Четвер, 24 Липня, 2025

Сезон кліщів в Україні: як захиститися від укусу і хвороби Лайма

Важливі новини

Верховний Суд відхилив касаційну скаргу Коломойського щодо ПриватБанку

Верховний Суд України відхилив касаційну скаргу Ігоря Коломойського щодо повернення йому ПриватБанку. Це рішення є остаточним і підтверджує законність націоналізації фінустанови у 2016 році. Остаточне рішення суду Як повідомляє Національний банк України (НБУ), Верховний Суд залишив без задоволення позов Коломойського та підтвердив неможливість повернення ПриватБанку колишнім власникам. Таким чином, націоналізація банку, яка відбулася у грудні […]

The post Верховний Суд відхилив касаційну скаргу Коломойського щодо ПриватБанку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Рубіо після розмови з Лавровим: США підтримують мирний план Трампа

Держсекретар США Марко Рубіо провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, під час якої привітав досягнення угоди про масштабний обмін військовополоненими між Україною та РФ. Про це американський дипломат повідомив у своєму дописі в соцмережі X. «США представили сильний мирний план щодо України, і ми вітаємо угоду про обмін військовополоненими, досягнуту в […]

Синоптикиня розповіла, яку погоду чекати цього тижня

Цього тижня в Україні збережеться погодний контраст: західні регіони поступово охолонуть і потраплять під вплив циклону, тоді як на південному сході пануватиме справжня спека. Про це розповіла синоптикиня Українського гідрометеорологічного центру Наталія Птуха в коментарі для УНІАН. «Погода цього тижня буде подібною до минулої: на заході прохолодно з дощами, на південному сході – сухо та […]

Військові аналітики сумніваються в сенсі українського наступу у Курській області

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Видання наводить думку військових аналітиків, згідно з якою атака може бути спробою відвернути російські частини від лінії фронту, тим самим послабивши тиск на українські війська. Однак експерти також вказують, що російська армія має у своєму розпорядженні достатні резерви військ для участі в боях, і що атака ризикує ще більше розтягнути і без того менші за чисельністю війська України.

“З оперативної та стратегічної точок зору ця атака не має абсолютно ніякого сенсу. Це виглядає як груба трата людей і ресурсів, які так необхідні в інших місцях”, – заявив Пасі Паройнен, експерт із фінського аналітичного центру Black Bird Group.

Старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики Роб Лі написав у соціальних мережах, що попередні атаки “мало вплинули на перебіг бойових дій” в Україні і “не мали серйозних внутрішньополітичних наслідків для Путіна”.

Він також, як і інші військові експерти, наголосив, що якщо метою атаки цього тижня було відволікання російських військ з інших ділянок фронту, – то в неї мало шансів на успіх, зазначає NYT.

“У Росії вже є більш потужні сили і конвенційні можливості в цьому районі, краще командування і управління, і у неї є призовні підрозділи, які можуть бути розгорнуті, але які не використовуються в Україні”, – сказав Лі.

“Малоймовірно, що ця операція змусить Росію вивести значні сили з України”, – додав він.

В чому причина зниження темпів мобілізації в Україні

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Поряд із цим залишаються невирішеними нагальні питання – демобілізація та строки служби, а також масові випадки самовільного залишення частини.

Щодо аспектів того, як підвищити темпи мобілізації, то експерти вказують три моменти, на які варто звернути увагу:

-повага до військовослужбовців має бути «не на словах, а на ділі»; -нетерпимість до ухильників; -матеріальні та інші преференції для військових, які проходять службу.

Щодо останнього експерти зазначають, що нині багато бійців витрачають значну частину зарплати на забезпечення своїх підрозділів, а не на власні потреби.

Разом із потеплінням в Україні активізувалися іксодові кліщі — переносники небезпечних захворювань, зокрема хвороби Лайма. За словами інфекціоністки, кандидата медичних наук Вікторії Клюс, перший пік активності кліщів припадає на березень-травень, коли температура ґрунту піднімається до +5…+7°C.

Де найімовірніше натрапити на кліща

Найбільший ризик зустріти кліща — в парках, лісах, посадках та інших зелених зонах, особливо поблизу сухих кущів і трави. На відміну від популярної думки, ці паразити не стрибають з дерев, а чіпляються до одягу на рівні ніг.

Клюс радить уникати чагарників і ходити лише протоптаними стежками.

Як захиститися від укусу

  • Одягайте світлий одяг, щоб помітити кліща;

  • Штани заправляйте у шкарпетки;

  • Користуйтеся аерозолями від кліщів (повторне нанесення кожні 6 годин);

  • Після прогулянки — змінюйте одяг, періть його і ретельно оглядайте себе, дітей та домашніх тварин.

Кліщі найчастіше присмоктуються в районі шиї, потилиці, паху, під колінами та за вухами.

Що робити у разі укусу

Кліща потрібно видалити негайно. Якщо немає змоги звернутися до медиків, це можна зробити самостійно:

  • Використовуйте суху серветку або нитку;

  • Обережно викручуйте кліща по або проти годинникової стрілки;

  • Не застосовуйте спирт, олію чи одеколон — це може вбити кліща та спричинити вивільнення токсинів.

Важливо залишити кліща живим для лабораторної перевірки на хворобу Лайма. Мертвий зразок не дасть точного результату.

Профілактика хвороби Лайма

У разі укусу — протягом 72 годин можна прийняти доксициклін (200 мг) для профілактики. Якщо виявлення відбулося пізніше, варто негайно звернутися до лікаря.

Останні новини