Вівторок, 15 Липня, 2025

Синоптикиня розповіла, яку погоду чекати цього тижня

Важливі новини

Начальник Департаменту стратегічних розслідувань Андрій Рубель розповів про затримання членів наркосиндикату “Двадцатівські”

У січні цього року правоохоронні органи здійснили успішну операцію і затримали всіх учасників відомого наркосиндикату "Двадцятівські", що відомий своєю діяльністю у місті Кривий Ріг ще з минулого століття. Ця група, відома своїми міцними зв'язками із злочинним світом, протягом років перебувала поза полем зору правоохоронців, але завдяки наполегливій роботі спеціальних підрозділів їхні плани були спритно розкриті. Тепер наркоторговці, які були ключовими фігурами у цій злочинній організації, стоять перед правосуддям, а їхні мережі і схеми контрабанди наркотиків розкриті та ліквідовані. Це значний крок у боротьбі з незаконним обігом наркотиків і забезпеченні безпеки для мешканців нашого міста.

Про те, як будувалась робота синдикату, якою була ієрархія і як вдалося затримати всіх, включаючи організаторів, в інтерв’ю розповів начальник Департаменту стратегічних розслідувань Андрій Рубель.

Під час підготовки матеріалу використовувалися коментарі Андрія Рубеля, а також оперативна інформація ДСР та Національної поліції України.

“Двадцатівські” – криворізький синдикат наркоторговців, який діяв у місті із дев’яностих років. Його назвали на честь однойменного кварталу у Кривому Розі. “Двадцатівські” починали як банда рекетирів. Коли вони набули великого впливу, то стали “продавати” свою ліцензію на рекет іншим, не таким великим бандам. Ті, у свою чергу, віддавали частину “данини” від рекету самим “двадцятівським” за ліцензію та силову допомогу.

Паралельно з цим банда почала займатися виробництвом та розповсюдженням наркотиків. Незабаром банда перетворилася на справжній синдикат із власною ієрархією.

Фото з місця затримання (фото: Національна поліція України)

“Вони досить системно підійшли до побудови роботи, щоб їх не могли викрити. Кривий ріг поділено на райони, ці райони поділені на квартали. У кожному кварталі, у кожному районі у них були свої представники, які збували наркотики. Був навіть “силовий блок” – люди, які приїжджали, якщо виникали “проблеми”. Процес “виховання” своїх вони між собою називали “рибалкою”, – зазначає Рубель.

Загалом робота виглядала наступним чином – спочатку нарковмісні препарати банда отримувала незаконним шляхом, у тому числі й закордоном. Наприклад, у Сербії у “двадцатівських” була своя людина, яку вони називали “Аптекар”. До “Аптекаря” їздили кур’єри і забирали у нього таблетки, переважно псевдоефедрин. Вони ховали пігулки в днища автомобілів і в’їжджали в Україну через митні пункти, де немає сканерів.

Нарколабораторія (фото: скріншот оперативної зйомки)

У Кривому Розі таблетки розподілялися “кухнями”, де працювали “кухарі”. Шляхом різних маніпуляцій “кухарі” виготовляли із псевдоефедрину метамфетамін. Адреса “кухні” щоразу була різною і ніколи не повторювалася.

“Якби ми з вами були в цій групі, я б не знав, чим ви займаєтеся, а ви не знали б, що роблю я. У кожного була своя роль, у одного – заїхати на пошту, у другого – забрати соломинки (соломинки для напоїв, у них розфасовували наркотики – ред.), у третього – взяти сумку. І третій навіть не знає, що він забирає. Четвертий має принести сумку до квартири, де буде розфасовка, і вийти. П’ятий приходить і фасує, шостий забирає та віддає”, – зазначає начальник ДСР.

Відео із затримання (фото: скріншот оперативної зйомки)

Клієнти “двадцятівських” знали, що для видобутку наркотиків достатньо зателефонувати до “телефонного магазину”. “Оператор” вже знав, де знаходиться клієнт і відправляв його до “бариги”, який весь день чергував на тій самій ділянці. Коли у “бариги” закінчувалися наркотики, до нього приїжджав “дозаряджаючий” – він забирав гроші і давав метамфетамін. Загалом у Кривому Розі діяло близько 25 “телефонних магазинів”. “Двадцатівські” намагалися бути клієнтоорієнтованими – у їхньому синдикаті діяла система знижок та бонусів для “оптовиків” та постійних клієнтів.

Упродовж року правоохоронці документували роботу “двадцятівських” – за цей час у слідчих набралося 880 томів обвинувальних актів. За деякий час до затримання у Кривий Ріг привезли 1200 поліцейських та оперативників.

Щоб не викликати підозри, їх завозили блоками – всього шість блоків по 200 чоловік. У кожному блоці про повний перебіг операцій знали від 1 до 3 осіб. Затримати вирішили спочатку найвищі ланки банди – безпосереднього керівника, його праву руку та лідерів злочинних організацій, які збували наркотики. Також затримали ватажків силового блоку банди.

“Ну, це сильні хлопці, багаті люди. Вони легалізували отримані від наркобізнесу гроші, купували багато в Дніпропетровській області та Кривому Розі – вони мали нерухомість, авто, ресторани, магазини за кордоном”, – додав Рубель.

Загалом затримали 38 осіб – усіх членів банди. Організаторам синдикату загрожує до 12 років позбавлення волі.

Нагадаємо, детективи Бюро економічної безпеки України у Волинській області викрили групу осіб, які налагодили реалізацію контрабандних товарів . Один із фігурантів затриманий.

Роберт Амстердам представив доказову базу про напади на УПЦ: що стоїть за атаками на церкви та священиків?

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам зробив серйозне звернення до громадськості, розкривши великий обсяг доказів, що стосуються нападів на УПЦ, її святині та духовенство. Зазначено, що звіт, розглянутий в ньому, складає понад 250 сторінок і відображає небезпеку, яка загрожує вільному віросповіданню та безпеці вірян.

У відеозверненні Амстердам висловив свою непокору стосовно законопроекту 8371, який націлений на заборону діяльності УПЦ. Він наголосив, що такий законопроект є проявом мови ненависті, яка не має місця в суспільстві. Адвокат закликав уряд України припинити розділяти народ та прийняти заходи для забезпечення захисту вірян та їхніх святинь.

Підкреслюючи незалежність УПЦ від Московського патріархату, Амстердам підкреслив позицію церкви щодо ідеології "русского мира". Він цитував заяву митрополита Київського Онуфрія про відмову будувати "русский мир" та заклик до будівництва "божественного миру". Зазначено також, що УПЦ повністю підтримує територіальну цілісність України та стоїть на захисті держави від агресії.

Роберт Амстердам виступив із закликом до підтримки України з боку Сполучених Штатів. Він підкреслив, що підтримка України є важливою не лише для самої країни, а й для міжнародної безпеки та стабільності. Адвокат висловив занепокоєння щодо міжнародного сприйняття, підкресливши необхідність посильної підтримки України в її боротьбі за свою незалежність та територіальну цілісність.

У висновку, варто підкреслити, що звернення Роберта Амстердама, адвоката Української православної церкви, має велике значення для розуміння ситуації з нападами на УПЦ та її священиків. Він наголошує на необхідності забезпечення свободи віросповідання та безпеки вірян, а також висловлює протест проти законопроекту, який загрожує діяльності церкви. Важливо також зазначити, що УПЦ не має підтримки Московського патріархату та активно виступає за територіальну цілісність України. Заклик до підтримки України з боку міжнародного співтовариства, особливо з боку США, є важливим кроком у захисті національних інтересів та забезпеченні міжнародної безпеки.

Олександр Лукашенко звинуватив Україну в порушенні повітряного простору Білорусі

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

За словами білоруського лідера, ввечері 9 серпня військово-повітряні сили та протиповітряна оборона Білорусі були переведені в підвищену бойову готовність після того, як було зафіксовано близько десятка дронів, що нібито порушили повітряний простір країни. Лукашенко зазначив, що кілька з цих безпілотників було знищено на висоті півтора кілометра вже о 19:04.

“Вночі і зранку проводиться пошук уламків, ми підозрюємо, що це були ударні безпілотники. Вони порушили наш повітряний простір і летіли з боку України”, – заявив Лукашенко. Він також стверджує, що інші безпілотники були “передані” Росії, зазначаючи, що Білорусь і Росія мають об’єднану систему ППО.

Лукашенко додав, що безпілотники спочатку нібито були націлені на Смоленськ, але змінили свою траєкторію і направилися в Ярославль. За його словами, всі цілі були перехоплені російською системою ППО.

Відзначаючи серйозність ситуації, Лукашенко пригрозив, що будь-які подальші провокації залишаться без відповіді. Ці заяви продовжують напружену ситуацію в регіоні та підкреслюють зростання напруженості між Білоруссю і Україною.

Станом на зараз, немає підтвердження з боку українських офіційних осіб про причетність України до інциденту. Важливо зазначити, що такі звинувачення можуть мати значний вплив на міжнародні відносини та регіональну безпеку.

Продавці на OLX, Rozetka та у службах доставки зобов’язані пройти ідентифікацію

Починаючи з березня 2025 року, всі українські сервіси доставки, що надають послугу післяплати, зобов’язані формувати фіскальні чеки з повною ідентифікацією отримувача. До них мають бути включені прізвище, індивідуальний податковий номер (ІПН) та номер банківського рахунку покупця. Про це повідомляє NV з посиланням на представників платіжних сервісів. Згідно з новими вимогами, дані з чеків будуть автоматично […]

Німеччина розслідує можливу причетність держорганів України до підриву «Північних потоків»

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

За його словами, вже встановлено особи 2 підозрюваних у підриві «Північних потоків». Роммель назвав це «успіхом, на який на початку не розраховували».

За його словами, одне з поточних питань розслідування – можливе управління з боку держструктур операцією з підриву трубопроводів.

Нагадаємо, за версією німецького слідства, газопроводи підірвала група українців, яка діяла за командою тодішнього головкому ЗСУ Валерія Залужного.

Водночас інформація про те, чи був до цього причетний президент Зеленський, надходить суперечлива. Одні ЗМІ пишуть, що він схвалив операцію. Інші, що навіть не знав про неї. Треті, що знав, але не схвалив.

Україна будь-яку причетність до підриву газопроводів заперечує.

Цього тижня в Україні збережеться погодний контраст: західні регіони поступово охолонуть і потраплять під вплив циклону, тоді як на південному сході пануватиме справжня спека. Про це розповіла синоптикиня Українського гідрометеорологічного центру Наталія Птуха в коментарі для УНІАН.

«Погода цього тижня буде подібною до минулої: на заході прохолодно з дощами, на південному сході – сухо та дуже спекотно. Інші регіони – між цими двома зонами, з коливанням температури», – зазначила Птуха.

У найближчі ночі стовпчики термометрів коливатимуться в межах +15°…+22°, вдень переважно +29°…+34°. На півдні та південному сході місцями температура підніматиметься до +37°, тоді як на півночі й заході буде скромніше – від +24° до +30°.

Найбільш помітна зміна очікується з 16–17 липня: на заході температура знизиться до +18°…+23°. Це пов’язано з наближенням циклону із Західної Європи, який розташується неподалік північно-західного кордону України. Його атмосферні фронти принесуть короткочасні, а місцями й значні дощі в західні регіони.

17 липня грозові дощі можуть дістатися й північних та центральних областей, однак інші регіони залишаться у спекотному сухому повітрі.

На 18–19 липня вплив циклону поступово зменшиться, але у північних та деяких західних областях ще можливі короткочасні опади. Місцями грози також не виключені на південному сході.

«Але решта території буде переважно без опадів. Хіба що 19-го числа південний схід – там можливо пройдуть локальні грозові дощі. Але поки що – тільки місцями», – підсумувала синоптикиня.

Останні новини