Середа, 23 Липня, 2025

Ставицький переховується в Ізраїлі і хоче повернути арештоване майно

Важливі новини

Нафтогаз забезпечить газ для електрогенерації

Програма "Захист України" розроблена для учнів 10-11 класів і має на меті формування у підлітків комплексного розуміння питань національної безпеки, громадянської відповідальності та особистої готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. Вона включає теоретичні та практичні компоненти, які охоплюють широкий спектр тем.

Глава компанії Олексій Чернишов підтвердив, що темпи відновлення теплових електростанцій і підключення нових генерувальних об’єктів не створять проблем з постачанням газу.

За його словами, НАК “Нафтогаз” вже знає, які обсяги газу потрібно буде забезпечувати, хоча точні цифри залишаються конфіденційними. “Ми маємо суттєвий запас газу, щоб впоратися з будь-якими викликами. Ми бачимо темпи підключення нових станцій і технічні умови, які видаємо. Це дозволяє нам з головою покривати додаткові потреби”, – зазначив він.

Чернишов також підкреслив, що обсяг газу, який не буде використаний через руйнування ТЕС і зупинку блоків, компенсує потреби нової генерації. “Вирішення цього питання пов’язане з двома факторами: обсяг газу, необхідний для нової генерації, і обсяг, що вивільниться через відновлення старих блоків. Я впевнений, що другий параметр буде більшим за перший”, – зазначив керівник “Нафтогазу”.

Станом на 22 липня 2024 року Україна має запаси природного газу в підземних сховищах обсягом 10 млрд куб. м. З початку сезону, що стартував 1 квітня, країна вже закачала понад 2,5 млрд куб. м газу. Чернишов висловив оптимізм щодо виконання плану накопичення газу до 1 листопада, який становить 13,2 млрд куб. м.

У минулому опалювальному сезоні Україна ввійшла з запасами 16 млрд куб. м і витратила 8,5 млрд куб. м газу, з яких 6,7 млрд куб. м було використано.

Наразі енергохолдинг “ДТЕК” планує до жовтня 2024 року відновити 60-70% зруйнованої теплової генерації, якщо не буде нових обстрілів. Як повідомив виконавчий директор Дмитро Сахарук, це стане можливим завдяки відновленню інфраструктури і відсутності нових атак.

Таким чином, український енергетичний сектор має всі шанси пройти зиму без серйозних перебоїв у постачанні електричної енергії, завдяки зусиллям НАК “Нафтогаз України” та інших ключових гравців галузі.

Експосадовець Міноборони Лієв вільний, не обмежений запобіжним заходом, у справі про зловживання майже 1,5 мільярдами гривень

Верховний антикорупційний суд (ВАКС) прийняв рішення щодо експосадовця Міноборони Олександра Лієва, який перебував у центрі уваги у зв'язку із справою про зловживання під час закупівлі боєприпасів для Збройних Сил України на суму майже півтора мільярда гривень. Згідно з повідомленням адвоката Назара Кульчицького у коментарі для Суспільного, суд вирішив змінити запобіжний захід для Лієва, перетворивши його попередній запобіжний захід у відповідальність особистої поруки, тим самим дозволяючи йому на даний момент знаходитися поза стінами СІЗО.

Суд визначив, що відсутність прокурора під час засідання потребує подальшого розгляду, а справу стосовно Лієва повернуто до Національної поліції для подальших дій. На думку судді Ярослава Шкодіна, Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) не змогли представити достатні докази для продовження обвинувачення щодо злочину.

Цей випадок є вкрай важливим у контексті боротьби з корупцією в Україні, із спірними поглядами на ефективність та прозорість дій суду та правоохоронних органів у справі подібного масштабу. Рішення ВАКСу викликає певні сумніви та дискусії серед громадськості щодо надійності правосуддя та його впливу на боротьбу з корупцією в країні.

У висновку важливо зазначити, що рішення Верховного антикорупційного суду (ВАКС) щодо справи експосадовця Міноборони Олександра Лієва викликає значні обговорення в громадськості. Відмова у продовженні запобіжного заходу та перетворення його на особисту поруку сталася в умовах відсутності прокурора під час засідання, що породжує сумніви щодо об'єктивності судового процесу.

Звертає на себе увагу факт повернення справи до Національної поліції для подальших розслідувань через відсутність достатніх доказів з боку НАБУ та САП. Це підкреслює необхідність додаткового вивчення обставин справи та виконання всіх процесуальних норм.

Даний випадок акцентує увагу на важливості незалежності судової системи, прозорості роботи правоохоронних органів та ефективності боротьби з корупцією в Україні. Враховуючи значущість цієї справи для суспільства, важливо, щоб кожен етап розслідування та судового процесу був проведений з максимальною відповідальністю та врахуванням інтересів громадянського суспільства та держави.

Жорстоке вбивство на околиці Івано-Франківська: підозрюють трьох підлітків

Тіло 19-річного хлопця з численними ножовими пораненнями виявили на околиці Івано-Франківська — поблизу Вовчинецьких пагорбів. Правоохоронці оперативно встановили причетних до злочину: ними виявилися троє неповнолітніх. Двоє з них уже затримані. Про це повідомили в Головному управлінні Національної поліції в Івано-Франківській області. За словами правоохоронців, повідомлення про жорстоке вбивство надійшло нещодавно. На тілі загиблого хлопця експерти […]

Ексрадник Офісу президента Олексій Арестович: «Український фронт може обвалитися через три-чотири місяці»

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

«За два-три місяці, добре, три-чотири фронт, який зараз обсипається на двох напрямках, а на трьох повільно відступають, буде сипатися на шести-семи. Цей потік стане некерованим. Це означає колапс фронту», – сказав він.

За його словами, у цьому випадку російська армія переведе війну в маневрену, що призведе «до обвалення фронту як такого».

«Коли всі ці 700 тисяч з автоматами і гарматами не зможуть утримувати лінію фронту, противник почне стрімко просуватися вглиб, відрізаючи Харків, виходячи до Полтави, Дніпра і Запоріжжя. Йтиметься про втрату основних промислових центрів України», – сказав ексрадник ОП.

Головною причиною того, що відбувається, Арестович назвав відсутність резерву мотивованої піхоти.

«Ніякими дронами не вийде вийти на кордони будь-яких років, якщо піхотинці ногами не пройдуть цей шлях під обстрілами противника… Систему підготовки було провалено, у військах відсутня базова мотивація, але є розуміння того, що заявлена мета війни – вихід на кордони 91-го року – нереалістична в цих конкретних обставинах», – пояснив він.

«Крім цього, мотивація відсутня через внутрішню політику, де щодня можновладці висувають нові пропозиції щодо обмежень громадян: від культурних і мовних заборон до економічних, майже щодня відкривають нові корупційні скандали та посилюють бардак в управлінні армією і державою», – додав екс-радник ОП.

Арестович вважає, що «тепер єдиний вихід – це тверезіти, зупиняти війну і починати повну реорганізацію державної системи».

На Буковині з могил захисників викрадають лампадки й квіти

На Буковині в місті Хотин фіксують тривожні випадки наруги над могилами загиблих українських воїнів. Невідомі особи викрадають лампадки, свічки, квіткові кошики, а подекуди навіть батарейки від лампадок. Про це повідомило видання “Хотинські вісті”, яке отримало відео з місця події від Наталії — сестри загиблого Героя Геннадія Рясова. За словами родичів полеглих, такі випадки непоодинокі. Зникнення […]

Анатолій Ставицький, батько колишнього міністра енергетики України Едуарда Ставицького, вимагає повернення 48 кілограмів золота, яке було вилучено у межах розслідування справи “Межигірʼя”. Про це стало відомо з ухвали Вишгородського районного суду Київської області від 28 березня.

Ще у грудні 2024 року Ставицький-старший звернувся до суду з клопотанням про припинення заходів забезпечення кримінального провадження і повернення майна, яке, за його словами, належить йому особисто — золотих злитків загальною вагою понад 48 кілограмів. Злитки наразі зберігаються в “Укрексімбанку” як речові докази.

Суд вимагає інформацію від Нацбанку щодо долі золота

На початку березня адвокат Ставицького також подав клопотання про витребування документів і речей у Національного банку України. Він просив суд підтримати вимогу повернути вилучене майно, або ж, у разі його відсутності, компенсувати його вартість.

Втім, прокурор категорично заперечив проти задоволення клопотання. За його словами, золото у злитках було реалізоване через Державне сховище дорогоцінних металів, а виручені кошти вже надійшли до загального фонду Державного бюджету. Таким чином, держава вважає, що Ставицький не має жодних законних підстав претендувати на це майно.

Суд наразі ухвалив проміжне рішення — витребувати у Національного банку інформацію, чи зберігається ще золото, та з’ясувати його ринкову вартість. Ці дані будуть використані в подальшому розгляді справи щодо можливого відшкодування.

Справа Ставицького закрита за строками давності

Нагадаємо, у червні 2024 року Вишгородський райсуд закрив справу проти Едуарда Ставицького, якого звинувачували у сприянні заволодінню резиденцією “Межигірʼя” тодішнім президентом Віктором Януковичем. Справу припинили через закінчення строків давності.

Після закриття кримінального провадження були скасовані арешти на майно родичів Ставицького. Саме це і дозволило його батькові ініціювати процес повернення цінностей, вилучених ще в часи активного розслідування.

Ставицький отримав ізраїльське громадянство і змінив прізвище

Едуард Ставицький зник з України після Революції Гідності у 2014 році. Він виїхав до Ізраїлю, де отримав місцеве громадянство і змінив прізвище на Розенберг. За даними ЗМІ, Ставицький мешкає в елітному передмісті Тель-Авіва — Кфар Шмар’ягу. Попри багаторічний розшук, саме після закриття справи за строками давності він з’явився на відеозв’язку із судом, щоб підтвердити своє право на повернення арештованого майна.

Останні новини