Вівторок, 15 Липня, 2025

У Києві викрили шахрайську схему на 56 млн грн

Важливі новини

Прогнози щодо мобілізаційного віку в Україні: думка журналіста Віталія Портникова

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

«Я вже неодноразово говорив, буде зменшуватися призовний вік. Не треба плекати ілюзій, що цього не буде відбуватися. Якщо війна триватиме ще два-три роки, буде зменшуватися призовний вік, якщо триватиме п’ять років – будуть призивати жінок», – сказав він.

Портников також дав коментар з приводу останніх рейдів ТЦК по концертах, ресторанах і ТРЦ.

«Потрібно розуміти, що з розвитком війни це все буде жорсткіше ставати. Треба об’єктивно це розуміти, якщо ми погоджуємося з парадигмою тривалої війни, з якої немає виходу, буде потрібна додаткова мобілізація», – вважає журналіст.

Нагадаємо, раніше Портников заявляв, що реальний вибір, який стоїть зараз перед українцями, це або зупинка (заморозка) війни зараз, або передача її наступному поколінню в гарячій фазі.

У ніч на 1 липня на Полтавщині зафіксували землетрус магнітудою 3,1

У ніч на 1 липня на території Полтавської області було зафіксовано землетрус магнітудою 3,1. За словами Юрія Андрущенка, начальника Центру збору й обробки інформації Головного центру спеціального контролю, такі підземні поштовхи для регіону є звичайним явищем і не викликають занепокоєння. Експерт пояснив, що Полтавщина розташована у межах Дніпровсько-Донецької западини — зони з довготривалою тектонічною активністю. […]

СБУ затримала в акваторії Одеської області іноземне вантажне судно і його капітана за працю на РФ

Ця операція викликала значний інтерес як в Україні, так і на міжнародній арені. Експерти з морського права та міжнародних відносин активно обговорюють правові аспекти цієї справи та її можливі наслідки для морської торгівлі в регіоні.

За даними слідства, судно під прапором однієї з країн Центральної Африки здійснювало перевезення зерна з окупованого Криму на Близький Схід, для чого неодноразово заходило до порту Севастополь.

Для маскування своїх дій капітан періодично вимикав GPS-трекер судна і вносив недостовірні відомості до журналу маршрутів і стоянок плавзасобу.

Капітан – громадянин однієї з країн Південного Кавказу. Йому вручили підозру, за якою загрожує до 5 років в’язниці. Вирішується питання обрання запобіжного заходу.

Судно відбуксирували в Одеську область і рішенням суду заарештували.

Трагедія у Кременчуцькому ТЦК: смерть чоловіка через гостре серцеве недокров’я

2 березня 2025 року в Кременчуцькому територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) сталася трагедія. Чоловік 1977 року народження помер під час перебування в установі. За відомою інформацією, причиною його смерті стало гостре серцеве недокров’я. За словами медиків, причина його смерті — гостра серцева недостатність. Трагедія сталася після проходження медико-лікарської комісії. За інформацією ТЦК […]

The post Трагедія у Кременчуцькому ТЦК: смерть чоловіка через гостре серцеве недокров’я first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Зірка “Кріпосної” Анна Сагайдачна заробляє в інтернеті більше, ніж в кіно

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

В інтерв’ю для проєкту “Ранок у Великому Місті” акторка розповіла, що ідею створити акаунт у TikTok їй підказали колеги з кіноіндустрії, які вже заробляли в цій соцмережі. Сагайдачна зізналася, що спершу вона була скептично налаштована, але згодом виявила, що TikTok — це справжній “окремий світ”, де можна не тільки здобувати популярність, а й непогано заробляти.

“Я почала вести прямі ефіри в TikTok, і вони стали дуже популярними. Я отримала запрошення від деяких компаній для монетизації своїх трансляцій”, – поділилася акторка. Вона зазначила, що часом заробіток від прямих ефірів значно перевищував її доходи від роботи в кіно.

Анна також розповіла, що успіх її акаунту в TikTok залежить від активності та взаємодії з підписниками, але були місяці, коли вона заробляла більше, ніж могла б на зйомках. Це стало для неї новим і важливим джерелом доходу, особливо в умовах паузи в акторській кар’єрі.

Вагітність і період відсутності нових проєктів у кіно не стали для акторки перешкодою. Вона знайшла нову нішу в цифровому просторі, де змогла поєднати творчість і заробіток. Зараз Сагайдачна активно працює над розвитком свого онлайн-проєкту в TikTok, сподіваючись на подальші можливості для монетизації та взаємодії зі своєю аудиторією.

У столиці викрито організовану злочинну групу, яка використовуючи підроблені документи та фіктивні компанії, привласнила 56 мільйонів гривень. Кошти були отримані у вигляді кредитів і лізингу через маніпуляції з майном, підробленими паспортами та вигаданими юридичними операціями.

Редакція 368.media отримала доступ до матеріалів кримінального провадження за статтями ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 190, ч. 3 ст. 209 КК України.

У 2017 році шахрай та його брат заволоділи ТОВ «Матрікс-Груп» (ЄДРПОУ 40000514), використавши паспорт мешканця Луганської області, на який переоформили компанію. У подальшому використовувалися інші фіктивні особи: Олег Прокопюк, Олександр Замула та Ігор Костромін. Їхні документи також були підроблені — зловмисники вклеювали свої фото у чужі паспорти.

Протягом 2019–2022 років організатор афери, маючи досвід у бізнесі, створив фіктивну позитивну кредитну історію, збільшивши ліміт фірми у «Альтбанку» до 29 млн грн. Надалі група надала фальшиві документи на “виробничу лінію”, щоб використати її як заставу — і отримала:

  • 26,7 млн грн за договором відновлювальної кредитної лінії,

  • 3,97 млн грн — за договором овердрафту.

Нова жертва — «Теком-Лізинг»

Не пізніше листопада 2020 року організатори вирішили заволодіти коштами компанії ТОВ «Теком-Лізинг» (Одеса, ЄДРПОУ 33509465). Під виглядом постачання інжекційної машини TOSHIBA IS-550 GSW (Японія) було укладено договір на 24,6 млн грн між фірмою «Манатік» та «Теком-Лізингом».

Виробниче обладнання, яке передавалось за умовами лізингу ТОВ «Астра-Маш», фактично не існувало або було зовсім іншим майном. Воно “значилось” за адресою: Київська область, с. Черногородка, вул. Ірпінська, 1.

Акт фінального шахрайства — фейкова крадіжка

У лютому 2023 року організатор афери, представляючись директором «Матрікс-Груп», подав заяву до поліції про начебто крадіжку обладнання. Це дало підставу звернутися до страхової компанії «УСГ» для отримання компенсації. Однак страховик відмовив у виплаті через відсутність підстав.

Підозри оголошено

У березні 2025 року чоловікові повідомили про підозру у вчиненні шахрайства в особливо великих розмірах, замаху на привласнення коштів, а також легалізації доходів, здобутих злочинним шляхом. Фігурант також є керівником або бенефіціаром низки компаній:

  • ТОВ «ЕВЕРЕСТ — СЕРВІС»

  • ТОВ «ЕКОТЕХНОТАРА»

  • ТОВ «ПРОДІНТОРГ»

  • ТОВ «Екстрапласт Україна»

  • ТОВ «Автоматика-Сервіс»

  • ТОВ «ЕН ТЕХНОЛОГІЯ»

  • ТОВ «Манатік»

Його брат і співучасник Балюта Петро Іванович також фігурує у справі.

Останні новини