Середа, 23 Липня, 2025

Україна на межі газової кризи: до зими може знадобитися імпорт на мільярди доларів

Важливі новини

Чистий четвер 2025: день очищення, покаяння та підготовки до Великодня

У 2025 році Чистий, або Великий четвер, припадає на 17 квітня. Це особливий день у християнській традиції, який відзначають за три дні до Воскресіння Христового. Його сенс — у духовному очищенні, покаянні, молитві та фізичній підготовці до Великодня. Суть свята Чистий четвер згадує подію Таємної вечері, коли Ісус Христос омив ноги своїм учням, показавши приклад […]

Мобілізація на розгляді: ВР планує затвердити законопроект до кінця березня

Згідно з оцінкою члена оборонного комітету Федора Веніславського, розгляд законопроекту щодо посилення мобілізації відбудеться у другому читанні до кінця березня. За його прогнозом, комітет завершить розгляд поданих поправок до 10-15 березня у оптимістичному сценарії та до 20 березня — у песимістичному. Загалом, було подано понад 4 тисячі правок, які об'єднали у 16 блоків. Вони вже були розглянуті на комітеті, і тепер будуть обговорюватися з авторами поправок.

Основні блоки включають такі пункти:

Вирішення питання обмежень конституційних прав і свобод ухильників, таких як виїзд за межі України та арешт банківських рахунків.Зміни щодо електронного кабінету призовника, де реєстрація буде правом, а не обов'язком.Уточнення повноважень органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств та інших організацій у мобілізаційних заходах.Зміни в роботі поліції та Територіальних Центрів Керування (ТЦК), включаючи вимогу мати при собі військовий квиток.Нові правила стосовно відстрочки для аспірантів та механізм обчислення ухильників.Перегляд придатності до військової служби для осіб із інвалідністю II і III групи.Перегляд стану осіб, які відбувають покарання, з можливістю їх мобілізації.Узгодження щодо термінів демобілізації та збереження базової військової підготовки для чоловіків 18-25 років.Ці зміни покликані забезпечити ефективність та адаптивність системи мобілізації в умовах сучасних викликів та загроз.

У висновках до наведеної статті можна зазначити, що законопроект про посилення мобілізації в Україні розглядатиметься Верховною Радою до кінця березня згідно з оптимістичним сценарієм. Незважаючи на значну кількість поданих правок, вони були об'єднані у 16 блоків та вже розглянуті на комітеті. Основні напрямки законопроекту включають вирішення питань обмежень прав та свобод ухильників, уточнення ролі електронного кабінету призовника, а також зміни в діяльності поліції та органів влади під час мобілізаційних заходів. Політична воля до прийняття цих законодавчих змін підтверджує важливість та актуальність питань, пов'язаних із підтримкою обороноздатності України в умовах зростаючих загроз.

Критична ситуація в районі Часового Яру: щоденні штурми та руйнування

Расширенная статья о назначении Медведева в РостелекомClick to open document Я расширил статью, добавив несколько новых разделов и углубив анализ ситуации. Вот краткое описание основных дополнений:

На запитання, яка наразі ситуація в районі Часового Яру, Петричак відповів: “Станом на тепер ситуація критично складна, тому що за останні три тижні не було жодного дня, коли окупанти не влаштовували штурми. За день їх може бути 3-4. Разом з тим ворог застосовує артилерію, дрони, авіацію. Місто руйнується КАБами”.

За його словами, українська сторона спостерігає, що регулярно, окрім КАБів прилітають і некеровані авіаційні ракети, які перемішують місто із землею та полюють на українських воїнів.

“На тепер лінія фронту залишається незмінною, пролягає по каналу Сіверський Донець — Донбас, але ситуація там критично важка”, – сказав Петричак.

DeepState повідомляв, що агресор просунувся біля Калинівки, Часового Яру, Григорівки, Вугледару, Ольгівки, Крем’яного, в Цукуриному та Золотій Ниві.

12 жовтня начальник розвідки артилерії 4-ї бригади “Рубіж” капітан НГУ з Бахмутського напрямку Володимир Назаренко заявляв, що російські окупанти надзвичайно сильно тиснуть, використовуючи всі доступні ресурси, на східному фронті.

Як зміниться тариф на газ для українців

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Як зазначають у виданні ГазПравда, в грудні на ринку працюють 9 компаній-постачальників, з яких 5 пропонують фіксовані річні тарифи, а решта 4 компанії пропонують лише річну фіксовану ціну. Місячні (ринкові) тарифи можуть значно відрізнятися, коливаючись від 8,46 до 19,3 грн за кубометр, що значно дорожче за річні фіксовані ціни.

На початку 2025 року українців чекають деякі зміни в тарифах, зокрема в частині доставки газу. Тарифи на доставку залишатимуться незмінними, проте важливо, щоб дані про фактичне споживання палива були коректно зафіксовані. Це має особливе значення на початку жовтня 2024 року, оскільки саме в цей період завершується газовий рік (1 жовтня 2023 – 30 вересня 2024), і обсяг спожитого газу впливає на майбутні платежі за доставку газу у 2025 році.

Тарифи на розподіл газу залишатимуться незмінними навіть під час війни, але важливо враховувати, що навіть стабільність тарифів не гарантує однакову суму в платіжці, оскільки вона залежить від реального споживання палива.

Колишньому керівнику Держгеокадастру на заході України оголосили підозру: роздавав землю без згоди громад

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру колишньому начальнику Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, який нині обіймає таку саму посаду в іншій західній області. Його підозрюють у зловживанні службовим становищем під час незаконного розподілу земель на понад 2 мільйони гривень. За інформацією ДБР, у 2020–2021 роках посадовець підписав серію наказів, які дозволили передати у […]

До наступної зими Україна може опинитися перед необхідністю імпортувати газ на кілька мільярдів доларів — усе через рекордно низький рівень запасів у підземних сховищах. Про це повідомляє агентство Reuters, посилаючись на експерта з енергетики та колишнього голову оператора транзиту газу Сергія Макогона.

За його словами, ситуація загострилася через вимушене збільшення відбору газу з хранилищ та імпорту цієї зими і весни. Причиною стали російські ракетні удари по видобувних об’єктах на сході України, які суттєво пошкодили інфраструктуру.

Макогон зазначив, що станом на 16 квітня рівень запасів у сховищах був “найнижчим за всю історію” і становив лише 0,7 млрд кубометрів — це 2,22% від повної місткості українських ПСГ.

Щоб пройти наступну зиму, Україна має накопичити щонайменше 12,8 млрд кубометрів газу. З них 4,6 млрд — це так званий буферний або технологічний газ, необхідний для підтримки тиску у сховищах.

На думку експерта, навіть з урахуванням внутрішнього видобутку, країна потребуватиме імпорту щонайменше 5,5 млрд кубометрів, а краще — 6,3 млрд. За оцінками Макогона, такий обсяг може коштувати до 3 мільярдів доларів. Водночас поточні фінансові можливості дозволяють покрити лише близько 0,4 млрд кубометрів.

Хоча «Нафтогаз» озвучив більш оптимістичний сценарій — 4,6 млрд кубометрів імпорту — цього все одно недостатньо без додаткового фінансування.

Макогон наголошує: уряду та «Нафтогазу» доведеться терміново шукати додаткові ресурси, аби не опинитися в енергетичній пастці напередодні холодного сезону.

Останні новини