніпровської області.

Український центр оборонних стратегій підрахував 27 спроб російських військ прорватися через нестабільну українську лінію оборони на схід від Покровська, з яких 22 атаки були відбиті, але п’ять досягли успіху.

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко наголошує на важливості контролю над селищем Прогрес, яке замикає лівий берег річки Вовча й Карлівське водосховище, створюючи буфер безпеки для російських військ. Захоплення плацдарму навколо Очеретиного стало можливим завдяки природним перепонам, які дозволяють окупантам концентрувати свої сили та засоби для подальших наступальних дій.

Заступницю міністерки Мінветеранів звільнили через булінг

Колишній начальник Управління європейської інтеграції та міжнародного співробітництва Міністерства у справах ветеранів, Євген Шибалов, публічно оголосив про своє звільнення, заявивши про систематичні образи з боку заступниці міністерки Руслани Величко-Трифонюк. Цей інцидент викликав широкий резонанс і завершився звільненням чиновниці після службової перевірки. Що сталося? 16 грудня 2024 року Євген Шибалов, який є ветераном війни та журналістом, […]

The post Заступницю міністерки Мінветеранів звільнили через булінг first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українці подали рекордну кількість заявок на “тисячу Зеленського” за першу добу

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

“2 500 000+ заяв про “Зимову єПідтримку” за добу. Це абсолютний рекорд для цифрових сервісів. Безперечно, вона стала наймасовішою онлайн-послугою у світі”, – написав він у себе в Telegram.

За його словами, українці подали понад 551 тисячу заяв на дітей. Серед тих, хто подав заяви, 64% становлять жінки, 36% – чоловіки, а середній вік складає 30–40 років.

“Якщо ще не встигли подати заяву, оновлюйте застосунок та оформлюйте допомогу від держави. Послуга настільки швидка, що майже непомітна, щоб подати заяву треба всього кілька секунд. Супернавантаження, до речі, витримали, “Дія” працює стабільно”, – зазначив міністр.

У жовтні президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів запровадити з 1 грудня нову програму, відповідно до якої кожен українець отримає 1000 гривень. Програма отримала назву “зимової єПідтримки”. Гроші можна буде витратити на оплату комунальних послуг, квитків “Укрзалізниці”, українських лікарських засобів, книжок та культурних послуг, а також задонатити на ЗСУ.

Кабінет міністрів визначив порядок подачі заявки на отримання “зимової підтримки” у розмірі тисячі гривень. Допомога надається одноразово фізичній особі за її бажанням, якщо їй станом на 1 грудня виповнилося 18 років. Для отримання допомоги необхідно мати реєстраційний номер облікової картки платника податків та на момент подачі заявки перебувати на території України, крім тимчасово окупованої території. Отримати допомогу можна також на дітей.

Учора, в день початку прийому заявок на виплату, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що за 5 годин українці оформили понад 1 000 000 заявок на 1000 гривень у додатку “Дія”.

Однак, як повідомляє видання “Інформатор”, реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов’язаними з цим бюджетними витратами.

Про це повідомили пресслужби СБУ та Офісу Генерального прокурора. Серед затриманих є особа, якій загрожує до 15 років позбавлення волі.

За інформацією СБУ, агентурна мережа ФСБ займалася збором конфіденційної інформації про українські спецслужби та правоохоронні органи, а також про високопосадовців і громадських діячів, які становили інтерес для ворога. Відомості, які збирали агенти, планувалося використати для ліквідації, вербування, а також для проведення інформаційно-психологічних спецоперацій проти українських посадовців.

Головний агент мережі, Дмитро Іванцов, був колишнім керівником підрозділу УДО та супроводжував Віктора Януковича під час його втечі до Росії. Після окупації Криму Іванцов зрадив присязі, прийняв громадянство РФ і перейшов на службу до Федеральної служби охорони (ФСО). Досудове розслідування встановило, що він продовжив активно працювати на ФСБ, залучивши до агентурної діяльності колишнього віцекерівника охорони Януковича Романа Лапу, який залишився в Криму і працює в Севастополі.

До складу агентурної групи входив також 46-річний киянин, чинний військовослужбовець Національної гвардії України. Цей Нацгвардієць, який раніше був водієм Іванцова в УДО, використовував своїх знайомих правоохоронців для отримання інформації з відомчих інформаційних систем і підшукував “однодумців” для вербування. Зібрану інформацію він планував передати Іванцову через підготовлені канали агентурного зв’язку.

СБУ задокументувала розвідувальну діяльність кожного учасника агентурної групи і затримала фігуранта, який діяв у Києві. Під час обшуків у нього вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони та інші речові докази співпраці з ФСБ. Затриманому повідомлено про підозру у державній зраді.

Дії Дмитра Іванцова та його спільника в Криму кваліфіковано як державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групи осіб. Встановлено, що Іванцов передав ФСБ секретні плани порядку дій на випадок загрози життю президента, які він отримав під час роботи в УДО.

Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до злочину.

Останні новини