П’ятниця, 18 Квітня, 2025

Ставицький переховується в Ізраїлі і хоче повернути арештоване майно

Важливі новини

Половина українців вважає, що Зеленський не виконав більшість своїх обіцянок

У світлі даних, наданих КМІС, до п’ятої річниці вступу Володимира Зеленського в посаду президента, виникає неоднозначна картина щодо оцінки його діяльності. Результати опитування свідчать про те, що половина нації висловлює розчарування в тому, що багато з обіцянок, данних під час передвиборної кампанії, залишилися невиконаними. Таке становище свідчить про необхідність більш активної роботи з боку влади в напрямку втілення обіцяного. Водночас, варто відзначити, що існують інші погляди, які роблять акцент на позитивних зрушеннях, зроблених за час керівництва країною. Таким чином, об'єктивна оцінка досягнень та проблем адміністрації Зеленського залишається складною задачею, яка вимагає докладного аналізу та обгрунтування.

25% сказали, що жодна обіцянка не була виконана. Ще 25% – що виконано меншість обіцянок.

18% вважають виконаними більшість або навіть усі обіцянки Зеленського.

Самого Зеленського вважають відповідальним за такий результат 41%. З них 27% вважають причиною його недосвідченість і некомпетентність, а 14% – його корумпованість.

Більшість же звинувачує зовнішні чинники, особливо оточення.

50% вважає, що президенту завадило корумповане оточення. 32% – брак компетентних людей у команді. 31% – війна. 26% – вплив олігархів. По 10% – вплив інших країн та опозиції.

Раніше публікувалося опитування, в якому більшість українців заявили про погіршення ситуації з демократією та економікою в Україні за 5 років президентства Зеленського.

Журналісти дізналися як львівський бізнесмен Козловський отримав право знести історичну будівлю в центрі Києва

Група львівського тютюнового контрабандиста Григорія Козловського розширює свій вплив на столичний регіон за протекції Дениса Шмигаля. На проблематику звернули увагу після провалу асфальту біля історичної будівлі в центрі Києва, яку Козловський планує знести під забудову. Про це пишуть журналісти видання 360ua.news. Нагадаємо, 8 березня 2025 року депутат Київської міської ради Ксенія Семенова у своєму Фейсбук  виставила […]

The post Журналісти дізналися як львівський бізнесмен Козловський отримав право знести історичну будівлю в центрі Києва first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Сибіга про ракетну атаку РФ: “Це відповідь військового злочинця”

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Сибіга наголосив, що Росія продовжує свою агресивну політику, і закликав міжнародну спільноту до рішучих дій:

“Це справжня відповідь військового злочинця Путіна всім, хто останнім часом телефонував і відвідував його. Нам потрібен мир через силу, а не умиротворення,” – написав міністр у соцмережі X.

За даними Повітряних сил України, атака розпочалася о 05:42 ранку. В небі було зафіксовано щонайменше 45 ракет, включно з “Калібрами” та “Кинджалами”. Цілі російських ударів включали Київ, Одесу, Кривий Ріг, Кропивницький, а також інші регіони України, такі як Миколаївщина, Житомирщина, Хмельниччина, Полтавщина та Чернігівщина.

В Міненерго заявили, що РФ атакувала критичну інфраструктуру, зокрема об’єкти генерації та передачі електроенергії. Через це оператор системи передачі змушений був запровадити режим екстрених відключень.

Президент Володимир Зеленський раніше застерігав про можливість нових масованих ударів з боку РФ, які спрямовані на підрив енергосистеми та морального духу українців. Масована атака 17 листопада стала черговим підтвердженням цього сценарію.

Після введення ліміту на перекази з картки на картку обсяг транзакцій впав на 80 мільярдів

Обсяг переказів з картки на картку в Україні впав з 250 до 170 мільярдів гривень на місяць. Причина — введені Нацбанком обмеження, які зачепили не лише сумнівні операції, а й змусили ринок адаптуватися до нових правил. Про це заявив заступник голови НБУ Дмитро Олійник, передає «Укрінформ». За його словами, різке зниження транзакцій спостерігається серед клієнтів, […]

Апеляційний суд Києва заблокував спробу передати справу Монтян до суду Донеччини

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Київська апеляція вказала, що обвинувачення Монтян стосуються публічних виступів на російських пропагандистських телеканалах, зокрема на “Время покажет”, і її діяльності в медіа, зокрема на youtube-каналі, де вона закликала до зміни кордонів України, виправдовувала збройну агресію Росії та підтримувала дії держави-агресора. В обвинувальному акті немає прямих вказівок на те, що ці дії були вчинені саме у Донецьку. Факт її виступів на підконтрольному “ДНР” телеканалі “Юніон” також не означає, що злочини вчинялися у конкретному місці, на чому наполягав голова Шевченківського райсуду.

Тому апеляційний суд ухвалив рішення повернути справу до Шевченківського районного суду Києва для подальшого розгляду.

Тетяна Монтян – колишня українська адвокатка з проросійськими поглядами. Після початку повномасштабної війни Росії проти України вона активно виступала у російських медіа з антиукраїнськими заявами, заперечувала агресію РФ та підтримувала рішення Кремля. У березні 2023 року Офіс генпрокурора України висунув їй підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу, зокрема за публічні заклики до повалення конституційного ладу України, зміну кордонів та виправдовування війни.

Крім того, у вересні 2024 року Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Житомирської області припинила право Монтян на заняття адвокатською діяльністю.

Анатолій Ставицький, батько колишнього міністра енергетики України Едуарда Ставицького, вимагає повернення 48 кілограмів золота, яке було вилучено у межах розслідування справи “Межигірʼя”. Про це стало відомо з ухвали Вишгородського районного суду Київської області від 28 березня.

Ще у грудні 2024 року Ставицький-старший звернувся до суду з клопотанням про припинення заходів забезпечення кримінального провадження і повернення майна, яке, за його словами, належить йому особисто — золотих злитків загальною вагою понад 48 кілограмів. Злитки наразі зберігаються в “Укрексімбанку” як речові докази.

Суд вимагає інформацію від Нацбанку щодо долі золота

На початку березня адвокат Ставицького також подав клопотання про витребування документів і речей у Національного банку України. Він просив суд підтримати вимогу повернути вилучене майно, або ж, у разі його відсутності, компенсувати його вартість.

Втім, прокурор категорично заперечив проти задоволення клопотання. За його словами, золото у злитках було реалізоване через Державне сховище дорогоцінних металів, а виручені кошти вже надійшли до загального фонду Державного бюджету. Таким чином, держава вважає, що Ставицький не має жодних законних підстав претендувати на це майно.

Суд наразі ухвалив проміжне рішення — витребувати у Національного банку інформацію, чи зберігається ще золото, та з’ясувати його ринкову вартість. Ці дані будуть використані в подальшому розгляді справи щодо можливого відшкодування.

Справа Ставицького закрита за строками давності

Нагадаємо, у червні 2024 року Вишгородський райсуд закрив справу проти Едуарда Ставицького, якого звинувачували у сприянні заволодінню резиденцією “Межигірʼя” тодішнім президентом Віктором Януковичем. Справу припинили через закінчення строків давності.

Після закриття кримінального провадження були скасовані арешти на майно родичів Ставицького. Саме це і дозволило його батькові ініціювати процес повернення цінностей, вилучених ще в часи активного розслідування.

Ставицький отримав ізраїльське громадянство і змінив прізвище

Едуард Ставицький зник з України після Революції Гідності у 2014 році. Він виїхав до Ізраїлю, де отримав місцеве громадянство і змінив прізвище на Розенберг. За даними ЗМІ, Ставицький мешкає в елітному передмісті Тель-Авіва — Кфар Шмар’ягу. Попри багаторічний розшук, саме після закриття справи за строками давності він з’явився на відеозв’язку із судом, щоб підтвердити своє право на повернення арештованого майна.

Останні новини