Четвер, 24 Липня, 2025

Україна готова підписати угоду з США щодо рідкісноземельних металів

Важливі новини

Фіктивні бойові виплати: полковник ЗСУ влаштував дружину на “службу” вдома

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Слідство встановило, що в червні 2022 року полковник медичної служби однієї з військових частин ЗСУ вирушив на схід України для виконання бойових завдань. Водночас його дружина, яка не була військовослужбовцем, залишалась вдома з дитиною. В липні 2023 року полковник, домовившись із командиром медичної роти, офіційно “працевлаштував” дружину в підрозділ.

Жінка жодного разу не з’явилася на місці дислокації підрозділу, проте на підставі фіктивних документів щомісяця отримувала бойові виплати. За вісім місяців так званої “служби” вона отримала майже 1 мільйон гривень.

Військовому, його дружині та командиру медичної роти інкримінують розтрату державних коштів у великих розмірах в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України). Командир медичної роти додатково підозрюється у складанні неправдивих офіційних документів (ч. 1 ст. 366 КК України).

Санкція за ці правопорушення передбачає покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

МОЗ скасував висновки про інвалідність 74 військовозобов’язаним на Хмельниччині

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Перевірки були ініційовані у зв’язку з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 30 серпня 2023 року, яке було введено в дію указом Президента України від 12 вересня 2023 року. Мета цих перевірок полягала в обґрунтуванні рішень про встановлення інвалідності чоловікам віком від 18 до 60 років, які були прийняті під час дії воєнного стану в Україні з 27 вересня 2023 року по 10 листопада 2023 року.

Всього було розглянуто 53 734 справи, з яких 781 було відібрано для перегляду.

У відповідь на запит зазначено, що МОЗ на виконання Закону України від 11 квітня 2024 року № 3633–IX також провело перевірки рішень медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності громадянам чоловічої статі віком від 25 до 50 років, які отримали II та III групу інвалідності в період воєнного стану з 6 по 21 червня 2024 року. У рамках цієї перевірки було розглянуто 37 891 справу, з яких 543 були відібрані для перегляду.

На даний момент проведено перевірку 18 779 медико-експертних справ, в результаті чого у 3 146 справах рішення МСЕК було визнано сумнівними, і призначено додаткову експертизу.

В результаті перевірок:

На сьогоднішній день триває взаємодія з правоохоронними органами у рамках розслідувань за кримінальними провадженнями, що стосуються роботи Хмельницької медико-соціальної експертної комісії.

Заборгованість на ринку електроенергії України досягла 34,5 млрд грн

Український енергетичний сектор опинився у кризовій ситуації через рекордний рівень заборгованості на балансуючому ринку електроенергії, яка досягла 34,5 млрд грн за 2024 рік. Про це заявив Адріан Прокіп, експерт програми “Енергетика” аналітичного центру “Український інститут майбутнього”. За його словами, це зростання становить 12,7% у порівнянні з попереднім роком. З цієї суми борг НЕК “Укренерго” перед […]

The post Заборгованість на ринку електроенергії України досягла 34,5 млрд грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Затримки з поставками західної зброї спричинили дефіцит бюджету України

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Марченко розповів Financial Times, що повільні поставки зброї, особливо зі США, сприяли зростанню військових витрат бюджету на 12 мільярдів доларів (тобто зброю, якої не вистачає, закуповували за кошти держбюджету, чого від самого початку не планувалося).

Зростання на 12 млрд доларів означає, що цього року Україна може зафіксувати дефіцит, який, за оцінками інших урядовців, становитиме трохи менше чверті ВВП, або 43,5 млрд доларів, зазначає видання.

У квітні цього року Конгрес схвалив пряму військову допомогу США на суму 27 млрд доларів, але її розподіл, як і раніше, йде “повільно”, сказав Марченко.

“У нас, як і раніше, не вистачає необхідної зброї, боєприпасів і снарядів”, – заявив міністр.

За його словами, ситуація, що склалася, означає, що у країни “не вистачатиме грошей на виплату зарплат військовослужбовцям”, а затримки з допомогою призвели до того, що виплати, відкладені на кінець 2024 року, були використані для “закупівлі необхідної зброї та боєприпасів” на початку цього року.

“Україна перебуває в дуже вразливому становищі”, – сказав Марченко, додавши, що кредит у розмірі 50 млрд доларів був “чарівним рішенням”, яке дало б змогу країні закупити військові матеріали та не допустити потрапляння у скрутне фінансове становище, яке стривожило б її кредиторів, таких як МВФ.

Корупційне розслідування в Ізмаїльському порту: НАБУ та САП розслідують можливе заволодіння державними коштами

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За версією слідства, протягом 2022-2024 років переможцями тендерів підприємства ставали компанії, пов’язані між собою, такі як: ТОВ «КранТехЕлектро», ТОВ «Порт і флот» і ТОВ «ЕкспортТрейдГруп». Слідство зазначає, що ці компанії контролює одна особа, а самі підприємства надсилають фінансову та бухгалтерську звітність з однакових IP-адрес і перераховують кошти спільним контрагентам.

Однією із можливих осіб, пов’язаних зі справою, є колишній заступник голови ДП «Дельта-Лоцман» АМПУ Володимир Синкевич. Після звільнення з держпідприємства, яке фактично припинило проводити тендери за його профілем, він отримав роботу у великій експедиторській компанії «Аскет шиппінг».

Ця компанія активно працювала в Ізмаїльському морському порту. Використовуючи зв’язки з тодішнім керівництвом порту, він став комунікатором між портом і підрядниками, з якими працював у «тісній кооперації», ще будучи заступником голови ДП «Дельта-Лоцман», на що слідство, можливо, також звернуло свою увагу.

Україна має намір підписати угоду з США щодо використання рідкісноземельних металів, однак перед підписанням документа повинні відбутися додаткові обговорення. Про це повідомила віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, зазначивши, що Київ уважно слідкує за розвитком подій із боку США.

За словами Стефанішиної, Україна не відкидає пропозицію США, однак документ потребує доопрацювання, тому наразі він знаходиться на етапі обговорення. Віце-прем’єрка також зазначила, що очікується, що угоду буде підписано після необхідних коригувань.

Президент України Володимир Зеленський раніше висловлювався на користь інвестицій з боку США, однак підкреслював, що Україна не повинна сприйматися виключно як країна, яка постачає сировину. Важливим для України є забезпечення економічних переваг і гарантій безпеки, що повинно бути зафіксовано в угоді.

Зеленський також додав, що Україна не є просто постачальником сировини, і цей факт має бути чітко зафіксований у підписаній угоді.

Раніше в Білому домі різко відреагували на відмову Зеленського підписати угоду про доступ до українських рідкісноземельних мінералів, назвавши це “недалекоглядним” рішенням. Представник Ради національної безпеки США Браян Х’юз зазначив, що відмова від угоди означає відмову від можливості, яку запропонувала адміністрація Дональда Трампа, і підкреслив, що США втомилися від постійної фінансової допомоги Україні. Він також зазначив, що угода могла б сприяти розвитку української економіки та компенсувати витрати американських платників податків на підтримку Києва.

Х’юз наголосив, що тісні економічні зв’язки з США є важливими для захисту України від майбутніх загроз і є найкращою гарантією стабільного і безпечного майбутнього для країни.

The post Україна готова підписати угоду з США щодо рідкісноземельних металів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини