Неділя, 20 Квітня, 2025

Свята 19 лютого: День Державного герба України, Всесвітній день китів і дельфінів та Міжнародний день перетягування канату

Важливі новини

САП подала позов до ВАКС щодо стягнення активів на 4,5 млн грн з начальника відділу Нацполіції

Соціальні мережі часто стають майданчиком, де члени відомих родин діляться подробицями свого життя. Нещодавно увагу громадськості привернув допис Ольги Гринкевич, доньки відомого львівського підприємця.

Зазначається, що позов склали на підставі матеріалів НАЗК та самостійно здобутих доказів.

У 2021-2023 роках посадовець та його дружина стали власниками квартири у Києві площею 73,4 квадрата та вартістю понад 3,6 млн грн, а також двох нежитлових приміщень.

Ще три приміщення та автомобіль Land Rover Discovery 2013 року за нібито 385 тисяч грн (явно занижена ціна) придбала дружина посадовця.

У САП роблять висновок, що у подружжя та їхніх близьких родичів не було законних доходів для придбання вказаних активів, тому просять стягнути їх.

Посадовець запевняв, що перед купівлею квартири вони з дружиною отримали від своїх батьків 1,8 млн грн та 50 тисяч доларів (1,4 млн грн). Проте НАЗК з’ясувало, що їхні доходи та заощадження не дозволяли зробити такі подарунки дітям.

У декларації за 2023 рік Жук зазначив, що заробив менше 700 тисяч грн на рік та заощадив 55 тисяч доларів.

У САП заявили: “Зважаючи на виявлене, прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення з посадовця в дохід держави майже 4,5 млн грн, законність походження яких викликає обґрунтований сумнів”.

Як зауважили у Центрі протидії корупції, цивільна конфіскація полягає у полегшеній процедурі стягнення необґрунтованих активів чиновників порівняно з кримінальним процесом.

Багатодітний телеведучий Анатолій Анатоліч не зміг отримати відстрочку

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

У повідомленні з програми “Резерв+” зазначено, що Анатолій Анатоліч нібито має менше трьох неповнолітніх дітей у шлюбі, що є підставою для відмови в наданні відстрочки. Однак ведучий жартівливо відреагував на ситуацію, опублікувавши скріншот із цього повідомлення та написавши: “За версією ‘Резерв+’ в мене немає трьох дітей. Як мені про це сказати дружині?”

Відомо, що Анатолій Анатоліч більше 15 років перебуває в шлюбі з піарницею Юлою, і разом вони виховують трьох дітей: 13-річну доньку Алісу, 11-річну доньку Лоліту та 3-річного сина Ніла. На подачу запиту на відстрочку, телеведучий отримав відмову з формулюванням, що у нього в родині менше трьох неповнолітніх дітей.

Незважаючи на цю ситуацію, Анатолій Анатоліч не впав у розпач, а вирішив пожартувати, не зважаючи на офіційну відмову. Він зазначив, що з таким повідомленням йому тепер буде складно пояснити дружині, що він, на думку реєстру, не має трьох дітей.

Ця ситуація привернула увагу не лише його прихильників, а й обговорювалася в медіа як приклад не зовсім вдалих механізмів мобілізації в Україні, зокрема у сфері подачі документів.

Як отримати допомогу після поранення або загибелі бійця

У разі поранення бійців або загибелі захисників України їхні родичі мають право на одноразову грошову допомогу. Проте цей процес може затягнутися через бюрократичні процедури, які займають від кількох тижнів до півроку. За інформацією спікера Полтавського обласного ТЦК і СП Романа Істоміна, допомога надається у разі інвалідності військового, тимчасової втрати працездатності або загибелі. Важливим є те, […]

The post Як отримати допомогу після поранення або загибелі бійця first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Мати депутата Железняка у російському “Вконтакті” хизується кабріолетом

Однак, як зазначає авторитетне видання The New York Times, цей оптимізм може бути дещо стриманим через ряд об'єктивних факторів. Ключовим обмеженням є кількість кваліфікованих пілотів, здатних керувати цими складними машинами.

Про те, що родина народного депутата Ярослава Железняка має тісні бізнес-зв’язки з росіянами та й досі веде бізнес в окупованому Донецьку, співпрацюючи з самопроголошеною владою ДНР, йшлося у нашому попередньому матеріалі. На додачу до вже озвучених фактів, журналістам через сторонній спеціальний пошуковий ресурс вдалося ідентифікувати матір Ярослава Железняка у російських соціальних мережах.

З’ясувалося, що у забороненому в Україні “Вконтактє” матір народного обранця Ірина Железняк представляється за дівочим прізвищем та активно публікує свої фото на розкішних авто. Ірина Железняк (Ходаріна) також називає себе мешканкою москви й має у друзях значну кількість росіян.

Цікаво, що і сам Ярослав Железняк мав профіль у “Вконтактє”, який й досі не видалений.

За допомогу у встановлені особи Ірини Железняк (Ходаріної) редакція висловлює вдячність спеціальним підрозділам правоохоронних органів України, які більш детально та глибоко досліджують проросійські корені активів та бізнес-діяльність родини народного депутата.

Нагадаємо, ще в березні 2020 року, коли “Компромат.Leaks” опублікувало дані, стверджувалося, що сім’я нардепа Ярослава Железняка “має бізнес в Донецьку і співпрацює з владою так званої ДНР”. З того часу пройшло понад три роки. Водночас згідно з даними OpenData, рідні політка й досі продовжують контролювати донецьку компанію ТОВ “КЕРУЮЧА КОМПАНІЯ ОФІСНОГО ЦЕНТРУ“ КОНГРЕС-ХОЛ”, а відповідно, й співпрацювати з окупаційною владою.

Так, за даними з Реєстру, серед співвласників ТОВ “КЕРУЮЧА КОМПАНІЯ ОФІСНОГО ЦЕНТРУ“ КОНГРЕС-ХОЛ” – Железняк Ірина Василівна – мати Ярослава Железняка.

Бізнес-партнером пані Железняк у цьому бізнесі є особа на ім’я Жигулін Олексій Михайлович. В Україні він перебуває під дією антиросійських санкцій РНБО.

Накрити новорічний стіл стає все дорожче: як змінились ціни на популярний салат

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

Експерти пояснюють це подорожчання здебільшого збільшенням вартості ключових інгредієнтів:

Водночас, ціна на консервований зелений горошок знизилася на 23% і становить 40 грн за банку.

За підрахунками Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, традиційне новорічне меню для родини з чотирьох осіб цього року обійдеться у 3594,05 грн. Це на 24,8% дорожче, ніж у 2023 році.

Якщо говорити про традиційні різдвяні страви, то їхнє меню, яке включає кутю, узвар, пісний борщ, вареники, тушковану капусту та смажену рибу, коштуватиме 1365 грн. Це аж на 41% більше, ніж минулого року.

Подорожчання святкових продуктів відчутно б’є по гаманцях українців. Однак економні господині можуть адаптувати рецепти або замінити частину інгредієнтів доступнішими варіантами. Наприклад, ковбасу – курячим філе, а дорогий зелений горошок – замороженим.

Сьогодні відзначають День Державного герба України, Всесвітній день китів і дельфінів та Міжнародний день перетягування каната. Кожне з цих свят має свою унікальну історію та символізм.

19 лютого у 1992 році Верховна Рада України ухвалила Постанову, якою офіційним символом країни став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який  має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба. Тож саме цей день прийнято визначати Днем Державного Герба України.

Цей символ має глибоке історичне коріння, яке сягає княжої доби Київської Русі та роду Рюриковичів. Відомо, що Тризуб використовувався як державний знак ще в Українській Народній Республіці (УНР), що підкреслює тяглість української державності.

Малий Державний Герб є одним із головних державних символів разом із Конституцією, прапором і гімном. Його зображення можна побачити на печатках державних органів, грошових знаках, офіційних документах та службових посвідченнях.

19 лютого, також відзначається Всесвітній день захисту морських ссавців, відомий також як Всесвітній день китів і дельфінів.

Image

Ця дата була започаткована у 1986 році, коли Міжнародна китобійна комісія запровадила глобальну заборону на промислове полювання на китів та продаж китового м’яса. Відтоді день став символом боротьби за збереження морських екосистем і нагадуванням про загрози, з якими стикаються ці тварини.

Щороку природоохоронні організації проводять акції та освітні заходи, аби привернути увагу до проблеми браконьєрства, забруднення океанів і зміни клімату, які загрожують морським ссавцям.

Також, щороку 19 лютого у світі відзначають Міжнародний день перетягування каната — свято, присвячене одному з найдавніших командних видів спорту.

Перетягування каната має глибокі історичні корені. Його практикували ще в Стародавньому Єгипті, Китаї, Індії та Греції, а в деяких культурах воно навіть мало ритуальне значення, символізуючи боротьбу сил природи або богів.

Цей вид спорту був олімпійською дисципліною з 1900 по 1920 рік, однак згодом його виключили з програми Олімпійських ігор. Попри це, традиція змагань збереглася, і сьогодні перетягування каната залишається популярним у багатьох країнах світу.

Це свято не лише вшановує спортивну спадщину, а й підкреслює значення командної роботи, витривалості та сили духу.

В цей день православна церква вшановує пам’ять святого апостола Архипа, учня апостола Павла та одного з 70-ти апостолів.

Архип проповідував християнство у Фригії (територія сучасної Туреччини) та був одним із засновників християнської громади в Колосах. У Біблії його згадують у Посланні до Колоссян та Посланні до Филимона.

Згідно з переказами, святого Архипа переслідували язичники за віру в Христа, піддаючи його жорстоким мукам. Однак він залишався непохитним і до кінця життя сповідував християнство.

В Україні цього дня вшановують захисників віри та подвижників. У народних традиціях вважали, що Архип охороняє оселі від лиха та злого ока.

За новим календарем в цей день іменини святкують Богдан, Дмитро, Євген, Макар, Максим, Микита, Федір.

The post Свята 19 лютого: День Державного герба України, Всесвітній день китів і дельфінів та Міжнародний день перетягування канату first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини