Неділя, 20 Квітня, 2025

Скандал у Буську: поліцейського підозрюють у застосуванні сили до дитини

Важливі новини

Україна відправила свої «найкращі танки» в Курську область

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

На відео з РФ, опублікованих на вихідних, були помічені шведські Strv 122 і німецькі Leopard 2A6. Це одні з найкращих машин в українському арсеналі. Україна отримала всього 10 Strv 122 зі Швеції і 21 Leopard 2A6 з Німеччини та Португалії, всі у 2023 році.

На відео один із цих танків буксирує пошкоджений Т-72, коли на ньому щось вибухає. Танк продовжив рух. Повідомляється, що відео знято в Курській області, але де саме, не уточнюється.

Є свідчення, що один такий танк уже було втрачено в Курській області минулого місяця. На відео він горить після прильоту FPV.

Forbes висловлює сумнів, що Україна отримає ще такі машини.

«Те, що українські командири готові ризикнути своїми останніми Strv 122 і Leopard 2A6 у Курську, свідчить про важливість, яку вони надають українському вторгненню в область. Зусилля з вторгнення обходяться українцям у вразливі міста (Донбасу – Ред.) і незамінні транспортні засоби. Поки що це ціна, яку вони готові заплатити, щоб захопити і, як можна сподіватися, утримати невелику частину Росії», – резюмує видання.

Підготовка України до переговорів про реструктуризацію державного боргу: що очікувати в квітні

Інвестори, які утримують облігації України на рівні 20 мільярдів доларів, організовують комітет кредиторів та готуються до переговорів щодо реструктуризації у квітні. Цей комітет створено для ефективного ведення діалогу з урядом Києва та перегляду умов боргових зобов'язань. Офіційні переговори можуть розпочатися перед весняними зборами Міжнародного валютного фонду, запланованими на 17 квітня у Вашингтоні. Це значна подія, яка стане першою спробою формалізувати діалог між приватними власниками облігацій та Україною. До цього моменту консультації мали неофіційний характер, але згідно з отриманою інформацією, українське управління боргом уже звернулося до деяких інвесторів у спробі утворити групу кредиторів. Очікується, що до комітету кредиторів увійдуть від восьми до 12 великих компаній, спеціалізованих на управлінні активами.

• Інвестори, які володіють облігаціями України на суму 20 мільярдів доларів, формують комітет кредиторів та готуються до переговорів про реструктуризацію боргу.

• Офіційні переговори можуть початися перед весняними зборами Міжнародного валютного фонду у квітні.

• Це стане першою спробою у формалізації діалогу між приватними власниками облігацій та Україною.

• Комітет кредиторів може включати від восьми до 12 великих компаній з управління активами.

• До цього моменту консультації мали неофіційний характер, але українське управління боргом вже звернулося до деяких інвесторів у спробі утворити групу кредиторів.

Експертка роз’яснила, чому українці сплачуватимуть за опалення, навіть якщо не користуються ним

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

За словами Ненно, якщо громадяни не користуються опаленням, вони можуть передати показники лічильника по нулях. Однак відповідно до чинного законодавства, це не звільняє їх від сплати за обслуговування труб. “Такі рахунки виставляє компанія ‘Єврореконструкція’, яка має судову практику”, — пояснила експертка.

Вартість обслуговування може варіюватися: від 10 до 1500 гривень залежно від типу будинку. Ненно зазначила, що платити потрібно не лише за особисту батарею, а й за місця загального користування, такі як під’їзди, підвали та дахи, якщо на них є опалення. “З ‘Єврореконструкцією’ довести меншу вартість складніше, а з ‘Теплоенерго’ — трохи простіше”, — додала вона.

В умовах наближення зими українці також повинні бути готові до можливих труднощів. Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова висловила прогнози, що зимовий період буде непростим, але не катастрофічним. Раніше народний депутат і підприємець Сергій Нагорняк зазначив, що вимкнення електрики взимку залежатиме від температурного режиму та активності обстрілів з російської сторони.

Що потрібно знати про нові зміни в правилах мобілізації

З початком воєнного стану в Україні мобілізаційні правила зазнають постійних змін, і нещодавні оновлення стосуються чоловіків старшої вікової категорії. Згідно з внесеними змінами, чоловіки віком за 50 років можуть бути мобілізовані за особливими умовами, якщо відповідають певним критеріям. Хто підлягає мобілізації? За законом “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, мобілізації підлягають чоловіки віком від 18 до […]

The post Що потрібно знати про нові зміни в правилах мобілізації first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Син ексзаступника секретаря РНБО Свинарчука-Гладковського будує віллу в Іспанії

Законопроєкт пропонує певні зміни у підході до розгляду справ, пов'язаних з корупційними правопорушеннями. Він передбачає альтернативні механізми вирішення таких справ за певних умов, включаючи відшкодування завданої шкоди та сплату штрафу.

Журналісти з’ясували, що іспанська фірма Bilderberg Consulting Financiero, якою володіє син Гладковського – Михайло, у квітні 2022-го року придбала земельну ділянку в елітному поселенні La Zagaleta у провінції Малага на південному узбережжі Іспанії.

Згідно з оголошеннями, ціна за ділянку аналогічною площею з проєктуванням вілли може сягати 2,5 млн євро. Ще близько 4,5 млн євро може коштувати саме будівництво.

На супутникових знімках видно, що на території тривають роботи зі зведення будівлі – стоїть будівельний кран та фундамент майбутнього маєтку. Імовірно, це буде кількарівнева вілла. Журналісти, судячи з фото з супутника, припускають, що будівельні роботи почалися у червні 2022 року.

У 2016 році “Схеми” розповідали, що Гладковський-старший має іншу віллу в цій провінції (як і колишній президент України Петро Порошенко та його політичний соратник Ігор Кононенко). Нова ж ділянка – в 15 хвилинах їзди звідти. А її площа – 4 328 квадратних метрів, тобто майже пів гектара.

Михайло Гладковський в Україні є співвласником декількох компаній. Акціонером іспанської Bilderberg Consulting Financiero він став за пів року до придбання земельної ділянки – у грудні 2021 року.

Довідка: Олег Гладковський (Свинарчук до 2014 року) був одним із головних бізнес-партнерів п’ятого президента України Петра Порошенка. Він керував корпорацією “Богдан”, частку в якій мав і Порошенко. Гладковський обіймав посаду першого заступника секретаря РНБО з 2015 до 2019 року.

Нагадаємо: 17 жовтня 2019 року НАБУ затримало Олега Гладковського за підозрою в зловживанні службовим становищем (ч.2 ст. 364 КК України). Він намагався вилетіти з України з родиною. Корпораціія “Богдан” заявила, що Гладковський мав летіти на відкриття виставки Bus world 2019 до Брюсселю. 21 жовтня Олег Гладковський вийшов з-під варти після внесення застави.

Видання “Bihus.info” у лютому-березні 2019 року оприлюднило розслідування про те, як люди з оточення Порошенка курують розкрадання в оборонній сфері. За даними журналістів, постачання контрабандних російських деталей за завищеними цінами організував 22-річний син Гладковського Ігор. Його батько нібито щонайменше один раз отримував “відкат” у 30 тисяч доларів з цієї схеми, а усі слідчі органи, включно з НАБУ, “зливали” справи по Гладковському за хабарі.

Після резонансного журналістського розслідування НАБУ відкрило провадження “за фактом заволодіння грошовими коштами державного бюджету України та державних підприємств”.

21 грудня 2020 року НАБУ та САП повідомили про підозру в одержанні 950 тисяч гривень хабаря Ігорю Гладковському, а 28 грудня справа пішла до суду.

З початку повномасштабної війни, за даними журналістів “Української правди” Олег Гладковський декілька разів виїжджав з України. Підставою для виїздів була гуманітарна допомога.

У квітні 2024 року Вищий антикорупційний суд оголосив Гладковського-старшого у розшук.

У місті Буськ, Львівської області, розгорівся скандал навколо працівника поліції, якого підозрюють у застосуванні фізичної сили до вихованця місцевого дитячого будинку “Добре серце”.

На Львівщині працівника поліції підозрюють у застосування фізичної сили щодо малолітнього вихованця дитячого будинку “Добре серце”. Про це інформує поліція Львівської області.

У п’ятницю, 07 лютого, поліція Львівської області повідомила, що під час моніторингу соціальних мереж правоохоронці виявили публікацію, у якій йшлось про те, що в одному з дитячих будинків у місті Буськ поліцейський нібито вчинив насильство щодо одного з вихованців.

За фактом призначено службове розслідування, яке перебуває на контролі керівництва поліції Львівщини. За результатами буде прийняте рішення щодо притягнення винних до відповідальності

– йдеться у дописі.

У повідомленні зазначено, що правоохоронець “вибивав” покази з хлопця за крадіжку.

Image

Зазначається, що на час проведення розслідування поліцейський, про якого згадувалось у публікації, відсторонений від виконання службових обов’язків.

The post Скандал у Буську: поліцейського підозрюють у застосуванні сили до дитини first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини