Середа, 23 Липня, 2025

“Тузлівська Амазонія” – дивовижний куточок природи України

Важливі новини

Суддю Верховного суду підозрюють у держзраді

Скандал у Верховному Суді набирає обертів. Як стало відомо з джерел в Офісі Генерального прокурора, судді ВС Владиславу Шиповичу планують вручити підозру за ч.1 ст.111 Кримінального кодексу України — державна зрада. Що відомо про справу? Початок розслідування: Провадження було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) 12 листопада 2024 року. Заявник: Народний депутат Кирило Нестеренко, […]

The post Суддю Верховного суду підозрюють у держзраді first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

На Харківщині затримали очільницю благодійної організації за корупційну схему

Керівниці благодійної організації повідомили про підозру у хабарництві. Жінка за 4700 доларів США обіцяла військовослужбовцю допомогти оформити статус особи з інвалідністю, попри відсутність медичних підстав. Про це повідомив Офіс Генерального прокурора. Слідство встановило, що очільниця благодійної організації пропонувала військовим послуги з організації госпіталізації, оформлення медичних направлень, встановлення «потрібного» діагнозу і, як наслідок, – звільнення від […]

Таксисти Києва відмовляються від замовлень через побоювання щодо мобілізації

За словами пана Федосюка, останнім часом помітно зменшилась кількість таксистів, готових виїжджати на замовлення. Ця ситуація викликає занепокоєння як серед представників галузі, так і серед пасажирів, які звикли покладатися на послуги таксі у повсякденному житті.

Після початку повномасштабної війни кількість водіїв у його компанії зменшилася приблизно на 80% і відновити їхню кількість вони поки не в змозі. Іноді Transflot залучає до роботи сторонніх приватних перевізників. Але зараз із цим стало складніше, каже Федосюк.

“Саме тому, що водії намагаються рідше виїжджати. Причина – страх перед мобілізацією”, – упевнений CEO Transflot.

За спостереженнями Федосюка, нестача водіїв стала більш відчутною після 18 травня, коли набув чинності закон про мобілізацію. Хоча в літній сезон через канікули та відпустки вільних машин має бути більше, поки що цього не відчувається, каже підприємець. Він додає, що знайти водія важче вдень, бо багато перевізників працюють або до восьмої ранку, або у вечірню годину пік, після дев’ятої.

Побічно підтверджують цю інформацію і дані компанії з транспортного моделювання “Беспалов ЛАБ”, яка є офіційним дистриб’ютором в Україні продукції розробника GPS-технологій TomTom. Там повідомили про зменшення трафіку в чотирьох українських містах у робочий тиждень 20-24 травня на 1-8% порівняно з тижнем 13-17 травня.

“Прогнозую, що після 16 липня ситуація десь на два тижні ще більше загостриться. Будуть їздити тільки люди, молодші за 25 років або старші за 60”, – вважає Федосюк.

Transflot також зіткнувся з мобілізацією співробітника під час роботи. “Водій стояв біля авто, під’їхав “бусик” і забрав на ВЛК”, – розповідає підприємець. Наразі Transflot шукає працівників молодше 25 років.

У платформі порівняння цін на таксі Taximer також розповіли про зменшення кількості таксистів у Києві.

У компанії Uklon не відчули впливу набуття чинності закону про мобілізацію на ринок таксі. Згідно з їхніми даними, після 18 травня “були незначні коливання в активності партнерів”. Але вже за тиждень показники повернулися в норму.

Лікарі попереджають про небезпеку косметологічних процедур поблизу очей

Популярність косметичних ін’єкцій — ботулотоксину, гіалуронової кислоти, філерів — стрімко зростає. Однак бажання позбутися зморшок чи «освіжити» обличчя може мати надзвичайно серйозні наслідки — аж до повної втрати зору. Про це попереджає офтальмохірург вищої категорії, медичний директор клініки VISIOBUD Володимир Мельник. За його словами, ускладнення часто виникають одразу після ін’єкції: різке погіршення зору, набряк повік, […]

Від Tesla до Toyota: які авто обирають українські міністри

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

4 жовтня 2024 року заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний, який до роботи в уряді мав успішну кар’єру в IT, придбав Tesla Model S 2020 року за 1,3 мільйона гривень. З огляду на вказані в декларації заощадження (76,5 тис. доларів, 30 тис. євро та 380 тис. грн готівки), придбання автомобіля не стало для чиновника фінансовим тягарем.

Заступник міністра охорони здоров’я Едем Адаманов купив Toyota Venza 2014 року за 452 тисячі гривень. Вартість такого автомобіля на ринку стартує від 600 тисяч гривень, але може бути нижчою, якщо автомобіль має великий пробіг або був у ДТП. Цікаво, що його колега з Мінстратпрому Дмитро Грищак обрав старішу модель Toyota Venza 2012 року, але заплатив на 200 тисяч більше – 660 тисяч гривень.

12 вересня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко придбав Skoda Octavia 2019 року за 630 тисяч гривень. Машина була куплена у компанії, яка займається пригонкою та розмитненням авто. Ця ціна відповідає ринковій вартості автомобіля.

У той час, як державні фінанси перебувають під пильним наглядом суспільства, купівля дорогих автомобілів урядовцями викликає певні питання. Особливо на фоні різних цін на схожі машини чи занижених офіційних сум угод. Проте, згідно із законодавством, витрати урядовців мають відповідати їхнім доходам, а зазначені у деклараціях статки не свідчать про порушення.

Національний природний парк “Тузлівські лимани”, розташований в Одеській області, приховує у своїх межах справжнє природне диво – “Тузлівську Амазонію”. Це унікальне місце заворожує своєю красою та біологічним різноманіттям, яке приваблює як науковців, так і туристів.

“В нацпарку є чудове місце з неймовірними краєвидами, лиманами, внутрішніми озерами, угрупованнями тварин та рослин під назвою Кордон “Тузлівська Амазонія”. Зараз майже середина воєнної зими 2025 року і тут періодично мешкає в різні часи доби майже 20 тисяч птахів…”, – розповів науковець.

За його словами, серед цих пернатих, переважно, качки різних видів, білолобі гуси й червоноволі казарки. Русєв каже, що час від часу птахи на певний період зникають. Це трапляється, як пояснив вчений, коли їх  лякають потужні шуми війни – проліт БПЛА, вибухи тощо.

“Рослини тут майже “сплять”, але ще квітнуть деякі на водно-болотних угіддях – айстра солончакова, а також рапс, якій проникає до природних ділянок з сусідніх полів”, – додає Русєв.

The post “Тузлівська Амазонія” – дивовижний куточок природи України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини