Понеділок, 14 Липня, 2025

Співачка Тоня Матвієнко зізналась, що ледь не пішла від Мірзояна після народження доньки

Важливі новини

Які наслідки чекають на тих, хто не зможе оновити свої дані до 16 липня

З 18 травня в Україні набрав чинності новий закон про мобілізацію, який має велике значення для національної безпеки та обороноздатності країни. Згідно з цим законом, всі військовозобов’язані громадяни зобов’язані оновити свої облікові дані протягом 60 днів, до 16 липня. Це важлива процедура, яка дозволить уряду точно визначити кількість та розподіл військових ресурсів для ефективного захисту країни.

Зміни в законодавстві стосуються всіх громадян, які мають військовий обов’язок перед державою. Це можуть бути молоді люди, які досягли військової вікової категорії, або вже пройшли службу у Збройних Силах України. Забезпечення актуальних облікових даних є важливим кроком для забезпечення безпеки кожного громадянина та всієї країни в цілому.

Не виконання цього обов’язку може мати серйозні наслідки для військовозобов’язаних осіб. Вони можуть підпасти під відповідальність згідно з чинним законодавством, включаючи штрафні санкції чи інші адміністративні заходи. Тому важливо вчасно оновлювати свої облікові дані та дотримуватися всіх вимог закону про мобілізацію.

Застосування нового закону спрямоване на посилення обороноздатності країни та забезпечення належного рівня безпеки для всіх громадян. Це ще один крок до зміцнення національного оборонного потенціалу та відповіді на сучасні виклики та загрози. Від кожного громадянина залежить успішне впровадження цього закону, адже лише разом ми зможемо забезпечити міцність та стабільність нашої держави.

Юрист з військового права, молодший лейтенант запасу Володимир Романчук, зазначив, що громадяни, які не виконають цей обов’язок, можуть бути притягнуті до відповідальності.

Відповідно до законодавства, усі громадяни віком від 18 до 60 років повинні оновлювати свої дані. Однак, не всі з них повинні проходити військово-лікарську комісію. Якщо громадянин виключений з військового обліку, пройшов комісію менше року тому, або оновлює дані через додаток “Резерв+”, де комісія не потрібна, процедура займає лише 15-20 хвилин.

Володимир Романчук пояснив, що у деяких випадках це може зайняти кілька днів, особливо якщо частина особової справи ще не цифровізована в територіальних центрах комплектування.

Закон також передбачає відповідальність за неоновлення даних протягом двох місяців, що може бути розглянуто як порушення правил військового обліку згідно зі статтею 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення. Передбачені штрафи для фізичних осіб, однак, за словами юриста, найбільше ризикують бути притягнуті до відповідальності ті, хто відмовляється від оновлення даних після виклику до територіального центру комплектування.

Елітні маєтки посеред природного парку: прокуратура вимагає демонтаж

Господарський суд Одеської області розглядає справу щодо незаконного будівництва житлових об’єктів на території Нижньодністровського національного природного парку. Прокуратура Одещини вимагає знести два житлові будинки та гараж, які належать фірмі дружини колишнього голови Білгород-Дністровської райради. У позовній заяві заступника керівника Одеської обласної прокуратури йдеться про визнання недійсним акту приймання-передачі майна між громадською організацією “Товариство мисливців та […]

Вчені знайшли спосіб зменшити апетит — і це не таблетки

У боротьбі із зайвими кілограмами ми шукаємо все: від модних дієт до експериментальних добавок. Але є дещо цілком природне і доступне — тилакоїди. Це компоненти, які містяться в зелених листках рослин, і, за словами науковців, можуть стати несподіваним союзником у боротьбі за здорову вагу. Що таке тилакоїди Тилакоїди — це мікроскопічні мембрани всередині клітин рослин, […]

Українські науковці – бомжі, чи як МОН зневажає своїх академіків

Фурса у своїй статті намагається розглянути проблему з різних аспектів, не уникаючи при цьому непопулярних, але важливих істин про роль оподаткування в економіці країни, що перебуває у стані війни.

«Чим займається український вчитель або студент за кордоном – не питання української держави. Вона не питає, чи він студент, чи він бомжує», – сказав Винницький.

Віцепрем’єрка Ірина Верещук, присутня на нараді, спробувала зупинити свого колегу, зауваживши: «Пане, Михайле, ну що це ви таке говорите?». Однак це не змогло завадити хвилі критики, яка накотилася після публікації відео.

Доктор гуманітарних наук Павло Левчук, який також був на нараді, висловив своє обурення у Facebook, вказуючи на неприйнятність таких висловлювань. Його підтримала українська письменниця та правозахисниця Анастасія Мельниченко, яка назвала заяви Винницького принизливими для українських науковців, що працюють за кордоном.

Мельниченко зазначила, що в той час, як Росія активно просуває свої наративи у західних університетах, українські науковці отримують підтримку від західних інституцій. Вони публікують наукові статті, пишуть монографії та впроваджують стандарти західної академії в Україні. Однак, за словами активістки, Міністерство освіти не вважає їх важливими для держави.

«Але для МОН ми “бомжі”, і “не науковці”. І МОН в особі Винницького всіляко демонструє, що ми державі Україна не потрібні», – додає Мельниченко.

Наступного року Мельниченко працюватиме в університеті Турку на спеціально створеній позиції для українських аспірантів. Вона матиме можливість проводити дослідження, користуватися університетською інфраструктурою та співпрацювати з провідними дослідниками. За її словами, українські науковці мають чудові можливості за кордоном, але держава не цінує їхнього внеску.

Винницький не коментував цей інцидент, і від очільника МОН Оксена Лісового також не було жодних заяв з цього приводу.

Зеленський у новому інтерв’ю: Україна «недостатньо мобілізувала» після посилення закону про мобілізацію

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

«Ми справді мобілізували недостатньо людей після ухвалення закону… Норми закону про мобілізацію потрібно коригувати» , – сказав президент.

Він спростував чутки, що Україна мобілізувала півмільйона людей після ухвалення закону. «Ніхто пів мільйона не мобілізував», – заявив Зеленський.

У зв’язку з цим він заявив, що поповнення бригад відбувається повільно. «На сході стоять виснажені бригади, потрібна ротація. Хлопці втомлюються, йдуть. Маємо їх замінити свіжими збройними підрозділами», – повідомив Зеленський.

Ситуацію на сході України він назвав «справді складною» і визнав, що «є повільне просування росіян з різних причин».

Серед інших причин він назвав затримки з поставками зброї, за деякими видами озброєнь затримка становить рік від обіцяного.

Зіркове подружжя Тоні Матвієнко та Арсена Мірзояна давно вважається одним із найміцніших у вітчизняному шоу-бізнесі. Та, як виявилося, навіть їхні стосунки переживали серйозні випробування. У новому інтерв’ю співачка відверто зізналася, що одного разу ледь не залишила чоловіка.

Після народження їхньої спільної доньки Арсен активно гастролював і був повністю занурений у роботу. У той період, за словами Тоні, він майже не виходив на зв’язок, і хоча вона розуміла його завантаженість, відсутність елементарної уваги болісно позначалася на її емоційному стані.

«Він просто знав, що я з мамою, у мене все добре. А у нього такий злет, взагалі не до мене. Я це розуміла, але мене це страшно ображало», — розповіла Тоня.

Жінка довго тримала образу в собі, не висловлюючи претензій. Через це чоловік вважав, що все в порядку, і не змінював свою поведінку. Але згодом співачка дійшла до критичної межі й заявила, що більше так не може.

«Терпіла і терпіла занадто я. Він продовжував, так скажемо, знущатися, і все, сталася така точка, що я сказала: “Не можу”. Хотіла піти. Я йому казала: “Якщо в тебе немає часу на мене, відпусти мене, тому що я хочу бути щаслива”», — пригадує артистка.

Ця відверта розмова стала поворотною. Арсен прислухався до слів дружини і переглянув своє ставлення. Як зізнається Тоня, після цього їхні стосунки почали налагоджуватись.

«Зараз я розумію, що потрібно було проговорити це все набагато раніше, до того, як дійшло до межі», — додала вона.

Нині пара, попри минулі труднощі, виглядає гармонійно. А нещодавній кліп Арсена Мірзояна “Італійська сім’я”, в якому головну жіночу роль виконала Тоня, лише підтверджує, що їхня творча й особиста єдність триває.

Останні новини