Середа, 23 Липня, 2025

Шмигаль відмовив у санкціях проти Портнова

Важливі новини

Дві кримінальні справи відкрито ДБР проти Шабуніна: що знаємо?

Державне бюро розслідувань України (ДБР) взяло під свою увагу два важливих кримінальних провадження стосовно голови Центру протидії корупції (ЦПК) Віталія Шабуніна. Рішення про це було ухвалено відповідно до заяв, які надійшли про ймовірну підробку документів та ухилення від військової служби. Варто відзначити, що Віталій Шабунін, який стоїть на чолі Центру протидії корупції, має багато років активної громадської діяльності та є важливим учасником українського політичного життя. Проте останні події розкрили суттєві суперечності, які призвели до відкриття цих справ.

За інформацією, яку надав журналіст Володимир Бойко у соціальній мережі Facebook, справи проти Шабуніна порушені за ч. 4 ст. 409 КК (Кримінального кодексу) України, що стосується ухилення від військової служби, та за ч. 1 ст. 358 КК, яка стосується підроблення офіційних документів. Зокрема, одна з справ пов'язана з тим, що Шабунін подав кілька листів у військову частину, де він перебував на службі, з проханням прикомандирувати до нього солдата за підписами голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександра Новікова та заступника голови НАЗК Артема Ситника.

Відзначається, що після розголосу цих фактів керівництво НАЗК відмовилося визнавати листи, які були підписані, заявляючи, що їх не було відправлено офіційно. Однак це не впливає на кваліфікацію дій командира військової частини, який незаконно відрядив солдата Шабуніна до НАЗК та навіть виплачував йому значні суми грошового забезпечення за виконання, за його словами, бойових завдань.

Віталій Шабунін підтвердив інформацію про відкриття кримінальних проваджень проти нього. У грудні слідчий суддя Шевченківського районного суду Києва видала рішення, що зобов’язало ДБР зареєструвати заяву про вчинення кримінального правопорушення щодо підроблення документів та ухилення від військової служби Віталієм Шабуніним на підставі звернення голови ГО “Громадська рада доброчесності” Ростислава Кравця.

Ці новини викликали значний резонанс у громадськості та в політичних колах, оскільки ставлення до подій, описаних у зверненні, варіюється від підтримки до обурення. Наразі справа перебуває у стадії розслідування, і подальший розвиток подій залишається невідомим.

У вищезгаданій статті зазначено, що Державне бюро розслідувань України ініціювало два кримінальних провадження стосовно голови Центру протидії корупції, Віталія Шабуніна, у зв'язку з підозрами у підробці документів та ухиленні від військової служби. Один з сценаріїв включає подання Шабуніном листів до військової частини з проханням призначити солдата за підписами посадових осіб Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Заяви про ці дії викликали значний резонанс, особливо у зв'язку з реакцією керівництва НАЗК та висловленими підозрами. Наразі, справа перебуває у стадії розслідування, але важливо відзначити, що ці події мають потенціал вплинути на громадську довіру до інституцій влади та на довіру до самого Шабуніна як відомої громадської фігури.

Дуда про війну в Україні: миру не буде без компромісів з обох боків

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що у війні між Росією та Україною може не бути чіткого переможця, оскільки обидві сторони, на його думку, врешті-решт будуть змушені піти на поступки. Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу Euronews. «Тут має бути компроміс. Я маю на увазі, що де-факто для досягнення миру, на мою думку, треба визнати, […]

Повноваження Військкомату: Обмеження прав на водіння авто через судові рішення

Новий закон щодо посилення мобілізації в Україні призначений для забезпечення ефективної обороноздатності країни. Окрім звичайної повістки, він вводить ще один документ — "вимогу" від Територіальних Центрів Комплектування (ТЦК), який надає можливість військкомату обмежити право керування автомобілем особі, яка ухиляється від військової повинності.

Ця "вимога" виставляється в разі, якщо військовозобов'язаний протягом 60 днів після набрання законної сили закону не надав своїх персональних даних або не з'явився на призов до ТЦК, або не пройшов медичний огляд. Якщо встановлюється факт порушення, військкомат звертається до поліції з метою затримання особи.

У випадку, якщо поліція не може затримати особу за письмовим повідомленням, ТЦК висилає призовнику "вимогу" звичайною поштою рекомендованим листом. Якщо особу не знайдено за адресою або вона відмовляється розписатися за листом листоноші, вважається, що вимога не була вручена.

Якщо протягом 10 календарних днів особа не з'явиться до ТЦК, військкоми через суд починають обмежувати її права на керування автомобілем. Це ставить під відповідальність тих, хто ухиляється від військової служби, та сприяє зміцненню обороноздатності держави.

Висновки до вищезгаданої статті підкреслюють важливість нового закону щодо посилення мобілізації в Україні. Введення "вимоги" від Територіальних Центрів Комплектування (ТЦК), яка дає можливість обмежувати право керування автомобілем особам, що ухиляються від військової повинності, є важливим кроком у зміцненні обороноздатності країни.

Цей закон має на меті підвищити відповідальність тих, хто ухиляється від виконання військової служби, та забезпечити ефективну мобілізацію в разі потреби. Він встановлює чіткий алгоритм дій щодо видачі "вимоги" та подальших заходів у випадку порушення війсь

У Харкові розпочато роботи з модернізації електромережі

У Харкові наразі тривають інтенсивні роботи зі відновлення електропостачання, що постраждало в результаті суворих ворожих атак на енергетичну інфраструктуру міста. Згідно з повідомленням міського голови Ігоря Терехова, нинішні перебої у постачанні електроенергії тимчасово призвели до зупинки руху метрополітену. Проте, завдяки зусиллям комунальних служб, деякі маршрути трамваїв і тролейбусів вже відновлено, а муніципальні автобуси продовжують забезпечувати транспортне сполучення для мешканців міста.

"Сьогодні виникли значні пошкодження енергетичної мережі, що живить Харків. Наші комунальні підприємства у співпраці з енергетиками зосереджені на відновленні електропостачання. Це, однак, не означає, що весь місто зазнає затримок у постачанні електроенергії, але деякі складнощі все ж існують. Недолік напруги в електромережах став критичним фактором для забезпечення сталого енергозабезпечення міста", – зазначив Терехов.

Він також підкреслив, що житлові будинки зазнали значних пошкоджень через ворожі атаки, і комунальні служби працюють над ліквідацією їх наслідків, у тому числі проводять інспекцію дахів для виявлення пошкоджень. Мер висловив свою подяку за надану підтримку з інших міст України, яка надійшла до Харкова в цей складний час.

"Сьогодні, наприклад, ми отримали значну допомогу від Закарпаття, і я висловлюю щиру вдячність за цей акт солідарності. У ці важкі часи всі міста і області об'єдналися, щоб надати нам допомогу", – підкреслив Ігор Терехов.

У результаті ворожих атак на енергетичну інфраструктуру Харкова, місто стикнулося з серйозними проблемами у системі електропостачання. Хоча деякі перебої в електропостачанні тимчасово призвели до припинення руху метрополітену, комунальні служби активно працюють над відновленням системи енергопостачання. Несприятливі умови створили значні пошкодження житлових будинків та інфраструктури, але завдяки спільним зусиллям місцевих та зовнішніх допомогодавців, місто отримує підтримку та допомогу у відновленні нормального функціонування. Такий акт солідарності між містами та областями підкреслює важливість взаємопідтримки в умовах кризи.

Прокурор Андрієв Андрій вклав 1,5 мільйона доларів у ремонт двох елітних осель у Конча-Заспі

Прокурор Офісу Генерального прокурора Андрєєв Андрій не тільки ремонтує два розкішних будинки у Конча-Заспі на загальну суму 1,5 мільйона доларів кожен, але й опинився в центрі справи, яка викликає безліч запитань. Ці будинки, що знаходяться на території дитячого оздоровчого комплексу, нині перебувають у власності його родини. Намагання з'ясувати шлях придбання цієї нерухомості викликають серйозні сумніви: будинки були споруджені порушуючи містобудівну документацію, а поліція вже веде кримінальне провадження з приводу цих порушень. За статтею 190 Кримінального кодексу розглядається шахрайство в особливо великих розмірах, а щодо відповідальних осіб, то серед них ім'я прокурора Андрієва Андрія зазвичай називають першочергово.

Згідно з дослідженням, проведеним у рамках управління банкрутства, встановлено, що підприємство ЗАТ "Київгума", колишній власник дитячого оздоровчого комплексу, стало банкрутом, і на його місце було призначено управителя Кудляка. Проте, замість розвитку комплексу, він почав незаконно розпоряджатися майном, в тому числі землею та недобудованими об'єктами, що призвело до перетворення цієї території на елітне котеджне містечко. Допомігши в цьому незаконному процесі, заступник начальника Департаменту нагляду за дотриманням законів Національної поліції України, який діє в інтересах організованої злочинності, отримав винагороду у вигляді цих двох будинків, які, зауважується, були придбані за значно заниженою ціною.

Хоча поліція намагалася провести розслідування, навіть накладаючи судовий арешт на ці ділянки, прокурор Київської місцевої прокуратури Власов (зараз прокурор Печерського району столиці) вирішив не піддавати майно конфіскації і навіть не подавати клопотання про передачу його до Агентства забезпечення позову, а натомість допоміг колезі Андрєєву. Власне, сам Андрєєв з дружиною зараз займаються ремонтом цих будинків і висловлюють свою вдячність друзям з прокуратури за підтримку.

Зате тепер виникає питання про можливе незаконне збагачення прокурора Андрієва. Національне агентство з питань запобігання корупції вже проводить перевірку щодо його декларацій та можливого незаконного збагачення. Крім того, Державне бюро розслідувань розпочало своє розслідування щодо недостовірного декларування та незаконного збагачення з боку прокурора. Схоже, що незаконні дії прокурора, які колись були приховані, тепер можуть мати серйозні наслідки, включаючи кримінальну відповідальність.

У вищезгаданій статті зазначено серйозні обвинувачення щодо прокурора Офісу Генерального прокурора Андрєєва Андрія у використанні свого посадового становища для незаконних користей. Вказано, що він із своєю сім'єю володіє двома елітними будинками, які були придбані за сумнівно низькою ціною та розташовані на території, де порушено містобудівні норми. Ці обставини породжують сумніви у тому, яким чином прокурор зумів отримати цю нерухомість.

Додатково, згідно з інформацією, поліція розпочала кримінальне провадження стосовно порушень містобудівних норм та можливого шахрайства в особливо великих розмірах. Висунуті звинувачення стосуються також інших посадових осіб, які, за передбаченням, брали участь у незаконному отриманні та використанні майна, в тому числі і прокурором.

Зазначено, що Національне агентство з питань запобігання корупції та Державне бюро розслідувань розпочали перевірку фінансових декларацій прокурора Андрієва та можливого незаконного збагачення. Це свідчить про серйозні наслідки, які можуть чекати особу, звинувачену у корупційних діях, включаючи кримінальну відповідальність.

Отже, стаття розкриває складну ситуацію, де висунуті обвинувачення проти високопосадовців вимагають ретельного розслідування та відповідної правової реакції.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що наразі не існує підстав для накладення персональних санкцій на Андрія Портнова, колишнього заступника глави Адміністрації президента Віктора Януковича. Відповідну заяву зроблено в контексті петиції, що була подана з вимогою винести на розгляд РНБО пропозиції щодо застосування санкцій до Портнова.

У відповіді на петицію, яка надійшла до Мінекономіки, зазначається, що подані матеріали не містять достатніх підстав для застосування санкцій згідно з українським законодавством. Зокрема, Міністерство економіки дійшло висновку, що санкції, накладені Сполученими Штатами Америки на Портнова, не можуть слугувати визначеною підставою для обмежувальних заходів в Україні. У документі також підкреслюється, що на даний момент не надано жодних доказів терористичної діяльності Портнова або інших дій, які б вимагали введення санкцій.

Петиція, яку підписали громадяни, наголошувала на причетності Портнова до спроби контролювати українську судову систему під час його перебування на посаді заступника глави АП в часи Януковича. Відзначалося, що Портнов намагався поставити лояльних чиновників на ключові посади в судовій системі та впливав на законодавчі процеси. Зокрема, йшлося про його активність у 2019 році, коли він нібито змовився з високопосадовцями для впливу на Конституційний суд та Генпрокуратуру України.

Незважаючи на ці заяви, в результаті перевірки, Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція, Бюро економічної безпеки, НАБУ та СБУ не надали доказів, які б підтверджували необхідність застосування санкцій або будь-якої іншої правової реакції.

The post Шмигаль відмовив у санкціях проти Портнова first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини