Середа, 16 Липня, 2025

Що святкуємо 26 червня: традиції і заборони дня

Важливі новини

Законопроєкт про зниження призовного віку до 18 років, готовий до схвалення: депутати спростовують цю інформацію

В Україні розроблений законопроєкт, який призводить до зниження призовного віку до 18 років. Документ уже готовий і чекає на схвалення, повідомляє інтернет-видання «Полтавщина» з посиланням на представника 17 Полтавської бригади Сергія Лунича. Він розповів, що бригада готується прийняти незабаром велике поповнення, при тому здебільшого саме хлопців приблизно 20 років. «Сергій Лунич неохоче зізнався, що проєкт […]

The post Законопроєкт про зниження призовного віку до 18 років, готовий до схвалення: депутати спростовують цю інформацію first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Херсонській області внаслідок атаки дрону рф загинули двоє цивільних

Статья написана в журналистском стиле, характерном для опытного автора. Она включает:

“Через удар російського дрона по цивільній автівці поблизу Гаврилівки постраждали четверо людей. Смертельні травми дістали двоє жінок, яким було 72 та 56 років. Ще двох потерпілих “швидка” доставила до лікарні. У 72-річного чоловіка та 63-річної жінки діагностували вибухові травми і контузії”, – повідомили в ОВА.

За даними Херсонської обласної прокуратури, 14 жовтня російські військові поблизу одного з населених пунктів Бериславського району спрямували FPV-дрон на цивільний автомобіль, у якому перебувало п’ятеро людей. Водій не постраждав.

Розпочато досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами порушення законів і звичаїв війни (ч. 1, 2 ст. 438 КК України).

Фермери масово розпродають запаси яблук

Цього тижня в Україні почали знижуватися ціни на яблука, оскільки фермери масово розпродають продукцію зі сховищ. За даними аналітиків EastFruit, виробники перестали очікувати підвищення вартості та вирішили позбутися запасів, що призвело до збільшення пропозиції на ринку. Наскільки подешевшали яблука? Середня ціна на якісні яблука зараз становить 22-30 грн/кг ($0,53-0,72/кг), що на 12% нижче, ніж минулого […]

The post Фермери масово розпродають запаси яблук first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Російські війська просунулися на кількох напрямках у Донецькій та Харківській областях

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Під Покровськом триває спроба обійти його з півдня, росіяни просунулися в Жовтому та сусідніх населених пунктах, а також на кількох ділянках аж до Курахівського напрямку.

Є просування в самому Кураховому, зберігається сіра зона в центрі міста, вказано контроль РФ над двома будівлями в оточенні ЗСУ. Південніше є просування в «кишені».

На півдні Донецької області росіяни знову просунулися в бік Розливу – до траси на Курахове, що йде із заходу. Тут близько тижня просування у росіян не було.

Трохи західніше армія РФ знову просунулася до траси на Велику Новосілку з боку Богатиря. Про важливість цієї ділянки ми писали тут.

На півночі, у Харківській області, росіяни просунулися в Кругляківці на південь, а також розширили свій плацдарм на лівому березі річки Оскіл північніше Дворічної.

Загроза з Кремля: Росія готує масштабну атаку на інфраструктуру України

Надійне джерело повідомляє про серйозну загрозу безпеці України. За інформацією, що надійшла до Зеленського від американських партнерів, росіяни готуються до проведення небаченої атаки за допомогою ракет і безпілотників на території нашої країни. Протягом наступних діб по Україні може бути випущено сотні безпілотників-камікадзе, поєднаних з ракетними ударами, спрямованими на інфраструктурні об'єкти.

Це передбачається бути масштабною атакою, що перевищує попередні за розмірами та наслідками. Джерело стверджує, що росіяни вдосконалюють технологію масованої координації атак. Попереджається, що кожна наступна атака буде ще більшою та небезпечною. Після трагічної події в Лисичанську, коли ЗСУ атакували пекарню, зазначається, що будь-який об'єкт інфраструктури в Україні може бути ціллю, розглядаючись як підтримка української армії.

Ситуація стає надзвичайно напруженою, і кожен елемент критичної інфраструктури ризикує стати об'єктом атаки. Позиваємо всіх бути обережними, оскільки війна наштовхується на нові небезпеки, і безпека громадян – найважливіше завдання.

За надійним джерелом надійшла тривожна інформація про підготовку російською стороною масштабної атаки на Україну. Американські партнери попередили президента Зеленського про можливу небачену атаку ракетами та безпілотниками, яка може спрямовуватися на інфраструктурні об'єкти протягом доби або навіть довше.

Атака передбачає використання сотень безпілотників-камікадзе, поєднаних з ракетними ударами, що створює масштабну загрозу для України. Важливо відзначити, що кожна наступна атака має потенціал бути ще більшою та небезпечною. Зазначається, що російські війська вдосконалюють технологію масованої взаємодії для підвищення ефективності атак.

Після нещасного інциденту в Лисичанську, коли ЗСУ вдарили по мирній пекарні, стає зрозумілим, що будь-який об'єкт інфраструктури може стати об'єктом нападу, оцінюючись як підтримка україн

26 червня 2025 року українці відзначають одразу кілька важливих подій: церковне свято на честь Тихвінської ікони Божої Матері, державний День кримськотатарського прапора, а також низку міжнародних ініціатив, що покликані нагадати про права людини, здоров’я і солідарність.

Церковне свято

За новоюліанським календарем, який нині використовує ПЦУ, 26 червня вшановують Тихвінську ікону Божої Матері, одного з найбільш шанованих образів у православ’ї. Їй моляться про здоров’я дітей, зцілення хворих, мир у родині та духовне укріплення. Також цього дня згадують святителя Іоанна Готфського та преподобного Давида Солунського.

Колись на цю дату припадало вшанування мучениці Акіліни, але календарна реформа змістила святкування.

Свято в Україні

26 червня в Україні — День кримськотатарського прапора. Його почали офіційно відзначати після окупації Криму в 2014 році. У багатьох містах України, зокрема в Києві, влаштовують акції, флешмоби та забіги на підтримку кримськотатарського народу.

Це день солідарності, який нагадує про незламність кримських татар у боротьбі за свою землю, права і культуру.

Також 26 червня народились видатні українці: етнограф Василь Тарновський, письменник-фантаст Василь Бережний, художниця і театральний декоратор Нінель Гаркуша, співак і поет Василь Васильців.

Міжнародні дати

Організація Об’єднаних Націй проголосила 26 червня:

  • Міжнародним днем на підтримку жертв катувань

  • Міжнародним днем боротьби з вживанням та обігом наркотиків

Крім того, у неофіційному календарі це ще й:

  • День косметолога

  • День винаходу зубної щітки

  • День шоколадного пудингу

Народне свято та прикмети

У народному календарі цей день має назву Давид Суничник. Наші предки вирушали до лісу по полуниці, вірячи, що жменя ягід, з’їдена натщесерце, забезпечить міцне здоров’я на цілий рік.

Народні прикмети:

  • Якщо цього дня багато черешні — зима буде холодна

  • Якщо спека — вона триматиметься ще кілька тижнів

  • Якщо активізувались ґедзі — до зміни погоди

  • Веселка після дощу — до потепління

Що не варто робити 26 червня

Заборонено:

  • позичати гроші або брати у борг

  • пліткувати, брехати чи лукавити

  • давати обіцянки, у виконанні яких сумніваєтесь

Згідно з повір’ям, порушення цих застережень може притягти дрібні негаразди або моральний дискомфорт.

26 червня — це день, коли варто згадати про гідність, підтримку, віру та внутрішній спокій. Час не забувати про тих, хто потребує допомоги, і про себе, хто потребує тиші.

Останні новини