Середа, 23 Липня, 2025

Трагедія в Одесі: Найбільш масовий загибельний ракетний удар в історії міста

Важливі новини

Експосадовець Міноборони Лієв залишився на волі після підозри у втраті 1,5 мільярда гривень

Верховний антикорупційний суд (ВАКС) прийняв рішення про звільнення експосадовця Міноборони Олександра Лієва під особисте зобов’язання після підозри в причетності до махінацій у справі закупівлі боєприпасів для Збройних Сил України (ЗСУ) на суму майже півтора мільярда гривень. Його адвокат Назар Кульчицький заявив про це у коментарі для телеканалу "Суспільне". Суд прийняв рішення про зміну запобіжного заходу, звільнивши Лієва під особисте зобов’язання і направив ухвалу в СІЗО.

За словами адвоката, судячи з трансляції засідання, прокурор не був присутній під час розгляду справи. Суд повернув справу проти Лієва в Національну поліцію після того, як Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) не знайшли достатніх доказів щодо підозри у розкраданні.

Суддя Ярослав Шкодін під час засідання зазначив, що якщо САП не бачить складу злочину, то й суд не може його вбачати. Таким чином, експосадовець Міноборони Лієв залишився без запобіжного заходу після визнання відсутності достатніх доказів.

Лієва було взято під варту з заставою у 50 мільйонів гривень ще 12 лютого. Проте через місяць він був відпущений додому під особисте зобов’язання. 9 квітня ВАКС скасував це рішення, але Лієв не повернувся до СІЗО, оскільки термін тримання під вартою закінчився 8 квітня. За словами адвоката, це означає, що він залишився без запобіжного заходу. 17 квітня ВАКС повторно розглянув клопотання про зміну запобіжного заходу, але за згодою обвинувачення залишив клопотання без розгляду.

• Експосадовець Міноборони Олександр Лієв залишився без запобіжного заходу після звільнення під особисте зобов’язання Верховним антикорупційним судом (ВАКС).

• Суд прийняв рішення про зміну запобіжного заходу після того, як Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) не знайшли достатніх доказів у справі.

• Суд відмовив у розгляді клопотання про зміну запобіжного заходу за згодою обвинувачення.

• Необхідно підкреслити неефективність співпраці між НАБУ, САП та судовими органами у встановленні правопорядку та боротьбі з корупцією.

• Виникає питання щодо системної проблеми у встановленні правдивих обвинувачень та ефективного судочинства в антикорупційних справах.

• Система запобіжних заходів потребує перегляду та удосконалення з метою забезпечення справедливості та запобігання уникненню відповідальності осіб, підозрюваних у корупційних діях.

У Києві зафіксовано найбільший за останні роки спалах гепатиту А

У київському мікрорайоні Відрадний зафіксовано масштабний спалах вірусного гепатиту А. Станом на ранок 16 травня захворіли вже 65 осіб, серед яких 31 дитина. Усі учні шкіл району переведені на дистанційне навчання. Джерело інфекції поки що не встановлене. Про це повідомила Наталя Гунченко, заступниця генерального директора Київського міського центру контролю та профілактики хвороб, під час брифінгу. […]

Україна готується до наступу

Україна готується до великої наступальної операції, яка має змінити акценти на міжнародній арені та підтримати позитивний імідж ЗСУ на тлі напруженої ситуації. Як повідомляють джерела в Офісі Президента, Володимир Зеленський очікує від командувача Сухопутних військ Олександра Сирського проведення важливої наступальної операції в найближчий місяць. Операція, за планом, має на меті не лише стратегічні військові цілі, […]

The post Україна готується до наступу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Розкіш за кордоном і справи в Україні: чим сьогодні живе колишній нардеп Віталій Хомутиннік

Колишній народний депутат Віталій Хомутиннік, якого неодноразово називали одним із найбагатших парламентарів України, зник із радарів ще до початку повномасштабної війни. За даними журналістів, він покинув Україну на приватному літаку і з того часу веде розкішний спосіб життя в елітних кварталах Британії, на Кіпрі та в Монако. До втечі Хомутиннік володів маєтком у Козині — […]

Міф про “китайський” вірус: що таке метапневмовірус насправді

На початку 2025 року в Україні почали активно обговорювати метапневмовірус — інфекцію, якою, за словами експертів, перехворює майже кожна дитина до 5 років. Однак, як зазначають спеціалісти, це аж ніяк не новий вірус і тим паче не той, що заслуговує на сенсацію. Що таке метапневмовірус? Метапневмовірус — це респіраторний вірус, який уражає нижні дихальні шляхи, […]

The post Міф про “китайський” вірус: що таке метапневмовірус насправді first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Ракетний удар, що спустився на Одесу 15 березня, змусив місто зануритися в хвилю скорботи і непередбачуваності. Це став найбільш масовим та катастрофічним за кількістю жертв нападом, що скоїли російські окупанти. Загалом, в результаті цієї трагедії втратили життя 20 мирних мешканців, підтвердивши це голова Одеської обласної військово-цивільної адміністрації, Олег Кіпер, у своєму офіційному зверненні через канал у Telegram.

Тривалий список поранених, яких у різному стані здоров’я перебуває в лікарнях, викликає ще більше турботи. За даними зранку 16 березня, ця кількість складає 40 осіб, з яких дев’ять перебувають у важкому стані, потребуючи негайної медичної допомоги.

Оголошення дня жалоби в Одеській області стало виявом відданості та співчуття до всіх, хто постраждав через безжалісний акт агресії. “Сьогодні ми оголошуємо день жалоби у місті та області через 20 загиблих в результаті найбільш масового за кількістю жертв ракетного удару російських окупантів. Ще раз висловлюю щирі співчуття родинам загиблих”, — наголосив Кіпер.

Напад відбувся в два етапи, після першого удару рятувальники та медичний персонал намагалися допомогти постраждалим, але російські вороги не мали милосердя та знову обстрілювали місто. Атака була завдана за допомогою балістичних ракет “Іскандер-М”, що призвело до руйнування трьохповерхової будівлі рекреаційного комплексу та пошкодження принаймні 10 приватних будинків, автосервісної станції, газопроводу, а також автомобілів швидкої медичної допомоги та Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Відповідно до інформації від місцевої влади, загалом в результаті цієї атаки поранено 75 осіб, серед яких зазнали втрат молодіжні та військові працівники. Серед загиблих виявилися не лише мирні мешканці, а й представники рятувальної, медичної та поліцейської служб. Ця трагедія залишить глибокий слід у серцях усіх, хто відчув на собі її наслідки.

Внаслідок жорстокого ракетного удару, що стався в Одесі, місто зазнало неймовірних втрат — загинули 20 осіб, а близько 75 людей отримали поранення. Ця трагедія стала найбільш масовою за кількістю жертв у історії міста. Належна вдячність виявляється рятувальникам, медичному персоналу та поліцейським, які намагалися надати допомогу в умовах небезпеки. Оголошений день жалоби свідчить про щире співчуття і підтримку усім, хто втратив близьких та постраждав у цій біді. Важливо нагадати про необхідність міжнародної співпраці для запобігання подібним трагедіям у майбутньому та забезпечення безпеки для мирного населення.

Останні новини