Четвер, 24 Липня, 2025

СБУ затримала депутата Полтавської облради за підозрою у замовленні вбивства підприємця

Важливі новини

Дружина співака Пономарьова: хто вона і чому її роками приховували

Хто ж вона — загадкова обраниця Олександра Пономарьова, про яку вже понад десятиліття говорять у кулуарах шоу-бізнесу? Після років мовчання співак нарешті показав, з ким ділить життя. Чутки про нову жінку в житті артиста з’явилися ще 11 років тому, одразу після його другого розлучення з Вікторією Мартинюк. До того в Олександра вже була гучна історія […]

Екс-чиновник Міноборони Лієв звільнений від запобіжного заходу у справі про втрату майже 1,5 мільярдів гривень

Відмова Верховного антикорупційного суду (ВАКС) у зміні запобіжного заходу для екс-чиновника Міністерства оборони Олександра Лієва, якого підозрювали в причетності до фінансових махінацій у закупівлі боєприпасів для Збройних Сил України на суму майже півтора мільярда гривень, стало предметом гучного обговорення в суспільстві. За словами адвоката Назара Кульчицького, який надав коментар Суспільному, суд прийняв рішення про зміну запобіжного заходу, відпустивши Лієва під особисте зобов'язання і направивши його ухвалу в СІЗО. Проте, цей крок викликав неоднозначність через відсутність прокурора під час засідання, що стало причиною повернення справи в Національну поліцію.

На думку судді Ярослава Шкодіна, який також висловився під час засідання, Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) не надали достатніх доказів для підозри щодо розкрадання. Це викликало застереження щодо обгрунтованості самої підозри та спроби її передачі до суду. Суддя вважає, що якщо прокурори не бачать складу злочину, то суду складно знайти його відповідно до закону.

Ці події знову поставили під сумнів роботу судової системи та її здатність ефективно реагувати на випадки корупції. Через технічні аспекти, зокрема невчасне повернення Лієва до слідчого ізолятора після скасування попереднього рішення, він фактично залишився без запобіжного заходу. Це викликало обурення серед громадськості і підкреслило необхідність удосконалення правової системи, а також ретельного контролю за діяльністю судових органів.

Загальні висновки з цієї статті вказують на кілька важливих аспектів. По-перше, рішення Верховного антикорупційного суду щодо зміни запобіжного заходу для екс-чиновника Міноборони Лієва стало об'єктом обговорення через відсутність прокурора під час засідання, а також через невідповідність доказів підозрі щодо корупційних діянь.

По-друге, важливою є критика судової системи, яка не завжди ефективно реагує на випадки корупції та не завжди відповідає закону.

Також відзначається необхідність удосконалення правової системи, зокрема щодо контролю за діяльністю судових органів та вдосконалення процедур з прийняття рішень у справах про корупцію.

Отже, стаття свідчить про важливість зміцнення прозорості, законності та ефективності в судовій системі України для боротьби з корупцією та забезпечення справедливості.

“Тузлівська Амазонія” – дивовижний куточок природи України

Національний природний парк “Тузлівські лимани”, розташований в Одеській області, приховує у своїх межах справжнє природне диво – “Тузлівську Амазонію”. Це унікальне місце заворожує своєю красою та біологічним різноманіттям, яке приваблює як науковців, так і туристів. “В нацпарку є чудове місце з неймовірними краєвидами, лиманами, внутрішніми озерами, угрупованнями тварин та рослин під назвою Кордон “Тузлівська Амазонія”. […]

The post “Тузлівська Амазонія” – дивовижний куточок природи України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні планують створити Держагентство зі страхування військових ризиків

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Агентство визначатиме загальну політику оцінки та прийняття ризиків для страховиків-учасників системи, а також розроблятиме стандартизовані страхові продукти, визначатиме централізовані підходи до ціноутворення і вестиме Єдину централізовану базу даних у системі страхування військових ризиків.

Система покриватиме ризики фізичної шкоди, спричинені війною, зокрема передбачається, що обов’язковому страхуванню підлягатиме майно, передане в заставу, та об’єкти житлового будівництва.

Наразі тривають консультації щодо можливого уточнення переліку об’єктів обов’язкового страхування. На подальших етапах планується розширення покриття для більшого кола об’єктів.

Міністерство закордонних справ роз’яснило, як чоловіки призовного віку зможуть повторно скористатися консульськими послугами

Усім чоловікам, що перебувають за кордоном, дуже важливо мати вичерпну інформацію щодо оновлень у наданні консульських послуг у Тимчасових консульських центрах (ТЦК). Міністерство закордонних справ уточнило, що наразі надання консульських послуг чоловікам призовного віку тимчасово призупинено. Проте, після того, як вступить в силу відповідний закон про мобілізацію, вони зможуть знову отримати необхідні документи. Цю важливу інформацію можна знайти на офіційному веб-сайті МЗС.

Починаючи з 24 квітня, українські дипломатичні представництва тимчасово призупинили прийом заяв щодо консульської допомоги для чоловіків віком від 18 до 60 років. Однак, щодо консульських послуг, які наразі доступні, вони включають оформлення документів, необхідних для повернення до України. Згідно з уточненням, призупинення надання консульських послуг є тимчасовим заходом, необхідним для вирішення питань, пов'язаних з військовим обліком чоловіків мобілізаційного віку. Міністерство підкреслює, що дипломатичні представництва ретельно розглядатимуть та оброблятимуть заяви, подані до 23 квітня. Це обмеження введено через можливу перевищену тривалість розгляду заяв до набуття чинності відповідного законодавства.

“Намагаємося забезпечити захист громадян від ситуацій, коли надання послуг неможливе”, – наголошують у МЗС. Після 18 травня чоловіки призовного віку, які оновили військово-облікові дані в ТЦК, знову зможуть скористатися консульськими послугами. Зараз триває розробка механізму оновлення особистих даних для чоловіків, які перебувають за кордоном. Глава МЗС України, Дмитро Кулеба, реагуючи на інформацію щодо припинення надання послуг військовозобов’язаним чоловікам, підкреслив, що перебування за кордоном не звільняє громадянина від обов'язків перед Батьківщиною та нагадав про необхідність оновлення особистих даних в ТЦК до ухвалення нового мобілізаційного законодавства.

Загальні висновки до цієї статті такі:

• Міністерство закордонних справ тимчасово призупинило надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

• Це рішення пов'язане з введенням тимчасових обмежень у зв'язку з можливими змінами у законодавстві про військовий облік.

• Українські дипломатичні представництва продовжують ретельно обробляти заяви, подані до введення обмежень, а також працюють над розробкою механізму оновлення особистих даних для чоловіків, що перебувають за кордоном.

• Після введення нового законодавства про мобілізацію, чоловіки призовного віку, які оновлять свої військово-облікові дані, знову матимуть доступ до консульських послуг.

• Голова МЗС України, Дмитро Кулеба, підкреслив, що перебування за кордоном не звільняє громадян від обов'язків перед Батьківщиною та закликав до оновлення особистих даних у Тимчасових консульських центрах.

Служба безпеки України затримала депутата Полтавської обласної ради, якого викликають у замовленні вбивства власника місцевої агрокомпанії. За версією слідства, мотивом злочину було бажання заволодіти бізнесом підприємця.

За даними правоохоронців, підозрюваний планував ліквідацію конкурента, щоб отримати контроль над його компанією, яка займається аграрним бізнесом у Полтавській області. Оперативники СБУ запобігли вбивству, викривши підготовку злочину на ранньому етапі.

Ім’я не називають, але місцеві ЗМІ пишуть, що йдеться про Олега Дядика («За Майбутнє»).

За версією слідства, депутат запропонував своєму водієві за 20 тис. дол. задушити підприємця мотузкою на території покинутої насосної станції, куди депутат запросив його нібито для обговорення робочих питань. А потім інсценувати самогубство.

Після цього депутат планував підробити документи на корпоративні права агрокомпанії, вказавши себе довіреною особою.

СБУ затримала депутата і водія, вже коли вони везли бізнесмена на місце «ділової» зустрічі.

The post СБУ затримала депутата Полтавської облради за підозрою у замовленні вбивства підприємця first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини